HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Doar Pisicile Au Sapte Vieti, traieste clipa
Oiski-Poiski
mesaj 12 Mar 2005, 06:34 PM
Mesaj #1


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Nu va deranjeaza si pe voi cateodata cat de nemultumiti sunteti ????
Daca as avea alt servici, daca as castiga la Lotto wink.gif , daca as avea casa mea, voi face asta cand copilul va fi mare , voi face cealalta cand se vor potrivi 1000 de alte lucruri impreuna .
Se zice ca pisicile au sapte vieti , noi in schimb doar una sad.gif .
Si totusi nu reusim sa ne multumim cu clipa si sa scoatem din ea ce e mai bun. Sa traim acum si aici .

Hai ca m-au apucat melancoliile .
dry.gif dunno.gif
E vremea sa vina primavara .Fac greva ! Vreau sa vina primavara.Ce va spuneam , total nemultumita... tongue.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 12 Mar 2005, 06:54 PM
Mesaj #2


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Depinde de toane Oiskinella. Ca daca-s in toane bune e totul wunderbar da' daca-s in pasa proasta atunci is nemultumita ca trebuie sa ma trezesc asa de devreme sa vin la serviciu, ca iar mi se vad radacinile necolorate la par si ala de pe picioare creste de parca l-as stropi cu ingrasamint chimic si curind va trebui sa ma spal si "acolo" cu Head-and-Shoulders ca la ce bafta am sa vezi ca fac matreata... Si telefonul nu suna! Ca nu-i pasa nimanui de mine si de cum o duc! Si cind suna, asa niste ore isi alege persoana, ca precis dorm, maninc sau is pe buda! Daca vreau o cafea ca lumea trebe ori sa-mi iau o scula de aia super-scumpa ori sa ma duc in Italia ca astia aici o fac infuzie! Ultima data am baut una adevarata cind mi-a adus prietena mea din brazilia un pachet de cafea super strong. Da' mi-a adus din ala mic, sa nu ma naravesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 12 Mar 2005, 07:05 PM
Mesaj #3


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Hai ca-ti fac eu o cafea buna ( fara scula super scumpa) si te indop cu restul de prajitura ca sa aiba parul de pe picioare loc destul de crescut rofl.gif .

Da, toanele astea culmea ca sunt mai numeroase decat toanele cele bune .Si lupta-te atunci cu ele.Nu tine mult e adevarat insa pana si faptul ca exista pentru scurta durata ma deranjeaza sorry.gif .


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Mar 2005, 07:05 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
contraste
mesaj 13 Mar 2005, 09:52 AM
Mesaj #4


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Traieste-ti clipa !
Asa a spus si Epicur.
Se vede ca indemnul epicureic se lasa descoperit iar si iar..........


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
framboise
mesaj 16 Mar 2005, 04:13 AM
Mesaj #5


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 5 February 05
Din: Canada
Forumist Nr.: 5.639



Suntem vesnic nemultumiti. Suntem intr-o competitie cu noi si cu restul lumii. Cand spunem ca in sfarsit ne-am atins scopul, hop, apare altceva, alt prag de atins, alte teluri, si asta pentru ca lumea evolueaza, iar noi, odata cu ea. Nemultumirea prinde forma si cand isi baga coada invidia....Si daca vecinu' si-a tras ultimul racnet de BMW, eu de ce nu pot? de ce nu castig la loto, daca altfel nu pot... wub.gif


--------------------
Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 16 Mar 2005, 02:03 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Daca as avea alt servici, daca as castiga la Lotto  , daca as avea casa mea, voi face asta cand copilul va fi mare , voi face cealalta cand se vor potrivi 1000 de alte lucruri impreuna .

Ma bucur ca sunt sanatos...restul nu mai conteaza. Poa' sa-si traga vecinu 20 de beamveuri si vile ca nu ma incalzeste cu nimic. Cinste lui. smile.gif


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 16 Mar 2005, 02:21 PM
Mesaj #7


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Zorro, cinste tie ca gandesti asa smile.gif si sper sa o tii tot asa !


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 16 Mar 2005, 03:03 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Multumesc, Oiski-Poiski. smile.gif


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 16 Mar 2005, 08:20 PM
Mesaj #9


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Aici in irlanda se incearca integrarea handicapatiilor in viata sociala si astfel intalnesti foarte multi in carucioare, singuri sau insotiti, pe strada, prin magazine, peste tot. de cate ori vad cate unul imi amintesc ca m-a lasat dumnezeu intreaga si cat de mult inseamna asta! Pentru ca sunt exagerat empatica, de fiecare data cand vad un om in carucior sau un semi-paralizat care se chinuie sa mearga, ma si imaginez in locul lui si mintea mi se umple de ganduri suferinde... nu-ti mai zic mai departe. Incerc din rasputeri sa-mi alung gandurile si sa ma bucur ca sunt intreaga, ca pot alerga in voie... samd.

Si apoi, de cand cu forumurile astea, am aflat o groaza. De cele mai multe ori ma gandesc la chestia aia ca daca nu te afli in apropierea unui razboi, daca ai un acoperis, daca ai ce manca, daca ai ceva bani in buzunar, daca ai o facultate... esti printre putinii oameni de pe acest pamant.

de cate ori ma apuca nemultumirile... sigur ma gandesc la cele de mai sus. Si intr-un minut imi trec toate rolleyes.gif .


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 31 Mar 2005, 04:59 PM
Mesaj #10


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Hmm... toata lumea multumita si fericita?

bravo voua si tineti-o tot asa ohyeah.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 31 Mar 2005, 05:20 PM
Mesaj #11


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



eu nu sunt multumit.sad.gif nu fiindca vreau eu personal cine stie ce (din punctul asta de vedere as fi multumit) ci fiindca de vreo 2 ani nu reusesc sa o conving pe mama sa nu isi mai faca griji nici pt. mine nici pentru ceilalti (din 5 copii doar 1 mai e in craiova), nu o stiu in siguranta, mai ales dupa ce anul trecut tatal meu a murit. nu sunt mulumit fiindca tatal meu a murit prea devreme, prea repede. nu sunt multumit fiindca vad o gramda de oameni care nu au curaj sa incerce sa isi depaseasca limitele, sa inteleaga e in viata sunt lucruri mult mai importante decat cele materiale. poate ca viata insasi e mai importanta decat un lucru material, palpabil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramona
mesaj 31 Mar 2005, 05:36 PM
Mesaj #12


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 79
Inscris: 2 November 04
Forumist Nr.: 4.814



Eu zic ca este foarte bine ca suntem nemultumiti, doar asa ne putem autodepasi. Altfel am fi niste placizi inchisi in propriile lor limite. Eu nu cred ca exista om pe deplin multumit pe lumea asta si daca ar exista cred ca ar fi ori in pragul mortii ori al sinuciderii. Tot ce este de facut atunci cand esti nemultumit este sa nu te lasi coplesit de asta ci sa o folosesti in favoarea ta. Hai ca am fost profunda aici... tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabitza ^
mesaj 3 Apr 2005, 11:41 AM
Mesaj #13


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 925
Inscris: 24 May 04
Din: Bucale
Forumist Nr.: 3.623



din pacate eu ma regasesc in postarea initiala a lui oiski. mereu ma gandesc ca vreau sa fac aia si aia, ca am 24 de ani si mi se pare ca nu am destul timp in viata sa fac tot ce vreau. unsure.gif adik pe romaneste am ajuns un produs tipic al societatii in care traim. vreau sa reusesc in viata....cred ca vreau prea mult asta. si daca nu reusesc sunt dezamagita. de mine. probabil ca intr-adevar mi-ar trebui 7 vieti ca sa fac tot ce vreau sa fac.
dar ma bucur de viata pe care o traiesc. mi se pare scurta, dar frumoasa. grea, that's for sure.
G.


--------------------
Nu refuza niciodata placerea doar pentru ca iti este frica de ceea ce ar putea spune ceilalti despre tine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yvonne
mesaj 8 Apr 2005, 03:07 PM
Mesaj #14


Eternul Visator
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.405
Inscris: 5 November 03
Din: arad
Forumist Nr.: 1.137



Chiar daca nu e asa cum as vrea uneori, ma bucur ca in viata aceasta am macar libertatea de a incerca sa fac totul pentru a fi cat mai placut timpul petrecut pe pamant.Asa ca ma bucur ca sint sanatoasa, ca ii pot ajuta pe altii, ca stiu sa fac o zi grea sa fie totusi luminoasa.Nu stiu de unde, dar am in mine o mare putere de daruire si intelegere. Necazul e ca uneori sint prea grabita si "obiectivul"nu prea merita efortul.


--------------------
unu si cu unu fac 2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 18 Apr 2005, 12:19 PM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Nemultumiri am destule... dar incerc intotdeauna sa obtin partea buna a lor cu "Las' ca ma fac eu mare..."(sint deja, dar refuz a-mi refuza unele questii---complet inutile).
Si intotdeauna incerc sa traiesc clipa ... s-ar putea sa fie tot ceea ce am si-mi va ramine , in the end.
Si sint etern recunoscatoare pentru faptul ca sint intreaga din mai toate punctele de vedere (cu psihicu' inca mai sint dubii ohyeah.gif ) , ca sint libera sa aleg , ca pot deveni asa cum vreau eu ... in ciuda unor limitari mai mult sau mai putin reale.


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 15 Nov 2005, 05:35 PM
Mesaj #16


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Sunt nemultumita pentru ca de multe ori imi spun ca abia astept sa treaca ziua ca sa ajung acasa, desi a-ti dori sa treaca ziua mai repede inseamna a-ti dori sa treaca viata mai repede. unsure.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 15 Nov 2005, 05:57 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Sunt nemultumita ca lucrurile nu merg cum as vrea,ca n-am mai multa putere sa traiesc asa cum as vrea...mereu ma gandesc la cei ce depind de mine...unii ar trebui sa nu depinda mad.gif asa-mi trebuie,am vrut sa le fac pe toate,sa le descurc pe toate... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edittha
mesaj 16 Nov 2005, 08:29 AM
Mesaj #18


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 19 June 05
Forumist Nr.: 6.479



Uneori stau si gandesc cu voce tare ,, De ce trebuie sa trec prin atatea greutati? De ce viata imi da doar necazuri?" Apoi tot eu spun ,, Poate asa trebuie !" Pacat mi-ar fi sa spun ca nu am reusit sa inving greutatile vietii , dar vreau si eu liniste , vreau sa pot spune ,, Doamne ce bine e fara probleme!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 17 Nov 2005, 06:33 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE (Oiski-Poiski @ 12 Mar 2005, 06:34 PM)

Se zice ca pisicile au sapte vieti , noi in schimb doar una sad.gif .

Adica soacra mea e pisica?? hh.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 17 Nov 2005, 08:10 PM
Mesaj #20


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (SORIN @ 17 Nov 2005, 06:33 PM)
QUOTE (Oiski-Poiski @ 12 Mar 2005, 06:34 PM)

Se zice ca pisicile au sapte vieti , noi in schimb doar una  sad.gif .

Adica soacra mea e pisica?? hh.gif

Sorin.

te deplang laugh.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 22 Nov 2005, 04:42 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Si eu sunt vesnic nemultumit... Maaama dar ce bine e cand imi rezolv cate o nemultumire ohyeah.gif De exemplu azi. biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Olaf: 22 Nov 2005, 04:43 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 24 Nov 2005, 11:11 PM
Mesaj #22


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Numai cand privesc in jur imi dau seama ca nemultumirile mele sunt mofturi... rea senzatie... Azi cea mai mare nemultumirea a fost lumea in care traim, partea ei cruda, nemiloasa. Prin ploaie, cu o "sacosa" din stuf plina de lumanari, am vazut trecand un batran. Vorbea singur sau cu altcineva, nu stiu prea bine. L-am auzit spunand: ...in lumea asta nu-ti da nimeni nimic, chiar daca mori de foame. Pare un cliseu... dar nu e. Daca nu esti suficient de inteligent sau cu experienta sa-ti dai seama ca trebuie sa incerci macar sa te ajuti singur, poti ajunge sa bati la usi inchise.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 25 Nov 2005, 10:39 AM
Mesaj #23


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Daca este vorba despre nemultumiri (in special in legatura cu anumite persoane din jurul meu), am si eu cateva dar incerc sa trec peste ele cat mai repede (si, culmea, imi si reuseste, pentru ca am tendinta sa iert cam usor).
In ceea ce priveste deviza "carpe diem" ce pare a transpare din titlul topicului, nu stiu daca o aplic destul de des, cu toate ca ar cam trebui sa fiu mai spontana... Norocul meu ca sunt prieteni care incearca sa schimbe acest aspect smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 04:55 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman