HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

 
Reply to this topicStart new topic
> Gabriela Firea, va fi ceea ce a promis ?
exergy33
mesaj 6 Jun 2016, 02:06 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763






Ce șanse are Gabriela Vrânceanu Firea pentru a schimba în bine capitala ?


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Jun 2016, 09:29 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Sa vedem, zise orbul catre surd! Firea are de continuat niste proiecte lansate de PSD si Oprescu, pe de alta parte Firea poate acoperi unele "smecherii" facute de Oprescu in cardasie cu consilierii corupti. In Bucuresti nimic nu se poate schimba peste noapte, un exemplu: o incercare laudabila pistele pentru biciclisti si rampele pentru persoanele cu handicap. Pe hartie totul suna frumos dar cand se pune in practica Dorel ridica bordurile prea sus, pune stalpi unde nu trebuie, face panta prea mare la rampele de acces etc. INTENTIA ESTE BUNA, DAR NU ESTE URMARITA APLICAREA INTENTIEI, E DOAR BIFATA SI RELIEFATA LA CONFERINTELE DE PRESA SI LA TEMBELIZOR. PSD-ul a castigat inca 4 ani de PUTERE iar asta spune multe despre poporul PSD si apatia majoritatii bucurestenilor. USB va fi ca nebunul satului care striga doar adevarul, dar de care rade impaciuitoare, toata lumea.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Jun 2016, 11:21 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Doamna Gabriela Firea a deschis cutia cu promisiuni. Unele dintre promisiuni par ca vin direct din "cutia pandorei". Nu inteleg de ce promite fel de fel de "revolutii"! pe ce se bazeaza doamna primar? sa fie PSD-isti atat de siguri pe aceste procente ale puterii, castigate in "duminca orbului"!!??


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Jun 2016, 11:21 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
exergy33
mesaj 24 Jun 2016, 07:35 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Eu astept sa vad ce va face ea efectiv ... primii pasi sunt esentiali in consolidarea imaginii.
Inclin sa cred ca, fiind femeie, va incerca sa demonstreze ca e mai competenta si mai bine intentionata, mai gospodina chiar smile.gif, decat ceilalti primari pe care i-a avut capitala dupa '89.


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Jun 2016, 08:20 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un primar conduce cu ajutorul unui consiliu. Eu nu cred ca doamna primar va reusi sa faca ceea ce doreste, in sensul unei "revolutii" la nivel municipal, niste schimbari care sa ne demonstreze ca chiar vrea si poate sa schimbe ceva. Posibilitatea de "manevre" ale doamnei primar sunt limitate, atat de cei din PSD, care vor sa-si impuna "politica" lor in primarie, cat si de ceilalti nemultumiti. La primarie in consiliu, am mai spus-o, e o lupta ca-n haita, iar "carnea" e sfasiata si mestecata repede pentru ca altfel vin altii si-o fura. Sa vedem cum va proceda Firea cu locuintele ce stau sa cada acum, nu ma mai gandesc la un cutremur, cu toate ghetourile din cartiere unde gunoiul se ridica pana la parter sau mai sus, cu securitatea cetatenilor, transportul in comun, parcarile, pietele si toate celelalte activitati controlate de mafia tiganeasca, araba, turca, machidoneasca, armeneasca etc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 24 Jun 2016, 08:27 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Exista o mafie "armeneasca" in Bucuresti ?
Cand spui "machidoneasca" te referi la familia Becali ?


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Jun 2016, 02:41 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Exista chiar si o "mafie" greceasca, sigur mafiile pomenite de mine nu se compara cu mafia tiganeasca, dar ele au rolul si ponderea lor in viata Bucurestilor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Jul 2016, 01:21 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Gabriela Firea mi-a dat ocazia sa comentez o decizie a domniei sale. Initial n-am stiut ce sa cred despre aceasta decizie! ma gandeam ca primarita noastra are in cap o idee ecologista. Cu alte cuvinte, sa intrerupa circulatia in centrul Bucurestilor dar sa lase libera circulatia pietonala, nu sa intrerupa activitatile respective, pentru motivul ca afecteaza circulatia din centru. G.F. actioneaza dupa un model comunist, daca ceva deranjaza, nu aprofundezi subiectul, incercand sa gasesti solutii, ataci evenimentul in sine, care poate fi acuzat ca provoaca dezechilibrul. G.F. este pentru mine, in urma acestei decizii, o primarita care face jocul politic al PSD, COMUNISM, pana la moarte, nu conteaza pierderile financiare, conteaza sa ne impunem si sa castigam PUTEREA.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Sep 2016, 01:19 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Gabriela Firea face, in opinia mea o greseala inadmisibila, pentru un politician roman, primarul capitalei Romaniei, confunda genocidul cu holocaustul, sustinand infiintarea unui muzeu al holocaustului la Bucuresti. Eu nu cred ca in Romania acelor vremuri a avut loc un holocaust asupra evreilor, genocid da, holocaust nu. Corect ar fi ca numele sa fie: "Muzeul istoriei si genocidului evreilor din Romania". Dar doamna primar are alte ganduri referitoare la aceasta denumire, poate influentata de consilieri, sau din necunoasterea diferentei dintre genocid si holocaust. Sa speram ca va reveni asupra deciziei, pentru a nu pune Romania pe scurta lista a tarilor in care a avut loc realmente holocaust.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Oct 2016, 08:58 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Gabriela Firea si-a pierdut firea dupa ce a dat "piept" cu grupurile de interese din primaria Bucurestilor. Ce-o fi crezut ca la Bucuresti e ca la Voluntari, la primaria lu Pandele, unde probabil fiecare-si cunoaste locul.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 20 Dec 2016, 09:33 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Gabriela Firea a avut o campanie electorala dirijata de doi israelieni. Asta imi aduce aminte de deja celebra "cucuvea mov" .... si asa ma bate gandul sa corelez dosarul Black Cube cu campania ei dar si a PSD-ului.

foto

(Gabriela Firea impreuna cu israelianul Moshe Klughaft)

Cei doi baieti isteti au lucrat si pentru recent incheiata campanie electorala.
Ei ii acuzau pe cei de la PNL ca le-au furat sau au facut nu stiu ce cu sloganul de campanie dar culmea e ca respectivul slogan (Dare to believe in Romania/ Indrazneste sa crezi in Romania) a fost propus de consilierii irsaelieni

Un articol in limba romana aici.


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Dec 2016, 06:28 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pana la urma ce conteaza este ca "baietii" astia cunosc foarte bine "apucaturile" romanilor, i-au citit si stiu cum sa-i invarteasca pana ametesc si dau votul cui trebuie.
O stire mai interesanta despre primarita noastra mi s-a parut a fi ca la concediat pe E. Armeanu din PMB. Sa vedem cine o sa-i ia locul si daca lucrurile vor continua in PMB in stilul "armenesc".


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 19 Jan 2017, 10:50 AM
Mesaj #13


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Deocamdata, tipa s-a descurcat onorabil cu deszapezirile astea, in raport cu ce s-a intimplat in ultimii trei-patru ani

Mai putin cu evacuarea zapezii din oras - chestie care am impresia ca nu mai este posibila, ca nu ai unde s-o arunci, toate peticele de pamint din extravilan au proprietar, si teoretic aia te pot da in judecata daca arunci basculanta cu omat in "curtea" lor.

Nici in riu in Dimbovita nu mai merge sa zvirle zapada, ca poluezi apa limpede ca cristalul, alea-alea ...

In schimb nu mi-a placut faza cu demiterea sefimii RATB la prima ninsoare in legatura cu ne-deszapezirea refugiilor RATB.

Si nici ideea creatza de a cumpara masini de topit zapada ... fata, tu ai idee cita motorina consuma alea?!? asta lasind la o parte pretul lor initial, de sute de mii de euro, practic o invitatie la un tun financiar ....


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 06:25 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman