HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

 
Reply to this topicStart new topic
> Justitia In Ziua De Azi
March
mesaj 24 Sep 2010, 05:54 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Intrucat nu-i nici un topic special pentru coana Justitie deschid eu unul cu o informatie care te lasa cu gura ... gata pentru o musca !

Au disparut stenogramele SRI din dosarul de coruptie a lui Miron Mitrea, instrumentat de DNA ! ohmy.gif


Atentie ! La putere nu-i PSD ! Asadar oare de ce or fi disparut stenogramele astea in plin regim pedelist ?! unsure.gif

Acest topic a fost editat de March: 24 Sep 2010, 05:55 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Apr 2011, 04:44 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Hayssam, Popa, Nicolaescu... toti au fugit in strainatate chiar de sub nasul lor . Acum , in timp ce ei se bat cu caramida in insigna ca il vor aduce in tara pe Popa ( dupa 8 ani totul e "racit" !) alt condamnat fuge cu mare usurinta in strainatate : Dinel Staicu care si-a schimbat si numele ca s-o poata face. tongue.gif

Procurorii au cerut o interdicţie de a parasi ţara pentru Dinel Staicu în 16 februarie 2011, principalul motiv invocat fiind intenţia lui de a-şi schimba numele, însă nu au reuşit să-i convingă pe judecători că omul de afaceri, care nici nu se mai prezenta la proces, se pregăteşte să fugă din ţară.

Acest topic a fost editat de March: 8 Apr 2011, 04:45 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Apr 2011, 01:35 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cum se aplica prevederile CEDO, privind arestarea, in instantele romanesti: Senatorul Voicu sta in arest de peste un an, iar Clanul „Cordunenilor”, eliberat dupa un an si doua luni, pentru a nu se incalca termenul rezonabil!

Pai la eliberarea Clanului Cordunenilor stiau ca Basea nu va zice nimic. Pe cand in cazul eliberarii lui Voicu , "Jupanul" s-ar fi infuriat rau ! jamie.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Apr 2011, 01:35 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 21 Apr 2011, 12:31 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Discutii intre doi mafioti dupa care unu' toarna la procuratura. Si organul ca sa faca pe plac "Jupanului" hop... il aresteaza pe olog cu carucior cu tot. tongue.gif Ologul l-a amenintat ca-l omoara pe turnator in martie si si este arestat la sfarsitul lui aprilie. jamie.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2011, 06:11 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Expertizele judiciare facut de organul din subordinea Ministerului d Justitie in fruntea caruia se afla tradatorul liberal Predoiu contin falsuri ( la ordin ) pentru a-i infunda pe opozantii pedelacheilor !! devil.gif

Acest topic a fost editat de March: 15 Jun 2011, 06:12 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Jun 2011, 01:54 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Judecătorii, pedepsiti dacă aplică legislaţia europeană împotriva Guvernului

@Abis, aici o sa ai o dilema mare in luarea deciziei cu care parte sa tii wink.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Jul 2011, 05:46 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Guvernul ( in speta Predoiu ) este acuzat ca a plagiat expunerea de motive a legii de punere în aplicare a noului Cod civil. hh.gif



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Jul 2011, 04:15 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ministrul Justitiei Catalin Predoiu a informat , “printre altele”, ca nu e sigur de faptul ca va avea bani pentru implementarea codurilor de procedura si a codului penal. Deci daca nu e sigur, atunci ramanem in continuare cu legea penala a lui Ceausescu din 1968 !



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 23 Sep 2011, 11:15 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='March' date='29 Jul 2011, 05:15 PM' post='714802']
Azi ,justitia romana sustine cel mai important examen al sau!Trebuie sa se pronunte cu privire la radierea bPDL-ului ndin registrul partidelor,pentru incalcarea flagranta a legii partidelor! Solutia legala este una singura,radierea ilegalistilor portocalii,cei care ,zilnic,incalca Constituttia,legile si hotararile judecatoresti! Judecatorii pot dovedi ca nu sunt dependenti politic! Daca vor decide altfel,se vor compromite definitiv in ochii romanilor!In cazul in care nu vor hotara radierea,sunt curios cum vor motiva decizia lor ilegala!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 23 Sep 2011, 09:16 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



Din pacate,justitia lui Traian Basescu a dovedit,definitiv ,ca este subordonata politic.A aprobat modificarile la statutul pedeleilor,contrar prevederilor Legii partidelor! Rusine slugilor judecatori,rusine baschetbalistei Laura C. Kovessi!Pentru astfel de magarii politice,nu intram in spatiul Schengen!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Oct 2011, 05:37 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Aristica Vaduva este numele acarului Paun al justitiei romanesti. ce i s-a intamplat acestui roman arata clar ca in justitie inca exista monstri comunismului care ascunsi printre arhive ies din cand in cand la iveala spre a ne arata REALITATEA PE CARE O TRAIM IN ACEASTA TARA.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 17 Oct 2011, 09:54 AM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Cum se pensioneaza magistratii romani?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Nov 2011, 09:59 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cum isi face datoria justitia din Romania: cateva dosare de mare coruptie care se vor prescrie in 2013. Ce-or fi asteptat magstratii pana acum, sfarsitul lumii, probele mortilor, marele cutremur, alegerile din 2012?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 2 Nov 2011, 01:11 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 2 Nov 2011, 09:59 AM) *
Cum isi face datoria justitia din Romania: cateva dosare de mare coruptie care se vor prescrie in 2013. Ce-or fi asteptat magstratii pana acum, sfarsitul lumii, probele mortilor, marele cutremur, alegerile din 2012?

Toate ,cumulate,privitoare la actuali ori fosti adversari ai lui TB,nu fac nici macar 1% din dosarul flota ! Daca adaugam spagile primite de la Casuneanu,Besciu,Popoviciu,sub forma terenurilor si vilelor "vandute" bugetarului Basea,ne pierdem timpul cu mizilicuri! Coruptia regimului basist colcaie ,supureaza ,a dat in cancer generalizat si "justitia" se ocupa de termopanele si chinezariile lui Bombonel!Prin neradierea ilegalistilor din PDL(in termen de 30 de zile,cum scrie in legea partidelor,dupa modificarea statutului),Romania lui Basea a incetat sa mai fie stat de drept! Este o "justitie" personala si politizata portocaliu,bratul inarmat al lui Basescu,in lupta cu opozitia,cu romanii umiliti si jecmaniti de ciumatii portocalii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Nov 2011, 09:14 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Studiu de caz, sau cum sa transformi cu ajutorul justitiei postdecembriste un teren se 1,64 Ha intr-un teren de 300 Ha. Cate astfel de transformari or fi existat in Romania democratiei originale? cine sunt cei ce stau in spatele beneficiarilor de drept?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Jan 2012, 05:20 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



In timp ce tot poporul este preocupat de revolta declansata de demisia doctorului Raed Arafat, justitia romana aduce normalitatea in societatea noastra damboviteana, "Codul Penal nu pedepseşte vrăjitoria practicată la cerere!". Deci daca-i ceri lu baba Leana sa-ti faca si sa-ti desfaca inseamna cerere, dar cand baba Leana iti cere banuti pentru prestatie, nu mai inseamna cerere. Halal

Acest topic a fost editat de Marduk: 17 Jan 2012, 05:24 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Feb 2012, 06:41 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Vi s-a intamplat sa urmariti un proces intr-o judecatorie din Romania? Va intreb serios, sa fi spectator la orice proces in Romania este ca si cum ai urmarii o tragi-comedie fara sa platesti bilet. E cald, ai loc pe scaune, esti in siguranta, urmaresti procesele de divort, de paternitate, cele cu interlopi, dar acolo trebuie sa ai grija cum privesti si ce vorbesti ca s-ar putea sa ti-o iei acolo in sala, pana sa intervina portareii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 14 Feb 2012, 04:53 PM
Mesaj #18


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ce-avem noi aici?


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Feb 2012, 07:49 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ie subtire nene, la cat au furat astia doi, as sta si eu 3 ani la mititica, dupa care mi-as papa banii prin locuri mai calduroase. Io cand auz de 2 ani cu suspendare, 3 ani cu executie ma uit sa vaz cine-mi sunt musterii, daca ar fi un amarastean care a furat o gaina, o paine sau o sticla de tuica, as zice ca e mult, dar cand stiu ce afaceri au invartit stimabilii imi vine sa iau pusca si sa trag cu ea in luna, poate-l nimeresc pe cel din ceruri ca tare mai e nedreapta viata asta pe care cica el o pastoreste.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Feb 2012, 06:38 AM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Troica si Staborul fac legea in armata romana ! hh.gif



Cititi cu atentie ! Da' nu cu gandul la Basea!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Feb 2012, 06:49 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042




(...)
Dupa cum am observat, in ultima vreme, doua ambasade fac legea la Bucuresti. Cea a S.U.A., prin vocea lui Gittenstein care apara DNA-ul cu pieptu-i de arama oridecate ori simte nevoia, si cea a Olandei, care probabil ca asta vrea sa vada inainte de a-si da OK-ul sa fim si noi ”schengen”: sange pe peretii instantelor, indiferent daca exista si inculpati nevinovati! Daca Lenin ar fi trait acum, probabil ca ar fi transmis si el acum Romaniei ”Condamnati, condamnati, si iar condamnati!” si poate ca ne dadea Mama Rusie, inapoi, Insula Serpilor. Sau Tezaurul.
Apropos, Olanda nu crede ca Romania este un stat de drept, cel putin asa si-au manifestat public, de curand, parerea. Eu zic ca daca jucam dupa reguli instituite de ambasade, chiar demonstram asta. Ca nu suntem un stat de drept.






--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 21 Feb 2012, 11:29 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



Giovani face justitia in tara asta ...


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 24 Feb 2012, 08:37 AM
Mesaj #23


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Dinel Nuţu, fost Staicu, a reuşit încă o dată să arunce justiţia la coşul de gunoi. După ce a fost condamnat definitiv la şapte ani de închisoare pentru falimentarea Băncii Internaţionale a Religiilor (BIR), avocaţii lui Dinel au formulat o contestaţie în anulare şi i-au convins pe judecătorii Curţii de Apel Bucureşti că instanţele din Capitală au judecat pentru a doua oară acest dosar. Miercuri, Curtea de Apel Bucureşti a admis contestaţia şi a desfiinţat hotărârea pe care o dăduse în aprilie 2011, când l-a condamnat definitiv pe Dinel Nuţu la şapte ani de închisoare. Implicit, l-a absolvit pe Dinel de vină.

Militienii tot militieni.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 01:53 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman