HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

 
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Lui Thext
Mihai
mesaj 6 May 2004, 06:53 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri, amintiri din viata lui thext puteti citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thext
mesaj 7 May 2004, 06:07 AM
Mesaj #2


Haiduc
**

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 85
Inscris: 10 May 03
Din: iAsi
Forumist Nr.: 278



Data Stelara: 070504-0711
Neata'.
Ii multumesc lui Mihai pentru locusorul asta numai al meu in care va voi povesti cate ceva despre mine. Ganduri, frustrari, bucurii. Cam tot ce ai gasi intr-un Jurnal.

Acest topic a fost editat de thext: 7 May 2004, 06:07 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thext
mesaj 7 May 2004, 08:24 PM
Mesaj #3


Haiduc
**

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 85
Inscris: 10 May 03
Din: iAsi
Forumist Nr.: 278



Data stelara: 070504-2121
O problema care ma framanta de mult: raportul individ-societate (sau mai bine zis individ - Medie(societate), ca deh is si programator wink.gif).
E clar ca indivizii alcatuiesc societatea dar ma gandesc la faptul ca se creeaza un fel de "standarde" pentru indivizi bazate pe media societatii. Astfel dispare individualitatea si mi se pare ca toti suntem clonele unei aceleasi fiinte (doar aspectul exterior difera). Daca esti ca ceilalti esti acceptat daca nu respins. Si ti se mai si spune verde in fata: Tu nu esti normal. Ce inseamna NORMAL fratilor? Normal=Mediu blink.gif
Si asa am ajuns sa discut despre o societate plina de indivizi anormali (pentru ca exista totusi mici diferente fata de standard pentru ORICE individ). Deci definesc normalitatea raportata la mine si zic: Voi nu sunteti normali. Un ranjet apare pe figura mea normala. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 May 2004, 08:24 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
thext
mesaj 8 May 2004, 04:41 PM
Mesaj #4


Haiduc
**

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 85
Inscris: 10 May 03
Din: iAsi
Forumist Nr.: 278



Data stelara: 080504-1746
Azi o sa prezint un concept interesant. Anume acel de reactie negativa. Ce inseamna(pe scurt) asta? Avand un anumit sistem (si prin sistem putem pricepe aproape orice elemente intre care exista o legatura) la actiunea unui stimul exterior care tinde sa schimbe starea in care se afla sistemul reactia negativa tinde sa pastreze starea curenta a sistemului. Mdea... Se pare ca m-am incurcat in propriile vorbe. Conceptul e preluat din automatica si are multe aplicatii. (de fapt e baza automaticii). Reactia poate fi sau nu naturala. Este vorba de ceea ca majoritatea cunoaste sub denumirea de feedback. Si acum fac o paralela cu ceea ce se intampla de fapt. Oamenii (in genere) tind catre ceva si in momentul cand ajung la acel ceva se complac in situatia respectiva. O fi bine? O fi rau? Nu stiu. Si eu de felul meu sunt mai lenes si nu privesc schimbarile cu ochi prea buni. Totusi sunt momente in care nu prea exista alternativa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 12:06 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman