HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

 
Reply to this topicStart new topic
> Spionaj Sau Truc Politic?
cocosel
mesaj 3 Mar 2009, 12:00 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Un subofiter din Ministerul Apararii (MApN) si un cetatean strain au fost arestati preventiv pentru 29 de zile, la propunerea procurorilor DIICOT, pentru tradare prin transmitere de secrete si spionaj, fiind acuzati ca au manipulat informatii de natura sa puna in pericol securitatea nationala... blink.gif rofl.gif
"În urma cercetărilor efectuate a rezultat că cei doi inculpaţi au folosit (dezvoltat) un sistem, în baza căruia Floricel Achim a procurat din cadrul unei unităţi militare a Ministerului Apărării documente cu caracter militar, inclusiv din categoria celor clasificate, a căror diseminare neautorizată este de natură să pună în pericol securitatea naţională şi apărarea ţării, pe care ulterior le-a predat lui Marinov Zikolov", se preciează în comunicat... unsure.gif

Cum se face ca din nou avem parte nu cu mult inainte de viitoarele alegeri de ceva legat de sistemul de securitate national.
Acum se pune in discutie Directia de informatii a Armatei care nu cu mult timp in urma a beneficiat de o larga suma de banii pentru achizitionarea celor mai performante echipamente hardware si a unor softuri speciale care sa le permita sa contracareze adevarate razboaie informatice (cyberware).(3 mil de euro investitie).A fost infiintat un departament specializat in contracararea incidentelor de securitate IT in sistemele informatice si de comunicatii ale armatei. Pe bune!! oooo Da!! hh.gif Ce se intampla domnule gen.maior Francisc Radici ??... tongue.gif
Cum au disparut atunci informatiile...??Ce a facut Echipa de Raspuns la Incidente de Securitate a Armatei??
Sau au fost pur si simplu servite pe tava de un ofiter cu tinta precisa... tongue.gif
Informatia, se stie, poate insemna multa propaganda, dezinformare, minciuna, seductie. Numai in unele cazuri informatia inseamna adevar.Si intotdeauna atunci inseamna influenta...Ramane de vazut pentru cine catre cine cu urmari prestabilite...la urmatoarea deconspirare... spoton.gif



--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicolin
mesaj 3 Mar 2009, 07:02 AM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 120
Inscris: 16 May 07
Din: Bukres
Forumist Nr.: 9.837



Vad ca faci referire la solutiile IT de care beneficiaza Armata pentru a contracara presupusele cyberwars la care ar putea fi expusa.
Nu vad insa legatura insa intre cele 'plusate'de tine si fapta subofiterului.
Sa fie el un guru intr-ale informaticii, un uberhacker, care a reusit sa sparga servere similare cu ale NSA-ului si a dat informatia mai departe la rusi?
Si ce posibila legatura ar putea avea acest eveniment cu urmatoarele alegeri Europarlamentare si Prezidentiale?
Cumva lucrezi in media?
Nu de alta dar vad ca mai degraba TU incerci sa diseminezi un anumit curent apropos de acest eveniment, sa-l incadrezi, din start, si fara a avea niciun fel de informatie suplimentara, la ''íote ce fac baietii pro/anti (dupa gust adica) Baselu' ".

PS: te invit pe TINE sa afli in ceea ce poate consta, dpdv al Armatei, o informatie clasificata.
Vei fi surprins sa vezi ca in aceasta categorie pot intra si informatii atat de banale ca planul de alimentatie al soldatilor in termen, sau meniurile de la popota. wink.gif
Evident ca aceste informatii, odata livrata agenturilor, poate provoca o adevarata criza in MApN. biggrin.gif

Acest topic a fost editat de nicolin: 3 Mar 2009, 07:08 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 3 Mar 2009, 08:54 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(nicolin @ 3 Mar 2009, 08:02 AM) *
Vei fi surprins sa vezi ca in aceasta categorie pot intra si informatii atat de banale ca planul de alimentatie al soldatilor in termen, sau meniurile de la popota. wink.gif
Evident ca aceste informatii, odata livrata agenturilor, poate provoca o adevarata criza in MApN. biggrin.gif

in spiritul paranoiei media dupa rating nu pot sa nu constat ca acum cateva zile un ziar rusesc scria ca romanii lucreaza la bomba nucleara cu care vor sa atace rusia. blink.gif

sa speram ca informatia asta a livrat mata hari asta . sau pe elodia. devil.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Mar 2009, 08:54 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cocosel
mesaj 3 Mar 2009, 11:58 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE(nicolin @ 3 Mar 2009, 07:02 AM) *
Vad ca faci referire la solutiile IT de care beneficiaza Armata pentru a contracara presupusele cyberwars la care ar putea fi expusa.
Nu vad insa legatura insa intre cele 'plusate'de tine si fapta subofiterului.
Sa fie el un guru intr-ale informaticii, un uberhacker, care a reusit sa sparga servere similare cu ale NSA-ului si a dat informatia mai departe la rusi?

PS: te invit pe TINE sa afli in ceea ce poate consta, dpdv al Armatei, o informatie clasificata.
Vei fi surprins sa vezi ca in aceasta categorie pot intra si informatii atat de banale ca planul de alimentatie al soldatilor in termen, sau meniurile de la popota. wink.gif
Evident ca aceste informatii, odata livrata agenturilor, poate provoca o adevarata criza in MApN. biggrin.gif


Solutiile IT ar trebui puse in discutie...pentru ca ele presupun securizarea oricarei informatii.(de la logare in sistem pana la iesire) thumb_yello.gif Din cate stim suntem cred in epoca tehnologiei si nu cred ca acest subofiter a luat cu el doar o plansa si un desen si a fugit din unitate.Desi este posibil ca din acest asa zis spionaj sa facem o intreaga poveste cu retele si conspiratorii.Comunicatul te poate ajuta in acest sens...

Cat priveste informatia clasificata te invit atunci sa cauti bine pe la ORNISS radacinile ei.Si ca sa nu intru prea in detalii cu deseminarea politica te las pe tine sa ne ajuti cu aceste informatii clasificate de la popota..vandute rusilor.. rofl.gif (un stat nealiat poate fi si georgia) jamie.gif
Revenind iti dezvalui un secret atunci cand un serviciu de oriunde ar fi el deschide o astfel de cutie a ponderei aruncand cu astfel de comunicate...in dreapta si stanga...nu face decat sa induca ceea ce cu totii ne dorim eficienta lor... rofl.gif Nu poti afla date despre unitatea lui "Iosif" sau de serviciul "K" rofl.gif decat daca vor baietii..poate te ajuta contraspionajul (ca si in celalalte cazuri marete Omar;Stancev;operatiunea "Iuda").Sau poate te ajuta Ira Quinn ofiter ONI (Office of Naval Intelligence) care se ocupa /sau se mai ocupa cu gestionarea cooperarii romano-americana (a se citi NATO) sau mai pe larg cu traficul de influenta biggrin.gif ohyeah.gif
Directia de Siguranta Militara (DSM) cea care trebuia sa securizeze bresa...este cel mai penetrat serviciu.. uita-te la bietii generali cum invart afacerile. hh.gif Sau de data asta am uitat ca si noi am aderat la PSYOPS spoton.gif
Si daca ar fi dar nu e...spionaj... tongue.gif

De manipulare nu putem scapa usor dragii mei.. Razboiul psihologic este razboiul cu noi insine. Suntem manipulati, dar de fapt, ne manipulam singuri, nimeni nu ne obliga. Omul este un microcosmos si cine stapaneste legile acestui univers, stapaneste intreaga lume, detine puterea, inclusiv cea militara.
Daca agresiunea este un atribut al puterii si puterea inseamna cunoastere, victoria este de partea celui care stie mai multe.Nu mai exista un "al nostru" pur, totul este influenta, este rezultatul diversilor factori, cu un rol bine definit pe parcursul intregii vieti.Cel care manipuleaza are constiinta sigura a beneficiilor pe care le urmareste, prin influentarea imperceptibila a persoanei sau grupului vizat.Dar cel influentat, cel care-si schimba comportamentul din convingere sau din anumite ratiuni pe care le intelege, o face si el tot pentru "interesul lui". La un moment dat, nu cumva aceste interese sunt relative si cel care lupta pentru a obtine suprematia prin manipulare, s-ar putea la un moment dat, sa lupte împotriva lui insusi ?! hh.gif
Mie imi plac capsunile. Imi place, de asemenea sa pescuiesc. Dar daca m-as apuca sa dau la peste cu capsuni, n-as prinde nici unul. Pestele trebuie momit cu ce-i place lui – cu rame. Daca vrei sa devii prieten cu cineva, nu-i vorbi despre capsuni, care-ti plac tie. Vorbeste-i despre ramele care-i plac lui.
tongue.gif

Acest topic a fost editat de cocosel: 3 Mar 2009, 12:03 PM


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 3 Mar 2009, 12:03 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(cocosel @ 3 Mar 2009, 12:58 PM) *
De manipulare nu putem scapa usor dragii mei.. Razboiul psihologic este razboiul cu noi insine. Suntem manipulati, dar de fapt, ne manipulam singuri, nimeni nu ne obliga. Omul este un microcosmos si cine stapaneste legile acestui univers, stapaneste intreaga lume, detine puterea, inclusiv cea militara.

right let me guees: cine o stapaneste pe bahmuteanca/zavoranca/oricare pitzipoanca la care se uita juma de tara la otv stapanete microcosmosul si prin urmare puterea militara.

uite , mi-e foame . probabil sunt manipulat de mirosul de friptura de la restaurantul de alaturi. asa ca declansez operatiunea chicken cu mujdei.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 3 Mar 2009, 04:47 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Intrebarea e cine o manipuleaza pe aia de la OTV?? rofl.gif

Acum sa fim seriosi pana si publicatia cu cititorii mai destepti decat ai altor bublicatii mai da semne de indoire dupa anumite calapoduri unsure.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 3 Mar 2009, 04:52 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Carmi @ 3 Mar 2009, 05:47 PM) *
Intrebarea e cine o manipuleaza pe aia de la OTV?? rofl.gif

neuronul ei aka pestele. si acum infricosati sa ne intrebam "cine manipuleaza pestele?" unsure.gif

de la un ciumapalac cu secrete si un agent secret castravetata am ajuns la manipulare. jamie.gif

fatal update: mujdeiul a fost bun, chickenul nu. dar si asta e doar o plasmuire , o manipulare asa ca mai bine ma asez intr-un colt linistit si privesc matrixul.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicolin
mesaj 3 Mar 2009, 07:30 PM
Mesaj #8


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 120
Inscris: 16 May 07
Din: Bukres
Forumist Nr.: 9.837



Draga cocosel, spionu'in cauza este un SUBOFITER.
Ce a furat el este, probabil, ceva dintr-o arhiva, ceva pe HARTIE.

Poate poti TU sa faci legatura dintre aceasta scurgere de informatii clasificate si un atac IT.
Te rog MULT sa faci chestia asta, insa cu dovezi, si nu doar cu supozitii/presupuneri care nici macar nu au o baza faptica concreta.

PS: daca tu crezi ca Armata are un sistem de stocare al informatiilor TOTAL informatizat atunci te inseli amarnic. wink.gif

Acest topic a fost editat de nicolin: 3 Mar 2009, 07:32 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 4 Mar 2009, 01:37 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE(nicolin @ 3 Mar 2009, 07:30 PM) *
Draga cocosel, spionu'in cauza este un SUBOFITER.
Ce a furat el este, probabil, ceva dintr-o arhiva, ceva pe HARTIE.

Poate poti TU sa faci legatura dintre aceasta scurgere de informatii clasificate si un atac IT.
Te rog MULT sa faci chestia asta, insa cu dovezi, si nu doar cu supozitii/presupuneri care nici macar nu au o baza faptica concreta.

PS: daca tu crezi ca Armata are un sistem de stocare al informatiilor TOTAL informatizat atunci te inseli amarnic. wink.gif


Aaaaa mai sa fie sigur e sub(ofiter)... rolleyes.gif
"Probabil" in discutie nu are nici o valoare.Imi ceri apoi sa fac nu stu ce fel de dezvaluiri ca sa ce?? te intreb??..
Incearca sa nu mai citesti printre randuri ceea ce zic...ci sa cauti esenta...doar un sfat.
"Zikolov Marinov acţiona pe teritoriul Romaniei ca agent de informaţii al unui serviciu special străin. Acesta l-a recrutat şi angrenat pe cetăţeanul roman Achim Floricel, subofiţer MApN cu acces la date şi informaţii cu caracter clasificat, in culegerea şi transmiterea de informaţii. După prelucrarea datelor, acestea erau transmise printr-un sistem de legătură complex(te las pe tine sa detaliezi), specific serviciilor speciale, către cadre de informaţii străine..."Si ca sa nu o mai lungim ca sa faci rost de harti detaliate...sisteme de comunicatii militare, frecvente radio, harti standard NATO, scheme si harti ale subunitatilor si tehnici militare..trebuie sa intri pe un pc...de aici mai departe te las pe tine sa faci analogia. ohyeah.gif NU exista termen de total informatizat si nici nu am specificat asa ceva..nu incerca capsunile si pestii. unsure.gif
Era monitorizat din 2005 conform comunicatului (cate hartii sa tot trimiti pe care sa si primesti bani??)
Apoi ce-i cu baiatul ala de la ambasada de la nord de noi..si cu vizita amanata.De ce tocmai acum si atat de virulent in presa?
De ce dupa vizita facuta la mama Rusia??
Astfel de atacuri si raspunsuri nu sunt menita sa contribuie la mentinerea stabilitatii..si desi sunt de acord sa actionam am fi putut sa o facem pe aceleasi cai diplomatice si neconventionale.( thumb_yello.gif )


Ps:nu te arunca in valtoare fara nici un glont.. mwah1.gif



--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicolin
mesaj 4 Mar 2009, 06:56 AM
Mesaj #10


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 120
Inscris: 16 May 07
Din: Bukres
Forumist Nr.: 9.837



Draga cocosel, comentariul meu anterior se referea la informatiile disponibile ieri (adica 03.03.2009).
Intre timp, au mai aparut si alte chestiuni.

Spicuiesc din ce am retinut:
- acel subofiter era incardat in nus'ce directie de informatii, cu acces DIRECT la informatii clasificate
- omu'muncii livra informatii VRAC, adica copia pe un memory stick ce/cum putea. Sa fie asta dovada ca este un uberhacker? Ma indoiesc profund
- cica serviciile secrete, ale noastre, stiau de aceasta legatura pericoloasa Romania->Bulgaria->Ucraina din 2005, si au lasat mecanismul sa functioneze tocmai pentru a se afla exaci increngatura
- ce spui tu apropos de "După prelucrarea datelor, acestea erau transmise printr-un sistem de legătură complex(te las pe tine sa detaliezi), specific serviciilor speciale, către cadre de informaţii străine" se refera la modalitatea de transmitere a datelor de la bulgar la ucrainean, si nicidecum de la roman la bulgar. Zo, where is teh uberhackerszzz??? (nu nu este greseala de tipar), Mai mult, prelucrarea datelor NU era facuta de romanas, ci, probabil, de bulgaroi (cu sau fara ajutorul unei terte parti)
- nus'ce general (in retragere?) afirma ca un asemenea incident, de obicei, se deruleaza DISCRET, adica fara ca presa, mass-media, sa aiba habar. Faptul ca a fost dat la liber in presa poate presupune MULTE. Una din idei este ca ar fi o palma data Ucrainei. Nu degeaba Baselu'si-a contramandat vizita de lucru in Ucraina, de saptamana trecuta. Se spune ca incidentul era programat, un diplomat ucrainean urmand a fi declarat persoana non grata, si deci vizita ar fi fost un pic cam aiurea. Mai zicea presa ca toata aceasta actiune ar fi avut ca scop (si) discreditarea Ucrainei, tocmai pentru a-i ingreuna cursa spre NATO

Nu am timp sa pun la dispozitie si sursele insa, daca revista presei de acum 30 minute a unui anumit post TV minte, mint si eu.

Astept comentariile tale.

PS: nu uita, tema pusa de tine pe tapet este ca acel ofiter ar fi un fel de uberhacker, ce a reusit sa SPARGA sistemele de securitate (informatice) ane Armatei si sa plaseze informatii unei puteri straine, acest lucru fiind numai ACUM aflat si dat in vileag.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 4 Mar 2009, 12:04 PM
Mesaj #11


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cred ca au dat peste astia super din intamplare, si au facut publica treaba pentru UE are nevoie sa isi dea palme cu Ukr, si pica la tanc informatia

restul... gramada de balarii generale ce fac bine in planul doi al dezinformarii si al aberatiilor conspirationiste

PS Nicolin, meniul de popota e o informatie a dracului de calsificata. Daca ai acces in bucataria armatei, iti poti rezolva razboiul trimitand-ui pe toti pe buda, sau poti crea probleme economice serioase pe termen scurt. Armata, e un organism foarte inert, si daca te joci cu preturile la niste produse de baza din meniu, pana se prind aia sa schimbe ceva la menu, e gaura mare


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Mar 2009, 01:28 PM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Autoritatile si presa din Ucraina ne acuza, cica „nicio tara civilizata nu procedeaza asa”.

Nu era mai bine daca nu ne dadau ocazia sa fim necivilizati? Ce, noi i-am pus sa ne spioneze?!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Mar 2009, 09:50 PM
Mesaj #13


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Eu cred doar ca o sa avem gaze rusesti mai ieftine. Noi, europenii. Asta presupun ca e trocul facut de Putin cu Europa: nene, va dau drumul la gaze, da' Ucraina ramane la tata mamei Rasia. Iar iuropenii, niste gentelmeni, nu pot sa le dea cu sutul in fund la ucrainieni, ca, deh, or da drumul rusii la gaze, da' ele trec prin Ucraina. Asa ca au dat drumul la catelusii de pripas de prin curte (Bulgaria, Romania) sa latre la ucrainieni, poate, poate trantesc astia mucii in fasole si pierd calificarea la finala UE/NATO. Parerea mea, da' io cam sufar de scenarita! rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Mar 2009, 08:00 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Mar 2009, 09:50 PM) *
Asa ca au dat drumul la catelusii de pripas de prin curte (Bulgaria, Romania) sa latre la ucrainieni, poate, poate trantesc astia mucii in fasole si pierd calificarea la finala UE/NATO. Parerea mea, da' io cam sufar de scenarita! rofl.gif

Eu cred ca ai dreptate, Rusia este in stare sa faca orice pentru a tine Ukraina in sfera ei de influenta. Este un tel care le-ar da cea mai mica satisfatie la cat au pierdut, dar le-ar da ceva.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 18 Mar 2009, 10:40 PM
Mesaj #15


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Mar 2009, 09:50 PM) *
Parerea mea, da' io cam sufar de scenarita! rofl.gif


Ba, nu prea a fost scenarita, incep sa scada preturile la gazele de import. devil.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 06:33 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman