HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Psihologie

Va invitam la dezbateri pe teme diverse, avand in centrul lor Omul. Domeniu umanist complex, relativ greu de surprins in ecuatii sau teorii unice, psihologia va fi si un pretext pentru a discuta despre emotii, minte si suflet.

 
Reply to this topicStart new topic
> Psihopedagogie Speciala
fata_cu_pisica
mesaj 13 Jan 2009, 07:03 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 14 November 08
Din: timisoara
Forumist Nr.: 12.326



Tare mi-ar face placere sa dau pe aici de studenti la psihopedagogie speciala cool.gif Sunt noua pe forum, si imi cer scuze in cazul in care este deja un topic deschis pe aceasta tema.
Plus ca as mai avea o rugaminte... daca are cineva idee de o tema de licenta cat mai originala.... il rog sa mi-o impartaseasca si mie.
Multumesc anticipat.. si bine v-am gasit pe forumm thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 13 Jan 2009, 11:16 PM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



han.gif fata_cu_pisica!

Nu sunt student, erau vreo doi trei pe-aici, unii au terminat deja. Dar dacă vrei îţi pot sugera o temă haioasă:

"Omul şi pisica lui, în contextul psihopedagogiei contemporane, cu accent pe dezvoltarea relaţională human-pet, de la Freud până la Liiceanu" biggrin.gif

meow!


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 14 Jan 2009, 03:03 AM
Mesaj #3


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



laugh.gif

han.gif fata_cu_pisica

Eu am terminat psihologia, dar nu am facut psihopedagogie speciala deloc. Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Nu stiu pe nimeni de pe han care sa fi terminat sau sa fie student la asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Jan 2009, 03:03 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cla
mesaj 14 Jan 2009, 04:09 AM
Mesaj #4


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Erwin @ 13 Jan 2009, 10:16 PM) *
Dar dacă vrei îţi pot sugera o temă haioasă:

Si eu! E vorba de psihopedalogie. Adica tre' sa stii cum sa-ti influen... manipu... pedipulezi bicicleta ca sa te aduca acasa.
Asta daca mai reusesti sa realizezi cum se pedaleaza asa, mai psiho, yeaah.
Dar atentie la analiza! Pana ce analizezi cum sa dai din picioare, deja te-ai trezit în sant lânga Sigmund Freud rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 14 Jan 2009, 04:25 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fata_cu_pisica
mesaj 19 Jan 2009, 01:42 AM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 14 November 08
Din: timisoara
Forumist Nr.: 12.326



QUOTE(Erwin @ 13 Jan 2009, 11:16 PM) *
han.gif fata_cu_pisica!

Nu sunt student, erau vreo doi trei pe-aici, unii au terminat deja. Dar dacă vrei îţi pot sugera o temă haioasă:

"Omul şi pisica lui, în contextul psihopedagogiei contemporane, cu accent pe dezvoltarea relaţională human-pet, de la Freud până la Liiceanu" biggrin.gif

meow!



Meow right back.. Foarte interesanta tema pe care mi-ai propus-o smile.gif) imi place in special inceputul.."omul si pisca lui...".. suna foarte ...a pilda .. ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fata_cu_pisica
mesaj 19 Jan 2009, 01:47 AM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 14 November 08
Din: timisoara
Forumist Nr.: 12.326



QUOTE(Serenity @ 14 Jan 2009, 03:03 AM) *
laugh.gif

han.gif fata_cu_pisica

Eu am terminat psihologia, dar nu am facut psihopedagogie speciala deloc. Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Nu stiu pe nimeni de pe han care sa fi terminat sau sa fie student la asta.

Multumesc mult de primire, serenity.. esti o gazda foarte buna thumb_yello.gif
Mi-am ales pana la urma o tema de licenta, contransa de impreujurari, dar mi se pare foarte... lame.. sad.gif nu sunt multumita de loc. Mai exact, se numeste "Agresivitate, anxietate si evitare sociala la copiii institutionalizati". Voi lua doua esantioane, unul cu copii proveniti din centrele de plasament, si unul cu copii "ne-din centrele de plasament tongue.gif : si voi compara rezultatele. Dar.. e foarte sec. Rezultatele se pot anticipa... Poate ma ajuta cineva sa-mi "anim" si eu lucrarea asta de licenta :|

Multa bafta in sesiune :*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fata_cu_pisica
mesaj 19 Jan 2009, 01:49 AM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 14 November 08
Din: timisoara
Forumist Nr.: 12.326



QUOTE(Cla @ 14 Jan 2009, 04:09 AM) *
Si eu! E vorba de psihopedalogie. Adica tre' sa stii cum sa-ti influen... manipu... pedipulezi bicicleta ca sa te aduca acasa.
Asta daca mai reusesti sa realizezi cum se pedaleaza asa, mai psiho, yeaah.
Dar atentie la analiza! Pana ce analizezi cum sa dai din picioare, deja te-ai trezit în sant lânga Sigmund Freud rofl.gif


Iti zic eu pana una alta in ce fel imi vine mie sa dau din picioare... imi vine sa-mi trag direct un sut in fund, asa, singura. Poate-poate fac vreun pas inainte :| ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 04:27 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman