HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

 
Closed TopicStart new topic
> Locotenentul Gheoghe Alexandru,baga In Sperieti Pe Generalii Portocali
gigip
mesaj 28 Jan 2012, 10:21 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



Locotenentul Gheorghe Alexandru,baga in sperieti pe generalii portocalii!


Tinere locotenent,un batran general te saluta cu respect!Asa eram si eu acum 40 de ani! Pentru ca eram cu sufletul curat,cu mintea limpede,m-am opus ,ca si tine,obtuzilor vremii si regulamentelor lor vechi! Pentru asta mi se spunea sindicalist!Pentru postantii care,ca si mine te admira dar si pentru cei care te ataca mizerabil,vreau sa spun un lucru! Regulamentele militare la romani,ca si legile si Constitutia sunt interpretate cu dubla masura! Pentru cei care conduc armata,guvernul ori presedintia,legile si regulamentele nu se respecta,sunt calcate in picioare iar cel care,sef fiind le incalca,este promovat!

Cele mai recente exemple sunt:Traian Basescu si Boc,ambii violand,zilnic Constitutia si generaliii portocalii care siluiesc cotidian regulamentele militare! Numirea comandantilor si sefilor militari,avansarile in grad,inlaturarea profesionistilor,se fac EXCLUSIV PE CRITERII POLITICE,lucru interzis de regulamentele militare,de constitutie,de statutul cadrelor militare!
Trebuie doar sa ne anunti,pe noi,pe fanii tai,cand se ia impotriva ta ,orice masura disciplinara! Vom sti ce vom face! Vei deveni simbolul romanilor umiliti de catre dictatorul Basescu ,vei fi mai adulat si mai iubit decat superbul profesionist,Raed Arafat.

Nu mai intra in emisiunile televizate,nu mai face declaratii,decat atunci cand vei fi sanctionat(lucru pentru care nu exista prevederi regulamentare,dar pentru ei,asta nu e un impediment! Dupa iesirea ta curata,de o frumusete admirabila,fa o pauza pentru refacerea fortelor!

Pentru tine si cei apropiati,iti dau un sfat! Asa cum ai scris mai sus,esti atacat din toate partile(inclusiv de cei de la Antena 3,cei care te-au sprijinit!).E momentul sa nu mai declari public ,nimic din ce a fost,sa nu intri in polemici cu multii "viteji" care apar dupa razboi! Vei pierde,pentru ca ei sunt prosti,dar multi! Te vor incolti ,precum hienele si dupa ce te vor ucide iti vor sfarteca trupul!





Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Jan 2012, 11:41 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Slugoii basisti au inceput sa zica ca baiatul asta a vrut sa dea o lovitura de stat ! rofl.gif Cica sa-l readuca pe Rege pe tron !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 28 Jan 2012, 11:46 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 28 Jan 2012, 11:41 AM) *
Slugoii basisti au inceput sa zica ca baiatul asta a vrut sa dea o lovitura de stat ! rofl.gif Cica sa-l readuca pe Rege pe tron !

Pe regele Cioaba? L-ar boteza Intaiul Carmaci si ar deveni el,regele sef!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 Jan 2012, 11:46 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 28 Jan 2012, 02:19 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



MApN precizează că locotenentul a propus "să facă parte din Consiliul Militar care, în viziunea sa, ar urma să gestioneze destinele ţării, iar ofiţerului să îi revină 50% din puterea de decizie". Printre soluţiile prezentate de locotenent figurează şi aducerea regelui ca şef al statului şi instaurarea monarhiei constituţionale.
Ce-ai putea sa zici despre un om, un locotenent al armatei romane care propune ca 50% din puterea de decizie sa-i revina lui?? dar nu ne spune in ce postura ar vrea domnia sa se instaureze, locotenenta regala? republicana de Ploiesti? Totusi nu pot sa nu remarc propunerea sa fata de instaurarea monarhiei, este interesanta aceasta propunere poate ca o sa aflam cine l-a indrumat sa faca o astfel de propunere si de ce.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 28 Jan 2012, 02:42 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 28 Jan 2012, 02:19 PM) *
Ce-ai putea sa zici despre un om, un locotenent al armatei romane care propune ca 50% din puterea de decizie sa-i revina lui?? dar nu ne spune in ce postura ar vrea domnia sa se instaureze, locotenenta regala? republicana de Ploiesti? Totusi nu pot sa nu remarc propunerea sa fata de instaurarea monarhiei, este interesanta aceasta propunere poate ca o sa aflam cine l-a indrumat sa faca o astfel de propunere si de ce.

Spun ca,din pacate,unii dintre romani,mai pun botul la minciunile basistilor! Sunt in legatura personala,directa ,cu ofiterul! El mi-a confirmat(desi nu era nevoie!) ca nu a spus vreodata asa ceva! Singurul lucru pe care l-a afirmat a fost ca:pentru a preveni fraudarea alegerilor,ofiterii armatei,cunoscuti ca oameni corecti,necoruptibili,sa asigure supravegherea urnelor de vot! Atat! Cand i s-a explicat de catre Nistorescu faptul ca ar fi nedemocratic,si-a retras propunerea! La cate declaratii tembele si antidemocratice fac,Basescu,Boc,Roberta,Nutica si gasca lor de corupti,afirmatia unui tanar de 27 de ani,este o bagatela!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Jan 2012, 02:48 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 28 Jan 2012, 04:19 PM) *
Totusi nu pot sa nu remarc propunerea sa fata de instaurarea monarhiei, este interesanta aceasta propunere poate ca o sa aflam cine l-a indrumat sa faca o astfel de propunere si de ce.


cum de ce ? pentru reinstaurarea monarhiei. Ar trebui sa te bucuri ca tot te declari pe aici regalist din tata in fiu ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 03:45 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman