HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Psihologie

Va invitam la dezbateri pe teme diverse, avand in centrul lor Omul. Domeniu umanist complex, relativ greu de surprins in ecuatii sau teorii unice, psihologia va fi si un pretext pentru a discuta despre emotii, minte si suflet.

 
Reply to this topicStart new topic
> Angajatul Perfect
Kristin
mesaj 19 Jan 2007, 06:06 PM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 979
Inscris: 29 August 06
Forumist Nr.: 8.611



Desigur ca ati trecut prin multe interviuri si poate, unii din voi, va cautati un job. S-ar putea sa primiti intrebarea "Cum vedeti angajatul perfect?" sau s-ar putea sa va puneti voi problema asta, din postura de angajat. Deci ?

(parerea mea v-o copy-paste mai tarziu, ca sa nu va influentez) laugh.gif


--------------------
Oamenii se impart in doua categorii: cei care impart oamenii in doua categorii si cei care n-o fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 1 Sep 2021, 08:01 AM
Mesaj #2


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



angajatul perfect... pentru cine? rolleyes.gif

din perspectiva unui sef, angajatul perfect spune DA la toate si executa rapid si no comment. daca se poate pe bani cat mai putini...
din perspectiva pietei de munca/resurse umane, un angajat perfect indeplineste toate cerintele unui loc de munca vizat, punct cu punct, nici mai mult (supracalificarea nu e vazuta cu ochi buni) si nici mai putin.
din perspectiva mea, un angajat bun este foarte bine pregatit profesional dar inainte de toate are un caracter frumos (prin asta intelegand: sociabil, sa stie cand si cum sa destinda atmosfera, sa ajute colegii, sa isi ia in serios jobul si sa te poti baza pe el)


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 02:24 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman