HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Discutii Despre Hypermarketuri Si Supermarketuri
Mihai
mesaj 22 Sep 2006, 11:13 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ce magazine de tip hyper / supermarket folositi pentru a va face cumparaturile periodice? Aveti incredere in utilitatea acestora sau mai mult dau dureri de cap? smile.gif

Va invit sa discutam aici despre experiente placuta si mai putin placute petrecute in cadrul magazinelor de acest gen.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 22 Sep 2006, 11:32 AM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Data fiind apropierea de casa, Eu merg in Cora Pantelimon, desi n-as putea spune ca sunt foartre incantat. Am vazut ca omologul de la Lujerului e mai bine aprovizionat.
Experienta neplacuta am avut la Carrefour Orhideea, unde una scrie pe eticheta si alta taxeaza la casa, motiv pentru care am facut scandal si am luat banii inapoi


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Sep 2006, 11:37 AM
Mesaj #3


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Eu merg la Carrefour Feeria de obicei. Nu am avut pana acum nemultumiri.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Sep 2006, 11:37 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
John B
mesaj 22 Sep 2006, 11:53 AM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Mi-a placut si mie Feeria. Am pus-o insa pe seama faptului ca sunt inca tineri...


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 22 Sep 2006, 01:03 PM
Mesaj #5


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Cit am stat in Bucuresti, am folosit Cora Lujerului (ca doar treceam strada) si, mai rar, Carrefour Orhideea. Asta din urma nu prea ma incinta, pentru ca era inghesuit.

In Tm prefer Kaufland... dar tot mai mult din motive de comoditate, in sensul ca mi-e aproape.

Utilitate... au, pentru ca gasesti in ele cam tot ce ai nevoie. Dar daca nu sunt aproape de casa si nu ai masina... nu stiu ce sa zic. Eu cu plasele prin transportul in comun nu ma plimb. Ok, merge cu taxi, sa zicem, din cind in cind.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 22 Sep 2006, 01:41 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Eu le folosesc in functie de ce ma intereseaza mai mult sa cumpar precum si de drumurile pe care le am de facut. Pentru ca le-am incercat pe toate (aproape pe toate) mi-am facut o idee despre potentialul fiecaruia si despre ce avantaje si dezavantaje as avea daca cumpar de la unul sau de la altul.
Kaufland imi este cel mai aproape, dar marfa nu este de cea mai buna calitate, insa cea mai mare problema este diversitatea, sunt prea putine marci expuse, nu prea ai de unde alege. Kaufland e bun daca am de luat chestii gen zahar, apa minerala/plata, sucuri, beri, paine, mezeluri preambalate, margarina/unt, oua, diverse conserve, detergenti, hartie igienica, prezervative.
Nu imi place deloc carnea "proaspata" de la Kaufland. Arata oribil. De obicei ma duc la Kaufland atunci cand imi trebuie urgent 2-3 din articolele mentionate mai sus si mai cumpar si cate ceva pe langa. Neaparat iau din Kaufland fistic, este cel mai ieftin fistic de pe piata. (20 si ceva de lei kg, fata de 30-40 chiar 50 in alte parti).

La Carrefour sau Cora ma duc daca am de facut multe cumparaturi, pentru ca au marfa diversa. Daca vreau sa imi iau si ceva de imbracat pe langa mancare, , ma duc la Cora Lujerului, pentru ca au un departament de imbracaminte+incaltaminte foarte bine dezvoltat. In rest prefer Orhideea, ca parca la capitolul mancare sta ceva mai bine.

Dupa mirajul de acum cativa ani, nu mi se mai par asa mare chestie aceste hypermarketuri. Iti ofera intr-adevar posibilitatea de a face cumparaturile dintr-un anumit loc, dar nu exceleaza atat de mult la preturi precum se lauda. Inainte as fi jurat ca vor disparea magazinele de cartier din cauza hypermarketurilor, acum pot sa spun ca nu mai cred asta. Magazinele de cartier au si ele avantajele lor. La un magazin de cartier poti gasi mai degraba o branza buna si ieftina sau o carne proaspata care sa fie intr-adevar proaspata si la un pret la fel ca in hypermarket sau poate chiar mai jos.

In toate hypermarketurile in care am mai fost am vazut ca a disparut branza care este sub 10 lei kg, in timp ce daca te duci la un magazin de cartier, bine aprovizionat, poti gasi telemea de vaca cu 6 lei kg. Nu stiu cum va fi dupa aderare, dar sper sa nu dispara branza ieftina din magazine.

Intr-adevar, hypermarketurile iti ofera un rabat la marfurile de marca, la cele care au deja un nume si oricum nu la toate. Dar in rest, nu sunt tocmai cele mai ieftine magazine.

In ultima vreme nu am mai cumptarat legume sau fructe din hypermarketuri (in afara de citrice). Piata Obor, are o oferta mult mai variata si preturi mai bune. Pacat ca va fi desfiintata.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 22 Sep 2006, 02:08 PM
Mesaj #7


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



eu prefer billa si real...
in primul caz aprovizioneaza cantitati mici, si sansele sa cumperi expirate sunt reduse, in cel de-al doilea caz (afara de neplacerile cauzate de "tineretea" lucratorilor) se vede organizarea nemtilor


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 22 Sep 2006, 02:25 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Eu is condamnat la "METRO" pantru ca locuiesc imediat langa....N-am cei face....


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 22 Sep 2006, 03:35 PM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Pentru cumparaturile saptamanale (lapte, oua, cafea uneori, faina, detergenti de bucatarie, fleacuri) Billa, pentru carne, detergenti, in fine, produse in cantitati mai mari - Metro.
In curand cica se vor deschide vreo 2 Kauflanduri in oras, un Carrefour (sau sa fi fost Cora?!) si inca ceva...
Oricum, eu sunt multumita de ceea ce am in momentul de fata + produsele cumparate direct din piata wink.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dor
mesaj 22 Sep 2006, 03:38 PM
Mesaj #10


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 128
Inscris: 18 August 06
Din: Brasov
Forumist Nr.: 8.572



Cel mai des la Plus.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 22 Sep 2006, 04:01 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Pe mine ma enerveaza la Billa si la Kaufland ca nu iti dau pungi decat pe bani.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 22 Sep 2006, 04:04 PM
Mesaj #12


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



In Bucuresti se pregatesc, din stiinta mea cel putin doua deschideri pana in sarbatori: Kaufland in Barbu Vacarescu (Langa Billa) si Auchan in zona Macaralei


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Sep 2006, 04:32 PM
Mesaj #13


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE (actionmedia @ 22 Sep 2006, 05:01 PM)
Pe mine ma enerveaza la Billa si la Kaufland ca nu iti dau pungi decat pe bani.

Poate din asta le iese profitul... rolleyes.gif biggrin.gif

In schimb, pungile de la G'Mall sunt spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 22 Sep 2006, 04:38 PM
Mesaj #14


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Cel mai de circ e PLUS ...trebuie sa dai bani ca sa-ti dea carucior hh.gif de prezentarea produselor nu mai vorbim .....de PROFI si mai rau...zici ca te afli intr-un angro .
king.gif ARTIMA .....jos palaria....prezentarea , rafturi , mancare buna.....totul e de la FOARTE BINE IN SUS . thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Sep 2006, 04:58 PM
Mesaj #15


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Colimator: nu vad de ce e de circ prin faptul ca trebuie sa inserezi o moneda (sau un jeton de la Cora ohyeah.gif ) pentru a lua carucior.
Multe hyper/supermarketuri din strainatate practica aceasta metoda; al fel si in Romania: Cora, Kaufland...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 22 Sep 2006, 05:06 PM
Mesaj #16


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Mihai, G'mall e fostul Gima?
In strainatate, bagi o moneda in momentul in care iei caruciorul, iar cand il aduci inapoi in randul de carucioare si il prinzi cu un fel de lant, iti recuperezi moneda wink.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 22 Sep 2006, 05:19 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Numai in Europa. Si sincer, nu inteleg de ce.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 22 Sep 2006, 05:24 PM
Mesaj #18


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



QUOTE (Mihai @ 22 Sep 2006, 05:58 PM)
Multe hyper/supermarketuri din strainatate practica aceasta metoda; la fel si in Romania: Cora, Kaufland...

Coane da tu nu sti o metoda de a face bani .....te pui in fata la magazin si cand ies cumparatori i spui : Imi si mie o mie de lei ...si ca sa scape de gura ta i dai toate cele cinci monezi ...si uite cum iti faci bani de o bere , de un suc , un bilet la cinema cu amica spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 22 Sep 2006, 05:24 PM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



QUOTE
Numai in Europa. Si sincer, nu inteleg de ce

Pp ca e un fel de garantie a lor ca nu pleci acasa nu caruciorul... Chiar habar nu am. unsure.gif

Acest topic a fost editat de Aramis: 22 Sep 2006, 05:25 PM


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 22 Sep 2006, 05:39 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Caruciorul ala face mai mult decat cei 25 de eurocenti sau 50 de eurocenti pe care ii lasi tu "garantie" biggrin.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Sep 2006, 05:41 PM
Mesaj #21


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ei da, pleci cu caruciorul la subrat. tongue.gif

E de inteles: oamenii in general si romanii in special lasa carucioarele langa masina sau la gard, inainte sa iasa. Pentru a nu mai angaja om care sa stea dupa fiecare carucior si pentru a evita eventualele accidente urmare a carucioarelor lasate de fiecare pe unde ii vine, a aparut aceasta metoda. Metoda care se pare ca la Cora nu a tinut...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 22 Sep 2006, 05:53 PM
Mesaj #22


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Probabil ca asta este explicatia, Mihai.
La mine in sat ( tongue.gif ) nu am vazut G'Mall, numai G'Market (sa fie acelasi lucru?), iar eu de la G'Market mai fac din cand in cand cumparaturi, mai ales cand sunt prin Mall si vad ca au ceva bun pentru cei cu carduri de fidelitate smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 22 Sep 2006, 06:12 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Mihai @ 22 Sep 2006, 07:41 PM)
E de inteles: oamenii in general si romanii in special lasa carucioarele langa masina sau la gard, inainte sa iasa.

Dar asa se lasa. Ca de-aia iei caruciorul plin pana la masina. Ca sa nu-ti rupi mainile carand produsele altfel decat cu caruciorul.

QUOTE
Pentru a nu mai angaja om care sa stea dupa fiecare carucior
Pai omul ala e deja angajat sa faca aia si eu, cumparatorul, il platesc, indirect, prin faptul ca sint clientul supermarketului.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicollemoon
mesaj 22 Sep 2006, 06:48 PM
Mesaj #24


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 32
Inscris: 4 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.008



Eu stau langa Billa, deci sunt nevoita sa cumpar de la ei..Am avut o gramade de reclamatii de facut..
-ceri ceva de la mezeluri..iti da altceva...vezi acasa in punga surpriza..
-ceri ceva de la mezeluri..iti da ce vrei..dar eticheta e pt altceva, cu 100.000 mai scump/kg
-ceri ceva de la mezeluri...vanzatoarea barfeste cu colega...se intoarce...mai ceri o data ceva-ul...te intreaba si ea.."produsul x?".."da, 1 kg din x", ma trezesc cu altceva acasa.
- am cumparat vita pt gulas(asa scrie pe eticheta)..si am gasit acasa, sub carne, o ..guma de mestecat..normal, mestecata.
-produsele din rafturi sunt, deseori, folosite de vanzatoare.Am vazut dresuri purtate, si femeile stiu cum arata un dres nou si unul purtat, indesat in punga..sampon cu numai 70% din continut, balsam de rufe cu numai jumatate din continut, nisip pentru pisici desfacut(rupt sacul sus), am auzit discutii intre o femeie-paznic si o casiera care tocmai imi "procesa" cumparaturile...Casiera ii spunea paznicei ca vrea si ea o crema ca cea pe care o cumparasem eu..aia cica, pai iti aduc una..casiera..aaaa, nu veau s-o cumpar, vreau putin din ea... ohmy.gif
-am fost atentionata de un nesimtit care strangea caruturile ca el nu sta toata ziua sa stranga la caruturi(desi aia ii era treaba).. sa scot cumparaturile din el si sa i-l dau atunci(eram la jumatatea drumului pana la iesire), ca tot se ocupa in momentul ala de caruturi..i-am dat peste bot,mama lui de nesimtit.

Imi mai amintesc din patanii si va mai scriu.Eu le dau nota 1 cu indulgenta.

Angajatii de la Billa sunt TOTI niste nesimtiti incompetenti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 22 Sep 2006, 08:15 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Recomandarea mea e sa nu mai cumperi de la ei, chiar daca stai langa ei.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Sep 2006, 09:51 PM
Mesaj #26


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
Dar asa se lasa. Ca de-aia iei caruciorul plin pana la masina. Ca sa nu-ti rupi mainile carand produsele altfel decat cu caruciorul.

Dar nu iti rupi mainile nici daca duci caruciorul inapoi dupa ce ai pus produsele in masina...

@nicollemoon: ai incerca sa discuti cu seful magazinului?

Acest topic a fost editat de Mihai: 22 Sep 2006, 10:52 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 22 Sep 2006, 10:45 PM
Mesaj #27


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



QUOTE (axel @ 22 Sep 2006, 01:12 PM)

Dar asa se lasa. Ca de-aia iei caruciorul plin pana la masina. Ca sa nu-ti rupi mainile carand produsele altfel decat cu caruciorul.

Ca duci marfa pana la masina in carucior, da. Dar dupa ce-ti incarci sacosele in masina ce faci cu el? ii dai un branci catre masina de-alaturi, nu? devil.gif

editat @ Mihai - secunda nu a scris pe subiectul asta inca. tongue.gif

Acest topic a fost editat de Mistinguett: 22 Sep 2006, 10:48 PM


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Sep 2006, 10:52 PM
Mesaj #28


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
editat @ Mihai - secunda nu a scris pe subiectul asta inca.

Acum am observat. biggrin.gif Am editat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 22 Sep 2006, 10:53 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



De aia exista locuri dese de strans carucioare in parcare. Ca sa te deplasezi doar 10 metri sa lasi caruciorul, de unde il ia nenea care e platit sa faca chestia asta. Si sa-l duca inauntru in magazin, nu ca la Carrefour, ca ti-l iei de-afara!!!


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicollemoon
mesaj 23 Sep 2006, 09:42 PM
Mesaj #30


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 32
Inscris: 4 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.008



QUOTE (Mihai @ 22 Sep 2006, 10:51 PM)
@nicollemoon: ai incerca sa discuti cu seful magazinului?

Tu crezi ca seful de magazin, doar plimbandu-se printre rafturi, nu vede ca un multe din produse sunt la jumatate? Eu pun pariu ca stiu si le convine de minune.Probabil ca au salarii mici si isi mai scot si ei parleala.Problema mea e directorul de HR care nu-i zboara. Am sunat la sefa de magazin la faza cu gulasul si mi-a zis sa ii duc pachetul, sa mi-l schimbe..Nu asta ma interesa pe mine..ci ANGAJATUL care a facut asa ceva..as fi vrut sa-l zboare..nu lucrezi in alimentatie ca sa flegmezi guma in pachetul de carne..ii duceam pachetul daca imi zicea ca vrea sa verifice data ambalarii si sa afle vinovatul..da' asa..sa-mi dea altul..merci..
mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 24 Sep 2006, 06:45 PM
Mesaj #31


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Eu n-am inteles de ce Metro merge asa prost... Chiar astazi am trecut prin Metro Militari si am fost tare dezamagit: si de aprovizionare si de servire hh.gif ...Au avut prima sansa si au pierdut-o...
Cora Militari in schimb imi place...
Pentru diverse articole de reparatii si gradina prefer Praktiker, dar ca si la Metro ma enerveaza chestia cu bifatul bonului de catre firmele de paza... Mi se pare o tampenie...


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Sep 2006, 07:12 PM
Mesaj #32


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Metro merge prost pentru clienti... insa nu si pentru ei. Au avut cel mai mare profit pe 2005 dintre retailerii din Romania. Stia Tiriac in ce investeste...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 24 Sep 2006, 07:18 PM
Mesaj #33


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Probabil pentru ca inca sunt multi care au buticuri si se aprovizioneaza aproximativ en gros de acolo

Acum nu stiu daca este oftopic aici, dar mie incep sa-mi placa centrele comerciale gen Plaza Romania... Aduce asa cu un coltisor din centrul Xanadu... Ati vazut careva centrul Xanadu de langa Matrid??? Wow ... e fantastic...prima data m-am ratacit acolo...


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Sep 2006, 07:40 PM
Mesaj #34


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Sa inteleg ca preferi magazine gen G'Market? smile.gif
(in curand va fi prezentat si acesta)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 24 Sep 2006, 07:58 PM
Mesaj #35


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



G de la G'Market sper ca nu vine de la Gima ci de la Green...
Daca e de la Gima, Gima nu prea imi place sa fiu sincer...
In schimb GreenMarketurile, care dupa stiinta mea sunt un fel de shopping moluri, da...
Genul Plaza Romania, care desi e mic, cat un coltisor de mall adevarat, promite mult... Daca vrei sa toci banii, aici e locul ideal... smile.gif Ciudat e ca nu-ti pare rau dupa ei...

Acest topic a fost editat de Clopotel: 24 Sep 2006, 07:59 PM


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 03:31 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman