HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> Enter At Your Own Risk!, No Rules! No Mods! No Limits!
Sushi
mesaj 12 Nov 2006, 11:21 PM
Mesaj #1


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Sa vad cat ne tine cureaua. Lansez o propunere, in principal administratiei hanului si moderatorilor.
Un subforum unde sa ne putem rezolva problemele intre noi, fara mijlocirea politiei de han.
Unde sa ne putem spune parerea fara sa fie considerat atac la persoana. Si sa putem raspunde pe acelasi ton.
S-ar risipi multa ranchiura si poate chiar s-ar lasa cu ceva distractie?
La urma urmei nici in educatie nu se mai face practica moderarea. Copiii sunt pusi impreuna intr-un loc pe care pot sa-l paraseasca dupa ce si-au rezolvat conflictul intre ei.
Deci?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alysoft2003
mesaj 12 Nov 2006, 11:28 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.160
Inscris: 14 February 06
Din: www
Forumist Nr.: 7.859



O idee excelenta. Dar nu stiu cati s-ar simti in stare sa iasa de sub aripioarele obladuitoare . rofl.gif

EDIT : si ca sa nu se duca buhul, ar putea fi un subforum accesibil numai membrilor inregistrati wink.gif Efectiv sa fie ceva de genul discutie libera, fara moderatori, fara cenzura. Daca o mai scapa cate o injuraturaaaa...ooops, sa ne fie cu iertare laugh.gif

Acest topic a fost editat de alysoft2003: 12 Nov 2006, 11:31 PM


--------------------
Nu te pune cu prostul caci are mintea odihnita!Al dracului de odihnita!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 12 Nov 2006, 11:36 PM
Mesaj #3


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Cu cine ai avut probleme la Han, Carmelita ? smile.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 13 Nov 2006, 12:00 AM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Nov 2006, 11:36 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
SORIN
mesaj 12 Nov 2006, 11:48 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE (Carmelita @ 12 Nov 2006, 11:13 PM)

Un subforum unde sa ne putem rezolva problemele intre noi, fara mijlocirea politiei de han.

N-ai sa vezi asa ceva loc obiectiv.....sunt destui "unsi" pe aici care au sa-l frece pe Mihai la ridiche ( pe ascuns desigur ) pana acesta cedeaza si da o sentinta doar sa scape de gura acelui "uns" fara sa se prea implice in cauze.....un asemenea exemplar de lipitoare deja se afla in acest topic. sad.gif

Carmen ...daca aici ai cautat fair, atunci ai gresit!!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 13 Nov 2006, 04:57 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Si eu am o problema . Si din cauza asta am hotarat sa nu mai scriu la han , dar apoi am avut nevoie de niste muzica romaneasca si am crezut ca voi gasi la rubricile de muzica si iacata-ma ca scriu din nou .
Asa ca ma bucur ca ai deschis subiectul .

Regulamentul forumului e evaziv si neclar . Oricine te poate acuza de trolling si in special o fac exact cei care urmaresc doar harta si cearta .
Cand o sa fie clar pe forumul asta ca oricine are dreptul la opinie si ca nu avem dreptul sa atacam pe cine nu gandeste ca noi ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 13 Nov 2006, 08:41 AM
Mesaj #6


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (calfa @ 12 Nov 2006, 10:28 PM)
Cu cine ai avut probleme la Han, Carmelita ? smile.gif

Te-ai razgandit calfa draga? Unde e mesajul ala lung de ieri? Editat? Da de cine ti-a fost frica? Spune-i Carmelitei ca vine si le da nana sa mai sperie copilul laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 13 Nov 2006, 08:42 AM
Mesaj #7


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Ideea nu e originala. Functioneaza in alte forumuri. Noaaa dar e drept, ca in alea straine tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
John B
mesaj 13 Nov 2006, 09:25 AM
Mesaj #8


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 886
Inscris: 18 November 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.294



Putem sa si injuram? unsure.gif
Nu as avea ceva cu cineva, dar nu se stie niciodata...


--------------------
I wish I can fly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 13 Nov 2006, 09:27 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



QUOTE (Carmelita @ 12 Nov 2006, 11:13 PM)
Un subforum unde sa ne putem rezolva problemele intre noi, fara mijlocirea politiei de han.

hmm.gif Sa inteleg ca pe PM nu se poate? Trebuie ... spectatori? Arbitraj?

Acest topic a fost editat de denise: 13 Nov 2006, 09:29 AM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Nov 2006, 09:35 AM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (Carmelita @ 13 Nov 2006, 09:33 AM)
QUOTE (calfa @ 12 Nov 2006, 10:28 PM)
Cu cine ai avut probleme la Han, Carmelita ? smile.gif

Te-ai razgandit calfa draga? Unde e mesajul ala lung de ieri? Editat? Da de cine ti-a fost frica? Spune-i Carmelitei ca vine si le da nana sa mai sperie copilul laugh.gif

rofl.gif

Unde e raspunsul tau la intrebarea mea, Carmelita ? Il eviti ? smile.gif

QUOTE (toxic)
Regulamentul forumului e evaziv si neclar

Sunt de acord ! thumb_yello.gif Cateva observatii. Am mentionat chiar eu de mai multe ori scapari ale lui. Dar in momentul de fata asta este regulamentul ...

toxic, tu cu cine ai probleme la Han in ultimele saptamani ? Nu cumva cu un forumist pe care SORIN nu il inghitea acum cam un an ? Nu cumva, SORINE, de la pata pusa atunci pe acel musteriu ti s-a tras sanctiunea ?

Va reamintesc un lucru: din martie 2004 pana in septembrie 2005 am fost un moderator foarte permisiv (era perioada "fenomenul Vornicum"). Editam rar, tratam foarte relaxat conflictele, nu aveam dreptul de a starge mesaje, asa incat sigur nu le stergeam eu, si am inchis subiecte DOAR DUPA MODELUL dat de Mihai (fiind "incepator" l-am intrebat ce sa facem in cazul catorva subiecte EXPLOZIVE si care ajunsesera la jigniri fara sens, la Dezbateri, el a inchis acele subiecte, iar eu i-am urmat exemplul in cazul altor subiecte de acelasi fel wink.gif ).

Din octombrie 2005, bombardat pe MAIL (!!) si pe PM cu critici legate de moderarea prea relaxata, si la sugestia lui bdl care tot repeta ca la Han sunt si apar tot felul de "ciudati" care "polueaza atmosfera", am INCERCAT sa vad daca merge si altfel. smile.gif

Si atunci am ajuns, reflectand, sa realizez ca principala problema este RECIDIVA (asta am crezut eu, poate m-am inselat). Asadar, pe asta am insistat. Asa incat, imi pare rau ca trebuie sa constat, dar "recidiva" voastra (atacuri, jigniri sau provocari repetate, chiar si dupa sanctiuni mai mici date in prealabil) va "pierdut", si nu "politia" noastra. wink.gif


Ce propui SORINE ? O "miscare de dezlipire" ? Ei bine, de cateva luni, de cand deviza mea a devenit "liber din partea mea la paruiala la Han", pot spune ca sunt si eu un membru al acestei miscari (de "dezlipire" a musteriilor de moderatori si a moderatorilor de Mihai). Fiecare cu ale lui ...

Poate ca ai dreptate, toxic, "Oricine te poate acuza de trolling si in special o fac exact cei care urmaresc doar harta si cearta . " ...

Fiecare cu ale lui ? Ar fi bine daca ar fi asa, nu toxic ? Nu te-ai saturat sa-ti poarte "cineva" de grija atunci cand nu i-ai cerut-o, ba ai mai si rugat sa fii lasata in pace ? Nu te-ai saturat de "toxico", etc. ?

Spui tu ... "Cand o sa fie clar pe forumul asta ca oricine are dreptul la opinie si ca nu avem dreptul sa atacam pe cine nu gandeste ca noi ?" Asta ma intreb si eu ?


Cum sa obtinem asta ("fiecare cu ale lui"), SORINE, atata timp cat te preocupa "unsii" si "lipitorile" ?


p.s. Carmelita, cand am vaut ce a putut scrie aseara SORIN, initial am vrut sa ma retrag din discutie fara sa mai tulbur apele (Mihai va poate confirma). Dar ... se pare ca apele tulburi exercita o anumita atractie. Iata, in cazul asta, raspunsul meu, mai sus.

Acest topic a fost editat de calfa: 13 Nov 2006, 11:14 AM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Nov 2006, 09:38 AM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (denise @ 13 Nov 2006, 10:19 AM)
QUOTE (Carmelita @ 12 Nov 2006, 11:13 PM)
Un subforum unde sa ne putem rezolva problemele intre noi, fara mijlocirea politiei de han.

hmm.gif Sa inteleg ca pe PM nu se poate? Trebuie ... spectatori? Arbitraj?

smile.gif

Carmelita, printre altele, asta am spus si eu azi noapte, inainte de a edita. thumb_yello.gif

denise, gandim ca niste gemeni. biggrin.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 13 Nov 2006, 11:16 AM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 13 Nov 2006, 10:15 AM
Mesaj #12


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Interesanta optiunea unora de a-si rezolva problemele in stilul golanesco-iliescian, mai pe romaneste cu bata (verbala, de asta data), cat si dorinta de a avea spectatori. Ma rog, tind sa cred ca nu se urmareste dialogarea, chiar si in termeni mai duri, cat umilirea oponentului, umflarea "pectoralilor", datul in spectacol. Curat romanesc, nene Iancule!

Astept cu nerabdare subforumul respectiv. Ca stim sa injuram, nu se indoieste nimeni, ca doar suntem romani (mai putin toxic, care este cetatean canadian). Ramane sa vedem la lucru inventivitatea proverbiala a romanilor. laugh.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 13 Nov 2006, 12:47 PM
Mesaj #13


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Cātă vreme există messengere gratis, servicii de poştă electronică, magneziu cu B6 şi tigănci care se pricep la blesteme īn caz de forţă majoră ... chiar n-aş vrea să văd Hanul prestānd servicii de moaşă comunală.
Dar şi cānd vor apune toate astea, tot nu mi-aş īngădui să-mi vărs oful pe necunoscuţi. Că doar n-or crăpa şi toate oglinzile .


--------------------
TărĆ¢mul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 13 Nov 2006, 01:02 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (calfa @ 13 Nov 2006, 09:27 AM)
Ei bine, de cateva luni, de cand deviza mea a devenit "liber din partea mea la paruiala la Han"

Liber la paruiala nu prea rimeaza cu "Arta de a conversa". Cred ca marea majoritate prefera conversatia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 13 Nov 2006, 01:13 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (mariusc2 @ 13 Nov 2006, 10:07 AM)
Ca stim sa injuram, nu se indoieste nimeni, ca doar suntem romani

...da si n-are de ce sa ne fie rusine cu asta....Face parte din dimensiunea istorica a poporului asta, face parte din viata de zi cu zi, si nu ar face decat sa mai umanizeze un picut hanul..Ca si la han omu' cand vine, dupa o cana doua mai isi scoate si isi baga... thumb_yello.gif


Cat despre politica hanului...e o mare greseala cenzura.. cry.gif .....Cred ca acest forum pierde enorm din acest motiv. Pe nicaieri nu se cenzureaza ca aici...si de multe ori treaba se face arbitrar. Abis m-a cenzurat acum o ora pe subforumul cu "turnator sau ilegalist"...nu comentez argumentele care l-au indemnat sa faca asta, dar cei care i-au dat astfel de puteri ar trebui sa stie ca e imoral ca cineva sa fie si arbitru si jucator. Abis este un partener valoros in discutie, si i-am apreciat de multe ori interventiile...altii insa nu au nici macar pe aproape astfel de calitati, dar pastreaza aceiasi atitudine...


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 13 Nov 2006, 01:20 PM
Mesaj #16


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (calfa @ 13 Nov 2006, 08:27 AM)
QUOTE (Carmelita @ 13 Nov 2006, 09:33 AM)
QUOTE (calfa @ 12 Nov 2006, 10:28 PM)
Cu cine ai avut probleme la Han, Carmelita ? smile.gif

Te-ai razgandit calfa draga? Unde e mesajul ala lung de ieri? Editat? Da de cine ti-a fost frica? Spune-i Carmelitei ca vine si le da nana sa mai sperie copilul laugh.gif

rofl.gif

Unde e raspunsul tau la intrebarea mea, Carmelita ? Il eviti ? smile.gif

QUOTE (toxic)
Regulamentul forumului e evaziv si neclar

Sunt de acord ! thumb_yello.gif Cateva observatii. Am mentionat chiar eu de mai multe ori scapari ale lui. Dar in momentul de fata asta este regulamentul ...

toxic, tu cu cine ai probleme la Han in ultimele saptamani ? Nu cumva cu un forumist pe care SORIN nu il inghitea acum cam un an ? Nu cumva, SORINE, de la pata pusa atunci pe acel musteriu ti s-a tras sanctiunea ?

Va reamintesc un lucru: din martie 2004 pana in septembrie 2005 am fost un moderator foarte permisiv (era perioada "fenomenul Vornicum"). Editam rar, tratam foarte relaxat conflictele, nu aveam dreptul de a starge mesaje, asa incat sigur nu le stergeam eu, si am inchis subiecte DOAR DUPA MODELUL dat de Mihai (fiind "incepator" l-am intrebat ce sa facem in cazul catorva subiecte EXPLOZIVE si care ajunsesera la jigniri fara sens, la Dezbateri, el a inchis acele subiecte, iar eu i-am urmat exemplul in cazul altor subiecte de acelasi fel wink.gif ).

Din octombrie 2005, bombardat pe MAIL (!!) si pe PM cu critici legate de moderarea prea relaxata, si la sugestia lui bdl care tot repeta ca la Han sunt si apar tot felul de "ciudati" care "polueaza atmosfera", am INCERCAT sa vad daca merge si altfel. smile.gif

Si atunci am ajuns, reflectand, sa realizez ca principala problema este RECIDIVA (asta am crezut eu, poate m-am inselat). Asadar, pe asta am insistat. Asa incat, imi pare rau ca trebuie sa constat, dar "recidiva" voastra (atacuri, jigniri sau provocari repetate, chiar si dupa sanctiuni mai mici date in prealabil) va "pierdut", si nu "politia" noastra. wink.gif


Ce propui SORINE ? O "miscare de dezlipire" ? Ei bine, de cateva luni, de cand deviza mea a devenit "liber din partea mea la paruiala la Han", pot spune ca sunt si eu un membru al acestei miscari (de "dezlipire" a musteriilor de moderatori si a moderatorilor de Mihai). Fiecare cu ale lui ...

Poate ca ai dreptate, toxic, "Oricine te poate acuza de trolling si in special o fac exact cei care urmaresc doar harta si cearta . " ...

Fiecare cu ale lui ? Ar fi bine daca ar fi asa, nu toxic ? Nu te-ai saturat sa-ti poarte "cineva" de grija atunci cand nu i-ai cerut-o, ba ai mai si rugat sa fii lasata in pace ? Nu te-ai saturat de "toxico", etc. ?

Spui tu ... "Cand o sa fie clar pe forumul asta ca oricine are dreptul la opinie si ca nu avem dreptul sa atacam pe cine nu gandeste ca noi ?" Asta ma intreb si eu ?


Cum sa obtinem asta ("fiecare cu ale lui"), SORINE, atata timp cat te preocupa "unsii" si "lipitorile" ?


p.s. Carmelita, cand am vaut ce a putut scrie aseara SORIN, initial am vrut sa ma retrag din discutie fara sa mai tulbur apele (Mihai va poate confirma). Dar ... se pare ca apele tulburi exercita o anumita atractie. Iata, in cazul asta, raspunsul meu, mai sus.

calfa esti off-topic, ca subectul asta nu e despre tine. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 13 Nov 2006, 01:21 PM
Mesaj #17


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (mariusc2 @ 13 Nov 2006, 09:07 AM)
Interesanta optiunea unora de a-si rezolva problemele in stilul golanesco-iliescian, mai pe romaneste cu bata (verbala, de asta data), cat si dorinta de a avea spectatori. Ma rog, tind sa cred ca nu se urmareste dialogarea, chiar si in termeni mai duri, cat umilirea oponentului, umflarea "pectoralilor", datul in spectacol. Curat romanesc, nene Iancule!

Astept cu nerabdare subforumul respectiv. Ca stim sa injuram, nu se indoieste nimeni, ca doar suntem romani (mai putin toxic, care este cetatean canadian). Ramane sa vedem la lucru inventivitatea proverbiala a romanilor. laugh.gif

Ideea principala era de subforum fara moderare. Injuratura e o figura de stil tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 13 Nov 2006, 01:36 PM
Mesaj #18


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (calfa @ 13 Nov 2006, 08:27 AM)


Unde e raspunsul tau la intrebarea mea, Carmelita ? Il eviti ? smile.gif

nu-l evit. n-am treaba cu nimeni. ideea era de un subforum fara moderare. de mai multa transparenta. de schimbat stilul cu o idee. Daca voi moderatorii aveti subforumul vostru unde numa voi scrieti si numa voi cititi - noi, muritorii de rand de ce n-am avea ceva unde voi sa n-aveti influenta?
Pana la ora asta suntem ca o comunitate religioasa. Mihai (God) - nu l-a vazut nimeni si nimeni nu stie daca exista. Apoi vin sfintii care are fiecare un domeniu al sau si la urma suntem noi muritorii de rand. Daca suntem cuminti si facem cum scrie-n biblie e de bine. Daca mai si aducem ofrande la biserica de e foarte bine si suntem cu un pas mai aproape de rai laugh.gif
Io va zic sa va relax ca n-am de gand sa va injur nici pe voi nici piticii vostri ca doar n-am de gand sa-mi pun inchizitia-n cap rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 13 Nov 2006, 02:00 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



QUOTE (The Dude @ 13 Nov 2006, 01:05 PM)
QUOTE (mariusc2 @ 13 Nov 2006, 10:07 AM)
Ca stim sa injuram, nu se indoieste nimeni, ca doar suntem romani

...da si n-are de ce sa ne fie rusine cu asta....Face parte din dimensiunea istorica a poporului asta, face parte din viata de zi cu zi, si nu ar face decat sa mai umanizeze un picut hanul..Ca si la han omu' cand vine, dupa o cana doua mai isi scoate si isi baga... thumb_yello.gif


smile.gif De acord, dar exista deja suficiente locuri pe net unde ti-o poti 'baga si scoate' in voie - chat-ul, alte forumuri, messengerul ...
Hanul este unul dintre putinele locuri unde se incearca sa se discute civilizat. Ceea ce tu consideri un defect, pentru cei mai multi este una dintre principalele calitati ale Hanului. Nu ma intelege gresit, nu ma deranjeaza injuraturile, imi mai scapa si mie, dar acolo unde isi au locul si rostul. Si din respect pentru ceilalti participanti la discutie - pe Han nu-si au locul.

Chestia asta cu 'cenzuratul ' - nu cred ca e cenzura daca vi se cere sa fiti civilizati si sa-i respectati pe cei din jur. Daca v-au fost sterse mesaje on-topic pentru ca moderatorul nu era de acord cu punctul vostru de vedere, si nu din cauza exprimarii, atacului la persoana etc. - aveti dreptul sa protestati si e normal. Dar tot normal ar fi ca macar in prima faza sa o faceti pe PM catre Mihai.
Dar sa strigi cenzura pentru ca ti se sterg injuraturile ... In fine.


Carmelita- banuiesc ca tie nu injuraturile iti lipsesc. Dar unora da, si exact asta ar face pe un astfel de forum: injurat, jignit, dezvaluit aspecte din viata altor forumisti fara voia lor, barfa ... Chiar vrei sa-ti asumi asa ceva?
Acum serios- eu chiar incerc sa pricep -ce vrei sa spui si nu poti din cauza 'cenzurii'?


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 13 Nov 2006, 02:01 PM
Mesaj #20


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



M-am relaxat la fix, Carmelita hug.gif mai ales că īncepusem să-mi fac griji că unii forumişti ar putea fi ţinuţi la Han cu forţa, īmpotriva voinţei lor. Īntemniţarea schimbă mult firea omului şi ce biiine că mi s-a părut doar. laugh.gif


--------------------
TărĆ¢mul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 13 Nov 2006, 02:10 PM
Mesaj #21


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Fantasee @ 13 Nov 2006, 12:53 PM)
M-am relaxat la fix, Carmelita hug.gif mai ales că īncepusem să-mi fac griji că unii forumişti ar putea fi ţinuţi la Han cu forţa, īmpotriva voinţei lor. Īntemniţarea schimbă mult firea omului şi ce biiine că mi s-a părut doar.  laugh.gif

care forumisti si despre ce vorbesti? Poti sa reformulezi sau iese atac la persoana?

EDIT: Am priceput ca esti contra si acuma nu inteleg la ce mai bati apropo-uri

Acest topic a fost editat de Carmelita: 13 Nov 2006, 02:13 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 13 Nov 2006, 02:20 PM
Mesaj #22


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Īmi cer scuze, nu cred că m-am exprimat coerent. Ar fi regretabil să pară că am avea ceva de īmpărţit. sad.gif Nu obişnuiesc să fac apropos-uri oamenilor pe care nu-i cunosc, ar fi grotesc.
Cred că nu aş mai putea găsi ceva relevant să īţi spun.


--------------------
TărĆ¢mul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 13 Nov 2006, 02:26 PM
Mesaj #23


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



QUOTE (Fantasee @ 13 Nov 2006, 12:39 PM)
Cātă vreme există messengere gratis, servicii de poştă electronică, magneziu cu B6 şi tigănci care se pricep la blesteme īn caz de forţă majoră ... chiar n-aş vrea să văd Hanul prestānd servicii de moaşă comunală.

Perfect spus. mwah1.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 13 Nov 2006, 02:31 PM
Mesaj #24


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Fantasee @ 13 Nov 2006, 01:12 PM)
Īmi cer scuze, nu cred că m-am exprimat coerent. Ar fi regretabil să pară că am avea ceva de īmpărţit. sad.gif Nu obişnuiesc să fac apropos-uri oamenilor pe care nu-i cunosc, ar fi grotesc.
Cred că nu aş mai putea găsi ceva relevant să īţi spun.

Fanta eu is mai ingramadita. Ai ceva sa-mi comunici? De ce n-o faci direct? Tot nu vad legatura dintre intemnitare si "unii" (care?) forumisti. Cand nu ai mai avea nimic relevant sa-mi spui?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 13 Nov 2006, 02:32 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE (denise @ 13 Nov 2006, 01:52 PM)
Hanul este unul dintre putinele locuri unde se incearca sa se discute civilizat. Ceea ce tu consideri un defect, pentru cei mai multi este una dintre principalele calitati ale Hanului





Nu, stai un picutz...nu ma lua asa repede. Nici eu nu sunt pentru injuraturi...poti sa imi urmaresti evolutia...nu am atacat si nu am jignit...iar cu injuratura...chiar si in particular am niste norme excesiv de restrictive. Ce am vrut eu sa zic e legat de interzicerea injurturilor, nu de ele ca atare. Eu cred ca pentru a pastra un spatiu civilizat nu ai nevoie de impuneri, ci de o tinuta adecvata.... a discursului in cazul nostru.


QUOTE
Chestia asta cu 'cenzuratul ' - nu cred ca e cenzura daca vi se cere sa fiti civilizati si sa-i respectati pe cei din jur.



Ei bine asta e o boala pe han.. minimalizarea acestui act fara niciun fel de justificare. In postul despre care am vorbit dadeam exemplul unor legi absurde, pentru ca in discutie era tocmai o astfel de lege. Nu era jignire, nu era atac, nu era offtopic. Dar ma rog, partenerul meu de discutie in mod inadmisibil si moderator al intregii conversatii a ales sa imi anuleze postul. Nu m-a avertizat, nu m-a atentionat ci pur si simplu l-a anulat. Acuma denise, nu nenorocitul ala de post, sau altele asemenea lui sunt in discutie, ci practica asta criminala pentru conversatie...acea de a utiliza si altfel argumente decat cele care au voie sa fie intrebuintate intrun dialog..si care se cheama prin alte parti politica pumnului in gura. Ce era daca moderatorul in cauza, in loc sa procedeze la un act total reprobabil, mi-ar fi adresat doua vorbe sub text..."Dude frate, ai luat-o pe artura...stergeti singur postul ca nu asta vorbim aici" Era mare scofala ?? Te asigur ca mi l-as fi sters fara nici un fel de retinere, si mi-as fi pastrat intact si respectul pentru moderatorul respectiv si pentru han. Carmelita a zis foarte bine ce a zis...am mai fost pe han si in epoca lui de glorie...acum e asa o incrancenare pe aici, si pare ca mai toti raii au biruit.
Astept cu interes sa vad cat va mai trai si acest topic


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 13 Nov 2006, 02:33 PM
Mesaj #26


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Adina @ 13 Nov 2006, 01:18 PM)
QUOTE (Fantasee @ 13 Nov 2006, 12:39 PM)
Cātă vreme există messengere gratis, servicii de poştă electronică, magneziu cu B6 şi tigănci care se pricep la blesteme īn caz de forţă majoră ... chiar n-aş vrea să văd Hanul prestānd servicii de moaşă comunală.

Perfect spus. mwah1.gif

Poate ne spune tot ea care este diferenta intre "a crea un cont clona" si "a crea un alt cont fara a anunta partenerii de discutie" mwah1.gif

si fara suparare: Esti off-topic rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de Carmelita: 13 Nov 2006, 02:36 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 13 Nov 2006, 02:34 PM
Mesaj #27


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



laugh.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 13 Nov 2006, 02:35 PM
Mesaj #28


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Fantasee @ 13 Nov 2006, 10:39 AM)
magneziu cu B6

Fanta, ce vrei sa zici, ca atunci cand ai ceva de discutat mai 'aprig' cu un prieten/apropiat, asta inseamna ca de fapt esti putin bonav? Ar trebui sa scrii un tratat pe tema asta. Mesajul tau imi pare ostentativ. Cum e acolo sus la tine, aerul e mai curat?


Edit: Scuze de off-topic.

On-topic: eu sunt de acord cu propunerea. am vazut asa ceva pe un alt forum si mi s-a parut amuzant. e adevarat ca acolo oamenii au mult mai mult umor decat cei de pe aici si asta ar putea fi unh puct in minus pentru propunere. hmm.gif

Acest topic a fost editat de Felina: 13 Nov 2006, 02:39 PM


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Nov 2006, 02:36 PM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (Carmelita @ 13 Nov 2006, 02:12 PM)
calfa esti off-topic, ca subectul asta nu e despre tine.  wink.gif

Ce mai astepti, Carmelita ? Cenzureaza-ma ! rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Acum serios, Carmelita, esti sigura ca ai citit cu atentie ce s-a scris pe subiectul asta al ... tau ?

Subiectul, la lansare, poate ca nu a fost (si) despre mine. Insa din momentul in care s-au lansat acuzatii la adresa moderatorilor a devenit si despre mine. wink.gif

QUOTE (Uncle Sam)
QUOTE (calfa @ 13 Nov 2006, 09:27 AM)
Ei bine, de cateva luni, de cand deviza mea a devenit "liber din partea mea la paruiala la Han"

Liber la paruiala nu prea rimeaza cu "Arta de a conversa". Cred ca marea majoritate prefera conversatia.


welcome.gif la Hanu Ancutei, Uncle Sam ! thumb_yello.gif

Dar chiar pe acest subiect ce se cere oare, Uncle Sam ?

Si eu cred ca "Liber la paruiala" nu prea rimeaza cu "Arta de a conversa".

Si eu cred ca "marea majoritate prefera conversatia..

Insa pentru ca fac parte dintre moderatorii Hanului (mai sus huliti) si pentru ca am "cutezat" sa scriu pe acest subiect aseara, uite ce mi-a fost dat sa vad:
QUOTE (SORIN)
sunt destui "unsi" pe aici care au sa-l frece pe Mihai la ridiche ( pe ascuns desigur ) pana acesta cedeaza si da o sentinta doar sa scape de gura acelui "uns" fara sa se prea implice in cauze.....un asemenea exemplar de lipitoare deja se afla in acest topic.


Daca va fi macar un pic sanctionat pentru asta, ce credeti ca va afirma SORIN ?

Nu cumva din nou a fost "lipitoarea" de vina ? Si asta ... "pe ascuns desigur" sad.gif


Ei uite, ca tot ma intreba Carmelita ...
QUOTE
Te-ai razgandit calfa draga? Unde e mesajul ala lung de ieri? Editat? Da de cine ti-a fost frica? Spune-i Carmelitei ca vine si le da nana sa mai sperie copilul  laugh.gif

... nu am ascuns nimic din ceea ce aveam de spus. smile.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 13 Nov 2006, 02:47 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 13 Nov 2006, 02:36 PM
Mesaj #30


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Adina @ 13 Nov 2006, 01:26 PM)
laugh.gif

esti pentru a doua oara off-topic unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Nov 2006, 02:43 PM
Mesaj #31


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (Carmelita @ 13 Nov 2006, 03:28 PM)
QUOTE (Adina @ 13 Nov 2006, 01:26 PM)
laugh.gif

esti pentru a doua oara off-topic unsure.gif

Carmelita, cenzureaaaaaz-ooooo !!

Adica atrage-i atentia lui Mihai, sa ii stearga neaparat mesajele alea ...

hmm.gif Sau nu am inteles eu bine ce ne propuneai in mesajul tau initial ?

















--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 13 Nov 2006, 02:43 PM
Mesaj #32


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



laugh.gif

Calfa, nu te mai obosi, eşti prea diplomat şi nu e cazul. smile.gif

Dragilor (apelativul ăsta suportă excepţii şi cred că se cunosc), eu am o propunere constructivă, altfel se ajunge la păruieli inutile şi nu ar fi prima dată: cui nu-i place, să se care. Mă scuzaţi dacă sīnt prea directă, dar uneori trebuie.

Dude, de acord că abis, īn cazul acela, putea proceda altfel, dar nu e un caz din care să faci atīta caz wink.gif şi, mai ales, la acest topic.

Şi, da, cel puţin pentru un lucru spus aici, aştept sancţiuni.

edit: Avīnd īn vedere contextul, pare neclar ce am spus, aşa că revin: nu la adresa mea aştept sancţiunea. laugh.gif

Acest topic a fost editat de Adina: 13 Nov 2006, 02:45 PM


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 13 Nov 2006, 02:45 PM
Mesaj #33


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Mi-am ratat cariera. sad.gif

De fapt cred ca am ratat mai multe cariere. smile.gif

Cred ca sunt off topic.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 13 Nov 2006, 02:47 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (denise @ 13 Nov 2006, 01:52 PM)
Hanul este unul dintre putinele locuri  unde se incearca sa se discute civilizat. Ceea ce tu consideri un defect, pentru cei mai multi este una dintre principalele calitati ale Hanului.

Absolut. E plin netul de locuri inedite unde poti sa te afisezi in deplina libertate, fara nici o cenzura. Nu stiu cum se face ca se ajunge in acele locuri ca incet, incet, sa supravietuiasca doar cei ce stiu sa injure. Ceilalti isi iau zborul spre locuri unde inca se poate conversa...cum e Hanul smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 13 Nov 2006, 02:47 PM
Mesaj #35


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Toată lumea e off topic, pentru că sīntem īn secţiunea 'De la om la om', nu īn 'Īnjurături la tot cartierul'.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:00 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman