HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Marele Licurici A Luat Locul Marelui Prieten De La Rasarit ?
March
mesaj 21 Jun 2011, 06:37 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ghitzanshtain se comporta ca intr-o tara bananiera ! hh.gif

Licuriciu' sare iar īn ajutorul lui Băsescu
Ambasada SUA: Curtea Constituţională īmpiedică eforturile anticorupţie


Nu-i prima data cand individul intervine in mod direct in politica noastra interna ! jamie.gif Cel putin sovieticii o faceau mai pe la spate !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Jun 2011, 06:55 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 21 Jun 2011, 07:37 PM) *
QUOTE
Ambasada SUA: Curtea Constituţională īmpiedică eforturile anticorupţie

Este o afirmatie cat se poate de corecta, desi deranjanta, asta este situatia existenta, n-o spune doar ambasada USA o spune o Europa intreaga, dar noi ne dam loviti in nationalismul prost inteles.
QUOTE
..... Cel putin sovieticii o faceau mai pe la spate !

sovieticii o faceau cu arma la spate, adica la ceafa mai corect.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 21 Jun 2011, 07:34 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



Mda, cam Ghiţă-şvain porcuşoru ăsta iszteric ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Jun 2011, 07:34 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Michelle
mesaj 21 Jun 2011, 07:40 PM
Mesaj #4


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402





Ai, mah, ca sa vezi , tocma' lu' Basescu ala obraznic si hulit pe plan international se gasi si semitul american sa-i tina isonul! NTZ,ntz... nonono.gif

Cred ca gionel si crinel sunt deja precum kermit broscoiu'...oac,oac


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jun 2011, 06:59 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Uite la ce inchide ochii si tace chitic moron-ul lui Obama :

Ce a omis să spună marți, Traian Băsescu
O prevedere stalinista pe care a plantat-o īn textul de revizuire a Constituției


Alo ! Se aude la Washington ? Sau la ambasada ? Cand s-a consultat cu voi si i-ati dat aprobarea pentru draft-ul de schimbare a Constitutiei n-ati vazut asta ? devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jun 2011, 07:23 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 21 Jun 2011, 07:55 PM) *
sovieticii o faceau cu arma la spate, adica la ceafa mai corect.

Da. Si americani o fac cu FMI-ul . Pana cand te prabusesti si apoi vin ei si iau tot !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Jun 2011, 09:54 AM
Mesaj #7


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 22 Jun 2011, 07:59 AM) *
Ce a omis să spună marți, Traian Băsescu
O prevedere stalinista pe care a plantat-o īn textul de revizuire a Constituției

Hai sa vedem textul incriminat:

Urmarirea, perchezitia, retinerea, arestarea sau trimiterea in judecata penala a parlamentarilor, pentru fapte care nu au legatura cu voturile sau cu opiniile politice exprimate in exercitarea mandatului, se pot face numai de catre Parchetul de pe langa inalta Curte de Casatie si Justitie. Competenta de judecata apartine inaltei Curti de Casatie si Justitie

Este deci o prevedere "stalinista" daca parlamentarii vor putea fi arestati atunci cand comit o infractiune. Pe bune, Stalin asa facea? smile.gif

Mare branza, daca e o problema cu cuvantul "arestare" acolo sunt convins ca o sa aiba grija PSD-ul si valetii din PNL sa modifice articolul in parlament.

Te racaie rau ca americanii sustin proiectul lui Basescu, nu? ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jun 2011, 11:27 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 22 Jun 2011, 10:54 AM) *
Te racaie rau ca americanii sustin proiectul lui Basescu, nu? ohyeah.gif

Ma racaie ca face sluj la licurici carora le-a prezenta proiectul spre avizare ! Iar astia o sa se lepede de el la momentul potrivit asa cum el s-a lepadat de multi tovarasi de drum !

Moron-ul nu ne-a spus unde scrie in constitutia americana asa ceva specific despre avere ? Asta-i treaba IRS -ului. Care acolo nu actioneaza la ordinele lui Obama !

Acest topic a fost editat de March: 22 Jun 2011, 11:28 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 22 Jun 2011, 11:40 AM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Eh ,lasa draga, ca nu e problema de paragraful asta, e problema de imunitatea pe care si-o pierd parlamentarii nostrii in situatii care nu privesc fapte politice ...si tu ce treaba ai? ai cumva averi ilicite si statut de demnitar?? zi-ne pe sleau ca sa stim si noi ce te afecteaza direct, ca simplu poporean la modificarile astea?? rolleyes.gif s-or fi saturat si americanii de cind le trage tzeapa Bombonel si-si tot amina procesele,crezi ca daca nu exista portita asta si nu apela el de fiecare data la "solidaritatea" parlamentara ar mai fi vrut licuriciul rezolvarea problemei justitiei??


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Jun 2011, 01:10 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 22 Jun 2011, 08:23 AM) *
Da. Si americani o fac cu FMI-ul . Pana cand te prabusesti si apoi vin ei si iau tot !

Care americani moncher? FMI-ul este o institutie a USA? sau e doar un alt fond al celor care conduc lumea financiara din aceste timpuri.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jun 2011, 02:25 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Michelle @ 22 Jun 2011, 12:40 PM) *
...si tu ce treaba ai? ai cumva averi ilicite si statut de demnitar?? zi-ne pe sleau ca sa stim si noi ce te afecteaza direct,

Ai venit sa sustii gruparea basesciana ? Vezi de averea ta si nu de a mea ! jamie.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 22 Jun 2011, 08:29 PM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Ma intereseaza averea ta, March, pentru ca esti primul care sari sa iei apararea averilor demnitarilor.Poate ai ceva interese,poate nici tu nu ai cum sa dovedesti casele si bunurile dobandite. Fiecare demnitar trebuie sa poata da socoteala la orice ora din zi si din noapte despre averea dobandita .Daca pina si americanii au sesizat putreziciunea care zace in averile alesilor nostri ,inseamna ca s-au lovit si ei de reteaua de mafioti transpartinica care guverneaza cam tot ce misca in tara asta.
Sau tu esti de pe Marte si nu ai treaba in tara asta? Esti de pe Marte ...atunci n-ai treaba tu sa ne mai jignesti auzul si vazul cu "scornelile" ziarelor Cotidianul sau Jurnalul .
Poate-mi spui tu , ca esti penelist si propagandist PNL , de unde a avut dl Varujan Vosganian 875.000 euroi sa-si cumpere vila in Pipera, acum, zilele astea. Din salariul de ministru de finante?
Astept sa ma lamuresti.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jun 2011, 07:44 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Noii comisari politici ne vin de peste Ocean?! ohyeah.gif

Ambasadorii Statelor Unite ale Americii la Bucureşti ne-au urecheat, rānd pe rānd, chiar cu riscul de se pune, unii dintre ei, īn situaţia de a īncălca flagrant prevederi esenţiale ale Convenţiei de la Viena cu privire la relaţiile diplomatice, din aprilie 1961. [ Convenţia de la Viena privind relaţiile diplomatice, Art. 41(1) Fără prejudiciul privilegiilor şi imunităţilor lor, toate persoanele care beneficiază de aceste privilegii şi imunităţi au datoria de a respecta legile şi regulamentele statului acreditar. Ele au, de asemenea, datoria de a nu se amesteca īn treburile interne ale acestui stat.]

(...)

Este oricui evident că prin această declaraţie neavenită, ambasadorul Henry Mark Gitenstein a adoptat o poziţie partizană īntr-o chestiune internă a Romāniei, situāndu-se de partea preşedintelui Traian Băsescu şi īmpotriva deciziei Curtii Constituţionale. Dacă vreun ambasador al Romāniei la Washington şi-ar fi permis o astfel de impertinenţă ar fi fost imediat convocat la Departamentul de Stat, unde, la finalul muştruluielii, i s-ar fi administrat şi o propulsie īn posterior, care să-l rostogolească pe o scară de serviciu, direct īn bulevard.

Cititi cu atentie activitatea si matrapazlacurile tuturor acestor "luptatori anticoruptie", ambasadori americani la Bucuresti dupa '90 , si veti vedea care este deosebirea dintre ei si fostii comisarii sovietici de la noi.
Ultimul ambasador american Dl Ghitzanstain nu-i ma prejos decat nici unul dintre cei care au fost inaintea lui ! devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jun 2011, 07:44 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Noii comisari politici ne vin de peste Ocean?! ohyeah.gif

Ambasadorii Statelor Unite ale Americii la Bucureşti ne-au urecheat, rānd pe rānd, chiar cu riscul de se pune, unii dintre ei, īn situaţia de a īncălca flagrant prevederi esenţiale ale Convenţiei de la Viena cu privire la relaţiile diplomatice, din aprilie 1961. [ Convenţia de la Viena privind relaţiile diplomatice, Art. 41(1) Fără prejudiciul privilegiilor şi imunităţilor lor, toate persoanele care beneficiază de aceste privilegii şi imunităţi au datoria de a respecta legile şi regulamentele statului acreditar. Ele au, de asemenea, datoria de a nu se amesteca īn treburile interne ale acestui stat.]

(...)

Este oricui evident că prin această declaraţie neavenită, ambasadorul Henry Mark Gitenstein a adoptat o poziţie partizană īntr-o chestiune internă a Romāniei, situāndu-se de partea preşedintelui Traian Băsescu şi īmpotriva deciziei Curtii Constituţionale. Dacă vreun ambasador al Romāniei la Washington şi-ar fi permis o astfel de impertinenţă ar fi fost imediat convocat la Departamentul de Stat, unde, la finalul muştruluielii, i s-ar fi administrat şi o propulsie īn posterior, care să-l rostogolească pe o scară de serviciu, direct īn bulevard.

Cititi cu atentie activitatea si matrapazlacurile tuturor acestor "luptatori anticoruptie", ambasadori americani la Bucuresti dupa '90 , si veti vedea care este deosebirea dintre ei si fostii comisarii sovietici de la noi.
Ultimul ambasador american, "moralizatorul" domn Ghitzanstain nu-i ma prejos decat nici unul dintre cei care au fost inaintea lui ! devil.gif

Acest topic a fost editat de March: 23 Jun 2011, 07:47 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Jun 2011, 04:40 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Solicitat de ziaristi sa comenteze declaratia lui Basescu cu privire la regele Mihai , moron-ul lui Obama la Bucuresti, ca sa nu-l deranjeze pe micul licurici cu vreo declaratie proprie ( acum nu se mai baga in politica interna !) vine si prezinta ce a zis presedintele Truman despre fostul suveran .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 24 Jun 2011, 05:43 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 24 Jun 2011, 05:40 PM) *
Solicitat de ziaristi sa comenteze declaratia lui Basescu cu privire la regele Mihai , moron-ul lui Obama la Bucuresti, ca sa nu-l deranjeze pe micul licurici cu vreo declaratie proprie ( acum nu se mai baga in politica interna !) vine si prezinta ce a zis presedintele Truman despre fostul suveran .

Nestimati fosti promonarhisti ori lideri ai societatii civile,HR Patapievici,Gabriel Liiceanu,Andrei Plesu,Alina Mungiu Pipidi,ati devenit surdomuti fata de nesimtirea basescului?Lasati o clipa ciolanele grase aruncate de presul din Basarabi si spuneti-va parerea despre magaria marinarului.Daca sunteti de acord cu elucubratiile lui,cantati-i ode ,prestati cu limbile voastre de intelectuali,poate va mai da o sinecura! In fata romanilor veti ramane doar niste profitori jalnici daca nu va pronuntati cu privire la aberatiile dementiale ale lui Fernando de Basarabi,inclusiv cele privind revizuirea Constitutiei ori ciuntirea,dupa mintea lui tulbure a teritoriului tarii!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Sep 2011, 10:39 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ambasadorul SUA īi anunta pe romāni că vor cumpăra avioane F-16 noi

Cine-i Mark Gitenstein care face acest anunt pentru slugoii din Romanica ? Smekerul asta a reprezentat timp de doi ani compania Lockheed Martin


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 16 Sep 2011, 11:06 AM
Mesaj #18


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ti-am raspuns deja aici, se pare ca tie chiar iti place sa te lasi dus de nas de "o anumita parte a presei" mwah1.gif

In plus, uite ce zice presedintele:

"Americanii nu forţează nota pentru achiziţii americane. Ei ne īntreabă simplu cānd ne vom respecta obligaţia de a avea forţe aeriene compatibile (NATO). Aici, răspunsul meu este constant: "Nu avem bani īn momentul de faţă"



Deci nici vorba de a cumpara ceva in curand...

Acest topic a fost editat de abis: 16 Sep 2011, 12:17 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Jan 2012, 03:45 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Marele Licurici suparat rau pe Basea , ii arata pisica ! hh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jan 2012, 07:55 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Domnul ambasador ar face bine sa nu ne mai dea sfaturi, suntem satui de sfaturile altora, cred ca avem nevoie mai mult de ajutor decat de sfaturi. Ce ar spune presa din USA daca maine ambasadorul roman s-ar apuca sa le dea sfaturi americanilor?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Jan 2012, 04:40 PM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ba eu zic ca are dreptate ambasadorul in tot ce zice - si despre guvern, si despre DNA, si despre restul.

Nu-i asa, March?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jan 2012, 04:42 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ar fi fost mai interesant sa-mi raspunzi la partea finala a postarii mele. Cum crezi ca ar reactiona presa din USA daca "amaratul ala" de ambasador roman s-ar apuca sa faca declaratii despre politica USA?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Jan 2012, 04:46 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 30 Jan 2012, 06:42 PM) *
Ar fi fost mai interesant sa-mi raspunzi la partea finala a postarii mele. Cum crezi ca ar reactiona presa din USA daca "amaratul ala" de ambasador roman s-ar apuca sa faca declaratii despre politica USA?


Da, da' vara nu-i ca iarna tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Jan 2012, 07:01 PM
Mesaj #24


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 30 Jan 2012, 04:42 PM) *
Ar fi fost mai interesant sa-mi raspunzi la partea finala a postarii mele. Cum crezi ca ar reactiona presa din USA daca "amaratul ala" de ambasador roman s-ar apuca sa faca declaratii despre politica USA?

Habar n-am

Merita incercat, nu? smile.gif
Ce am putea sa le reprosam noi lor?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jan 2012, 07:15 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Doar un mic repros, ca inca ii tin pe indieni in rezervatii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Jan 2012, 07:26 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 30 Jan 2012, 09:15 PM) *
Doar un mic repros, ca inca ii tin pe indieni in rezervatii.


Ai citit prea multe carti cu " pieile rosii " tongue.gif Asa ca iti spun io din "pipaite pe viu" : guvernul federal le da la toti alocatii adica un fel de salarii dar nu fac nimic, iar din rezervatiile alea n-ar pleca nici in ruptul capului : au totul "tax-free" inclusiv tigarile si troasca, , cazinouri unde se duc si "albinosii", si isi fac de cap acolo cum vor ei... asa ca primii nativi americani.

Acest topic a fost editat de March: 30 Jan 2012, 07:28 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2012, 11:08 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pai moncher tocmai aici e problema, cand ei fac ce fac cu indienii lor ne dau noua lectii de integrare a tiganilor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Jan 2012, 11:12 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2012, 01:08 PM) *
Pai moncher tocmai aici e problema, cand ei fac ce fac cu indienii lor ne dau noua lectii de integrare a tiganilor.


Bati campii amestecand cele doua chestiuni . Ca doar n-or fi tiganii primii nativi pe pamantul romanesc ? Retoric. Gandeste si nu te obosi sa-mi raspunzi.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2012, 11:28 AM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Io nu stiu cine le amesteca, eu nu m-am referit la nativi americani ci la sfaturi si solutii de integrare a unor minoritati.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Jan 2012, 04:44 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Scrisoare catre un ambasador,

Adio, domnule Gitenstein !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Feb 2012, 06:05 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ceva interesant despre acest Gitenstein :


Gitenstein, ambasadorul lobbyist “exportat” de Obama


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Feb 2012, 09:41 AM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



CE RĂSPUNDE FRANKS DESPRE CHEFUL CU BLEJNAR. ŞI ALTE MIZERII. CUM SE RAPORTEAZĂ OPOZIŢIA LA FMI?
Tocmai s-a terminat conferinţa de presă a misiunilor FMI, BM şi CE, tipi satisfăcuţi de slugărnicia guvernaţinţor Romāniei. Care au īndatorat ţara pentru puterea şi averea lor. Iar opoziţia nu dă nici un semn că vrea să ne scoată din slugărnicie şi se mai miră că prinde propaganda privind "aceeaşi mizerie" şi "mafie".

Īntrebat cu privire la cheful la care a participat īn compania lui Blejnar, şeful fiscului cu probleme penale, Franks a răspuns că nu comentează aspectele judiciare din Romānia, şi că īn ziua chefului cu horă şi folcloriste tocmai muncise şi autorităţile romāne i-au oferit evenimentul de seară, dar el e mormon, deci nu bea, nu fumează, nu cafea, nu ceai – de sex n-a pomenit, că la ei e ca la musulmani.




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Mar 2012, 11:21 AM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Un inalt servitor peltic toarna lui Gitzanstein pe precedesorii sai hh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Mar 2012, 02:49 PM
Mesaj #34


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



O știre ușor jenantă apare īn presa de ieri: ministrul Justiției, Cătălin Predoiu, a avut o discuție lungă cu ambasadorul SUA la București, īn cadrul căreia l-a informat despre presiunile politice operate de unii miniștri ai justiției, īn trecutul apropiat. Spunem jenantă pentru că demersul ministrului e unul fanariot, oricum l-ai aborda, o manevră prin care vasalul romān pupă respectuos condurul sultanului american, turnīnd cine a fost cuminte și cine nu, īn materie de justiție

Atunci cand aia de la USL au facut exact acelasi lucru, dar la Bruxelles, nu a mai fost jenant? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 May 2012, 10:29 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Acest Vishinskynstein bate cu pumnul in masa guvernului Ponta !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 11:24 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman