HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Am Fi Vrut Sa Devenim...., Vise la care nu am renuntat inca...
Diana-Maria
mesaj 12 Nov 2004, 10:34 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Nu stiu cum sinteti voi... nu stiu ce va ,,misca" si ce v-ar placea sa faceti...
Unii dintre noi isi imagineaza viitorul doar prin prisma rezultatelor materiale.
Putini se gindesc si ce anume le-ar placea sa faca pentru a avea si multumirea sufleteasca a lucrului bine facut ,care aduce si satisfactii morale, nu numai bani...
Mie, de exemplu, mi-ar placea sa am timp sa scriu... sa traiesc din scris...
Voi?


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 13 Nov 2004, 04:22 PM
Mesaj #2


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



mie mi-ar placea sa ii invat pe altii...de fapt, asta imi este meseria...insa ocupatia e cu totul alta (desi, recunosc, imi place ceea ce fac). mi-a placut sa fiu la catedra si mi-ar placea in continuare, dar, asta e...

mai sunt si alte lucruri pe care mi-ar fi placut sa le fac: sa fiu medic, sa fiu astronaut, sa scriu cu adevarat... totusi, de unele chiar nu sunt in stare


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 13 Nov 2004, 09:59 PM
Mesaj #3


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



QUOTE
Unii dintre noi isi imagineaza viitorul doar prin prisma rezultatelor materiale.
Putini se gindesc si ce anume le-ar placea sa faca pentru a avea si multumirea sufleteasca a lucrului bine facut ,care aduce si satisfactii morale, nu numai bani...


Categoric, asa e. Majoritatea colegilor si cunostintelor mele care au terminat clasa a 12-a au dat la o facultate sau alta in ideea ca e de viitor, isi vor gasi usor un loc de munca bine platit sau mai greu unul foarte bine platit. Sau pur si simplu pentru ca acolo a dat cutare si cutarica.. Putini s-au rupt de vechiul anturaj doar pentru a invata ceva ce le va face cu adevarat placere..
Pe mine foarte multa lume m-a sfatuit sa nu aleg calea asta (psihologia) pentru ca in Romania psihologul e in general muritor de foame si locurile de munca sunt foarte putine. Acum, cand stam de vorba, o parte dintre fostii colegi mi-au marturisit ca regreta ca nu au ales altceva si ca ma invidiaza.. Si ca sa raspund la intrebarea ta, eu in momentul de fata exact asta vreau sa ajung: psiholog. E un obiectiv realist, nu ceva la care am visat dintotdeauna. O alegere facuta in graba, un lucru pe care mi-ar placea sa-l fac multi ani la rand si pe care cred ca il pot face relativ bine.
Ce-as fi vrut sa devin? Mi-ar fi placut sa cant, sa pictez, sa scriu.. Mama a fost cantareata (foarte talentata, spun unii) pana in momentul in care si-a intemeiat o familie si o mare parte din talentul ei mi l-a transmis si mie. Asta ar fi poate singurul lucru pe care i i-as putea reprosa: ca nu mi-a cultivat talentul si nu m-a impins de la spate sa-mi cultiv talentul la desen.
Ce am vrut sa devin? Mi-a ramas perfect intipatita in memorie imaginea unei serbari la gradinita cand mosul ne intreba pe rand ce vrem sa ne facem cand o sa fim mari. Tin minte cum toate fetitele raspundeau ca vor sa devina doctorite sau invatatoare.. Cand a venit randul meu, am ramas un moment in cumpana. Invatatoare nu se punea problema ca doar era mama si cine are nevoie de 2 invatatori in familie? Ai mei se agitau intr-un colt si-mi sopteau: "Doctorita! doctorita!" laugh.gif Dar fata ei vroia sa devina politista.. si nu s-a sfiit sa recunoasca chiar daca asta a lasat-o cu gura cascata pe biata mama ohyeah.gif Apoi am vrut pe rand sa devin avocat, ambasador, arheolog.. nevasta lui Steve Irwin (aka VIP) rofl.gif Noroc ca mi-a venit mintea la cap tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Nov 2004, 09:59 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cactus
mesaj 14 Nov 2004, 10:19 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Pai, cu mintea de acuma si cu varsta de atunci io as fi vrut sa fi studiat fizica, matematica aplicata si filosofia si dupa aia o sa urmez o facultate tehnica....DACA as fi fost silitor si ambitios (dar n-am fost), de la 18 pana pe la 30 de ani le-as fi terminat, mai ales ca se recunosteau o gramada de examene...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decât tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 14 Nov 2004, 02:47 PM
Mesaj #5


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Io nici acum nu stiu ce as fi vrut cu adevarat sa devin. laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leon
mesaj 14 Nov 2004, 11:11 PM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 14 March 04
Forumist Nr.: 2.584



QUOTE (nefertiti @ 14 Nov 2004, 02:47 PM)
Io nici acum nu stiu ce as fi vrut cu adevarat sa devin. laugh.gif

Ba stii.....sa fii un pic mai frumoasa rofl.gif Ca in rest doar rautatea te intrece la acest capitol!!!

Sa fii sanatoasa .................................................................................................................

Next:


--------------------
Greu la deal cu boii mici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 15 Nov 2004, 03:16 PM
Mesaj #7


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



hmm.gif e suficient de draguta ... iar cu rautatea n-ai nimerit; uneori ma enerveaza cat de moale e ... laugh.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 16 Nov 2004, 01:48 AM
Mesaj #8


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



eu tot mai sper sa fiu sefa intr-o zi! rolleyes.gif


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
indubitabil
mesaj 16 Nov 2004, 01:10 PM
Mesaj #9


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 152
Inscris: 20 September 04
Forumist Nr.: 4.520



Imi amintesc de o camera a unui spital, candva, intr-o toamna, o fetita de 3, 4 sau poate 5 ani prinsa de gratiile ferestrei voind sa vada "afara". Si afara, peste zidul curtii, un gunoier matura frunzele pe care toamna le arunca pe jos. Si atunci mi-am dorit sa ma fac... gunoier.
Cea mai veche amintire a mea despre profesie aceasta este:) Am si motivat mamei dorinta mea: erau atat de liberi.... ca frunzele toamnei. Numai ei, gunoierii, si frunzele erau liberi:)


--------------------
cateodata spun vorbe care/nu ma cuprind/cateodata iubesc lucruri care nu-mi raspund...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 16 Nov 2004, 02:41 PM
Mesaj #10


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



…eu nu mă am prea am bine cu filos. greacă … da are o vorbă ea … cu care –s d’accord … “ tot ce devine nu este “
… principiul asta parmeidic pe care ţuţea îl foloseshte obsesiv … mă ajuta să dau formă scrisă gândurilor … similare … adică e o copilărie să vrei să devii … devenirea în sine e jocul cu care se împlineşte tragerdia …
… acu’ să nu mint … mi-am dorit şi eu să devin Iaşin … sau Zamora (portarul care apăra cu pistolul aşezat pe bara transversală ) … da’ eram ţânc … care nu dorea să dea goluri … ci dorea să le împiedice ! …
de mic nu mi-a plăcut “golul” …
… culmea e că am fost nevoit o vreme să fiu portar la fabrica X … ca să vezi .. ce-ţi doreşti şi ce primeşti ! …

… zicea nietzsche că de vrei să atingi creasta “ înalţă-te / nu te gândi la asta” .. . iar japonezii au o poveste … cu un maestru de karate .. la care a venit un ucenic … “maestre eu vreau să muncesc de două ori mai mult decât toţi pentru a deveni cel mai bun “ nu vei putea reuşi zice maestrul … peste o vreme … ucenicul ridică cota … “ de 3 de ori mai mult” …
nu vei reuşi …
… până într-o zi … când exasperat … ucenicul întreabă … “de ce spuneţi mereu că nu voi reuşi ?” … nu am nici o şansă ?… la care maestrul răspunde : tu priveşti doar ţinta … nu şi pe unde (trebuie să ) mergi …

… cât despre mine … nu îmi doresc să devin nimic … nici măcar nemuritor …
Go to the top of the page
 
+Quote Post
indubitabil
mesaj 16 Nov 2004, 02:53 PM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 152
Inscris: 20 September 04
Forumist Nr.: 4.520



"tu priveşti doar ţinta … nu şi pe unde (trebuie să ) mergi …"

Asta mi-a amintit ce ceea ce a spus un elev extraordinar de bun, un "uomo universale", olimpic la chimie, fizica, biologie, matematica, lb. romana, engleza...... Din toamna acestui an este student al unei universitati din America. El spunea: "Daca nu-ti propui sa ajungi in varful unui munte nu vei fi capabil sa urci nici un deal".
Multi dintre noi avem varsta la care consideram ca le stim pe toate. Poate ca lucrul acesta il stiam si eu dar niciodata nu as fi reusit sa-l formulez atat de limpede smile.gif


--------------------
cateodata spun vorbe care/nu ma cuprind/cateodata iubesc lucruri care nu-mi raspund...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 18 Nov 2004, 12:27 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Mie mi-ar placea sa cant - desi cred ca nu o sa se intample niciodata asta cry.gif si mi-ar placea sa ajung sa fiu foarte bun in graphic design ceea ce cred ca o sa se si intample in cele din urma tongue.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 18 Nov 2004, 11:13 AM
Mesaj #13


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



avocat
poeta

sef wink.gif

inca imi place foarte mult sa scriu, sa citesc...nu mai am timp...trebuie sa fac bani ca sa ma intretin sad.gif

mi-ar placea sa fiu mai frumoasa, mai blanda, mai toleranta, mai tacuta unsure.gif


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 18 Nov 2004, 11:26 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Şef... de ce toata lumea in România vrea să devină şef ?! blink.gif
Pare atit de uşor să fii şef... nu e insă deloc aşa... hh.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 19 Nov 2004, 12:24 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Pai de aia ca toti vrem sa conducem - toti ne credem destepti si de neinlocuit. De aia vrea tot romanu sa fie sef. Si de aia nu sunt romanii in stare sa faca nimic decat cand sunt afara din Romania sau sunt pe cont propriu. Munca in echipa e = cu 0 la noi. Pana si in fotbalul romanesc se poate vedea limpede chestia asta mad.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 19 Nov 2004, 10:30 AM
Mesaj #16


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



QUOTE (Diana-Maria @ 18 Nov 2004, 11:26 PM)
Şef... de ce toata lumea in România vrea să devină şef ?! blink.gif

pentru ca in romania sefii pot tipa la angajati fara teama de a fi dati in judecata rofl.gif (desi e tare trist lucrul asta!)
plus ca poti hartui in voie fetele frumoase....de-aia mi-ar placea si mie sa fiu sefa: sa pot corupe minorii sorry.gif devil.gif

sorry, nu m-am putut abtine rofl.gif


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 20 Nov 2004, 03:47 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



dictator... in orice tara. (preferam tara mea...) - dar eram mai mic atunci.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 20 Nov 2004, 02:55 PM
Mesaj #18


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE (Blakut @ 20 Nov 2004, 04:47 AM)
dictator... in orice tara. (preferam tara mea...) - dar eram mai mic atunci.

si nu il numeai "dictator", ci "tatuc mult iubit" ... laugh.gif

eu unu si acum as vrea sa fiu dictator... devil.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 20 Nov 2004, 02:58 PM
Mesaj #19


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



In cazul acesta CARRAD, multi sefi vor dori sa... devina suprasefi !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 20 Nov 2004, 03:01 PM
Mesaj #20


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



CONTRASTE, asta e discutabil


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 20 Nov 2004, 03:08 PM
Mesaj #21


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Ba de loc !
Luandu-li-se obiectul tipatului, vor trebui sa aiba o alta "jucarica "...........
Drept pentru care.......vor dori !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ariadna
mesaj 20 Nov 2004, 03:11 PM
Mesaj #22


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 31
Inscris: 24 June 04
Forumist Nr.: 3.930



contraste da-mi voie te rog sa te contrazic... unii sefi nu doar ca nu ar vrea sa fie suprasefi ci nici macar sefi. e obositor, e frustrant si e un cosmar sa fi sef si sa ii ai in preajma pe toti cei care vor sa fie si ei un piculet sefi.

ce as fi vrut sa devin? psiholog... si as fi fost unul bun.
ce vreau sa devin? o femeie normala... probabil am imbatranit:)


--------------------
Traieste-ti clipa! Pretuieste fiecare moment pe care ti-l da Dumnezeu! Aminteste-ti ca timpul nu asteapta pe nimeni! Ieri este istorie, mâine este mister; azi este un dar de la Dumnezeu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 20 Nov 2004, 03:15 PM
Mesaj #23


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



da...m-am razgandit...nu mai vreau sa fiu sefa. pai ce, sa-mi vaneze toti scaunul si eu sa am o grija in plus? in loc sa biciuiesc sclavii pe plantatie, trebuie sa-mi pierd timpul cu pazitul spatelui.... hh.gif

imi pare rau....iar nu m-am putu abtine...oPsedata ce sunt rofl.gif

mwah1.gif la fetele


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ariadna
mesaj 20 Nov 2004, 03:35 PM
Mesaj #24


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 31
Inscris: 24 June 04
Forumist Nr.: 3.930



smile.gif sunt propriul meu sef si nu trebuie sa-mi pazesc spatele, nu imi place sa fiu nici zbirul de pe plantatie, asta e un post la care aspira altii, dar daca visul tau e sa fi sef ...urmeaza-ti visul:)


--------------------
Traieste-ti clipa! Pretuieste fiecare moment pe care ti-l da Dumnezeu! Aminteste-ti ca timpul nu asteapta pe nimeni! Ieri este istorie, mâine este mister; azi este un dar de la Dumnezeu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 21 Nov 2004, 09:20 AM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



QUOTE (indubitabil @ 16 Nov 2004, 03:53 PM)
"Daca nu-ti propui sa ajungi in varful unui munte nu vei fi capabil sa urci nici un deal".

sa fim seriosi ...
... si peshtele ISI PROPUNE SA URCE MUNTELE dar saracu' poate sa-si propuna pan' la judecata de apoi asha ceva ... ca APA NU STA PE MUNTE rofl.gif

.. adica sa fiu un pic serios ... NU POTI TRECE PESTE PROPRIA DEFINITZIE ...
... peshtele nu poate urca muntele ... ca fara apa ... se cam duce pe cea lume ...
.. adica ... trebuie sa ai shi posibilitatea ... si posibilitatea asta tzine de ceva ce eu nu prea stiu ce este ...
... newton cand a fost intrebat de unde i-a venit ideea aceea cu gravitatzia ... a aratat in sus ... cinstit newton !
...
... din ce spune el ... ar rezulta ca e de ajuns doar sa itzi propui ca sa realizezi ... falsh
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
indubitabil
mesaj 22 Nov 2004, 08:24 AM
Mesaj #26


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 152
Inscris: 20 September 04
Forumist Nr.: 4.520



QUOTE (yuanescu @ 21 Nov 2004, 09:20 AM)
QUOTE (indubitabil @ 16 Nov 2004, 03:53 PM)
"Daca nu-ti propui sa ajungi in varful unui munte nu vei fi capabil sa urci nici un deal".

sa fim seriosi ...
... si peshtele ISI PROPUNE SA URCE MUNTELE dar saracu' poate sa-si propuna pan' la judecata de apoi asha ceva ... ca APA NU STA PE MUNTE rofl.gif

.. adica sa fiu un pic serios ... NU POTI TRECE PESTE PROPRIA DEFINITZIE ...
... peshtele nu poate urca muntele ... ca fara apa ...

Acest peste ar fi un pic cam prost wink.gif Trebuie sa-ti calculezi bine punctele tari si punctele forte pentru a-ti propune ceva. Altfel totul ramane la stadiu de dorinta tongue.gif Dar cand, vorba lui Newton, iti da Dumnezeu si tu ramai sa clipocesti la mal.....
Nu stiu daca un peste isi propune sa treaca muntele. Ar fi un peste prost. Noi nu vorbim aici despre oameni prosti smile.gif


--------------------
cateodata spun vorbe care/nu ma cuprind/cateodata iubesc lucruri care nu-mi raspund...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 29 Nov 2004, 06:20 PM
Mesaj #27


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



QUOTE (indubitabil @ 22 Nov 2004, 09:24 AM)

Acest peste ar fi un pic cam prost wink.gif


păi îşi face navă spaţială o umle cu apă şi devine deştept ohyeah.gif
… se poate ‘urca’ şi pe luna dupa aceea

QUOTE
Trebuie sa-ti calculezi bine punctele tari si punctele forte pentru a-ti propune ceva. Altfel totul ramane la stadiu de dorinta :


… eu tot cred că în ştiinţă … nu prea ai cum calcula punctele tari şi slabe de pe creier … biggrin.gif
… “îţi vine “ sau nu …
… îţi propui să scoţi ce e mai bun dintr-o descoperire (noutate) … dar nu îţi poţi propune să descoperi … cine ştie ce … fenomen încă neştiut …
… aici nu te mai ajută talentul … şi nici pregătirea şcolară …


QUOTE
Nu stiu daca un peste isi propune sa treaca muntele. Ar fi un peste prost. Noi nu vorbim aici despre oameni prosti smile.gif


păi nu e !
… ştii … cuvântul ăsta e doar o insultă devil.gif … nu e un calificativ pentru gândire … că nimeni nu are gândirea liniară … se poate să ai sclipiri azi şi mâine să spui tâmpenii …
…. eu nu am văzut oameni proşti … da’ oameni care fac prostii şi spun prostii …destui … … şi dacă vreau să mai văd unul … mă uit în oglindă … rofl.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
cobra verde
mesaj 30 Nov 2004, 04:31 PM
Mesaj #28


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 54
Inscris: 29 November 04
Forumist Nr.: 5.015



Regizor de film, dar cred ca sunt aproape de a se intampla....


--------------------
SHOW TIME FOLKS !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioana Nosta
mesaj 3 Dec 2004, 12:59 AM
Mesaj #29


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 12
Inscris: 5 November 04
Forumist Nr.: 4.839



De cand ma stiu pana am ajuns la facultate am vrut sa ma fac ambasador.Dar apoi am aflat ca pt asta ar trebui sa am radacini "diplomatice".Asa ca visul meu s-a cam destramat. sad.gif


--------------------
"Cand dragostea sufoca partea vatamata se burzuluieste".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aryana^
mesaj 4 Dec 2004, 12:22 AM
Mesaj #30


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 57
Inscris: 30 November 04
Forumist Nr.: 5.024



Sa vedem..pe la 4 ani asa.. am realizat ca mi-ar placea sa fiu balerina smile.gif dupa ce ai mei au zis ca mai bine lasa.. mi-am descoperit talentul pentru cantat la pian...pe care nu am reusit sa il fructific prea mult. Paralel..interpretam diverse roluri prin casa(noroc sa nu ma vedea nimeni hh.gif ) in ideea ca as putea sa fac Atf-ul mai tarziu..Pasiune care nu m-a parasit nici acum..dar contextul a facut ca sa nu ajuns pe bancile Atf-ului...
.. aahh si sa pictez.. mi-a placut de mica..(era sa uit:P )si pentru ca aveam ceva talent.. recunosc..ca visam cu ochii deschisi cum e sa am propria expozitie... eehh.. dreams..


--------------------
Life is all about laughing..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rescriptibil
mesaj 4 Dec 2004, 01:52 AM
Mesaj #31


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 96
Inscris: 3 November 04
Forumist Nr.: 4.817



cobra, joc si eu in filmul tau 23.gif ? ph34r.gif Am vrut si eu ca mai toate fetele sa fiu actrita, asta dupa o lunga lista de doctor, profesor, astronaut si chiar hot. Hot cred ca ar fi fost cea mai inspirata alegere din lista ... ohyeah.gif


--------------------
Fără piatră e uşor să fii vulpe,
fără zăpadă e uşor să fii frig,
fără de aer oricine poate să scuipe
cocoşul din cucurig.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
contur
mesaj 20 Dec 2004, 11:40 PM
Mesaj #32


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 13
Inscris: 17 December 04
Forumist Nr.: 5.220



mie mi-ar fi placut sa lupt pentru o cauza... forma n-am stabilit-o niciodata. (e drept ca nu ma vad cu sabia in mana- cu pixul sau pancarta mai degraba)...desigur mult timp a lipsit cauza... all good causes are taken by now tongue.gif o data ce iti conturezi principiile, se naste si dorinta de a schimba ceva, nu?


--------------------
What hasn't killed you makes you wish it had.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 5 Jan 2005, 05:10 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Mie mi-ar fi placut sa devin un foarte celebru creator de benzi desenate, dar cu domeniul n-a prins pe piata romaneasca sunt nevoit sa incerc prin alte parti, unde e foarte mare aglomeratie. Pacat.


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
colectionara
mesaj 5 Jan 2005, 06:12 PM
Mesaj #34


open minded
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 1.049
Inscris: 25 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 840



Printre altele am vrut sa ma fac savant nebun, ziarist sportiv, critic literar... si pana la urma mi-am dorit sa gasesc slujba aia care iti permite sa incerci cate putin din toate. Am ajuns putin nebuna, putin sportiva, putin critica... si preparator in Politehnica smile.gif.


--------------------
Simplitatea se invata greu.
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 5 Jan 2005, 09:52 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



Detectiv, astronaut, reporter, agent secret, Superman, Spiderman, Batman...... smile.gif
Si totusi Cineva m-a ajutat sa ajung mai putin si sa fiu mai mult.


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 05:44 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman