HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

> [Arhiva] Declaratiile De Avere, Este sau nu praf in ochi
AIWA
mesaj 23 May 2003, 03:57 PM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Cum gasiti (considerati) declaratiile de avere ale alesilor nostri 50.gif

Am revenit cu linkurile pentru edificare..... tongue.gif 6.gif tongue.gif
Declarațiile de avere ale Senatorilor

Declaratii de avere Prim-ministru si ministri

Declaratii de avere Secretari de stat

Declaratii de avere Consilieri de Stat

Declaratii de avere Consilieri personali

Acest topic a fost editat de AIWA: 23 May 2003, 04:06 PM


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri (1 - 10)
ypsilonalpha
mesaj 23 May 2003, 10:41 PM
Mesaj #2


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Mai, eu am deschis azi una din declaratiile alea, alegind pur si simplu la intimplare. S-a nimerit sa fie Miron Mitrea. Ce m-a izbit a fost lipsa semnaturii. Ce drac de declaratie este aia - si inca pe propria raspundere - care e nesemnata? Sau mi s-a parut mie? Sau n-am stiut unde sa caut? In orice caz mie faza mi se pare tare dubioasa.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 24 May 2003, 03:33 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Nu prea ai sa vezi semnaturi... am impresia tocmai pentru protectia... semnaturilor... smile.gif


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 May 2003, 03:33 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Petru
mesaj 24 May 2003, 10:17 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Nu stiu daca a-ti asistam la spectacolul mediatic extraordinar pe marginea corectitudinii sau nu a acestor declaratii de avere. S-a spus in unele cazuri pe buna dreptate ca ai nostri reprezentanti in forurile inalte ale statului n-au facut decat sa ia in bascalie semnarea si continutul acestor declaratii. Au fost unii care au semnat in fie din graba fie din dezinteres. Cum altfel se explica faptul ca unii nu au stiut sa scrie corect numarul de case? Cineva poate mai pus pe sotii si-a trecut pe lista bunurilor chiar animalul de casa! Asistam la o revigorare a politicului asa cum era el perceput si facut in inchipuirea lui Caragiale.


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 25 May 2003, 12:00 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Cu ocazia asta ...sa vedem si noi cu cine..votam..


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 25 May 2003, 05:11 PM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



QUOTE (ypsilonalpha @ May 24 2003, 12:04 AM)
Mai, eu am deschis azi una din declaratiile alea, alegind pur si simplu la intimplare. S-a nimerit sa fie Miron Mitrea. Ce m-a izbit a fost lipsa semnaturii. Ce drac de declaratie este aia - si inca pe propria raspundere - care e nesemnata? Sau mi s-a parut mie? Sau n-am stiut unde sa caut? In orice caz mie faza mi se pare tare dubioasa.

Uite si raspunsul smile.gif
"Pentru a se evita o eventuala falsificare a semnaturilor demnitarilor, Guvernul a luat decizia ca declaratiile de avere ale ministrilor publicate pe Internet sa nu fie semnate, a spus Dorina Mihailescu, secretar de stat. ,,Implicatiile la nivelul Executivului pe care le poate avea publicarea unei semnaturi sunt uriase. Nu dorim sa oferim material didactic falsificatorilor,,, a explicat Dorina Mihailescu."


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 28 May 2003, 08:51 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Declaratiile de avere vor suferi o modificare in sensul precizarii exacte a sumei la care se ridica averea demnitarilor. Guvernul va adopta in sedinta de joi Hotararea in cauza. Ipocrit mi se pare gestul guvernantilor de a nu tine de amendamentele la aceasta lege(spre ex ale liberalilor) si intr-un tarziu sa reactioneze ca urmare a opiniei publice si a societatii civile.


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oaspetele
mesaj 28 May 2003, 09:11 AM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 266
Inscris: 12 May 03
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 284



Ti se mai pare ipocrit ??
Ca io unu cred ca e normal !
mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 29 May 2003, 02:54 AM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Oare aceste declaratii vor fi luate in serios....sau iar o sa vedem ... bataia de joc a guvernantilor!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 29 May 2003, 08:49 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Vrand nevrand se va ajunge la o "normalitate" in privinta declararii exacte a averii.


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 3 Jun 2003, 12:16 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Hahahaa... la ce normalitate omule? Cand ala zice: n-am conturi, n-am case, n-am masini... nevasta-mea are !!! Pai nu ti se pare ca deja este o exagerare a bataii de joc ?!? Mai bine ramaneau dracu asa, si nu ne mai dadeau cu tifla in halul asta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 May 2024 - 02:51 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman