HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Doriti Sa Donati Online?, Acum puteti. Dar cui?
1,618033
mesaj 23 Apr 2006, 07:34 PM
Mesaj #1


Cronicar
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.500
Inscris: 6 May 03
Forumist Nr.: 267



Dragilor, stiu ca multi dintre voi suspinati atunci cand vedeti la televizor grozavii de genul inundatiilor recente.

La fel ca mine probabil, aveti prea putin timp la dispozitie ca sa va deplasati la o banca si sa donati o suma, ca sa nu mai vorbim de formalitati si de imposibilitatea de a sti ce anume se va face cu banii.

M-am gandit sa deschid un topic nou unde sa aveti acest link:

www.donatiionline.ro
Site-ul este absolut sigur, este recomandat de Ministerul Culturii si Cultelor, si ofera posibilitatea de a dona online, prin card bancar, practic orice suma doriti.

Partea cea mai buna este ca va ofera informatii despre organizatiile neguvernamentale la care puteti dona.
Puteti vedea ce anume au facut acele organizatii pana acum, cine le finanteaza, ce proiecte vor fi finantate din banii vostri, etc.

Eu am ales, de exemplu, organizatia Habitat for Humanity, pentru ca stiu ca sunt specializati in constructia de case, ajutand si sinistratii.

As dori ca acest topic sa fie un reper atat pentru cei care doresc sa doneze online, dar si pentru cei care doresc sa afle informatii cu privire la ONG-urile prezente pe acel site (sau altele).

Mai precis, puteti intreba aici, de exemplu:
- Cine a auzit sau intalnit la lucru ONG-ul Cutare...
- Daca ONG-ul Cutare este demn de incredere (nu din auzite, ci din experienta proprie)

si alte intrebari privitoare la aceste agentii.

Recomand site-ul de mai sus pentru modalitatea simpla si directa prin care puteti ajuta cu donatii ONG-urile din domeniile care va intereseaza.

ps.
Si as avea o rugaminte: ajutati si anul acesta sinistratii de inundatii!

Acest topic a fost editat de 1,618033: 23 Apr 2006, 07:35 PM


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>
An angel led me when I was blind
I said take me back, I've changed my mind
Now I believe
From the blackest room, I was torn
He called my name, a love was born
So I believe.

DM - Suffer Well (Playing the Angel)</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Noa
mesaj 25 Apr 2006, 03:33 PM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 23 December 04
Forumist Nr.: 5.278



Multumim 1,61 ca ne-ai reamintit rolleyes.gif
Cu ocazia asta am donat si eu.
Nu am mai donat pina acum prin aceasta metoda. Dar e buna, pentru timpul limitat pe care il au multi. Si asta ca sa nu mai gasim scuze, 'dom'le n-am avut timp', avem metoda asta la nas tongue.gif

ps.
De asemena se mai poate dona si prin telefon. Nu stiu numarul de telefon, dar il tot dadeau pe la televizor la stiri. Apelurile erau de 1EURO si 10EURO.

Acest topic a fost editat de Noa: 25 Apr 2006, 03:43 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 11:07 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman