HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ce Parere Aveti Despre.....?
Justice
mesaj 8 Nov 2004, 11:33 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



Ce parere aveti despre oamenii care te lasa sa speri la un anumit lucru, o promisiune, sau orice altceva, iar apoi iti taie "creanga" de sub picioare si te lasa sa "cazi" si sa te "lovesti" ?

Eu personal le-as da foc (laugh.gif). 50.gif

Acest topic a fost editat de Justice: 9 Nov 2004, 10:55 AM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 9 Nov 2004, 02:36 AM
Mesaj #2


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Cred ca este destul de delicat sa judecam la modul direct. Daca cineva se apuca sa promita la simpla sugestie care apare, fara ca cineva sa-i ceara expres acest lucru, faptul ca nu se tine de promisiune ma face sa cred ca acea persoana nu este altceva decat un zero barat (vorba cuiva de la tv!). Daca insa cineva se agata in orice imprejurare de X, Y, Z cu tot felul de gaselnite care de care mai impresionabile, nerenuntand pana cand nu scoate o promisiune de la un naiv, faptul ca "naivul" nu se poate totusi tine de promisiune (poate si fiindca el a facut-o doar sa scape de insistentele persoanei, constient fiind ca-l va ajuta NUMAI daca ii pica intamplator sansa in cale) mie nu mi se pare atat de condamnabil daca nu iei chiar in serios acest gen de promisiuni. Care in fond nu sunt decat cateva vorbe: voi vedea ce pot face pentru tine! Daca acea persoana isi creeaza un adevarat scenariu de imbogatire de pe urma acestor vorbe, cred ca asta e numai vina lui. Personal prefer sa nu promit nici atunci cand stiu sigur ca-mi sta in putere sa ajut. Prefer sa fac o surpriza placuta, decat sa dezamagesc pe cineva.


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 9 Nov 2004, 11:08 AM
Mesaj #3


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



OMU'BUN eu vorbeam despre cazurile la un nivel mult mai serios. M-am referit la lucruri mai importante, promisiuni care chiar te afecteaza, venite de la oameni seriosi.....si iti dau impresia ca totul merge bine si deodata poc.
Ei practica niste asa zise "menajari" de teama sa nu te raneasca, ca in final, dupa ce ti-ai facut sperante, sa "cazi" si sa te "lovesti" mai rau.

Le-as da foc cu tot cu menajarile lor laugh.gif . 50.gif

Acest topic a fost editat de Justice: 9 Nov 2004, 11:08 AM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Nov 2004, 11:08 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
nefertiti-old
mesaj 9 Nov 2004, 11:17 AM
Mesaj #4


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Poti fi ceva mai concret? smile.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 9 Nov 2004, 02:33 PM
Mesaj #5


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



oricum este foarte discutabil!!! daca cineva isi inchipuie ca i s-au facut promisiuni (adica, pur si simplu, intelege gresit lucrurile!), atunci autorul asa-zisei promisiuni este vinovat? mi se pare ca nu...

mai mult, mi se pare ca, de multe ori, ne sunt inselate doar asteptarile! pentru ca avem tendinta de a cere prea mult de la oamenii pe care ii admiram sau ii iubim, ca ii investim cu mai multe calitati decat au real...de aici si asteptarile noastre devin prea mari, exagerate; iar in cele din urma suntem dezamagiti de persoana in cauza fara ca aceasta sa aiba vreo vina!

ne amgim, asadar vom fi dezamagiti! uneori sad.gif


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 9 Nov 2004, 02:39 PM
Mesaj #6


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE (Justice @ 8 Nov 2004, 11:33 PM)
Ce parere aveti despre oamenii care te lasa sa speri la un anumit lucru, o promisiune, sau orice altceva

E de luat īn considerare ideea lui carrad! Īntr-adevăr, omul te lasă ca să speri... Nu te obligă! Eşti lăsat, aşadar eşti liber să speri... sau nu. Apare aici şi "implicarea" proprie īn respectivul eveniment...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrad
mesaj 9 Nov 2004, 02:46 PM
Mesaj #7


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



plus ca relatiile dintre oameni sunt biunivoce, nu?
asadar, la randul nostru putem "amagi" pe altii...sa ne dea, asadar, foc? devil.gif


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 9 Nov 2004, 03:16 PM
Mesaj #8


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



JUSTICE, despre ce fel de relatii ewte vorba? Job?, iubire?, etc ..... Ca sa stim de unde sa apucam.
Sau sa ne dam cu presupusa?


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 9 Nov 2004, 03:18 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



milimetru, de acord: te lasi amagit. Este alegerea ta sa depinzi atat de mult de o alta persoana incat totul sa se darame daca nu-si tine (sau nu-si poate tine) promisiunea. Cata vreme exista 1% sanse ca ceea ce vrei tu sa nu se intample (mai ales ca nu de tine depinde) - aceasta posibilitate trebuie luata in calcul. Ti-ai pus soarta in mainile altuia - suporti consecintele.
Iar daca acea persoana promite numai de dragul de a promite (nici eu nu suport sa fiu "menajata", aduce cu "praful in ochi") - foarte rau! Daca il si crezi- si mai rau!
Ideal ar fi sa ai grija cui ii acorzi incredere si cui nu. Caci nici fara nu se poate...

Edit: corect - mai concret se poate?

Acest topic a fost editat de denise_d: 9 Nov 2004, 03:19 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 9 Nov 2004, 08:35 PM
Mesaj #10


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



QUOTE (contraste @ 9 Nov 2004, 03:16 PM)
JUSTICE, despre ce fel de relatii ewte vorba? Job?, iubire?, etc ..... Ca sa stim de unde sa apucam.
Sau sa ne dam cu presupusa?

Orice fel de relatii, m-am referit la modul strict general, nu am vrut sa limitez discutia la un anumit domeniu....desigur si iubire si job.......dar dintre toate iubirea doare mai tare laugh.gif . Dar as vrea sa ramanem la modul general.

nefertiti, carrad ( nu este vorba despre a intelege gresit lucrurile) cam asa ar decurge situatia:

1. Da ok se rezolva.

Dupa un timp....

2. Da este in curs de rezolvare, mai dureaza putin, sigur va fi ok.

Se termina cu:

3. Imi pare rau nu am putut face nimic.

Punctul 2 este cel mai important, nu poti de la 2 sa ajungi la 3 decat daca 2 nu exista.

QUOTE (carrad)
asadar, la randul nostru putem "amagi" pe altii...sa ne dea, asadar, foc? devil.gif


De cele mai multe ori raspund, si mi se pare corect sa mi se raspunda, cu aceeasi moneda. Raspunsul este da laugh.gif .

QUOTE (denise_d)
Ti-ai pus soarta in mainile altuia - suporti consecintele.


Prea mult spus.....cred ca nimeni nu ar face asta decat daca este singura solutie ramasa.

Acest topic a fost editat de Justice: 9 Nov 2004, 08:35 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Nov 2004, 04:40 PM
Mesaj #11


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



In situatia prezentata de tine trebuie sa fii sigur ca persoana respectiva nu a vrut sa te ajute si te-a amagit. E foarte usor sa aluneci spre acuzatii.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 10 Nov 2004, 06:21 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Justice @ 9 Nov 2004, 08:35 PM)
Punctul 2 este cel mai important, nu poti de la 2 sa ajungi la 3 decat daca 2 nu exista.

blink.gif hh.gif rofl.gif

Asta e adanca rau, cred ca o postez la perle laugh.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 10 Nov 2004, 08:23 PM
Mesaj #13


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



QUOTE (actionmedia @ 10 Nov 2004, 06:21 PM)
QUOTE (Justice @ 9 Nov 2004, 08:35 PM)
Punctul 2 este cel mai important, nu poti de la 2 sa ajungi la 3 decat daca 2 nu exista.

blink.gif hh.gif rofl.gif

Asta e adanca rau, cred ca o postez la perle laugh.gif

rofl.gif

Exact asa se facea si pe vremea lui Ceausescu, se scotea un cuvant din context, astfel sensul era cu totul altfel si te baga la inchisoare.
Vorbesc de principiu asa ca sa nu spuneti ca exagerez.
Anyway e ok. spoton.gif

QUOTE (nefertiti @ 10 Nov 2004, 04:40 PM)
In situatia prezentata de tine trebuie sa fii sigur ca persoana respectiva nu a vrut sa te ajute si te-a amagit. E foarte usor sa aluneci spre acuzatii.

Cum sa fiu sigur daca zice ca "Da este in curs de rezolvare, mai dureaza putin, sigur va fi ok." Macar sa nu iti dea sperante inutile.In loc sa stau dupa neseriosi mai bine caut alte moduri de rezolvare a problemei.
Lectia mi-am invatat-o de mult timp dar am vrut sa stiu si parerea voastra despre acesti oameni care nu stiu decat sa dea din gura.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 11 Mar 2005, 12:04 PM


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 11 Nov 2004, 11:37 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (Justice @ 10 Nov 2004, 08:23 PM)
Exact asa se facea si pe vremea lui Ceausescu, se scotea un cuvant din context, astfel sensul era cu totul altfel si te baga la inchisoare

dar eu nu am scos nici un cuvant. Am postat exact ce ai scris tu si marturisesc ca nu am inteles ce vrei sa spui, am citit de mai mult intregul post si nu am inteles. rolleyes.gif

Oricum la perle nu conteaza atat de mult contextul cat conteaza perla in sine.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani
mesaj 4 Dec 2004, 07:34 AM
Mesaj #15


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 236
Inscris: 2 December 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 5.046



QUOTE
In loc sa stau dupa neseriosi mai bine caut alte moduri de rezolvare a problemei.


Exact !Si oricum cred ca ideal ar fi sa ai intotdeauna un plan de rezerva in cazul in care lucrurile iau o intorsatura neplacuta si sa ai un pic mai multa grija in alegerea persoanelor in care sa ai incredere...
Cred ca toti am patit-o la un moment dat cu oamenii neseriosi dar ....omul din greseli invata,nu ? rolleyes.gif


--------------------
"Daca faci ceea ce ai facut dintotdeauna, vei obtine ceea ce ai obtinut dintotdeauna". (A. Robbins)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 4 Dec 2004, 04:07 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



De obicei cei care fac asta sunt neseriosi. Nu isi dau seama ca te ranesc. Sau - isi dau seama si o fac intentionat si atunci merita sa li se dea foc devil.gif Insa se intampla sa fie oameni care fac o greseala neintentionat. De aceea e bine sa afli toate partile problemei inainte sa aprinzi bricheta biggrin.gif
Treaba clara e ca trebuie taxati - "Iti bati joc de mine odata: sa-ti fie rusine! Iti bati joc de mine de doua ori: sa-mi fie rusine!" Eu sunt foarte categoric cu cei care fac asemenea lucruri cu mine. Nu am nevoie de asemenea oameni. De aici se ajunge la incredere: cand nu mai poti avea incredere intr-un om nu mai vad de ce ai ramane prieten cu el.


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aryana^
mesaj 5 Dec 2004, 10:09 PM
Mesaj #17


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 57
Inscris: 30 November 04
Forumist Nr.: 5.024



In general trebuie avut in vedere si planul de rezerva..Eu spre exemplu m-am bazat pe cineva sa ma ajute cu o problema( era de fapt urgenta) stiam ca poate sa ma ajute ,dar chiar si asa am cautat si o alta solutie.. in final ce-a dea 2a solutie s-a dovedit a fi cea indicata. Persoana in cauza nu a mai putut sa ma ajute.. deci uneori.. e bine sa nu ne bazam total pe un om oricat de multa incredere avem, niciodata nu se stie..


--------------------
Life is all about laughing..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rescriptibil
mesaj 6 Dec 2004, 12:15 AM
Mesaj #18


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 96
Inscris: 3 November 04
Forumist Nr.: 4.817



Nu exista ajutor dezinteresat. Daca nu castiga nimic din afacere, cal mai probabil vei fi lasat cu ochii in soare. Din pacate cei mai multi sunt pe principiul "fiecare pentru el". Daca te increzi in vorbele lor iti tai singur craca de sub picioare. Cel mai bine e sa ai mereu un plan principal care se bazeaza pe fortele proprii. Foloseste alti oameni ca alternative si tine-i la mare pret pe cei care si fac ceva.
Am avut si eu cateva indignari din astea cu oameni in care am avut foarte mare incredere. Nu sunt tipul liana si ii si mai si ajutasem pe respectivii in diferite ocazii. M-am ars destul de rau si mi-am invatat lectia. Si s-a intamplat cum ai spus tu Justice ... m-au amanat si apoi mi-au spus ca nu se poate. N-as fi facut nimic oricum fara ei dar a da sperante false e o cruzime destul de mare. E greu de acceptat un refuz, dar e de neinteles un rau gratuit.
Dar asta era atunci ... acum dupa mai multe experiente am ajus sa inteleg ca e o stare de fapt si sa o accept ca atare.


--------------------
Fără piatră e uşor să fii vulpe,
fără zăpadă e uşor să fii frig,
fără de aer oricine poate să scuipe
cocoşul din cucurig.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 6 Dec 2004, 12:41 AM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



QUOTE (rescriptibil @ 6 Dec 2004, 12:15 AM)
Nu exista ajutor dezinteresat. Daca nu castiga nimic din afacere, cal mai probabil vei fi lasat cu ochii in soare.

Nu e adevarat! Eu am ajutat dezinteresat de multe ori. Pe bune! thumb_yello.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 6 Dec 2004, 12:41 AM
Mesaj #20


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



QUOTE (rescriptibil @ 6 Dec 2004, 12:15 AM)
E greu de acceptat un refuz, dar e de neinteles un rau gratuit.

Adevar graiesti.
Prefer sa mi se spuna "NU" si gata. Simplu si fara batai de cap.

Problema cea mare este ca vorbele si-au pierdut valorea..."promit" nu mai inseamna nimic.


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rescriptibil
mesaj 6 Dec 2004, 01:29 AM
Mesaj #21


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 96
Inscris: 3 November 04
Forumist Nr.: 4.817



Bravo yoyo. Si eu sunt la fel. Daca cineva ma roaga ceva nu pot sa ma abtin sa nu-l ajut. Dar cateodata ma intreb daca nu e o antivirtute (dar poate despre asta in alt topic ...).

Si Justice, vorbele sunt vorbe. Invata repede (daca nu ai facut-o deja) sa le treci prin 10 filtre inainte de a le considera in vreun fel. Poate tu vei avea mai mult succes, insa eu am ajuns la concluzia ca nu se poate lupta impotriva naturii umane si ca e mai bine sa te resemnezi. Justitiarii sfarsesc pe rug sau aninati de crengi.

Si la o adica de ce sa te ajute cineva ... trebuie sa te ajuti singur.


--------------------
Fără piatră e uşor să fii vulpe,
fără zăpadă e uşor să fii frig,
fără de aer oricine poate să scuipe
cocoşul din cucurig.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 6 Dec 2004, 01:33 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



rescriptibil - eu ma gandesc daca e sau nu o virtute - nu o antivirtute. Si tind sa cred ca nu mai e... Adica daca o faci li se pare normal sa o faci, iar daca nu o faci spun ca esti magar... cam la asta se reduce totul. mad.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Justice
mesaj 6 Dec 2004, 01:36 AM
Mesaj #23


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 95
Inscris: 31 August 04
Forumist Nr.: 4.374



De invatat am invatat, vorbele nu mai inseamna nimic. Comunicarea in sine a devenit un cliseu.


--------------------
Deeds, not words shall speak me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 6 Dec 2004, 01:51 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (rescriptibil)
Nu exista ajutor dezinteresat. Daca nu castiga nimic din afacere, cal mai probabil vei fi lasat cu ochii in soare.

Din fericire am niste prieteni pe care i-am ajutat si m-au ajutat la randul lor intr-un mod total dezinteresat! Si binenteles ca au fost momente in care am ajutat si am luat tzeapa, dar asta e normal sa se intample. Important e (cum zicea YoyoMan) sa nu se intample de doua ori!
Si mai vreau sa adaug ca atunci cand rog pe cineva sa ma ajute, plec intotdeauna cu ideea ca s-ar putea sa intervina ceva si sa nu ma poata ajuta. Cred ca e foarte important.


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 20 Apr 2005, 05:48 PM
Mesaj #25


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Pentru mine o promisiune facuta e datorie curata . Ca si cuvintul dat .
Nu-mi place cind oamenii nu-si respecta promisiunile .
Si in iubire eu sint Stan patitul ... pe "tortionarii "sentimentali i-as "arde" si eu .... pe rug ! devil.gif


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thelma
mesaj 22 Apr 2005, 11:12 AM
Mesaj #26


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 328
Inscris: 21 April 05
Forumist Nr.: 6.171



Ce parere am?...pai daca m-a lasat balta intr-o situatie in care au intervenit cauze externe, obiective care au impiedicat persoana respectiva sa-si tina promisiunea (si nu se mai putea face chiar nimic) e ok, nu am ce face, cu toata ciuda de rigoare...insa daca a facut-o intentionat, ei bine..."daca m-ai inselat, sa-ti fie rusine...daca m-ai inselat a doua oara, sa-mi fie mie rusine" smile.gif


numai bine mwah1.gif


--------------------
Hesychia (gr.)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
framboise
mesaj 23 Apr 2005, 07:47 PM
Mesaj #27


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 5 February 05
Din: Canada
Forumist Nr.: 5.639



In general plec de la premiza ca ce-ti faci tu cu mana ta e lucru bun facut. tongue.gif
Daca sunt obligata de imprejurari, cer ajutor, dar de obicei am intotdeauna un "planul 2" in maneca, asta ca sa evit dezamagirile si sperantele desarte. smile.gif

In general oamenii care promit si nu se tin de promisiuni, au scazut considerabil in ochii mei...iar in general, incep sa-i evit...


--------------------
Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 24 Apr 2005, 09:17 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



Daca m-a inselat o data,rusine lui.Daca a reusit sa o faca si a doua oara rusine mie unsure.gif
In momentul in care te angajezi intr-o primisiune, lucrul este scris, trebuie sa-l faci,tine de caracter si de prioritatile tale.
Eu nu iert.Daca nu poti , eviti sa spui'da' si sa-mi sari in ajutor.In timpul pierdut gaseam f bine pe altcineva.Exceptiile intaresc regula.Si asta daca a avut motive serioase si digerabile wink.gif sa ma evite,dar nici atunci nu exista 'nu'..situatia trebuie terminata,deci daca nu a facut la timp ceva..tot o sa o faca,dar intarziat,altfel..nu mai avem ce discuta.Este delasare..si bataie de joc.De mine si timpul meu.


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saramago
mesaj 25 Apr 2005, 05:36 AM
Mesaj #29


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 134
Inscris: 10 April 05
Forumist Nr.: 6.102



Ce le-as face la aia care si-au batut joc de mine?
"Cum nu vii tu, Tepes doamne, ca punand mana pe ei, / Sa-i imparti in doua cete : in smintiti si in misei, / Si in doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni, / Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni !"M. Eminescu

Ce le fac? Plec si nu vreau sa ii mai vad in viata mea. Uneori nici asta nu pot sa fac. Dar D-zeu ii pedepseste.




--------------------
24. "Lumina se află īnăuntrul unei fiinţe luminoase
şi ea luminează lumea toată." Nag Hammadi- Evanghelia dupa Toma


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 8 Jun 2005, 10:14 AM
Mesaj #30


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



De vreun an imi zic: 'Sa n-ai incredere in cel care promite'. Si de multe ori am avut dreptate... tongue.gif
Daca iti zice omul ca te ajuta, mai cere cuiva ajutorul ca nu strica...Un plan de rezerva sa ai intotdeauna...Dar cel mai bun lucru e cel facut de manutza ta...Si daca o dai in bara, data viitoare ai sa tii minte... thumb_yello.gif


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 05:23 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman