HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

30 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cu Capul Prin Nori, [Jurnalul lui Olaf]
Mihai
mesaj 23 Aug 2004, 03:50 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Scrieri, ganduri, amintiri din viata lui Olaf veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 23 Aug 2004, 04:00 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Multumesc, Mihai.

Cumva, ma simt acum de parca tocmai am plonjat in piscina smile.gif. Momentul ala in care te inclini, incepi sa nu mai ai un punct de echilibru, singurul lucru ramas este sa impingi cu picioarele, un moment de zbor si apoi esti in apa, rece, calda cum o fi ea, si singura solutie este sa inoti. Cam asa si eu cu jurnalul asta.
Recunosc, la inceput nu mi-am dorit un jurnal, dar apoi au inceput sa se intample diverse lucruri, m-am atasat si eu de han si in ultima vreme m-am trezit foarte des gandindu-ma ce as scrie daca as avea unul. Intr-un fel, un jurnal particular este fara rost, decat in masura in care te ajuta sa-ti aduci aminte de diverse motivatii pe care le-ai avut la un moment dat, de diverse lucruri pe care le-ai vazut si simtit.
Motivatiile, dupa o vreme, nu mai conteaza, iar ceea ce vezi si simti sunt pentru a fi impartasite, asa ca luati, cititi, scrieti, faceti ce va place (in limita regulilor, bineinteles biggrin.gif). Sper numai sa ma pot tine de jurnalul asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 23 Aug 2004, 06:40 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Iar trebuie sa fac ceea ce nu imi place (adica sa programez 6.gif ). Mi se pare o activitate pur si simplu stupida (in momentul asta), mai ales ca nu am cine stie ce chestii complicate de facut (dar care iau timp). Este adevarat ca asta este doar un instrument, un detaliu, dar cumva, in momentul asta, nu reusesc sa vad finalitatea, lucrul caruia sa-i foloseasca. Si este exact genul de chestie de care te poti impiedica atunci cand ti-e lumea mai draga. Poate tocmai de asta nu mi-e foarte draga acum. Si trebuie facut.

In ultima vreme ma trezesc visand tot mai des la momentul cand ma voi urca in avion si voi pleca spre casa. Mai e o luna si o saptamana. Nu stiu de ce mi se par toate foarte reci aici, parca nu pot sa comunic cu oamenii. Sau poate nu vreau. Nu mai inteleg nimic. Ce este ciudat ca, atunci cand mi-am vazut visul cu ochii, tocmai atunci, a trebuit sa ma opresc sa ma intreb "oare chiar asta vreau?" si, culmea, raspunsul sa incline spre nu. Oricum, am de gand sa las alegerea deschisa pana in ultimul moment posibil.

Am o vaga senzatie ca nu este foarte coerent ce am scris...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Aug 2004, 06:40 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Olaf
mesaj 23 Aug 2004, 08:02 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Stiu ca este abia sfarsitul verii, dar asta ascult acum, si mi se cam potriveste...


Ce daca vine primavara
Atâta iarna e în noi
Ca martie se poate duce
Cu toti cocorii înapoi
În noi e loc numai de iarna
Vom îngheta sub ultim ger
Orbecaind pe copci de gheata
Ca un stingher spre alt stingher.

R: Primavara, care-ai fost
Nu veni, n-ai nici un rost
Poti sa pleci suntem reci
Iarna ni-i pe veci.

Si vin din patriile calde
Cocorii toamnei ce trecu
Si cuiburi si-au facut la stresini
Si lânga mine nu esti tu
Ninsori mai grave decât moartea
Au fost si sunt si vor mai fi
La mine-n suflet este vifor
Si vin nebuni sa faca schi.

Si ninge pâna la prasele
Ninsoarea-mi intra-n în trupul tot
Un dans de oameni de zapada
Ce îmbratisarea n-o mai pot
La noi e iarna pe vecie
Doi fosti nefericiti amanti
Ia-ti înflorirea, primavara
Si toti cocorii emigranti.

hh.gif Ciudat este ca mie imi place iarna...

Acest topic a fost editat de Olaf: 23 Aug 2004, 08:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 24 Aug 2004, 01:11 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Bine ai venit printre noi (cei care avem coltisorul nostru pe HA). smile.gif
QUOTE
Ciudat este ca mie imi place iarna...

Si mie imi place iarna, este anotimpul meu preferat. wink.gif Nu mi se pare ciudat deloc. Dimpotriva.


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 24 Aug 2004, 01:24 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Multumesc, ^mami^.
Era ciudat faptul ca mi se potrivea melodia, care este mai degraba trista si asocia iarna cu tristetea biggrin.gif wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 24 Aug 2004, 02:02 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



ok, oricum am reusit sa-ti aduc un zambet pe buze si asta-i cel mai important. biggrin.gif wink.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 24 Aug 2004, 03:32 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Acum stau si ascult Colibri si imi amintesc de un inceput de toamna, acum cativa ani, fusese ziua mea si o facusem la un prieten, in Predeal. Era si prima mea iesire cu masina, singur, in afara orasului. smile.gif Eram toti morti de oboseala, si ne intorceam spre casa (deh, dupa trei zile de petrecere biggrin.gif).
Tipul avea de predat un film pt scoala, si nu mai avea timp sa-l faca, asa ca a filmat cateva scene pe drumul de intoarcere, in ideea ca ramane fara soundtrack si fara montaj rofl.gif.
Culmea e ca a iesit destul de bine figura (nu extraordinar).
Totusi, avem un film care ne-a ramas despre acele vremuri. Si incepusem sa povestesc, filmul avea pe fundal un album de la Pasarea Colibri, pentru ca era una din putinele casete pe care le aveam la noi, si asta a cantat mai tot drumul. rofl.gif

Mi-e dor de casa. Ma intreb ce as face daca ar trebui sa stau mai mult timp aici...

Acest topic a fost editat de Olaf: 24 Aug 2004, 03:33 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 25 Aug 2004, 09:33 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Uneori imi vine sa-i ciocanesc pe unii in cap si sa le strig tare in ureche: "HEELOOOO, TRAIESTE SI UN OM ACOLO INAUNTRU?"
Si daca nu primesc un raspuns tind sa ma indepartez de persoana respectiva, iar daca am apucat sa ma apropii foarte mult, ma apuca depresia. Totusi, un semn cat de mic ma face sa-mi revin aproape instantaneu. Si dup-aia iar cad, pentru ca este doar un semn, un sambure de omenie, si de multe ori nu sunt eu ala care sa-i schimbe, pentru ca nu am puterea sau autoritatea, si nici nu sunt sigur ca as face bine.
Norocul meu este ca mai exista si oameni care sa fie oameni tot timpul.

Acest topic a fost editat de Olaf: 25 Aug 2004, 09:38 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 25 Aug 2004, 03:26 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Mi-am amintit ca, atunci cand am ajuns in Franta, la poarta la care am debarcat astepta o multime de oameni de parca ar fi vrut sa urce in avion. Ma intreb daca o sa ajunga vreodata sa circule precum autobuzele sau trenurile smile.gif. "Avionul nr. 5431 in directia Paris, Londra, New York, Cincinati pleca de la poarta 3 in 5 minute! Calatorii sunt rugati sa lase bombele pe peron!" rofl.gif

Canta Visotsky asta cu un patos, de-mi vine sa cant si eu cu el! Pacat ca nu stiu rusa. sad.gif Si nici la cantat nu prea ma pricep. rofl.gif

Acest topic a fost editat de Olaf: 25 Aug 2004, 03:36 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 26 Aug 2004, 08:58 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Azinoapte m-am trezit in timp ce rupeam un afis de pe perete. Adica m-am dat jos din pat si m-am dus sa rup afisu' ala... De ce? Nu stiu. Cred ca m-a trezit zgomotul de hartie rupta. Am mai avut putere sa ma duc inapoi in pat. Cred ca o iau razna... hh.gif cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 26 Aug 2004, 09:18 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Olaf, mie imi pari un om echilibrat. Toti avem momente in care nu ne recunoastem si poate tocmai asta ne aduce cu picioarele pe pamant si ne obliga se ne aducem aminte si de omul din noi. hug.gif

Acest topic a fost editat de Mara: 26 Aug 2004, 09:18 AM


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 26 Aug 2004, 09:25 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Multumesc, Mara. hug.gif Din pacate, am avut sentimentul ca sunt lucruri asupra carora nu am un control. Adica, poate data viitoare ma trezesc pe pervaz... sau capat "sindromul mainii stangi". Este groaznic sa iti dai seama ca ai facut ceva fara sa stii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 26 Aug 2004, 09:42 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Ok, ai dreptate sa fii ingrijorat, dar cred ca este vorba de oboseala acumulata. E prima oara cand ti se intampla sa faci ceva in somn? Ia intreaba-i pe ai tai, pentru ca accesele de somnanbulism au loc mai din pruncie.

P.S. mai bine inchizi geamul inainte de culcare. biggrin.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 26 Aug 2004, 09:56 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Mi s-a mai intamplat, dar de fiecare data imi aminteam exact ce am facut. Oricum, o data sau de doua ori, in douazecisi de ani, nu cred ca e grav... Dar oricum...
Si tocmai asta nu vroiam sa fac, sa inchid geamul!!! biggrin.gif O fi nasoala rau, o cadere de la etajul 2? unsure.gif
rofl.gif
Mai nasol daca ma "plimb" pana la un etaj mai sus. rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 26 Aug 2004, 07:21 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Nu-mi vine sa cred, in sfarsit termin si eu ceva cu o zi inainte de termen! (asta daca nu tinem cont de extensia acestuia din urma unsure.gif) Dar, probabil (sigur) ca am lasat un mic amanunt, si in loc sa-l rezolv acum, pe moment, o sa frec menta si o sa ma trezesc iar ca nu sunt gata la timp... Ce sa fac sa ma dezvat de boala asta? Cred ca as putea sa pun mana sa gasesc si sa rezolv si prostia aia mica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 27 Aug 2004, 09:15 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Greseala de care ziceam ieri, evident, a aprut. De fapt au fost mai multe si pe cele pe care le-am gasit le-am rezolvat. Partea proasta este ca totul pare bine, acum, dar tot nu merge sandramaua! E groaznic de frustrant, sa stii ca gresesti ceva si sa nu stii ce.

In alta ordine de idei, ieri am decis sa ascult sfatul Marei si am inchis geamul biggrin.gif. Dar nu de frica, ci de zgomot. Se simte ca vine luna septembrie si incep sa se intoarca studentii la scoala. Mi-e groaza, ca dupa "deschiderea oficiala" a anului universitar incep petrecerile (cel putin asa a fost anul trecut), si ideea astora despre petrecere este sa vina gata beti, sa bea in continuare si sa faca zgomot. Anul trecut am prins o petrecere unde tipii s-au apucat pur si simplu sa bata cu scaunele in mese. Si eu care credeam ca romanii se distreaza aiurea... cred ca prefer manelele 6.gif .

Si este din ce in ce mai toamna (nu zic de frunzele pomilor, ca aici cadeau de la inceputul verii - o fi poluarea de vina), este din ce in ce mai putin soare si se simte ca deja incalzeste altfel...


Edit: Yay, acum merge!!!

Acest topic a fost editat de Olaf: 27 Aug 2004, 10:49 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 27 Aug 2004, 02:10 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Cu cat ma apropii mai mult de final, las din ce in ce mai mult lenea la o parte. VREAU SA VAD CE IESE!!! Cred ca o sa stau si toata noaptea, numai sa termin prostia asta de program. Cred ca acum ma duce cu zaharelul: "mai e putin, numai putin, hai, inca un pas..."
Si este soare afar, si cer senin prima data dupa doua saptamani. Cred ca o sa fie un weekend superb. O sa ies la plimbare, sa vad lumea, sa fac poze, sa...


Citeam acum subiectul despre dieta si mi-am amintit ca acum doua zile, fiind o zi ploioasa, m-am gandit sa ies sa alerg incaltat cu bocancii mei cei noi. Ca oricum trebuie sa-i "formez" pe piciorul meu inainte sa-i iau la o "plimbarica" mai dura. Si am alergat, dar dupa un kilometru faceam ca locomotiva (aia cu aburi) si simteam ca ma arde in piept, iar pulsul cred ca sarise de 200. Cu adidasii, la 1 km jumate nu am probleme, fac pauza cateva minute si dup-aia mai alerg inca odata pe atat. Trebuie sa fac ceva sa ma pun in forma.

Acest topic a fost editat de Olaf: 27 Aug 2004, 03:43 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 27 Aug 2004, 07:18 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Pustiu pe Han, stau in birou si ma intreb cand o sa plece colegii mei astia maniaci. De fapt, cred ca mi-e frica sa ma intorc in camera, mi-e frica de plictiseala. Si aici ma plictisesc (acum), dar macar pot sa scriu toate aberatiile care imi trec prin cap in jurnal tongue.gif.
Si vine weekendul, ca o asteptare a zilei de luni. Si zilele saptamanii sunt asteptarea weekendului... Si uite asa trece timpul. Si cand o sa vina vremea sa plec ACASA, oare se va incheia asteptarea asta, sau atunci voi astepta altceva?
Cred ca oboseala ma face asa pesimist. Sau poate plictiseala. Si ma enerveaza la culme ca trebuie sa-mi dramuiesc banii, dar asta este, excesele se platesc. Exces de bautura inseamna mahmureala. Exces de... inseamna oboseala si somnolenta. Exces de cumparaturi inseamna sa strangi cureaua in continuare.

In the Cult of the Damned we all worked the land
Too afraid to look up we all feared his hand
Hurry my children there isn't much time
But we'll meet again on the other side
Be good to the children and old people first
Hand them a drink they're dying of thirst
(Manowar - Guyana (cult of the damned))

Asta canta acum... si cumva se potriveste cu ce am citit in ultima vreme.

Si iarasi vine weekendul (de fapt, nu se opreste niciodata din venit).
Cred ca o sa caut sa vad ce mai pot sa vizitez (si sa nu ma fi saturat deja).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 30 Aug 2004, 02:53 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Hmmm, weekendul nu a fost nici pe departe asa rau cum ma asteptam. Sambata am fost la o plimbare prin ploaie prin Paris, am terminat si al treilea film (anul asta sunt cuminte, anul trecut am facut SAPTE filme!!!) - ma intreb cand o sa le developez - si mi-am probat bocancii la o plimbarica... In afara de faptul ca s-au dovedit a nu fi asa cuminti pe cat se aratau in magazin, a fost bine. Am vazut un Citroen C2 pe are scria ceva de genul "4 roti sub o umbrela" rofl.gif - cat de adevarat!!! rofl.gif Si totusi imi plac masinutele alea... au ceva...
Duminica am dormit ca porcul, ore intregi, nu am facut decat sa dorm si sa citesc toata ziua. Si m-am simtit extraordinar. Desi aveam planuita o iesire cu niste amici, m-am bucurat foarte tare (spre surprinderea mea) cand m-au sunat sa-mi spuna ca nu mai iesim ca e urat afara (desi nu era chiar asa urat wink.gif).
Am vrut sa fac si cumparaturi, sa iau cadouri pentru cei de acasa, dar n-am mai ajuns. Oricum, nu e timpul pierdut.

Una peste alta, azi ma simt reintremat. Si gata sa suport o noua saptamana. S-ar putea maine sa nu mai fiu, dar macar pe moment ma bucur.

Uff, ceva miroase aici... de-ar deschide astia geamul! (nu eu smile.gif)

Pese: mi-am dat seama ca nu m-am prezentat la rubrica "sa ne prezentam", dar cred ca deja nu mai conteaza. Oricum, daca se cere, o sa fac si asta wink.gif.

Acest topic a fost editat de Olaf: 30 Aug 2004, 03:15 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 31 Aug 2004, 02:47 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Ar trebui sa le pun la bancuri, dar mi-e lene sa fac topic de bancuri in franceza, si mi-e lene si sa le traduc...


Une souris et un éléphant courent dans la savane...
La souris se retourne et dit: « T'as vu la poussičre qu'on fait ! »

Si vous n'avez rien ŕ faire, pričre de ne pas le faire ici.

Qu'est-ce qu'un canif ?
- Un p'tit Fien !
Et
Un chou au fond d'une baignoire ?
- Un choumarin !

Faire répéter 10 fois, trčs vite "BOURCHETTE!"
et sans attendre demander avec quoi on mange la soupe !

Que demande un douanier ŕ un cochon qui passe la frontičre ??
- Son passe-porc.

L'erreur est humaine. Mais un véritable désastre nécessite un ordinateur.

C'est un gars qui se promčne au bord d'un lac, tout ŕ coup il voit quelqu'un qui se débat dans l'eau en criant HELP HELP ...
Alors il lui crie: "eh idiot t'aurais mieux fait d'apprendre ŕ nager au lieu d'apprendre l'anglais ..."

Qu'est-ce qui est vert, rectangulaire et qui saute de liane en liane ?
- Un chewing-gum ŕ la chlorophylle dans la poche de Tarzan.

La pratique, c'est quand ça marche mais que l'on ne comprend pas.
La théorie, c'est quand on comprend mais que ça ne marche pas.
Souvent théorie et pratique se rejoignent: rien ne marche et on n'y comprend rien.

Si la tour de Pise penche vers la gauche, c'est qu'il va pleuvoir. Si elle penche vers la droite, c'est que vous arrivez par l'autre côté de la rue!

Un mec rentre dans un bar :
- Je voudrais une chwirzderkilmaskichtmeurk ŕ la menthe.
Et le barman :
- Un chwirzderkilmaskichtmeurk ŕ la quoi ?




rofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gif

Acest topic a fost editat de Olaf: 31 Aug 2004, 03:03 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 31 Aug 2004, 05:15 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Awake

Shake dreams from your hair
My pretty child, my sweet one.
Choose the day and choose the sign of your day
The day's divinity
First thing you see.

A vast radiant beach in a cool jeweled moon
Couples naked race down by it's quiet side
And we laugh like soft, mad children
Smug in the wooly cotton brains of infancy
The music and voices are all around us.
Choose they croon the Ancient Ones
The time has come again
Choose now, they croon
Beneath the moon
Beside an ancient lake
Enter again the sweet forest,
Enter the hot dream,
Come with us.
Everything is broken up and dances.


Cata liniste... Imi vine sa urlu. Si parca nimic nu se misca. Nici muzica nu-mi mai place. Ma doare capul, vreau sa plec, sa fug, dar nu am unde. Ce ciudata senzatie, sa fii legat, cu legaturi invizibile, de un loc, de o persoana, de un scaun, de un birou, de un computer. Stii ca ele nu exista, de fapt, dar efortul sa te smulgi ar fi prea mare si poate chiar dezastruos. Si mai stiu ca se vor rupe de la sine pana la urma, dar nu mai am rabdare. Si atunci nu imi ramane decat sa vreau sa urlu, dar nici asta nu pot.
Mai ramane o sticla de vin... dar si pentru aia trebuie sa mai astept. Asteptarea asta ma omoara. Vreau jucaria, ACUM!
La naiba. Nimic nu se intampla. Pot sa vreau, asta nu schimba cu nimic lucrurile.
Vreau sa ma tund
Vreau sa cumpar o cartela de telefon
Vreau sa mananc o masa copioasa
Vreau sa mananc o masa copioasa impreuna cu niste oameni cu care sa ma simt bine
Vreau sa cunosc oameni noi
Vreau sa joc un joc pe computer
Vreau sa ma ridic in momentul asta si sa ma duc sa ma plimb
Vreau sa citesc un roman
Vreau sa...
Vreau degeaba. Sunt atat de departe de toate lucrurile astea, acum...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 31 Aug 2004, 08:04 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Ma intreb daca poti fi off topic in propriul jurnal... rofl.gif roflmao.gif


Later edit: si iar va fi o noapte lunga.... unsure.gif Ma intreb pana la ce ora o sa stau aici... Cred ca maine nu o sa mai pot sa stau pe han cat as vrea.

Si inca unu' (edit adica): aaa... am uitat ce vroiam sa scriu... rofl.gif

Edit 3, cam la zece minute dupa al doilea edit. Tot nu mi-am amintit ce vroiam sa spun... rofl.gif Doamne, ce comportament aberant am!

Acest topic a fost editat de Olaf: 31 Aug 2004, 09:01 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 1 Sep 2004, 03:17 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Nu-mi vine sa cred! Azi m-am inhamat la ceva ce ar putea sa fie prea greu de inghitit, si totusi sunt foarte linistit, nu ma stresez deloc, ba chiar ma simt bine. Sunt multumit ca mi-am luat angajamentul asta si sunt hotarat sa fac tot ce este nevoie ca sa-l duc pana la capat (even if it kills me, and it just might do that rofl.gif).
Ar fi bine sa ma pun pe treaba...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 1 Sep 2004, 06:57 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Si lucrurile se complica din ce in ce mai mult. Si lu' prostu' de mine ii pare din ce in ce mai bine. Cred ca m-am imbolnavit la cap...

Si am vazut o tipa in liiift... wub.gif drool.gif Si este studenta aici... Pacat ca eu plec in mai putin de o luna...


Edit: Am descopreit o "mica" problema...
Ora 20:07, momentul adevarului, part one... unsure.gif

Edit2: Ora 20:12 Yay! yay.gif Merge!
Peste 5 minute, momentul adevarului part two... unsure.gif

Edit3: yay! yay.gif Si partea a doua merge! Bine ca le-am descoperit eu acum si nu altcineva, ca ma ardeam rau de tot... mai bine mai tarziu decat deloc...

Edit4: Gata, functioneaza si a treia modificare in program. Inapoi la scris. Sa nu uit sa spun maine cui trebuie...

Edit5: ce misto e sa stai seara in birou, cand toata lumea a plecat. Primele dati cand am facut chestia asta am descoperit ca imi este frica de cladirile mari si pustii. rofl.gif Am vazut prea multe filme horror. rofl.gif Azi descopar daca mi-a trecut. unsure.gif

Edit6: Ascult Tudor Gheorghe si, desi imi este foarte aproape muzica lui, simt ca nu ma mai atinge. Acum doua luni, ascultand aceleasi melodii imi venea sa ma dau cu capul de pereti. Cum ma schimba imprejurarile. Pur si simplu nu imi mai pasa de unele lucruri, si nu pentru ca vreau... Si de fapt nici nu pot sa zic ca nu-mi pasa, dar poate mi-am consumat portia de consumare...

Acest topic a fost editat de Olaf: 1 Sep 2004, 11:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 2 Sep 2004, 12:58 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Tocmai ma uitam la top10 autori de mesaje de azi, si sunt pe primul loc u 105 mesaje rofl.gif Cum naiba, ca nu aveam cand sa scriu atatea... rofl.gif Cred ca a "uitat" contorul sa se reseteze rofl.gif Am atasat si o dovada.

Nu stiu de ce ma simt atat de departe de LUMEA MEA. Parca aici se schimba totul, nu mai am voie sa simt cum simteam, nu mai am voie sa vad cum vedeam... Cred ca si muntele de aici, daca l-as urca, mi s-ar parea altfel decat cel de acasa. Pur si simplu, parca traiesc invelit intr-o folie de plastic si toate senzatiile, atat din exterior cat si cele din interior, trebuie sa treaca prin polasticul asta inainte sa ajunga la mine.

Acest topic a fost editat de Olaf: 2 Sep 2004, 01:18 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  dovada.jpg ( 51.69K ) Numar descarcari: 43
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 2 Sep 2004, 03:42 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Cred ca sufar de suceala cronica. Atunci cand am ceva de facut, as face orice sa ma sustrag si "odihna" imi prinde bine. Cand n-am nimic de facut ma plictisesc si imi doresc sa am ceva de facut... Ma rog, acum este scuzabil pentru ca sunt din nou "legat" in fata calculatorului si nu-mi ramane decat sa astept, sa-mi umplu timpul cu prostioare...

Si mi-e un pic groaza, ca la sfarsitul asteptarii vine critica, si sunt aproape sigur ca nu o sa fie de bine. Ca asta nu trebuia facut asa, ca merge prea incet, ca ar fi mai bine sa...

Mi-e somn. M-as duce sa ma culc. As da telefon acasa si sa stau cu orele de vorba cu ei. De fapt, ce vorbesc eu aici? M-as duce acasa. Inca trei saptamani in afara de asta... Ultima saptamana cred ca o sa fie imposibila... Cu cat esti mai aproape de un punct final cu atat devine mai greu. Ori in sus (nu mai ai rabdare) ori in jos (ti-e frica de momentul acela). La mine, de data asta, cred ca o sa fie prima varianta.

La un moment dat am crezut ca a venit toamna. Acum, se pare ca s-a razgandit. Iar este senin si cald. 25 de grade... Cumva, parca preferam vremea ploioasa. Las' ca o sa fie vreme si de asta.
Azi dimineata iar am vazut-o pe tipa de ieri din lift. wub.gif Si m-a recunoscut... smile.gif Dar tot n-am vorbit, decat un "bonjour".

Am descoperit ca, atunci cand sunt "prins" intr-o lume virtuala 3D mai mult timp, cand "scot nasul" de acolo imi este greata si sunt un pic dezorientat. Cred ca este o problema cu modul de redare al lumilor astora...
Si mi-am dat seama si ce: Un punct care poate aparea mai departat, se afla de fapt la aceeasi distanta fata de ochi. Tendinta naturala este sa se schimbe unghiul sub care priveste un ochi in raport cu directia celuilalt ochi, dar descopera ca nu are de ce. SI asta poate provoca greata. Nu cred ca ar aparea efectul asta la un sistem stereoscopic bine reglat, de exemplu, sau daca distantele reprezentate pe ecran ar fi mici in raport cu distanta de la care e privit ecranul... Cred ca nu se intelege mai nimic din ce aberez eu aici... si cred ca nici eu nu o sa mai inteleg daca ma apuc sa recitesc rofl.gif


Edit: ba io tot inteleg, na!
Si am terminat ce aveam de facut LA TIMP. biggrin.gif 38.gif Si acum o sa ma duc sa fac somnic (sau sa vanez o anumita tipa... evil.gif whistling.gif jamie.gif ).

Acest topic a fost editat de Olaf: 2 Sep 2004, 07:48 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 3 Sep 2004, 03:32 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



O persoana foarte draga mie, mi-a spus odata ca, probabil, sunt singura persoana pe care a intalnit-o care sa nu aiba probleme psihice serioase. Ma intreb daca asa o fi. Adica, chiar toata lumea e bolnava? Si daca sunt un om sanatos intr-o lume de bolnavi, poate este exact invers. Dar aberez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 3 Sep 2004, 06:02 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826




Leaving On A Jetplane
Janis Joplin

Ah-ah-ah-ahhh
Ah-ah-ah-ahhh

All my bags are packed, I'm ready to go.
I'm standing here outside your door
I hate to wake you up to say Goodbye

But the dawn is breaking it's early morn
The taxi's waiting he's blowin' his horn
Already I'm so lonesome I could die

CHORUS
So kiss me and smile for me
Tell me that you'll wait for me
Hold me like you'll never let me go
'cause I'm leaving on a Jet Plane
I don't know when I'll be back again
Oh babe I hate to go

Ah-ah-ah-ahhh

There's so many times I've let you down
So many times I've played around
I tell you now they don't mean a thing

Everyplace I go I'll think of you
Every song I sing I'll sing for you
When I come back I'll wear your wedding ring

CHORUS

Now the time has come to leave you
One more time let me kiss you
Then close your eyes and I'll be on my way

Dream about the days to come
When I won't have to leave you alone
About the times that I won't have to say

CHORUS

I'm leaving on a Jet Plane
Don't know when I'll be back again
Oh babe I hate to go.

(And I'm) Leaving on a jetplane (repeat)


cry.gifcry.gifcry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 5 Sep 2004, 09:18 AM
Mesaj #30


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



LA MULTI ANI!!! Olaf, multa sanatate si soare.. Mult, mult soare si caldura hug.gif

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scarlett
mesaj 5 Sep 2004, 11:13 AM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.009
Inscris: 16 November 03
Forumist Nr.: 1.217



user posted image

La multi ani ! ..fie ca tot ce ti-ai propus sa ti se implineasca , mult noroc si fericire iar soarele sa straluceasca mereu in viata ta .
mwah1.gif hug.gif


--------------------
si MIINE e o zi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 6 Sep 2004, 09:35 AM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Multumesc mult, Scarlett si Serenity. (nu luati in seama ordinea tongue.gif )
Ce misto este, mergi prin han, si cand te astepti mai putin mai gasesti un cadou biggrin.gif. Multumesc. mwah1.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 6 Sep 2004, 07:32 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Doamne, cat poate sa dureze o prelucrare de imagine... Cred ca stau de zece minute deja. Ma intreb daca mai functioneaza rasnita... 6.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 7 Sep 2004, 04:54 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



50.gif FURIA este antidot la orice. Mai putin la furie. 6.gif
Nici nu stiu de ce sunt asa acum, dar imi vine sa dau cu monitorul pe geam. Si asta pentru ca este singurul lucru suficient de greu care sa si incapa... mad.gif 50.gif

Imi vine sa urlu.

Acest topic a fost editat de Olaf: 7 Sep 2004, 04:58 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 7 Sep 2004, 09:23 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Acum mi-a trecut furia. Nu mai am chef nici de muzica... Mi-ar place sa raman aici, pe net... Desi cred ca pana la urma mi-ar pieri cheful si de asta.
Ma simt atat de bine, ca as putea sa stau pur si simplu sa ma uit in tavan. Sau sa lucrez, sau orice. Mi-e frica sa ma ridic de aici si sa ma duc in camera, pentru ca mi-e frica sa nu-mi treaca starea asta... rotunda.

Ce ciudat, de cate ori ma gandesc la perfectiune, ma gandesc la rotund, la sfera. Poate ca Dumnezeu este rotund. Si omogen...
Cand sunt foarte obosit si inchid ochii, imi imaginez un obiect, oricare ar fi el. Si fara sa vreau, obiectul acela isi pierde culoarea, isi pierde orice textura, isi pierde si forma si devine alb si rotund... Si dup-aia, pot sa-mi imaginez orice, ca devine alb si rotund. Si adorm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

30 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 04:52 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman