HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

55 Pagini V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Basescu, Suspendat
Mihai
mesaj 19 Apr 2007, 03:35 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Parlamentul a votat suspendarea lui Basescu

@Mediafax:

15.30
Tariceanu ii cere lui Basescu sa demisioneze si sa intrerupa contactul cu institutiile

15.40
Presedintele PLD, Theodor Stolojan, a declarat, joi, pentru MEDIAFAX, ca prin votul de suspendare a sefului statului, Parlamentul a reusit sa produca o majoritate parlamentara anti-Romania si a anuntat ca va fi alaturi de Basescu in Piata Universitatii.

15.46.
Liderul PIN, Cozmin Gusa, a declarat, joi, pentru MEDIAFAX, ca este ingrijorat de jocul pe care il face presedintele Basescu, care nu accepta regula democratica, dorind in schimb sa genereze miscari razlete de strada cu sprijinul unor persoane din serviciile secrete care i-au ramas fidele.

15.49
Presedintele PSD, Mircea Geoana, a facut apel, joi, la sobrietate din partea presedintelui Traian Basescu, apreciind ca anuntatele mitinguri de sustinere a sefului statului seamana cu scenariul ucrainian.

16.05
Deputatul liberal George Scutaru, membru in Biroul Politic Central al PNL, a declarat, joi, pentru MEDIAFAX, ca PD si PLD au “tema” sa aduca in Piata Universitatii 10.000 de oameni, “pentru ca Traian Basescu sa mai verse o lacrima intr-n cadru cat mai numeros”.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 19 Apr 2007, 03:42 PM
Mesaj #2


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Adjuncții SRI și SIE ar putea demisiona dacă Băsescu va fi suspendat – surse
QUOTE
Directorii adjuncți ai SRI și ai SIE ar putea demisiona în cazul în care Traian Băsescu va fi suspendat din funcție prin votul Parlamentului, au declarat, joi, pentru MEDIAFAX, surse din serviciile secrete.

„Dacă Băsescu își va pierde funcția, ne așteptăm la demisia a cel puțin doi directori adjuncți ai SRI, prim-adjunctul Florian Coldea și adjunctul Dumitru Zamfir. Rămâne de văzut dacă Ionel Marin va prefera să rămână în funcția de adjunct”, au spus sursele citate.

Acestea au mai spus că, pe de altă parte, Silviu Predoiu, unul dintre cei doi aduncți ai directorului SIE, și-ar putea depune și el demisia, în cazul în care șeful statului va fi suspendat de Parlament.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 19 Apr 2007, 03:46 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (Mihai @ 19 Apr 2007, 02:35 PM)

Deputatul liberal George Scutaru, membru in Biroul Politic Central al PNL, a declarat, joi, pentru MEDIAFAX, ca PD si PLD au “tema” sa aduca in Piata Universitatii 10.000 de oameni, “pentru ca Traian Basescu sa mai verse o lacrima intr-n cadru cat mai numeros”.

Era si greu sa iti imaginezi ca daca presedintele e suspendat lumea se va aduna in Piata. Se aduna oameni acolo cand bate Steaua, ce sa mai zicem de un asa eveniment ca suspendarea presedintelui
Realizatorul Tatulici a inceput deja campania de demolare a fenomenului Piata Universitatii exact ca in timpul deja celebrei manifestatii anticomuniste de acum cativa ani. Aluzii, acuze, cine i-a adus pe oameni acolo, de unde stiau ca vor fi acolo, etc, etc tot asa cum pe vremuri cei ca el vorbeau de droguri, forte obscure care manipuleaza demonstrantii, etc, etc.

Acest topic a fost editat de Uncle Sam: 19 Apr 2007, 03:48 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Apr 2007, 03:46 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Uncle Sam
mesaj 19 Apr 2007, 03:48 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Tariceanu ii cere presedintelui sa isi respecte promisiunea si sa demisioneze. Tariceanu care a demisionat ziua si s-a razgandit seara ii cere presedintelui sa nu se razgandeasca. Hilar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 19 Apr 2007, 03:49 PM
Mesaj #5


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Presa internationala despre suspendarea presedintelui:

http://www.reuters.com/article/worldNews/i...924786720070419

http://www.usatoday.com/news/world/2007-04...president_N.htm

http://edition.cnn.com/2007/WORLD/europe/0...a.suspend.reut/

http://www.forbes.com/feeds/ap/2007/04/19/ap3630083.html

http://www.guardian.co.uk/worldlatest/stor...6570599,00.html

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6572003.stm


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 19 Apr 2007, 04:08 PM
Mesaj #6


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Forțele de ordine au amendat protestatarii din Piața Universității pentru miting neautorizat
QUOTE
Forțele de ordine ale Jandarmeriei și Poliției au aplicat sancțiuni contravenționale și au somat participanții la mitingul spontan din Piața Universității să părăsească locația deoarece manifestația de susținere a președintelui Traian Băsescu este neautorizată.

La fața locului Jandarmeria Capitalei a trimis 50 de angajați, având pregătite și echipe suplimentare, în cazul în care va fi necesară intervenția acestora.

De asemenea, de la Poliția Capitalei au fost trimise patru echipaje de ordine publică, unul de la Brigada de Poliție Rutieră, precum și polițiști în civil, cu scopul de a preveni infracțiunile judiciare, în special furturi din buzunare, a declarat purtătorul de cuvânt al instituției, comisarul Christian Ciocan.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 04:10 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



DA Mihai presa externa anunta exact contrariul celor enuntate de Presedinte ca ar urma dezastre economice,caderi pe bursa si alte cele... rofl.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 19 Apr 2007, 04:12 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (Mihai @ 19 Apr 2007, 03:08 PM)
[QUOTE]Forțele de ordine ale Jandarmeriei și Poliției au aplicat sancțiuni contravenționale și au somat participanții la mitingul spontan din Piața Universității să părăsească locația deoarece manifestația de susținere a președintelui Traian Băsescu este neautorizată.


Manifestatiile spontane nu trebuie autorizate.
Cate amenzi au dat cand au iesit in strada microbistii cu diverse ocazii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 19 Apr 2007, 04:14 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE (cocosel @ 19 Apr 2007, 03:10 PM)
DA Mihai presa externa anunta exact contrariul celor enuntate de Presedinte ca ar urma dezastre economice,caderi pe bursa si alte cele... rofl.gif

Cand a zis ca vor fi caderi de bursa? Dar chiar de ar fi zis, bursa reactioneaza la cele mai neobisnuite evenimente, ar fi fost chiar asa absurd ca bursa sa reactioneze la suspendarea unui presedinte?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 19 Apr 2007, 04:17 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Eu am sa ma duc pe la universitate acum, sa vad ce se intampla. Ma simt destul de frustrat cand imi dau seama ca votul meu nu conteaza, degeaba votez, cand oricand parlamentul, sau mai stiu eu ce grupuri, pot veni sa schimbe rezultatul.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 04:20 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Eu am sa ma duc pe la universitate acum, sa vad ce se intampla. Ma simt destul de frustrat cand imi dau seama ca votul meu nu conteaza, degeaba votez, cand oricand parlamentul, sau mai stiu eu ce grupuri, pot veni sa schimbe rezultatul.

Este dreptul oricui sa faca ce doreste..poata sa se urce si pe Teatrul National..democratia asta reprezinta ..te simti ca ai fost inselat iesi si ataca acest lucru prin opinia ta... smile.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 19 Apr 2007, 04:21 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
poata sa se urce si pe Teatrul National


hmm... e si o terasa acolo... biggrin.gif

QUOTE
te simti ca ai fost inselat iesi si ataca acest lucru prin opinia ta... smile.gif



Si cefaci cand ai impresia ca opinia ta nu conteaza? De mult nu m-am simtit atat de ofticat pentru o chestie politica... Si televiziunea filmeaza si ia interviuri numai unor dobitoci. Si Andrei Gheorghe ce treaba are cu toata chestia asta?

Acest topic a fost editat de Blakut: 19 Apr 2007, 04:22 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 19 Apr 2007, 04:22 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Cool, cica ar candida din nou daca ar fi suspendat biggrin.gif Tariceanu, Gioana & Co. probabil vor trebui sa-l suporte inca 5 ani de-acum incolo laugh.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 04:30 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Si cefaci cand ai impresia ca opinia ta nu conteaza? De mult nu m-am simtit atat de ofticat pentru o chestie politica... Si televiziunea filmeaza si ia interviuri numai unor dobitoci. Si Andrei Gheorghe ce treaba are cu toata chestia asta?

Opinia ta conteaza ori peste 3 luni ori cand vor fi alegerile.Tot tu vei decide impreuna cu noi cine ne reprezinta...iesirea pe strada este de show..de facut agitatie...propaganda...dar nu schimba nimik.
Schimbarea este daca intelegem ceva din aceasta experienta. wink.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 19 Apr 2007, 04:31 PM
Mesaj #15


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE (cocosel @ 19 Apr 2007, 03:10 PM)
DA Mihai presa externa anunta exact contrariul celor enuntate de Presedinte ca ar urma dezastre economice,caderi pe bursa si alte cele... rofl.gif

Actiunile au picat dupa suspendare wink.gif


@Mediafax:
Cozmin Gusa, prezent in Piata Universitatii - unde s-au strans sute de oameni - a fost alergat de multime si a trebuit sa se refugieze in holul Hotelului Intercontinental. Gusa, care a votat pentru suspendarea lui Basescu, a fost lovit de cativa manifestanti.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 19 Apr 2007, 04:33 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Opinia ta conteaza ori peste 3 luni ori cand vor fi alegerile.Tot tu vei decide impreuna cu noi cine ne reprezinta..


Asa cum a contat si in cazul asta? Alegeri, si daca nu le convine presedintele il schimba ei, ca deh, votul populatiei nu e atat de important.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 19 Apr 2007, 04:35 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



http://www.youtube.com/watch?v=a3odUFGqne4
Ce ar vrea Iliescu niste mineri acum. Am voie oricand sa ies pe strda si sa zic ce vreau. Parlamentul e angajatul nostru si nimeni nu trebuie sa uite asta, e o nesimtire ca dupa ce iau salarii sa zica : "taceti, nu ne intereseaza ce vreti"

Acest topic a fost editat de jet li: 19 Apr 2007, 04:35 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 19 Apr 2007, 04:36 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Am voie oricand sa ies pe strda si sa zic ce vreau.


Pai iesi. Eu am plecat acum.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 04:36 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Nu Mihai nu-i adevarat si o spune un economist actiunile au cazut de cateva zile nu azi ..aaa ca exista o influenta a procentelor recunosc asa-i .Orice lucru care se intampla pe scena politica se va regasi in planul economic dar nu sunt calamitatile enuntate..Viata mere inainte si nu sunt lucruri iesite din comun...si maine actiunile pot creste la loc...
Nu cadeti in astfel de tertipuri ale unor oamenii din presa.
Economia si anuntul l-a facut presedintele Bancii de Reconstructie este una stabila si nu conteaza ce se intampla in Piata si in alte parti. smile.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 19 Apr 2007, 04:39 PM
Mesaj #20


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



@cocosel: asta se va putea vedea in zilele urmatoare. wink.gif Oricum, situatia din Sibiu e graitoare, cred.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 19 Apr 2007, 05:06 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Bursa intotdeauna cade cand sint semne de instabilitate.

Cu o singura exceptie: cand stabilitatea inseamna mai multe restrictii legislative pentru afaceri ("regulations" in Engleza).


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 19 Apr 2007, 05:18 PM
Mesaj #22


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



din ce citesc prin presa, toti cei care se aduna in Oiata Universitati sunt comarati cu niste golani.
incepe sa cam semene cu o binecunoscuta "Adunare" de pe vremea unui presedinte "mult mai democratic" decat Basescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 19 Apr 2007, 05:21 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Care presa? Presa din fata partidelor care au votat suspendarea? wink.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 19 Apr 2007, 05:27 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



UPDATE: Tariceanu - Basescu nu mai are dreptul moral sa candideze. PSD ia in calcul o lege care sa-i interzica lui Basescu sa candideze la viitoarele alegeri prezidentiale
http://www.hotnews.ro/articol_70274-UPDATE...ezidentiale.htm

Adica dupa ce ca ei au incalcat vointa alegatorilor, care l-au ales pe Basescu prin vot direct, acum vor sa garanteze ca alegatorii n-au sansa sa-si confirme pozitia! Stiu ei ce stiu... e cazul sa le e frica de Basescu...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 19 Apr 2007, 05:28 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Parlamentul Romaniei l-a suspendat pe seful statului. Parlamentarii ascunsi pe liste, trimisi acolo pentru ca se lasa - de voie, de nevoie - butonati, si-au dat concursul la realizarea uneia dintre cele mai rusionase zile din istoria recenta a Romaniei.

Traian Basescu nu este inocent, nu este perfect, nu trebuie sa fie un idol. Insa, cei care, astazi i s-au opus si-au asigurat - iertati-ma, dar nu ma pot abtine - un binemeritat loc in primele pagini ale cartii ticalosiei politice. Minerii de Parlament, travestiti in parlamentari au calcat in picioare adevarul, bunul simt, decenta si ne-au propus o Romanie pe care trebuie sa o refuzam: o Romanie a coalitiilor transpartinice, dar mai ales oligarhice. Daca vrem cu adevarat sa traim intr-o lume normala, trebuie sa ne scuturam de oboseala si de scirba si sa refuzam acest nou ”contract” politic mizerabil care ni s-a propus.

http://patrasconiu.blog.cotidianul.ro/2007...a-zi-rusinoasa/

Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 05:35 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Traian Basescu nu este inocent, nu este perfect, nu trebuie sa fie un idol. Insa, cei care, astazi i s-au opus si-au asigurat - iertati-ma, dar nu ma pot abtine - un binemeritat loc in primele pagini ale cartii ticalosiei politice. Minerii de Parlament, travestiti in parlamentari au calcat in picioare adevarul, bunul simt, decenta si ne-au propus o Romanie pe care trebuie sa o refuzam: o Romanie a coalitiilor transpartinice, dar mai ales oligarhice. Daca vrem cu adevarat sa traim intr-o lume normala, trebuie sa ne scuturam de oboseala si de scirba si sa refuzam acest nou ”contract” politic mizerabil care ni s-a propus.

Ne vedem in strada..ma gasesti pe Teatru National... rofl.gif rofl.gif



--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 19 Apr 2007, 05:40 PM
Mesaj #27


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



Din ciclul "numai in Romania" : la curtea constitutionala usile erau sigilate asha ca pana luni nu se poate constata votul parlamentului , Basescu fiind inca presedinte smile.gif

Acest topic a fost editat de TheK: 19 Apr 2007, 05:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 05:41 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Nu-i reala..e intoxicatie de presa..iti garantez. wink.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 19 Apr 2007, 05:42 PM
Mesaj #29


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



Chiar sunt curios. Ar fi trist sa fie posibil asha ceva. Plus ca asta ar scutura serios credibilitatea curtii si verdictul dat de ea

Acest topic a fost editat de TheK: 19 Apr 2007, 05:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 19 Apr 2007, 05:44 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Chestia cea mai dramatica e ca dupa realegerea lui Basescu (in caz ca nu schimba legea electorala - atunci ar iesi scandal mare), parlamentul trebuie sa demisioneze biggrin.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 05:46 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Chestia cea mai dramatica e ca dupa realegerea lui Basescu (in caz ca nu schimba legea electorala - atunci ar iesi scandal mare), parlamentul trebuie sa demisioneze 

Axel exista o Constitutie pe care te invit sa o citesti.. rolleyes.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 19 Apr 2007, 05:47 PM
Mesaj #32


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Oameni buni, caderea era iminenta. Basescu a fost sustinut de americani, iar in prezent nu mai are spatele occidental asigurat. Sub raportul centru-periferie, ne situam in a doua categorie de state, in alegeri iese preferatul celor de la Washington si Bruxelles. De notat ca optiunea liderilor comunitari conteaza mai mult incepand din 2007.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 19 Apr 2007, 05:48 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE
Oameni buni, caderea era iminenta. Basescu a fost sustinut de americani, iar in prezent nu mai are spatele occidental asigurat. Sub raportul centru-periferie, ne situam in a doua categorie de state, in alegeri iese preferatul celor de la Washington si Bruxelles. De notat ca optiunea liderilor comunitari conteaza mai mult incepand din 2007.

Andra_v... thumb_yello.gif ..esti aproape de realitate...in sfarsit cineva care intelege miza... smile.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 19 Apr 2007, 05:50 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (cocosel @ 19 Apr 2007, 05:46 PM)
QUOTE
Chestia cea mai dramatica e ca dupa realegerea lui Basescu (in caz ca nu schimba legea electorala - atunci ar iesi scandal mare), parlamentul trebuie sa demisioneze 

Axel exista o Constitutie pe care te invit sa o citesti.. rolleyes.gif

Explica-mi si mie cum poate coexista un presedinte suspendat si reales cu parlamentul care l-a suspendat wink.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 19 Apr 2007, 05:52 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (andra_v @ 19 Apr 2007, 05:47 PM)
Oameni buni, caderea era iminenta. Basescu a fost sustinut de americani, iar in prezent nu mai are spatele occidental asigurat. Sub raportul centru-periferie, ne situam in a doua categorie de state, in alegeri iese preferatul celor de la Washington si Bruxelles. De notat ca optiunea liderilor comunitari conteaza mai mult incepand din 2007.

Andra_v, ce bausi? Nu ne mai predici un pic cum e cu realitatea versus adevarul? rofl.gif In contextul politic al suspendarii, bineinteles ohyeah.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

55 Pagini V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 07:01 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman