HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

16 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 1000 Miles From Nowhere, Jurnalul Cucului
Mihai
mesaj 21 Jun 2005, 07:26 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri amintiri din viata Cucului veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 21 Jun 2005, 08:18 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



I'm a thousand miles from nowhere,
Time don't matter to me.
'Cause I'm a thousand miles from nowhere,
And there's no place I wanna be.


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 21 Jun 2005, 08:20 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Primele ganduri in acest jurnal vreau sa le inchin mamei mele, care cu dragostea si devotamentul ei mi-a aratat ce inseamna iubirea suprema.

Irische Segen

Mögen sich die Wege vor deinen Füßen ebnen.
Mögest du den Wind im Rücken haben.
Möge die Sonne warm dein Gesicht bescheinen
Und bis wir uns wiederseh'n
möge Gott seine schützende Hand
über dir halten...

An Irish Blessing
May the road rise to meet you.
May the wind be always at you back.
May the sun shine warm upon your face
And, until wie meet again,
May God hold you in the palm of His hand.


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Jun 2005, 08:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Thecook
mesaj 21 Jun 2005, 08:23 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Si mai vreau sa multumesc bunei mele prietene Carmen, pentru ca a reusit sa ma faca sa vreau sa savurez viata cu lingura mare. Si asta nu pentru ca n-am gasit o lingura mica, ci pentru ca prietena mea m-a convins ca merit o lingura mare!


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 21 Jun 2005, 08:56 PM
Mesaj #5


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Hai cucutzico, tu meriti chiar polonic biggrin.gif Dac-ai vedea ce polonice (-curi?) sint aici in bucatarie... uau! imi incape fundul in ele si de dimensiunile dorsalului chiar nu ma pot plinge! smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 22 Jun 2005, 09:40 AM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Deci, cum ziceam (adica scriam), C. ma ajuta enorm sa-mi recastig increderea in mine, ma ajuta sa scap de depresii cu sfaturile ei intelepte (de exemplu “Sari ca o capritza prin casa!” mi-a redat optimismul si m-a scapat de un sejur la salonul psihiatrie). Acuma poate pare deplasata faza cu capra, dar nu e asa, sfatul asta- bineinteles altfel formulat- l-am gasit si intr-o revista la Psychotipps si era “Kind bleiben” . Scria acolo ca pentru cei mici conteaza micile momente . Tot aici recomandau si cartea “Micul print” de A. de Saint-Exupery pe care, cu rusine trebuie sa recunosc ca inca n-am citit-o – exceptie fragmentul din manualul de franceza.
Scriind aici am uitat sa-mi beau cafeaua de dimineata, acum s-a racit deja, dar nu-i nimic, astept acum sa se raceasca de tot si am sa pun un glob de inghetata de vanilie si o fac Icekaffee. Nimic nu se pierde.


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 22 Jun 2005, 10:03 AM
Mesaj #7


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Umbla vorba aici prin sat ca in gradina parasita de langa noi si care arata ca o jungla, cineva a vazut un sarpe ohmy.gif , dar nu din ala mic, ci gros si lung ca un piton. Si nu stiu daca aceeasi persoana sau altcineva a mai dat cu presupusul ca n-ar fi sarpe bastinas, ci e din ala crescut in casa ca animal de companie, dar ca probabil stapanului i sa facut frica sa nu crape acvariul si a eliberat sarpele zicandu-i “vaya con dios”. Acuma poate vecinul cu pricina a vrut doar sa-si sperie copiii sa nu se duca la furat de cirese in gradina cu pricina (lucru ce l-am facut si eu acum 3 ani cand inca se mai vedea cararea din gradina). In orice caz pe mine a reusit sa ma infrice, nu mai am curaj nici sa las usa de la balcon deschisa, desi sotul m-a asigurat ca serpii nu se pot catara pe pereti in sus.


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 22 Jun 2005, 10:09 AM
Mesaj #8


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Icecafeaua a fost delicioasa. Cred ca am s-o declar bautura verii 2005! girlchat.gif


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 22 Jun 2005, 10:34 AM
Mesaj #9


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Scuza-ma ca-mi bag nasul in jurnalul tau insa sunt tare mandra biggrin.gif ca tocmai am ajuns la o concluzie valoroasa.Si anume ca ince-incet ne transformam intr-o "Selbsthilfegruppe" mergand dupa principiul "daca voi nu ma ajutati ne ajutam singure".
mwah1.gif si cu adevarat welcome.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 22 Jun 2005, 10:55 AM
Mesaj #10


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Oiski, esti binevenita in jurnalul meu, si sper sa ma lasi si tu sa ma bag in jurnalul tau ! flowers.gif


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 22 Jun 2005, 10:57 AM
Mesaj #11


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Cucule tu ai binecuvantarea mea sa te bagi unde vrea inimioara ta, inclusiv in jurnalul meu laugh.gif ohyeah.gif



--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 22 Jun 2005, 11:30 AM
Mesaj #12


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Cucule, scrii tare frumos wub.gif !


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 23 Jun 2005, 01:11 PM
Mesaj #13


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Test:
http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes2.asp
Fa-l si tu, e interesant biggrin.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 28 Jun 2005, 10:24 AM
Mesaj #14


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Astazi gatesc exclusiv pentru mine vinete ! Si lui Jumi (jumatatii mele) ii plac, dar data trecuta a facut misto de ele si mi-a zis ca arata ca si cum ar fi fost deja o data mancate. Ideea si pofta mi-a venit dupa ce am tot vazut-o pe Felina fatziindu-se pe forum cu vinetele ei. Asa ca am declarat-o pe ea regina vinetelor si am intrebat-o care e cea mai buna metoda de prajire a vinetelor fara sa distrug plita si sa trebuiasca sa-mi fac bagajul si sa fug in lume. Si am hotarat sa-mi sacrific o tigaie si sa le prajesc in ea. Si tare ma tem ca am nenorocit tigaia. … Da, am mai verificat inca o data tigaia, e kaputt. Daca trag linie si calculez, cam scumpa pofta am avut. Acuma, atata bai sa fie, o s-o ascund in dulap si daca ma intreaba cineva o sa zic “ohh, dar de cand e asa!” . Si o sa cumpar una noua, ca doar n-o fi un capat de lume.


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 28 Jun 2005, 10:47 AM
Mesaj #15


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



De vreo 2-3 saptamani Jumi si cu mine am facut o pasiune pentru Ray Charles wub.gif . Pe vremuri -de fapt pana acum 3 saptamani- melodiile lui treceau pe langa urechea mea fara sa trezeasca nimic in mine . Ziceam un “Bleah” si gata. In afara de “Hit the Road Jack” care e tare buna la calmat nervi. Se pare ca trebuie sa ai o anumita stare sufleteasca sa iti placa Ray.
Gata jurnalule, nu mai am timp acum sa scriu, ma duc sa-mi termin vinetele, apoi trebuie sa merg la servici care, intre noi fie vorba, imi place cam ca la caine pe lant. cry.gif


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 28 Jun 2005, 12:35 PM
Mesaj #16


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (Thecook @ 28 Jun 2005, 11:47 AM)
apoi trebuie sa merg la servici care, intre noi fie vorba, imi place cam ca la caine pe lant. cry.gif

te consoleaza cu ceva daca iti spun ca ma simt solidara cu tine ??? wink.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 28 Jun 2005, 01:59 PM
Mesaj #17


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Thecook @ 28 Jun 2005, 11:24 AM)
care e cea mai buna metoda de prajire a vinetelor fara sa distrug plita

eu pun pe o tava hirtie de copt, vinetele pe ea si le bag in cuptor. Se fac mai frumos decit pe plita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 28 Jun 2005, 07:50 PM
Mesaj #18


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Acum gata, nu mai imi trebuie sfaturi ca am deja tigaia kaputtata pentru vinete. De-acuma tot vinete pot sa fac ca am in ce sa le prajesc !Si vai cat sufar pentru ea ! Nu era ea chiar noua, dar eu zic ca 3 ani la o tigaie folosita aproape zilnic (ca e obiectul muncii principal la mine in bucatatie)e o virsta buna. Dar cumpar eu una noua curand.


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 28 Jun 2005, 08:35 PM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE (Carmelita @ 28 Jun 2005, 03:59 PM)
QUOTE (Thecook @ 28 Jun 2005, 11:24 AM)
care e cea mai buna metoda de prajire a vinetelor fara sa distrug plita

eu pun pe o tava hirtie de copt, vinetele pe ea si le bag in cuptor. Se fac mai frumos decit pe plita.

eu stiu ca se fac negre la miez daca le pui in cuptor...cel mai bine e pe flacara ...ca sa iasa albe...dar face mizerie sad.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 28 Jun 2005, 09:41 PM
Mesaj #20


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Michelle @ 28 Jun 2005, 09:35 PM)

eu stiu ca se fac negre la miez daca le pui in cuptor...cel mai bine e pe flacara ...ca sa iasa albe...dar face mizerie sad.gif

eu reusesc sa le fac negre oricum le-as face. Nasa-mea le face alba ca zapada eu le fac cei 7 pitici negrotei biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 28 Jun 2005, 10:01 PM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE (Carmelita @ 28 Jun 2005, 11:41 PM)
QUOTE (Michelle @ 28 Jun 2005, 09:35 PM)

eu stiu ca se fac negre la miez daca le pui in cuptor...cel mai bine e pe flacara ...ca sa iasa albe...dar face mizerie sad.gif

eu reusesc sa le fac negre oricum le-as face. Nasa-mea le face alba ca zapada eu le fac cei 7 pitici negrotei biggrin.gif

poate e din cauza ca uiti sa le cureti de coaja! wink.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 28 Jun 2005, 10:17 PM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Bai, io nu stiu ce sa zic, da' ale mele is verzi ! M-as mai uita inca o data la ele sa fiu sigura de culoare, dar le-am gatat deja!
Poate nu-s coapte inca ? rofl.gif Ca-n bancul asta. Copilul :"Tata, de ce-s rosiile galbene? " . Tatal:"Rosiile sunt galbene pentru ca sunt inca verzi."


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 29 Jun 2005, 08:56 AM
Mesaj #23


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Inca nu stiu cum sa o definesc pe noua mea sefa, oscilez intre exigenta si cicalitoare. La 67 de ani e foarte aspra, umbla ca un titirez si da din guraaa… vorba baladei “gura nu-i mai tace”. Dar am observat ca e destul de corecta. Tine totul sub control,oooh si inca cum. Nimeni nu misca in front fara aprobarea ei ( verbala, of course ).Intr-un fel imi place de ea, energia pe care o degaja, chiar si asa enervanta cum e ,mi-o transmite si mie. Pe cealalta sefa am incadrat-o de mult in categoria porcine, parea ca are sindrom premestrual non-stop. De un timp incoace e mai calma, numai sa nu trebuiasca sa ceri o zi libera sau concediu, ca apoi iarasi explodeaza. De multe ori mi-o inchipuiam ca pe un cos plin cu puroi gata sa se imprastie. Oare de ce sunt unii oameni atat de prosti dispusi si atat de des? Si daca tot ma invart printre ovine si porcine, stau acum si ma intreb , oare ele in ce categorie ma incadreaza? Poate in categoria bovinelor?


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 29 Jun 2005, 09:05 AM
Mesaj #24


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Mi-ar placea sa am o gradina plina cu flori, plus un balcon si/sau o terasa si mai pline cu flori, asa cum sunt in reviste. Deocamdata am doar un balcon(el) si doua straturi de flori in fata casei pe care vreau sa le exploatez la maximum. Insa cunostintele mele in materie de botanica sunt foarte limitate, sunt atatea feluri de flori, unele au nevoie de umbra, altele de mult soare, unele trebuie udate zilnic, altele din contra, umezeala le face sa putrezeasca. Apoi toate au si denumi in latina… Iar cand trebuie indepartate florile uscate nu stiu niciodata unde sa tai. Asa ca am hotarat sa fac o lista cu plantele ce le am si sa le iau pe rand una cate una si sa ma documentez (mare noroc si internetul asta!).Si am hotarat sa incep cu Muscata, care mie mi se pare cea mai simpla si nepretentioasa planta . Pe vremuri, la mama acasa, nu prea imi placea pentru ca mi se parea ca miroase a morcovi. Aici vreau sa fac o paranteza si sa adaug ca nimic nu mi se pare mai dizgratios in gradinarit ca o muscata plantata intr-o fosta cutie de conserva. Si am vazut atatea “ghivece“ din astea la viata mea!


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 29 Jun 2005, 09:14 AM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Recitindu-mi un mesaj, mi-au sarit in ochi niste cuvinte: “oameni prosti dispusi”. Oare ar fi mai corect “oameni prost dispusi”. Niciodata n-am fost experta in limba romana, dar de un timp incoace parca sar calul. Toate cuvintele care se termina cu “i” vreau sa le dublez “i”-ul. Oare cuvantul “servieta” se poate folosi si ca servetel, sau numai ca “geanta diplomat”? blink.gif


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 29 Jun 2005, 09:33 AM
Mesaj #26


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Imi place ordinea. Imi place ca toate lucrurile sa aiba locul lor. Daca nu e ordine in casa parca nu pot sa-mi pun gandurile in ordine. Poate pentru ca pe vremuri , “acasa” la mama era…altfel. Ciudata si obsesia asta a mea, nu ma deranjeaza atat praful de un deget, paianjenii ce se balanseaza ca trapezistii la circ, dar ma deranjeaza cand lucrurile nu sunt LA LOCUL LOR. Am zis de atatea ori fraza “Put it back!”, ca eu m-am urat de ea. Sper sa nu fie o boala ceva, cum am vazut intr-un film ca unul era asa de obsedat ca de mergea pe strada aduna hartiile de pe jos si le arunca in cosul de gunoi. La mine am observat altceva: cand merg la cumparaturi si vad geamul de la combinele frigorifice unde se tin produsele congelate ca nu sunt inchise, nu ma pot abtine sa nu le inchid ! Simt ca TREBUIE sa le inchid !


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 29 Jun 2005, 01:28 PM
Mesaj #27


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Thecook @ 29 Jun 2005, 10:14 AM)
Oare cuvantul “servieta” se poate folosi si ca servetel, sau numai ca “geanta diplomat”? blink.gif

numai ca geanta biggrin.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 29 Jun 2005, 03:53 PM
Mesaj #28


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Thecook @ 29 Jun 2005, 10:33 AM)
Sper sa nu fie o boala ceva, cum am vazut intr-un film ca unul era asa de obsedat ca de mergea pe strada aduna hartiile de pe jos si le arunca in cosul de gunoi.

Nu mami, e doar lipsa de hobby wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 1 Jul 2005, 10:21 AM
Mesaj #29


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Azi vreau sa-mi incep ziua multumind din suflet celui/celei care a inventat aparatul de intins parul. Nu conteaza ca incalzeste parul la limita parlitului, important e ca am parul intins asa cum mi-am dorit dintotdeauna. In prospect scrie ca prin ionizare inlatura si matreata . Asta inca nu am testat. De cand folosesc aparatul am inceput sa port mai rar parul strans in coada de cal iar cei din jur au remarcat deja diferenta si am inceput sa primesc complimente. Si asta imi ridica atat de mult moralul, simt atata optimism in mine, incat aseara am avut chef sa ma dau cu lac pe ungiile de la picioare, lucru ce n-am mai facut de acum patru veri... si asta spune mult. cloud9.gif


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 1 Jul 2005, 10:44 AM
Mesaj #30


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Nu vrei tu sa-mi dai carliontii tai si-ti dau eu cele trei fire ale mele intinse la maximum ?? rolleyes.gif pls.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 1 Jul 2005, 10:58 AM
Mesaj #31


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



NU! Eventual, daca chiar vrei, iti dau carliontii ce cresc langa ureche (stil spaniol) si pe aia ce cresc de o parte si alta a fruntii (stil cornitze de drac). Restul ramane !
Si ca sa fie totul clar: sa nu-ti inchipui parul meu stil Nicole Kidman pe vremea cand era roscata si creata, ci stilul Whitney Houston la dezalcoolizare !


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 1 Jul 2005, 11:06 AM
Mesaj #32


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Atunci considera propunerea mea ca si o nulitate laugh.gif .
Insa esti sigura ca nu-ti sta bine ? wink.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 1 Jul 2005, 11:07 AM
Mesaj #33


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Si, ca sa-mi completez fericirea , ieri mi-am luat tigaia de consolare, mai mica decat cea…sacrificata… DAR Teflon cu punct rosu. Cateodata ma mir cum unele maruntisuri aduc atata bucurie in viata !


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 1 Jul 2005, 11:10 AM
Mesaj #34


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (Thecook @ 1 Jul 2005, 12:07 PM)
Cateodata ma mir cum unele maruntisuri aduc atata bucurie in viata !

Ce adevarat este smile.gif


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thecook
mesaj 1 Jul 2005, 11:22 AM
Mesaj #35


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 581
Inscris: 17 June 05
Forumist Nr.: 6.462



Peste drum de mine am o vecina romanca care tocmai s-a intors dintr-un concediu de vreo 2 luni la…psihiatrie. Pe bune, nu e nici o gluma. Tocmai am vorbit la telefon si am stabilit sa ne intilnim deseara la o poveste. Sunt curioasa cum o sa decurga totul. Ea zice ca sa simte bine, dar asa zicea si inainte, si venea la mine la o poveste dar trecea cate o jumatate de ora pana sa scoata o vorba.


--------------------
"...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui,
unul zboara peste cuibul cucului"

Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 04:31 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman