HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Minciuni, [Jurnalul Tyrei]
Mihai
mesaj 9 Mar 2006, 12:06 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Scrieri, ganduri, amintiri din viata Tyrei veti putea citi in cadrul acestui nou Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 9 Mar 2006, 07:59 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Bine ati venit in lumea mea!

O lume a minciunilor.
O lumea a pagubei.
O lume a jalei.
O lume a mea.

Mereu consider ca am inceput un nou capitol al vietii mele. De fiecare data viata imi demonstreaza contrariul. Ce va mai fi acum? In aceste momente nu sunt curioasa; dar daca voi fi?

Bine ati venit in jungla!


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 9 Mar 2006, 10:19 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Tocmai am iesit din baie. Ar trebui sa ma pregatesc pt singura distractie de azi. Am devenit atat de plictisitoare si comuna incat uneori imi vine sa vomit. Sunt veche.

Sunt atat de superficiala si totusi de cele mai multe ori cand scriu si apoi recitesc mi se pare ca am fost extraordinar de profunda. Totusi... nu mi amintesc sa fi scris unele cuvinte, ma simt alta persoana si nu scriu decat niste ganduri care... nu sunt profunde. Nici macar nu mi par ale mele uneori.

Minciuni...

Mda... o sa ies iar azi cu prietenele mele, bem un ceai, ne plangem fiecare ca nu mai avem unde sa iesim, ca ne plictisim fiecare pe unde si face veacul... la scoala, la serviciu, ca avem 21 de ani si degeaba... aceleasi discutii din fiecare seara. Apoi vin acasa si intru pe net.

Si maine la fel.

Nu ma grabesc desi am parul ud si in 17 minute trebuie sa fiu la S sa o iau.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Mar 2006, 10:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
fusion
mesaj 10 Mar 2006, 07:30 AM
Mesaj #4


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 35
Inscris: 9 October 04
Forumist Nr.: 4.633



QUOTE (Tyra @ 9 Mar 2006, 10:19 PM)
Mda... o sa ies iar azi cu prietenele mele, bem un ceai, ne plangem fiecare ca nu mai avem unde sa iesim, ca ne plictisim fiecare pe unde si face veacul... la scoala, la serviciu, ca avem 21 de ani si degeaba... aceleasi discutii din fiecare seara. Apoi vin acasa si intru pe net.

In loc sa iesi cu prietenele la un ceai, ca doamnele de 60 de ani, mai bine ai iesi cu ele la discoteca, sa va faceti de cap. Chiar daca discoteca cu pricina este unul din locurile "unde nu mai aveti unde sa iesiti", tot e mai bine decat un ceai + statul pe net.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 10 Mar 2006, 10:46 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



M am saturat. Am fost in toate discotecile posibile mai rasarite din Bucuresti. Mi e sila. Stiu muzica pe dinafara, in masina aceeasi muzica, acasa la fel, in club... M am plictisit de Bucuresti. E prea mic.

Aceleasi masini pe Magheru, aceiasi oameni care de bine de rau nu par suparati.

Aseara am fost cu gasca la un biliard. Noi fetele ne am uitat si am ras. Parca a fost mai bine decat in alte zile.

Nici nu mai tin minte de cand nu m a mai invitat un baiat in oras... doar eu cu el. Mi ar placea. Parca mi e dor de senzatia aia de gol in stomac si culcat cu cineva in gand.

Mda...


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fusion
mesaj 10 Mar 2006, 06:16 PM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 35
Inscris: 9 October 04
Forumist Nr.: 4.633



QUOTE (Tyra @ 10 Mar 2006, 10:46 AM)
Nici nu mai tin minte de cand nu m a mai invitat un baiat in oras... doar eu cu el. Mi ar placea.

Daca esti asa morocanoasa tot timpul cum esti cand scrii in jurnal sa nici nu te astepti sa se intample prea des si/sau sa te invite persoane care ar merita atentia.
Ar trebui sa incerci sa iesi din cercul asta vicios.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 11 Mar 2006, 12:51 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Piata Romana... atat de cunoscuta... Magheru... atat de bine stiut... Desi incerc pe cat posibil sa evit Centrul pt ca imi aduce amintiri neplacute, e practic imposibil, avand in vedere ca invat in acea zona si locuiesc foarte aproape.

Azi m am plimbat mult pe jos. A fost o vreme atat de frumoasa, masina e in service asa ca am luat o usurel la pas. Am mers mult, ne am plimbat, ne am oprit la un suc... m am simtit foarte bine.

Seara am luat masina mamei si am revazut scena pe care o vad an de an cand vine primavara... numai ca masinile se schimba cu unele si mai frumoase, mai noi. Primavara reapar cabrioleturile, cupeurile parca de inmultesc... ah ce priveliste... imi incanta ochii de fiecare data.

Iar mi a batut inima tare cand mi am amintit cat de mult imi doresc. Mai am la dispozitie un an sa mi indeplinesc visul. Atat mi am acordat.

Am fost in multe tari insa tot la mine e cel mai bine si cel mai frumos. Ador Romania. Romania mea.

Azi am avut o zi cu Soare.

Acest topic a fost editat de Tyra: 11 Mar 2006, 03:38 PM


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 11 Mar 2006, 03:34 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Desi e innorat, azi ma simt bine. M am trezit cam prost dispusa pt ca am visat si nu prea mi place sa visez. Urasc cosmarurile insa nu mi plac nici visele frumoase pt ca nu sunt decat o minciuna a subconstientului, minciuna care te amaraste pt ca... n a fost decat un vis frumos.

O sa ies in parc sa ma plimb. As merge in Cismigiu azi. N am mai fost de ani de zile sa ma plimb acolo.

Doamne ce bine e cand scap de starile de neagra depresie!

Acest topic a fost editat de Tyra: 11 Mar 2006, 03:39 PM


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 13 Mar 2006, 12:57 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Am avut o zi normala. Am fost la plimbarica... in masina, normal, pe vremea asta, am baut suculet, ne am plimbat prin magazinele... n am cumparat nimic... d ale fetelor.

Seara ne am adunat la film, dar am ales unul atat de plictisitor incat pe la jumate am renuntat la a ne mai uita la el.

Ma simt ciudat sa tin un jurnal in felul asta...

Azi a fost o zi obisnuita de duminica.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 13 Mar 2006, 12:14 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Buna, Tyra!
Vreau sa-ti zic doar atat:<< Nimic nu-i intamplator... ; Toate au un rost...; Timpul le rezolva pe toate...>>
Scuze pentru deranj.

Toate cele bune. hug.gif mwah1.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 13 Mar 2006, 02:34 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



punctt, multumesc de interventie si ma bucur mult ca nu scriu doar pentru mine. Multumesc mult pt urari.
Asa mi am zis si eu candva, ca timpul le rezolva pe toate... insa nu m am convins de asta.

Tot ceea ce se precipita nu pare a fi intamplator atunci cand este vorba de evenimente mai deosebite. Insa cand intru intr o astare de plictiseala si de "n am chef" ma gandesc care i rostul?




Am dormit 12 ore. Asa, parca de a naibii. M am culcat la 2 am. M am trezit pe la 11 dar m am uitat la telefon, am vazut missed call, nu m a interesat prea tare si m am culcat la loc pana la 14.

Ma simt rau cand dorm foarte mult, ma doare capul, mi e somn toata ziua. Acum ma simt bine. Poate si pt ca nu mai ploua si abia astept sa merg afara.

La scoala bineinteles ca nu m am dus avand in vedere ca nu am masina si ca era urat afara. Asta i scuza. Ah, abia astept sa vina primavara, sa vad Soare, sa ma plimb, sa, sa, sa.............. Abia astept.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 13 Mar 2006, 05:48 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Insa cand intru intr o astare de plictiseala si de "n am chef" ma gandesc care i rostul?


Daca permiti un mic sfat. sorry.gif
Incearca sa iti gasesti o ocupatie gen hobby...ceva care sa iti placa si sa-ti starneasca apetitul. Si incearca sa faci sport. Activitatea fizica e binevenita (atata timp cat nu suferi de vreo boala care sa nu iti permita): alergatul, inotul, aerobicul, skiul, etc...trebe sa gasesti tu una care sa-ti placa.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 13 Mar 2006, 06:17 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Ovidius, multumesc pt sfat.
Ador sa fac sport si fac. Aerobic acasa, ma duc la piscina, alerg cand vremea imi permite... Nu e vorba de asta... Pur si simplu de cateva luni am intrat intr o stare de apatie si plictiseala.

Este pt prima oara cand n am pe cineva aproape, un baiat caruia sa i spun tot ce fac, la care sa ma plang, cu care sa impart totul. Nu stiu daca asta este cauza schimbarii mele si starii de apatie, dar cert este ca nu mi e nici foarte rau, dar nici bine.

Astept sa vina vara, abia astept sa plec in vacanta si astept cu nerabdare un raspuns care intarzie sa apara. Daca raspunsul va fi favoravil, voi pluti pe nori in mod sigur.

Ah cat de tare imi doresc ca acel raspuns sa fie "mergeti"... Sunt superstitioasa asa ca nu va spun inca despre ce e vorba. Dupa ce voi primi raspunsul si voi fi sigura 100% veti afla.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 13 Mar 2006, 06:25 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Ador sa fac sport si fac.

Super!

QUOTE
Dupa ce voi primi raspunsul si voi fi sigura 100% veti afla.

ok, asteptam smile.gif


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 14 Mar 2006, 04:33 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Sunt trista...
Ar trebui sa fiu vesela, am vorbit cu o prietena pe care n am mai vazut o de 3 ani... si totusi sunt trista. Am o pietricica pe suflet.

Vreau sa vad America, New York ul... ma ia nostalgia cand imi dau seama ca anii trec peste mine si eu ii las sa treaca facand... nimic... plictisindu ma si lasandu i sa treaca.

Sunt atat de delasatoare... vreau sa fac atatea lucruri si nici macar nu incerc.



Mi e dor de tine I... stiu ca viata ta nu mai e aici insa si noi suntem viata ta si noi am ramas... Ce dor imi e. Si cand te visez... de aceea nu mi plac visele... pt ca imi esti aproape si te simt calda langa mine, iar cand ma trezesc dispari si mi e atat de dor din nou.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 16 Mar 2006, 12:34 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Azi am avut o zi plina. Am cam alergat de colo-colo de dimineata pana pe la 12 seara. Am rezolvat cateva treburi importante, iar maine rezolv sper partea a 2 a.

E bine cand nu ai timp sa te simti inutil, cand suna telefonul in continuu. M am simtit bine. Parca atunci cand imi este bine stiu toti si am impresia ca ma suna special sa ma auda.

Ma uit la ce am scris si zambesc... cu o oarecare mandrie de sine. Ce bine e cand lucrurile merg in favoarea noastra.

Ah... numai daca as putea sa adorm linistita... Ultimele zile am dormit foarte putin si ma simt surmenata, nu mai pot sa adorm de oboseala. Stiti senzatia, nu?

Mai stau... maine ma trezesc "de voie".


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 17 Mar 2006, 02:22 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Uneori imi pare rau ca nu pot scrie exact ceea ce gandesc aici... pt ca ii cunosc pe multi dintre forumisti si pt ca mi e teama de unele reactii. As spune multe. Dar ma rezum la banalitati.

Azi am avut o zi frumoasa, sfarsita superb in Piata Universitatii. Ah ce bine e sa ai prieteni si sa nu duci lipsa unui iubit... Ma simt bine cu mine si ma bucur in fiecare moment de oamenii din jurul meu.

Ole, ole, ole, oleeeeeeee



--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fusion
mesaj 17 Mar 2006, 04:42 AM
Mesaj #18


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 35
Inscris: 9 October 04
Forumist Nr.: 4.633



QUOTE (Tyra @ 17 Mar 2006, 02:22 AM)
Uneori imi pare rau ca nu pot scrie exact ceea ce gandesc aici... pt ca ii cunosc pe multi dintre forumisti si pt ca mi e teama de unele reactii. As spune multe. Dar ma rezum la banalitati.

Fa-ti o clona devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 19 Mar 2006, 12:11 AM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Azi... sambata... tot ma resimt cu putina raceala de la seara petrecuta cu tipete, fluieraturi si capul pe geam, dar mai bine decat ieri. Azi am fost cu mama la cumparaturi.

Ciudat... inainte, cand eram mai mica, nu prea ma intelegeam cu ea. Ba chiar o evitam pe cat posibil si orice discutie sfarsea printr o cearta. Acum, cand am crescut, relatiile dintre noi sunt cu totul altele. De multe ori ma surprind sunand o sau dandu i cate un mesaj... asa... asa mi vine...

Sau uneori pur si simplu ma duc la ea la birou fara s o anunt, stau, mai fac cate ceva daca trebuie s o ajut, fumam, vorbim, si chiar imi face placere sa o iau cu mine si cu prietenele mele la suc. Am luat o si in club si as mai lua o.

Am o mama de super caterinca. Azi la cumparaturi am pus o sa probeze tot felul de chestii dragute. Pana la urma ne am luat fuste la fel si am convins o sa mi ia si o geanta... Mai vroiam eu ceva, dar n a tinut. Cam scump, asa ca trebuie sa apelez la tata.

Deocamdata sunt fetita mamii si a tatei... si nu mi e rusine cu asta. Ii ajut la firma cat si cum pot si nici nu vreau sa mi iau un serviciu stabil pana nu termin facultatea.

Cateodata mi e rusine ca vad fete de varsta mea zbatandu se si castigandu si banii singure, insa eu am mare noroc. Desi sunt calica si sunt convinsa ca oricat as avea tot as vrea mai mult, sunt foarte fericita ca cineva, undeva, are grija de mine si imi da tot ce am nevoie.

As mai cere... as mai cere niste fericire... Sau... ar trebui sa mi o iau singura insa am ochii inchisi?


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 21 Mar 2006, 02:38 AM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



In seara asta am purat o discutie lunga cu S. Mi am dat seama cat de multe am invatat eu si cat de tarfa este viata uneori. Imi doresc mult sa invete cei apropiati mie din propriile mi greseli. Mereu incerc sa ma dau exemplu insa stiu cum eram eu inainte sa ma ard... ascultam, intelegeam si tot ca mine faceam.

Poate ca asta e legea vietii si trebuie sa inveti din greselile tale chiar daca ai nenumarate alte exemple. Oare cei care au stat langa mine cand mi a fost mai rau au inteles? Oare ei au simtit catusi de putin ceea ce am simtit eu?

Stiu sigur ca R a invatat ceva. Dintre toti prietenii mei, ea este cea mai calculata, mai rece si care judeca obiectiv ceea ce se intampla. Da sfaturi rar. Insa, am invatat cu timpul ca atunci cand ea imi spune ce trebuie sa fac trebuie sa o ascult pt ca e bine. Mereu mi a fost bine atunci cand am facut ceea ce mi a spus ea, desi poate ca de cele mai multe ori eu as fi facut altfel.

Sunt putini cei care iti vor ramane aproape mereu. Dar de aceia trebuie sa ai cea mai mare grija si trebuie sa i pretuiesti mai mult decat orice. Cand spun asta ma gandesc la D. Cat de mult mi a fost aproape, cum a fost mereu acolo atunci cand am avut nevoie, cum este si acum chiar daca vorbim mai rar.

Desi D evita... mereu a evitat sa mi dea un sfat chiar daca l am cerut cu disperare, a fost acolo, m a ascultat, m a alinat, m a lasat sa fiu eu si nu m a impins, nu m a presat, nu m a judecat. Multumesc. Desi situatia s a schimbat, desi locuieste acum cu iubita lui, simt ca l voi gasi acolo intr o noapte cand imi va fi greu, simt ca nu m a vazut ca pe o povara desi poate i am umbrit uneori fericirea cu tristetea mea... simt ca mi este cu adevarat prieten.

Ce greu e sa zici asa ceva despre o persoana... Ce greu e sa ai cu adevarat un prieten...

Poate ca am invatat cea mai importanta lectie de viata insa cate si cate vor mai veni in viitor... Nu vreau sa ma gandesc.

Am trecut prin anii de liceu ca si cand mi s ar fi cuvenit acei ani. Nici macar nu mi dadeam seama ca sunt cu adevarat fericita. As da ani multi acum sa mai am un an de liceu.

Cu prietenii din liceu am ramas in primul rand si nu stiu de ce, dar am impresia ca cei cativa pe care ii stimez, apreciez si... da... iubesc... ei vor ramane cu mine si vor arunca pamant peste sicriul meu.

Poate ca ar trebui sa le spun cat de mult inseamna pt mine, asa cum poate ar trebui sa i spun si mamei. Insa... raman rece si pastrez o distanta pt ca asa am fost mereu. Rece si nepasatoare? Nu! Calda si prefacuta. Mi e teama sa mi arat sentimentele tocmai fata de cei in care am incredere deplina si care stiu si simt ca ma iubesc la randul lor.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 23 Mar 2006, 01:41 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Traiesc in minciuna pt ca probabil ca asa am ales sa traiesc si nu mi dau seama cand am apucat o pe drumul asta si de ce. Nu am ce sa caut aici. Aici nu ma disting cu nimic de multime si nu pot sa fac nici ceea ce imi place, nici sa merg unde vreau, aici sunt libera si in acelasi timp prizoniera.

Traiesc clipe... numai clipe de aparenta fericire.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 23 Mar 2006, 04:36 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Cand Doamne am devenit atat de cinica si rea cu lumea din jurul meu?

Azi nu vreau sa ies din casa. Azi nu vreau sa ma caute nimeni. Azi nu vreau sa sune telefonul. Azi nu mi e bine. Vreau sa stau si sa citesc.

Nici macar asta nu mai pot face... m au cam lasat ochii... vad in ceata din ce in ce mai des si tot aman vizita la oftalmolog. Ma simt ca in "Liceenii" atunci cand ea vedea in ceata tabla de sah.

Mereu am crezut ca sunt tare. Si m am ascuns mereu de oameni. N am vrut sa stie ca sufar. Rar, foarte rar m am indreptat catre cate o prietena si am plans. E adevarat ca cine se aseamana se aduna. E bine ca ai langa tine persoane care inteleg ca nu trebuie sa ti spuna sa nu mai plangi, ci trebuie numai sa te asculte la un moment dat si atat.

Uneori plang si nici macar nu stiu de ce. Uneori sunt atat de nefericita incat ma descarc... si plang... si conduc... si plang... si ajung la cineva... la una din ele 2 si ele inteleg fara ca eu macar sa le zic ceva.

Imi amintesc acum cand plangeam si ma duceam la Ramurica. Si am ajuns la ea sfarsita. Si eu stateam pe pat, si ea pe scaun, si se uita la mine cu tristete si nu stia ce ar fi bine sa mi spuna. Eu nu stiu daca vroiam sa mi spuna ceva, vroiam doar sa fie acolo langa mine cand plangeam.

Sunt egoista? Eu fericirea vreau sa o impart cu toti prietenii mei insa tristetea o impart numai cu doua persoane: cu R si cu Ramurica. Tristetea n ar trebui s o impart. Acum am inceput sa n o mai impart deloc. Aseara am plans... inainte sa ma culc am plans si m am eliberat. Si m am oprit pe la 4 si ceva...

Si asa cum stiam, mama a simtit. Desi am plans singura, in perna, ea s a trezit si m a intrebat ce fac... i am zis ca ma uit la televizor... dar ea a simtit... ea stie... si probabil ca a stiut si ca nu vreau pe nimeni cu mine... a inchis usa si probabil ca s a gandit la mine inainte sa se culce...

Acum am o tristete ciudata. Azi e o zi proasta. Azi chiar nu vreau sa se intample nimic. Nu vreau sa ies in casa. Singurul lucru pe care l as face ar fi sa plec la mare... Ma intreb de ce n o fac... De ce n o fac?

Hai la mare... Ramurica mea draga, hai la mare... noi care o iubim atat de mult... ce facem noi aici?

Nu e lumea mea aici...


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 26 Mar 2006, 03:35 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Azi m am simtit bine si ca de obicei nu mi vine sa scriu atunci cand nu sunt trista... ce pacat. Tocmai de zilele de care ar trebui sa mi amintesc nu am grija, nu le insemnez decat in minte si rareori le mai pun in fata subconstientului, si asta de obicei inainte de culcare, atunci cand gandurile mai negre decat noaptea nu mi dau pace.

Azi am stat cu M, am ras, m a scos in oras... ieri mi a spus pt prima oara in 8 luni ca ma iubeste... Eu care nici macar nu ma asteptam sa ma mai sune dupa ce 3 saptamani n a dat nici un semn... Eu nu i am spus... nici nu i spun pana cand n o voi simti cu adevarat... Dar oare el chiar ma iubeste?

Azi a fost o zi frumoasa. Putin cam frig, dar Soare.

Marea... ea m a ajutat. Ea ma ajuta. Marea este cea care imi da speranta, putere, liniste, incredere. Dupa ce am vazut o parca toate merg mai bine...

Ce bine mi a parut sa te vad marea mea iubita!


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 26 Mar 2006, 10:55 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Ma simt mai implinita... Desi il cunosc in amanunt, tot zambesc atunci cand ma suna si am un sentiment de... copil. Ma simt protejata cand sunt cu el, ma simt ca un copil rasfatat.

Ma bucur cand il vad si simt ceva ca un val de caldura cand vorbesc cu el...

Tocmai m a sunat acum, in timp ce scriam.

Nu vreau sa ma duc cu gandul la viitor. Mereu am mers pe principiul "traieste clipa"... Sper sa mai dureze.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Falanstera
mesaj 27 Mar 2006, 01:07 AM
Mesaj #25


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 63
Inscris: 31 December 03
Forumist Nr.: 1.667



"Mi e dor de tine I... stiu ca viata ta nu mai e aici insa si noi suntem viata ta si noi am ramas... Ce dor imi e. Si cand te visez... de aceea nu mi plac visele... pt ca imi esti aproape si te simt calda langa mine, iar cand ma trezesc dispari si mi e atat de dor din nou."

aici pari foarte umana, fara nimic cinic. smile.gif e mai bine, nu? dar cine este acest I? de ce iti ciuntesti descrierile? hai, nu-ti mai fie teama, doar e jurnalu' tau wink.gif !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 27 Mar 2006, 09:59 AM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
inainte de culcare, atunci cand gandurile mai negre decat noaptea nu mi dau pace.

Sper ca nu te superi daca incerc sa-ti dau un sfat pe care l-am citit si eu prin carti: intotdeauna cand te culci, lasa gandurile la o parte, atat cele bune cat si cele rele. Gandeste-te doar la faptul ca trebuie sa te odihnesti.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 27 Mar 2006, 06:04 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Multumesc. Par umana si sunt. Slabiciunile mele includ pe primele locuri familia si prietenii.

Chiar ma gandeam azi cand veneam de la scoala ca am vazut oameni care spun ca au prieteni... prieteni virtuali... si spun despre ei ca sunt prieteni adevarati.
Oameni pe care nu i au vazut, nu i au auzit, nu i au atins si probabil ca nu o vor face niciodata. Poate e trist sau poate ca este inca o lume pe care eu n o voi atinge sau intelege. Din pacate eu nu pot intelege astfel de prietenii.

Prietenii mei sunt langa mine sau departe numai fizic. Insa cand mi e dor de ei ii pot atinge, lua in brate, le sunt si imi sunt alaturi, am crescut impreuna chiar daca poate nu i stiu inca din copilarie pe toti. Inca crestem si eu si ei, alaturi. Invatam unii de la altii si suntem ca o familie. De fapt... sunt eu, cea care si a creat inca o familie.

I este o draga prietena pe care nu am vazut o dupa cum spuneam de 3 ani. Probabil ca nici n o sa o vad prea curand. Din cauza fusului orar foarte diferit si din cauza preturilor mari la telefonie, vorbim rar. Insa atunci cand o facem, ne spunem de toate, si bune si rele, si ne intelegem sentimentele de parca am fi trait alaturi acele momente, de parca am trai in continuare in acelasi cartier.

Cenzurez numele pt ca... aici sunt o anonima... aici sunt Tyra si poate ca asta ma descrie cel mai bine. Si prietenii mei vreau sa ramana tot sub anonimat aici, in jurnalul meu public... De fapt, nici nu stiu daca este un jurnal. Este pur si simplu o adunatura de ganduri si sentimente pe care vreau sa le las undeva. Si aici imi e cel mai usor sa le las.

Ce tristi sunt oamenii singuri... Numai bolnavii psihic de care vorbeam odata pot fi fericiti singuri... si asta numai pt ca de fapt ei nu sunt singuri. In lumea lor ei sunt impliniti, fericiti. Poate ca ei sunt singurii care ating cu adevarat o fericire suprema, pe care noi, muritorii de rand, sanatosi, nu o vom simti in lumea asta... cea reala.

Nici macar nu stim sa definim o lume reala. Nici macar nu stiu daca ceea ce traiesc eu acum este realitate sau poate doar o perioada intermediara, un vis... altceva... ceva ce nu poate fi definit.

As mai scrie multe insa ma rezum la a spune ca ma bucur ca sunt oameni care citesc ceea ce scriu si care poate la un anumit moment dat se identifica cu mine, asa cum de multe ori ne identificam cu un personaj al unui roman, al unei povestiri... E frumos ca fiecare avem povestea noastra si ca fiecare poate crea o lume reala sau nu, un personaj real sau imaginar care poate aduce asemanare, tristete, bucurie in alte vieti.

Si acum imi vine in minte "Marele Singuratic" al lui Preda... si acolo eu eram marele singuratic al vietii... Si cati dintre noi n au fost?

Si as scrie, si as tot scrie... dar ma opresc. De ce? Nu stiu. Asa simt. Ca trebuie sa ma opresc acum. Si principiul asta... sa te opresti atunci cand simti ca asta ar trebui sa faci este unul care s a dovedit a fi folositor in viata mi, si dupa care incerc sa ma ghidez mereu.

Va multumesc... si va parasesc acum.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Falanstera
mesaj 29 Mar 2006, 09:59 PM
Mesaj #28


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 63
Inscris: 31 December 03
Forumist Nr.: 1.667



Tyra, de ce spui ca muritorii de rand nu pot atinge fericirea. spui ca ai 2 slabiciuni: familia si prietenii. dupa cum vb, se vede ca pui suflet, ca daruiesti sentimente acestor... 2 slabiciuni -sa le zicem asa. atunci, ce te nemultumeste? de ce mie mi se pare ca ai un ton apatic -poate gresesc si a propos, nici macar nu esti nevoita sa-mi raspunzi; aici e visul tau, jurnalul tau public, da, dar, totusi, visul tau smile.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Apr 2006, 07:28 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Ce zi urata... azi nu mi place vremea deloc. Desi ploaia este adorabila uneori, desii norii tin cu mine cateodata, azi nu mi place de vremea asta.

Nu stiu de ce, dar n am chef nici sa stau la caldurica tolanita in pat, nici sa citesc, nici sa ma uit la filme sau la desene animate... nici macar sa stau la gura sobei ascultand povesti. Nu mi e foame, nu mi e sete, nu mi e somn... nu mi e nimic. Ma doare putin capul, dar nimic deosebit... clar de la vreme.

Hmm... azi n am chef de nimic... ce ciudat... Nici de condus, nici de dansat, nici de vorbit la telefon...

Ma voi intalni cu cineva drag mie cu care ma vad prea rar. Initial nu vroiam sa merg nicaieri insa... asta e o ocazie atat de rara incat ar fi pacat sa o dau la o parte.

Ce ciudat e sa n ai chef de nimic... Adica nimic nu te poate multumi la un moment dat, adica traiesti o stare ciudata, o stare zero... asa as numi o... asa o simt eu... ca fiind pur si simplu starea zero.

As bea un fresh de mere cu morcovi... numai de asta am pofta.

Ma duc in viata... starea zero...


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 9 Apr 2006, 12:02 AM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Ce frumos a fost, cat de bine m am simtit si cat de bine e sa te intalnesti cu persoane pe care chiar daca nu le ai vazut decat de cateva ori in viata, le simti aproape, simti ca le cunosti si poti sa le vorbesti deschis.

Desi n am avut chef de nimic azi, acum ma simt mai bine, mai implinita, mai sigura si multumesc unei persoane. Tu m ai facut sa ma simt asa, tu m ai adus pentru cateva momente acolo unde nici macar nu mi dadeam seama ca vroiam sa fiu...

Cat de mic e Bucurestiul si totusi prea mare uneori... iar eu sunt parte din categoria aia de 5% pe care si eu insami o urasc.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Socratel
mesaj 14 Apr 2006, 03:04 PM
Mesaj #31


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 198
Inscris: 9 May 04
Din: New York
Forumist Nr.: 3.424



E pacat ca la varsta asta vezi atatea lucruri cu pesimism...cred ca e nevoie in viata ta de o iubire rapida si nebuna de cineva care sa-ti "rock your world" si sa-ti dea un reset la toate sentimentele negative care te-au napustit in ultima vreme. Cineva care sa te faca sa simti ca traiesti frumos, sa te "invete" sa zambesti din inima, caruia sa i te poti destainui fara teama si pe care sa-l simti aproape mereu....dar e musai sa aiba imaginatie, umor, inteligenta si energie ca-mi pari genul de tipa care se plictiseste relativ repede si are nevoie mereu de mult, nou si bun smile.gif. Hai capul sus Tyra ca viata e frumoasa...sau mai bine spus poate fi frumoasa daca ne-o facem noi asa prin actiunile si mintea noastra.


--------------------
Watch your thoughts; they become words.
Watch your words; they become actions.
Watch your actions; they become habits.
Watch your habits; they become character.
Watch your character; it becomes your destiny.
--Frank Outlaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 16 Apr 2006, 12:50 AM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Azi...
Acum... sunt singura la el acasa, il astept. Scriu in liniste si ma simt bine... putin obosita totusi. Mi e foame insa daca ma ridic de pe scaun sigur o sa mi piara cheful si ideile... care oricum imi vin pe moment.

Azi...
Simt ca Bucurestiul e din ce in ce mai mic si mai inghesuit si n am stare aici. Stiu in acelasi timp ca daca as pleca mi ar fi atat de dor...
Cand plec in alta tara chiar si numai pentru cateva zile, in ziua cand ajung acolo ma iau un dor si o depresie de nedescris. N am stare si ma simt ca in cursa, inchisa, prizoniera. A doua zi e ceva mai bine insa prima noapte petrecuta departe de Romania e foarte grea.

Azi...
Imi amintesc cand am fost ultima oara in Germania. Am vrut sa plecam cu masina, imi place sa calatoresc, sa vad muntii, peisajele, tot. Desi am condus mai mult de 1000 de kilometri si eram destul de obosita, cand am ajuns la destinatie ma simteam departe. N am putut sa adorm decat foarte greu.

In Romania, am condus eu. Drumul spre Ungaria e greu, sosele stramte, serpentine, camioane, TIRuri, insa peisajul, muntii, raurile nu se compara cu nimic din ce am vazut in alte tari. Poate sunt eu prea nationalista si poate iubesc prea mult Romania, insa e minunat. O zi cu Soare pe drumurile alea, toamna, rosul copacilor, verdele coniferelor, sclipirea pietrelor din rauri... iubesc Romania.
M am urcat la volan, am pus un cd si m am concentrat la depasiri si la drumul lung pe care l aveam in fata. La un moment dat tata m a intrebat daca vreau sa conduca el, daca n am obosit... "Nu, abia m am suit la volan... ce... n a trecut nici juma' de ora!" "Tata, conduci de 4 ore, hai sa schimbam!" M am uitat la ceas... trecusera 4 ore. Nu mi a venit sa cred... cum te fura drumul, privelistea, o masina mare care se aseaza bine pe drum.

Azi...
De ce am scris cele de mai sus? Nu stiu... asa mi a venit pe moment. Mi am amintit in timp ce scriam si am vrut sa ramana aici ziua in care am condus pt prima oara in acea parte a tarii.

Azi...
Mi e lene, mi e foame, mi e somn, mi e lehamite, m am plictisit.

Azi...
As citi ceva, in sfarsit am gasit "Rascoala" lui Liviu Rebreanu pe care am cautat o in casa, la biblioteca, la librarii si abia acum am gasit o la DD. Ce tare mi am dorit sa citesc cartea asta. In seara asta cred ca sunt prea obosita sa ma apuc de ea. O las pe maine.

Azi...
O zi ca oricare alta, o sambata seara in care n am avut chef sa ies (lucru care se intampla din ce in ce mai des), o zi obisnuita, de leneveala.

Azi...
Ca in fiecare zi ma gandesc departe. Nu voi fi implinita pana nu voi ajunge acolo. Ma leaga facultatea sau doar ma ascund dupa ea? De ce nu plec acum? Trebuie sa incerc. Dupa facultate...

Azi...


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 16 Apr 2006, 01:11 AM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Bre, bre, dar suparata mai esti. Uite ca te invit eu la o pizza sau la un suc, saptamana asta. Poate asa o sa rupi ritmul si cand o sa te intorci la gasca ta o s-o faci cu suflu nou.

Acest topic a fost editat de gio19ro: 16 Apr 2006, 02:03 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 18 Apr 2006, 11:25 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Nu ma simt bine. Ma cam doare stomacul... am mancat numai junk food zilele astea. Umblu hai hui si mananc numai prostii. Nu duc dorul casei decat daca sunt departe de ea. Daca sunt in zona, pot sa nu dau cu saptamanile pe acasa, nu mi e dor... e pe psihic starea asta de dor.

Nici nu stiu de ce scriu acum. N am nimic de spus in mod special... ceva care as vrea sa ramana sau ceva important... Stau si ma gandesc ce sa mai scriu. Stupid.

Aseara am fost la restaurant cu el, doi prieteni ai lui, prietena unuia si sotia celuilalt. Eu eram cea mai mica. S a simtit probabil. Nu mi plac mesele intinse, cand uiti de tine la masa si tot mai bei ceva, mai ciugulesti... mi se par batranesti. Am avut o companie interesanta si nu m am plictisit prea tare, mai ales ca in timpul mesei a trebuit sa plec vreo 30 de minute intervenind ceva.

Ce sa mai zic azi... As scrie iar niste povesti vechi, niste continuari ale nebuniei... Deocamdata nu. Dar simt din ce in ce mai tare nevoia sa scriu despre nebunia din interior privita de afara... Ce ciudat...


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 20 Apr 2006, 03:40 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Aseara m am intalnit cu Ramurica. Ne am oprit sa luam o pizza. Cat ea era la casa, m am uitat in jur la mesele de langa.

Am vazut o curva. Asa e ea catalogata... drept curva. O femeie care face sex pt bani, care "o suge". Era cu un baiat... sa zic ca avea vreo 25 de ani. De fiecare data cand am vazut o era cu el. Stau prin fast food urile din Bucuresti si asteapta clientii mai vechi sau mai noi. Stau ore intregi cu un singur suc in fata ei si sunt tristi.
Ea e blonda, se vede ca nu s a mai vopsit demult, are niste pungi mari sub ochi si e slaba, are pielea innegrita de la viata de noapte, de la multele tigari pe care le fumeaza in timpul asteptarii, de la viata asta de cacat pe care o duce.

Poate n ar trebui sa fiu atat de dura in exprimare, insa cum poti sa descrii o faza ca asta pe care o vezi din cand in cand si care iti aminteste ca toti avem nevoie la un moment dat in viata noastra de un nou inceput, de alti oameni, de singuratate si de agitatie in acelasi timp?

Nu mi a fost mila de ea pt ca ma intrebam... "de ce nu pleci, fato, du te, lumea e mare, ce daca n o sa ai nici dupa ce bea apa cateva zile, mai bine pleci, nu te mai chinui, nu fugi, nu te ascunzi, pur si simplu incepi din nou..." Nu m a deprimat insa fata ei mi a ramas intiparita in minte... ochii aceia obositi, pungile de sub ei, mainile firave, parul vopsit doar pe jumatate...

Am plecat de jos, imi amintesc foarte bine comunismul, m am bucurat la bananele de pe dulap, la primii blugi, la salamul de Sibiu... stiu de unde am plecat si nu uit. Si imi amintesc in fiecare zi. Si multumesc... multumesc pt ca sunt eu si nu alta, pt ca am, pt ca lupt si pt ca sper...


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 11:20 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman