HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Decriptari
cameron
mesaj 23 Apr 2004, 12:21 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Se intampla sa cititi gandurile celorlalti?
Sa puteti trece dincolo de privire si sa cititi ce se ascunde sub zambet si aparente?
Cum functioneaza...? Este valabil doar in cazul persoanelor pe care le cunosteti foarte bine,..sau si in cazul noilor cunostinte?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Esu
mesaj 25 Apr 2004, 05:03 AM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 45
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.147



Depinde de o gramada de factori , gandire , atentie pe moment , experienta etc etc


Un exemplu hilar : In tramvai observi un individ cam bronzat care te fixeaza intens , intorcand capul din cand in cand parca tocmai pentru a-ti da de banuit ; imbracat ca un adevarat Robin Hood al seculului 20 , un pic cam cocosat acesta te scaneaza in intervale bine administrate de timp . La un moment dat vede pe cineva in spate ,cu pasi largi si miscari suple se indreapta spre acel "cineva" care parca e pozitionat EXACT in spatele tau ... se loveste puternic de tine , se dezechilibreaza incercand din rasputeri sa gaseasca un punct de sprijin ; se uita surpins la tine , isi cere scuze din toti stramosii posibili , te scutura putin de praf si pleaca grabit , pentru ca incredibil tramvaiul tocmai ajunsese in statie . Mai tarziu realizezi ca tocmai ai slabit ... cu vreo 250 g



Asta daca nu is altii atenti pe langa tine , il prind pe Robin Hood ii adimistreaza cateva doze de polidin si iti returneaza cele 250 g devil.gif


--------------------
Seasons change, friends move away, and life goes on from day to day. Flowers fade and streams go dry and many times we wonder why
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 26 Apr 2004, 07:42 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Cameron, da! citesc gindurile celor din jur. Cu usurinta si cu precizie.


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Apr 2004, 07:42 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Diana-Maria
mesaj 26 Apr 2004, 11:32 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Nu pot "citi" corect intotdeauna. Dar un gest, o privire,anumite "semne" ma fac sa inteleg ce se ascunde "in spatele " imaginii pe care celalalt vrea sa o expuna.
Si e valabil si pentru necunoscuti, si pentru cunoscuti.
Mai nou a inceput sa imi "functioneze nasul" si pentru "interlocutorii" de pe net.


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 29 Apr 2004, 05:00 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Da, pot citi, intr-o oarecare masura, gandurile cunostintelor noi sau vechi.
Totusi, depinde de starea mea de moment. E vorba si de dorinta, dar si de
experienta...
E greu sa treci dincolo de privire, si sa citesti "ce se ascunde sub zambet si aparente",
uneori te poti insela... (unii sunt foarte buni actori,... isi aleg si isi poarta mastile fara nici o
remuscare)... a gresi este omeneste...

Mihaela. smile.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
columbus
mesaj 7 May 2004, 10:02 PM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 4 May 04
Forumist Nr.: 3.359



oare sunt eu singurul care nu prea poate citi oamenii? sau sunt singurul care recunoaste lucrul asta?

eu chiar nu pot! este adevarat insa ca rareori sunt cu adevarat atent la gesturile unei persoane. poate nu stiu sa "ascult". voi nu aveti niciodata impresia asta despre voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 8 May 2004, 07:24 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Columbus han.gif O sa iti placa la noi! smile.gif

Nu esti singurul, nu te necaji. smile.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fremen
mesaj 8 May 2004, 10:29 PM
Mesaj #8


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 12
Inscris: 7 May 04
Forumist Nr.: 3.411



Columbus , este adevarat ca si gesturile ''tradeaza'' dar in primul rand priveste-ti interlocutorul DIRECT in ochi si sigur vei avea o prima impresie . Cu timpul vei vedea progresele ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 15 May 2004, 11:36 AM
Mesaj #9





Guests






rofl.gif Hahaaaa Cameron, cred ca dupa ce se fac vreo 7 pagini la subiectul asta o sa-i trimit un link si lui blacky....Chiar acum vreo saptamana ne contraziceam pe chestia asta: el zicea ca nu pot citi, eu sustineam ca da...Ba chiar si cu geni m-am contrazis acum cateva zile si el zicea ca privirile iti arata ce VREI sa vezi,nu ceea ce este de fapt...
In martie, in urma unei singure intrevederi si a vreo 2 discutii pe yahoo, am putu sa anticipez 9 din 10 "urmatoare miscari" ale unor persoane...De cate ori ziceam ca "asta se va intampla" mi se spunea paranoica sau exagerata...Dupa ce intr-adevar se intampla chestia aia nimeni nu mai zicea nimic, in afara de afrodita care striga "ti-am spus eu??" rofl.gif
Sunt una din persoanele care se increde mult in intuitie, care a invatat, cu timpul si in modul cel mai dur cu putinta, sa citeasca mimica si gestica unui interlocutor...Acum pot, fara sa gresesc prea mult, sa imi dau seama din cateva postari sau din 10 minute de discutie si cateva privi, ce fel de om e cel din fata mea.Da, ma mai insel uneori..De exemplu Geni inca e o enigma pt mine tongue.gif rofl.gif Dar de cele mai multe ori citesc foarte bine interlocutorul si asta numai datorita faptului ca am invatat sa-mi ascult intuitia si sa fiu atenta la gesturi si priviri.
Pt baietii ce-au scris aici sau ce vor scrie: din cate stiu voi, partea masculina, nu prea stati sa observati si sa analizati gesturile si privirile celor din jur....Insa ar fi bine sa luati aminte cand o femeie va zice :"z nu-mi miroase a bine, x nu-mi place da' nu stiu de ce"...Si, daca va pasioneaza si vreti sa decriptati, in timp si cu rabdare puteti ajunge sa "cunoasteti" o persoana in doar cateva minute wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 16 May 2004, 03:06 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Cred ca aceasta abilitate este o trasatura care se manifesta mai bine la femei.

Eu nu citesc gandurile pentru ca nu ma obosesc sa fac asta, insa cand ma decid sa o fac, dau de multe ori dovada de o buna intuitie.

Am un tovaras, foarte bun prieten (am fost noi colegi de clasa in scoala generala). Tin minte ca la un moment dat ne sunam reciproc (ne hotaram sa ne dam telefoane in acelasi timp), iar de multe ori se intampla sa spunem acelasi lucru in acelasi timp.
In prezent mi se mai intampla acelasi lucru cu una din fostele mele prietene.

Cred deci ca functioneaza mai bine cu persoane pe care le cunosti (dar si cu care te potrivesti).



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 18 Jun 2004, 01:37 PM
Mesaj #11


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



ca sa nu fie doar o intamplare si sa poti afirma sigur pe tine ca DA, pot face asta... e nevoie si de putin antrenament... ma mandream eu ca pot citi gandurile pentru ca se intamplase de cateva ori sa o nimeresc... dar o perioada de 4 luni am lucrat in contact direct cu clientul... am avut timp sa analizez persoanele si abia acu pot spune ca da, citesc o persoana... chiar daca serviciul nu era cine stie ce, ba mai veneam si obosita pentru ca a doua zi sa merg la facultate si sa mai si recuperez ce am pierdut cu o zi in urma... singurul lucru util pe care l-am invatat acolo a fost sa "citesc" o persoana...

cat despre faza ca "ne sunam amandoi o data" sau "gandim acelasi lucru"... asta nu se refera la citi gandurile... ci pur si simplu s-a intamplat sa se gandeasca acelasi lucru in acelasi timp...


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 26 Jun 2004, 03:16 AM
Mesaj #12


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



QUOTE (Diana-Maria @ 27 Apr 2004, 01:34 AM)
Mai nou a inceput sa imi "functioneze nasul" si pentru "interlocutorii" de pe net.

Ho-pa... sa am grija ce gandesc? ohmy.gif


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 26 Jun 2004, 10:16 AM
Mesaj #13


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Da, arktu, e de groază şi mister cīte forumiste le au cu decriptările de care zice Cameron huh.gif Mă simt... golit de gīnduri, cum ar veni (cum ar veni... dacă aş fi băgat īn seamă, biensur!) unsure.gif

Gīndurile celor din jur, eu zic că este o ocupaţie foarte necesar a fi practicată (măi, da' ce le-am scos; vorba lui Huidu: fără poezie viaţa e pustiu) spre binele reciproc. Ce ar fi necesar pt. a reuşi? Experienţă, intuiţie, psihologie (poate... feminitate!), ori cīte puţin (sau mult) din toate?

Ar trebui ca "cititul" gīndurilor să aibă un rol benefic īntr-o relaţie. Dar, uite că adesea nu se īntīmplă chiar aşa, pen'că "ghicitorului" īi vin anumite idei "măreţe" despre propria lui persoană. Ca să nu mai zic că deseori şi "secretele" aflate nu sīnt folosite constructiv, ba chiar invers... ph34r.gif (fără aluzii, evident...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 26 Jun 2004, 02:45 PM
Mesaj #14


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



Eu ziceam asa doar ca am mai sch. o vorba cu Diana-Maria (pe net)...


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 26 Jun 2004, 06:07 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Xcross, poate argumentezi afirmatia de mai jos. Ca sa nu ne apucam noi,forumistele, sa o ,,decriptam'' . wink.gif
QUOTE
Da, arktu, e de groază şi mister cīte forumiste le au cu decriptările de care zice Cameron  Mă simt... golit de gīnduri, cum ar veni (cum ar veni... dacă aş fi băgat īn seamă, biensur!) 



QUOTE
Ho-pa... sa am grija ce gandesc?

Nu,Arktule.Fiecare gindeste ce vrea.
Ideea era alta si nu cred ca e nevoie sa ,,dezvolt''.
Mai mult ca sigur ai inteles despre ce era vorba. smile.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 26 Jun 2004, 06:18 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 26 Jun 2004, 06:26 PM
Mesaj #16





Guests






Stai linistita iubita, o fac si ei pe-a ranitii..Le trece repede rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
J_ENGRAMME
mesaj 26 Jun 2004, 09:55 PM
Mesaj #17


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 25
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.843



Dar la coincidente v-ati gandit vre-odata ? Si daca e sa numeri, ca de fiecare data, constient sau nu, ne dam cu parerea, de cate ori nimerim, si de cate ori nu? Eu zic, ca oricat de mult as prevede reactiile cuiva, care sunt un domeniu limitat, nu ma aventurez la gandire. Acolo e un domeniu al naibii de vast si de diferit. Si daca gresesti, poti leza. Asa ca ma limitez sa cred omul pe cuvant, chiar si pe voi cand spuneti ca cititi atat de bine gadurile, si sa ma limitez la a prevedea cat de cat, reactiile. nu e mai corect asa?


--------------------
"Somnul ratiunii naste monstri"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 27 Jun 2004, 12:15 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Draga J_ENGRAMME, nu cred ca cineva a emis pretentia ca citeste gindurile celorlalti.
Doar ca, uneori, din felul in care decurge o conversatie si din mesajul trupuilui pe care interlocutorul il transmite inconstient, in cazul unei conversatii tete-a-tete, iti poti da seama de multe lucruri.
Daca am fi putut ,,vedea'' ce e in mintea celorlalti, am fi fost cu totii ,,paranormali''. wink.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 27 Jun 2004, 12:16 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 27 Jun 2004, 12:55 AM
Mesaj #19


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



QUOTE (Diana-Maria @ 26 Jun 2004, 08:09 PM)
Mai mult ca sigur ai inteles despre ce era vorba. smile.gif

Da mey, dar glumeam tongue.gif


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 27 Jun 2004, 08:24 AM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Vezi ca e valabila treaba cu ,,nasul functional" in ,,decriptari'' , Arktule ?
smile.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 27 Jun 2004, 08:30 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 28 Jun 2004, 10:50 AM
Mesaj #21


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Decriptarea despre care se vorbeşte pe aici e totuna cu intuiţia? (că mă luară evenimentele īnainte şi am pierdut controlul... blink.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
J_ENGRAMME
mesaj 28 Jun 2004, 06:36 PM
Mesaj #22


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 25
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.843



QUOTE (Diana-Maria @ 27 Jun 2004, 02:17 AM)
Draga J_ENGRAMME, nu cred ca cineva a emis pretentia ca citeste gindurile celorlalti.

Scuze ! Dar mi s-a parut, pe prima pagina a subiectului, ca am citit 3 afirmatii fara nici un dubiu la aceasta practica. La ele ma refeream. blink.gif


--------------------
"Somnul ratiunii naste monstri"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 29 Jun 2004, 08:13 AM
Mesaj #23


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



@ Diana-Maria: Afrodita a decriptat bine: mă alintam şi eu niţel. Un pic, aşa, ştii? wink.gif
@ arktu: It was a joke, man, don't worry tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 29 Jun 2004, 08:26 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



xcross
...Atunci... 1-0 pentru Afrodita, care a ,,decriptat'' corect - wink.gif
ca sa raminem on-topic.
smile.gif

J_ENGRAMME-fiecare face afirmatii pe proprie raspundere!
wink.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 29 Jun 2004, 08:30 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 29 Jun 2004, 08:03 PM
Mesaj #25





Guests






sorry.gif rofl.gif Tot e bun...Am reusit sa "decriptez" pe net biggrin.gif Tre sa arat asta cuiva ca nu ma credea in stare rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 29 Jun 2004, 08:37 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Despre ce este vorba pe acest topic, daca imi permiteti sa intreb? wink.gif

.'.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 30 Jun 2004, 07:18 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



CAMERON
QUOTE

Se intampla sa cititi gandurile celorlalti?
Sa puteti trece dincolo de privire si sa cititi ce se ascunde sub zambet si aparente?
Cum functioneaza...? Este valabil doar in cazul persoanelor pe care le cunosteti foarte bine,..sau si in cazul noilor cunostinte?

Mai pe scurt: ne functioneaza intuitia ?


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 30 Jun 2004, 09:50 AM
Mesaj #28


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Aha, deci despre dumneaei era vorba! cool.gif

Eu am impresia că intuiţia mea funcţionează cel mai des pe baze logice, prin nişte conexiuni logice, rezultate din cunoaştere şi experienţă. Şi nu funcţionează prea bine, na poftim tongue.gif

Īnsă am o bănuială că ceea ce numesc eu intuiţie, īn ceea ce mă priveşte s-ar putea numi... altcumva, caz īn care īnseamnă că n-am intuiţie deloc! cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dea
mesaj 30 Jun 2004, 03:01 PM
Mesaj #29


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 306
Inscris: 25 June 04
Forumist Nr.: 3.933



cred ca trebuie facuta o diferenta intre (1) "citirea" intentiilor de moment ale unei persoane, functie de imprejurari etc. si (2) intelegerea profunda, capacitatea de a te "transpune" in piele acelei persoane si a-i ghici felul specific de a fi/ a simti.
in primul caz cred ca-i vorba de intuitie, in al doilea, de empatie.

parerea mea e ca putini sunt cei care trec dincolo de "zambet si aparente" cum spunea cameron, si ajung la miezul problemei. mai ales cand e vorba de o persoana relativ necunoscuta. in astfel de cazuri, cel mai corect ar fi sa spunem ca reusim sa "citim" exact ceea ce interlocutorul e dispus sa dezvaluie.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
tish
mesaj 5 Aug 2004, 02:29 PM
Mesaj #30


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 24
Inscris: 17 July 04
Forumist Nr.: 4.088



Se vorbeste foarte mult despre mesajul trupului in ultimul timp(televizor,radio,carti editate).Poate de multe ori fara sa stim ca asa se cheama vorbim despre el numindu-l in fel si chip. Se spune ca un om ,in cazul in care nu e un foarte bun cunoscator si practicant, nu poate ascunde privirii atente a celuilalt ceea ce gandeste cu adevarat,corpul il "denunta".
Exemplu clasic: se spune ca un adult cand spune o minciuna cu siguranta isi va duce mana in jurul fetei(la nas,la par,pe obraj).Copii cand spun ceva neadevarat duc mana la gura ca sa impiedice minciuna sa iasa,maturul va incerca sa evite gura ca sa nu se dea de gol,dar impusul va exista asa ca isi va orienta mana in alta zona a fetei.
Fara a jigni pe nimeni,in urma numaroaselor studii s-a ajuns la concluzia ca femeile acorda mai multa atentie amanuntelor vietii cotidiene,ea va stii si cate margele erau insirate pe siragul pe care il purta madam x,pe cand barbatul fiind impreuna cu ea in acelasi loc nu va stii daca aceeasi madam x purta rochie sau sacou.Acest lucru le face pe femei sa fie mai pricepute in " judecarea " noilor cunostiinte.Nescapandu-i gesturile persoanelor cu care intra in contact,isi va forma o experienat personala iar pe baza acesteia ,in comparatie cu "cazurile" anterior studiate,va ajunge la emiterea unei pareri despre noua persoana,care de foarte multe ori va fi adevarata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 5 Aug 2004, 05:07 PM
Mesaj #31





Guests






Frumos spus smile.gif Si bine ai venit la Han, tish smile.gif !

Eu una ma chinui sa decriptez holbatul obsesiv al unora ce ii vaz tot mai des prin autobuz biggrin.gif Nu radeti, ca zilele trecute chiar m-am luat rau de unu ce se holbase timp de vreo 5 minute la mine...Azi iar am vazut vreo 3-4 (am umblat mult cu autobuzul biggrin.gif) Si nu i-am surprins avad privirea aia fixa, obsesiva , numai asupra mea , ci si a altor persoane feminine...Si ma tot intreb ce naiba o fi in capul lor? Voi n-ati observat persoane din astea prin mijloacele de transport? blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 5 Aug 2004, 05:31 PM
Mesaj #32


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



Waleuuu , afrodita vin-o in italia daca vrei sa vezi acest fenomen doar ca intr-o maniera mult mai evoluata , aici ii vezi uitandu-se razand in sinea lor , frecandu-si palmele si asa mai departe .O discutie intre doi barbati daca nu implica macar o a treia persoana feminina la adresa careia sa se adreseze anumite atribute ..pai aia nu e discutie domle. In ce priveste bodylanguage-ul ; atunci cand te duci la interviu iti spune din start : ai grija sa nu freci palemele , sa nu gesticulezi , sa dai din picior si asa mai departe deoarece iti poti trada emotiile. Cat priveste femeia ... nu stiu daca chiar are un al saselea simt dar cu siguranta stie una mai mult decat .... devil.gif


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 5 Aug 2004, 07:23 PM
Mesaj #33





Guests






rofl.gif Nu mersi, imi ajunge Bucurestiul la fazele astea rofl.gif si nu numai ca-mi ajunge , da-mi vine pana peste cap biggrin.gif Asa ca, no thanks, daca e pe-asa atunci nu mai vreau nici sa vizitez italia rofl.gif
Si serios vorbind, chiar vreau sa aflu la ce se gandesc aia...Daca zilele trecute m-am ratoit la om si l-am facut sa coboare "la prima" , cred ca zilele urmatoare m-oi duce sa-i intreb ce vor rofl.gif Fac si io ca-n bancu' ala cu femeia de simte o mana pe fund: "Ce vrei domne? Sa te sui pe mine?" .."Nu blink.gif "..."Atunci fa loc poate vrea ala din spate" rofl.gif
Gluma,negluma, tot aflu io ce e in capu oPsedatilor biggrin.gif (cred ca ar trebui sa ii intreb pe geni si ghostu intai si-ntai rofl.gif harhar.gif )

peSe: am trimis un mesaj cu zambareti peste limita!! Aoleu, iar am inceput , hihihi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 6 Aug 2004, 07:07 PM
Mesaj #34


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



QUOTE (afrodita @ 5 Aug 2004, 07:20 PM)
Eu una ma chinui sa decriptez holbatul obsesiv al unora ce ii vaz tot mai des prin autobuz biggrin.gif

O intrebare simpla si la obiect: Cum erai imbracata? ohmy.gif


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 6 Aug 2004, 09:46 PM
Mesaj #35





Guests






Nu conta, ba mai obisnuit ca deh ma duceam la munca, ba mai elegant...Zilele trecute nu aratam chiar bine insa tot la fel s-a intamplat...Nu conteaza cum arat, ei se holbeaza biggrin.gif Si nu numai la mine smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 08:18 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman