HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mogulii Din Presa Romaneasca, Discipolii lui Iago in democratia romaneasca
Marduk
mesaj 3 Aug 2010, 08:05 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Hombach a mai spus că piaţa românească este distorsionată. „Aceasta se manifestă - în cazul României - prin investiţiile masive operate de oameni care îşi câştigă banii în cu totul alte sectoare ale economiei, care rulează sume de milioane de Euro în diferite mecanisme de creştere artificială a audienţei, precum premii, tombole şi alte jocuri, şi astfel distorsionează piaţa media”.

Daca cineva se indoia de existenta acestor moguli, de interesele acestora, iata ca un trust german declara ca iese de pe piata din Romania (sud estul european) tocmai din cauza acestor moguli. Pentru mine este clar ca nemtii s-au saturat de stilul asta bizantin, dambovitean, balcanic, prezent in media din sud estul european.

"În România am primit deja o ofertă a unui om de afaceri extrem de serios care a dovedit deja că acţionează cu un pronunţat simţ de responsabilitate editorială în presa de acolo."

Sunt curios cine este "omul de afaceri" care a facut oferta trustului german. Cine detine controlul presei in Romania detine puterea.

Acest topic a fost editat de Marduk: 3 Aug 2010, 08:20 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Aug 2010, 08:16 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Despre mass media in general si presa romaneasca in special se discuta aici !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Aug 2010, 08:22 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Poate acolo se discuta despre presa, aici discutam despre politca facuta cu ajutorul presei.

Acest topic a fost editat de Marduk: 3 Aug 2010, 08:22 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Aug 2010, 08:22 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
turbo trabant
mesaj 4 Aug 2010, 10:05 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



wag si-a luat o tzeapa de zile mari cand a cumparat rrromania libera. i-au furat ziaristii romani ca in codru.

ce se vede in presa e nimic fata de cat se ciordeste prin redactii. si cat dau pe goarna deontologii la concurenta.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Aug 2010, 11:10 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 4 Aug 2010, 11:05 AM) *
ce se vede in presa e nimic fata de cat se ciordeste prin redactii. si cat dau pe goarna deontologii la concurenta.

Nu cred ca trustul german a hotarat sa plece din Romania din cauza ciordelilor din redactii, ciordelile cat si scurgerile de informatii se pot controla. Mai degraba cred ca implicarea politicului in presa si presiunile mogulilor autohtoni prin diverse "trucuri" specifice teritoriului romanesc i-au facut pe nemti sa lase totul balta si sa plece.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 4 Aug 2010, 11:20 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 4 Aug 2010, 11:10 AM) *
Nu cred ca trustul german a hotarat sa plece din Romania din cauza ciordelilor din redactii,

din cate stiu, decizia de plecare era de 2 ani. si da, era din cauza ciordelii din redactie si nu numai, care atinsese maximul posibil. ca a venit criza si s-a dus piata in jos dupa aia , e probabil sa fi jucat si asta un rol important.

toti austriecii si nemtii s-au restras din rrrromania jurnalistica (cei de la revista capital au vandut si ei ). asta e romanica, plina de deontologi furaciosi.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 4 Aug 2010, 11:23 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Aug 2010, 06:14 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Avem un nou mogul, Adamescu, pana acum domnul respectiv si-a vazut linistit de magazinul sau din buricul targului, sa vedem ce orientare politica va da ziarului noul patron. Am oarece banuieli avand in vedere relatia sa cu Voiculescu & Co dar e prematur sa discutam despre asta.

Acest topic a fost editat de Marduk: 4 Aug 2010, 06:15 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Aug 2010, 06:22 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Da' despre mogulul cel bun al Jupanului nu zici nimic ? Adica G.C.P. patronul lui Labe1tv ?! Cel cu radacini in ceausism ! Omu' nu postul.

Acest topic a fost editat de March: 4 Aug 2010, 06:22 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 4 Aug 2010, 06:24 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 4 Aug 2010, 06:14 PM) *
Avem un nou mogul, Adamescu, pana acum domnul respectiv si-a vazut linistit de magazinul sau din buricul targului, sa vedem ce orientare politica va da ziarului noul patron. Am oarece banuieli avand in vedere relatia sa cu Voiculescu & Co dar e prematur sa discutam despre asta.

coane, era deja patron acolo. nu se va schimba nimic, lui adamescu nu ii place lumina reflectoarelor.

march : GCP , cunoastem bine la el , mai , facut bun biznis cu bancile lui - bancorecs si bankcoop.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Aug 2010, 06:26 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



De ce nu, B1TV este al fiului Paunescu, Bebe, trebuia si Romania sa aiba un post TV care sa tina cu romanii si nu cu dorinta morbida de razbunare a unor fosti care nu au ajuns acolo unde vroiau sa ajunga.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Aug 2010, 06:30 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 4 Aug 2010, 07:26 PM) *
De ce nu, B1TV este al fiului Paunescu, Bebe, trebuia si Romania sa aiba un post TV care sa tina cu romanii


Este al fiului lui GCP asa cum A3 este al fiicei lui Voiculescu tongue.gif Si toate posturile tin cu romanii numai ca depinde din ce jumatatea a scenei privesti !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Aug 2010, 03:39 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Uite ca sa te inveselesc iti dau o veste buna. Darlingul tau Dinu Patriciu lanseaza postul tv ADEVARUL TV .
Directorul proiectului este Alexandru Sassu .

Acest topic a fost editat de March: 5 Aug 2010, 03:40 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Aug 2010, 05:18 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 5 Aug 2010, 04:39 PM) *
.......................Darlingul tau Dinu Patriciu lanseaza postul tv ADEVARUL TV .
Directorul proiectului este Alexandru Sassu .

Poate sa lanseze si "Romania de maine" in care cica baga banii aia de are sa-i verse la buget, poate sa puna director si Oprah W. daca sunt obiectivi nu am nimic impotriva, dar daca vor continua sa-mi zica ca Basescu a adus inundatiile, radiatiile, gargaritele de grau sau ca tot el singur a reusit sa vanda flota si ca el si cu fratele sau controleaza exportul de arme din Romania sau distributia de inghetata, atunci...........................................

Acest topic a fost editat de Marduk: 5 Aug 2010, 05:19 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Aug 2010, 05:25 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



foarte bine ca domn depe isi face televiziune. realitatea tv are o pierdere pe anul asta de numai vreo 10 milioane de euro si este un model de succes.

ar dona astfel si domnul depe banii greu munciti destul de rapid biggrin.gif

prresa rromaneasca este de mare succesuri si profituri.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Aug 2010, 05:39 PM
Mesaj #15


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 5 Aug 2010, 06:25 PM) *
foarte bine ca domn depe isi face televiziune. realitatea tv are o pierdere pe anul asta de numai vreo 10 milioane de euro si este un model de succes.

Daca scopul televiziunilor ar fi profitul, ar da faliment. Dar televiziunile de la noi nu exista pentru a face bani din publicitate.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Aug 2010, 08:02 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Victor Ponta dixit : Pe vremea lui Geoana mogulii influentau 100% deciziile PSD tongue.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Sep 2010, 12:00 AM
Mesaj #17


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Nici o vorba despre SOV si arestarea lui?

Imperiul Realitatea Media se prabuseste ca un castel de nisip, in sfarsit!
Mihaiu, Buscu,Hurezeanu,Tatulici cred ca deja pupa papucii lui Voiculescu; Dumitrescu si Turcescu au fost mai smecheri, au parasit corabia din timp...pe seceta asta e bine sa fii prevazator, daca nu chiar vizionar rolleyes.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 10 Sep 2010, 10:37 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Michelle @ 10 Sep 2010, 12:00 AM) *
Imperiul Realitatea Media se prabuseste ca un castel de nisip, in sfarsit!

rusine , doamna, rusine ! @vantu

si paturiciu se cauta brusc de boli si apare stresat la antene. ah ce vremuri "negre" traim.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 10 Sep 2010, 11:30 AM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



De ieri de la pranz, de cind a primit primele 24 ore , pina acum, o armata de jurnalisti, pupincuristi, sindicalisti, barzi bolnavi si senili, psihologi hanibalici ,elvisi decazuti, au sarit sa spele cadavre pe Realitatea si pe Antene. Toti cei care au mincat 2-3 boabe din palma mogulului stau astazi la coada sa-l transforme pe SOV intr-o victima a lui Basescu.

Ce e bine in tot acest circ este ca mitul inteligentei supranaturale, malefice, a lui Nush s-a spulberat in sfarsit; citind stenogramele, ai revelatia cit de obisnuit golan-escroc era Vantu. Pai daca ar fi fost vreodata un maestru al speculatiilor financiare , in afara de escrocherii de gestionar dambovitean, cum se face ca nu l-au bagat in seama pe Wall Street pina acum??


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 10 Sep 2010, 12:05 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(Michelle @ 10 Sep 2010, 01:00 AM) *
Nici o vorba despre SOV si arestarea lui?

Bine le zici! Cat o tine defilarea pupincuristilor la tvuri?
Daca au aia probe solide, ce o sa se intample cu o multime de 'vedete' ? unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 10 Sep 2010, 12:09 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(freeman @ 10 Sep 2010, 12:05 PM) *
Cat o tine defilarea pupincuristilor la tvuri?

pana cand incaseaza soldul facturilor neplatite pe motiv de criza de sovulet, trebuie inteles bine asta, nu poate semna ordine de plata din celula.

o manea i-ar trebui la domnu' sov ca sa devina popular in folclor, ceva de genul haiducul urmarit de potera. prinde sigur la deontologi si prostime deopotriva.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Sep 2010, 01:08 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



S.O.V. este in acest moment doar un infractor ca multi altii, a vrut sa influenteze politica din Romania dar s-a impiedicat de un ciot, Popa, un "prieten" care trebuia ajutat dar care odata prins a sifonat tot ce trebuia pentru infundarea lui SOV. Sper ca urmatorii din lunga lista a DNA sa fie Patriciu, Nastase, Necolaiciuc, Vanghelie, etc.

Acest topic a fost editat de Marduk: 10 Sep 2010, 01:15 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 10 Sep 2010, 02:03 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



ce haiosi sunt cateii bipezi care plang ca anchetatorii i-au impuscat in labutza cainele lui sov. solidaritate de haita.

cred ca jeoana e innebunit , nu mai face in viata lui SPA. sorry.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 10 Sep 2010, 02:04 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Sep 2010, 02:23 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Lupte in stil mafiot intre prima famiglia si cei care stau in spatele SOV-ului ! Pun ramasag pe orice ca au sa-i dea drumul. Asa cum a iesit si Solomon . Dupa sase luni devil.gif au ajuns la concluzia ca poate fi cercetat in libertate !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 10 Sep 2010, 04:19 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Normal ca ii vor da drumul! Nu poti tine pe unul ca SOV acolo. Plus ca presa democratica ar suferi immens.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 10 Sep 2010, 04:21 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 10 Sep 2010, 02:23 PM) *
Dupa sase luni devil.gif au ajuns la concluzia ca poate fi cercetat in libertate !

sa ai tastatura aurita ohyeah.gif . oh yeah baby ce mi-ar place dictatura asta , nutzi primminiztra!

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_b...foarte-mari.htm

brusc unii au o problema , pa persoana fizica care este ea in cipru . jamie.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 10 Sep 2010, 04:22 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Sep 2010, 08:21 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Auziti ce fac dobitocii de procurori ! In cazul O. Turcan au facut perchezitia la o alta adresa decat cea mentionata pe ordinul de perchezitie !! rofl.gif

Si :

CTP: O sa muriti de frig la iarna? Vintu e de vina

“Ceea ce se doreste acum daca luam in considerare componenta politica a arestarii, nu este ca domnul Vintu a pagubit niste oameni cu FNI. Se doreste acreditarea ideii ca domnul Vintu este responsabil pentru situatia tarii de acum. Aceasta este miza. Nu aveti bani pentru intretinere? O sa va fie frig in case la iarna? Sorin Ovidiu Vintu este de vina. E un caz tipic tinut la gheata. Il tii si il activezi cand ai nevoie. Domnul Vintu putea fi saltat si acum o luna si acum trei, dar un astfel de caz se pastreaza pana se considera eficienta arestarea lui”, a spus CTP despre arestarea lui SOV.

Acesta a mai adaugat ca o alta miza este salvarea pozitiei lui Traian Basescu si a PD-L in sondaje. “Era nevoie de asa ceva pentru ca situatia in acest moment a PDL si a domnului Basescu este catastrofala. Caderea in sondaje a fost violenta si singurul lucru pe care il putea face puterea era sa gaseasca vinovtţi, sa gaseasca o persoana impotriva careia sa indrepte ura publica


Acest topic a fost editat de March: 10 Sep 2010, 08:31 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 10 Sep 2010, 09:32 PM
Mesaj #28


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



asta zic şi eu, e tot un circ cu nimic mai bun decât cel cu DD, scos în faţă pentru a abate atenţia populaţiei de la problemele grave: adâncirea recesiunii, incompentenţa crasă a guvernului de a gestiona criza şi banul public, indolenţa politrucilor şi acoliţilor puterii faţă de plătitorii de taxe ş.a. Peste o lună nu se va mai auzi nimic de Vântu&Co. Necolaiciuc e bine mersi în America, după ce a adus CFR-ul la stadiul de ruină. Năstase la fel, nu cred că va avea niciunul de suferit. Corb la corb nu-şi scoate ochii...


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 11 Sep 2010, 12:36 AM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Asa vad unii, care n-au fost niciodata afectati de situatiile respective in mod direct si personal. Circ.
Pai, circul cine-l face ,nu televiziunile? Si cine are interesul sa fie circ si nu se mai inteleaga nimic din toata istoria, decit cei care urmeaza sa stea incarcerati.

Da, numai ca pentru circul asta au murit niste oameni.Este trist cum poporul roman uita prea repede si prea usor toate umilintele,ii uita pe cei ce-au luptat pentru libertatile lor, in schimb se lamenteaza adesea ca nu sunt gasiti vinovati.
Cred ca ne place mai mult sa ne plangem decit sa gasim solutii si asta ma duce cu gandul la cit de balcanici am ramas, ca nu se lipeste civilizatia asta occidentala de noi nici un milimetru.

Am admirat de curand tapiseria din Bayeux, care are aproape o mie de ani. O istorie glorioasa de la 1066 cind un conducator de osti zis si Bastardul, mai tarziu Cuceritorul si-a construit pe loc o flota si a traversat canalul infrangand uzurpatorul si cucerind regatul ce-i fusese promis. Numai ca bastardul avea sange de viking in el , ceea ce e o mica-mare diferenta.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Sep 2010, 07:47 AM
Mesaj #30


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 10 Sep 2010, 09:21 PM) *
“Ceea ce se doreste acum daca luam in considerare componenta politica a arestarii, nu este ca domnul Vintu a pagubit niste oameni cu FNI.

Deci nu a pagubit pe nimeni?
QUOTE
Se doreste acreditarea ideii ca domnul Vintu este responsabil pentru situatia tarii de acum

Cine a zis asta?!
Domnul Vintu putea fi saltat si acum o luna si acum trei, dar un astfel de caz se pastreaza pana se considera eficienta arestarea lui
Sau pana ai destule probe ca sa ajungi in fata judecatorului
QUOTE
o alta miza este salvarea pozitiei lui Traian Basescu si a PD-L in sondaje

Daca era asa, Vantu ar fi fost arestat cu o luna inainte de alegeri...
Nu este nici cea mai mica sansa ca Vantu sa fi fost arestat doar din motive care tin de faptele pe care el le-a facut, totul trebuie sa fie musai lucratura lui Basescu? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 11 Sep 2010, 10:27 AM
Mesaj #31


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Sau pana ai destule probe ca sa ajungi in fata judecatorului


ăsta-i baiul cel mai mare... durează prea mult procesele unor astfel de infractori sus-puşi. Când sunt aduşi în faţa judecătorului, nu prea mai există probe care să-i şi înfunde.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Sep 2010, 03:38 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Oficina a trecut la intocmirea de liste negre. devil.gif Cu adversarii lui Basea !

Platforma de știri condusă de Dan Tapalagă, unul din cei mai fanatici admiratori ai lui Băsescu, publică azi pe prima pagină o adevărată listă neagră a acelor politicieni, ziariști sau reprezentanți ai societății civile care au să ridicat anumite semne de întrebare în legătură cu arestarea lui Sorin Ovidiu Vântu.

În logica strâmbă a slujbașilor de la HotNews, dacă nu-l slăvești zi și noapte pe Băsescu, și zilele acestea ai avut și îndrăzneala să semnalezi chestiunile care par a nu fi în regulă în cazul reținerii lui SOV, înseamnă automat că ești ” avocatul lui Vântu, sluga lui Vântu, plătit de Vântu” . Și tot fără drept de apel, gata, te trezești trecut pe lista dușmanilor poporului. Conform sistemului de gândire bolșevică: cine nu e cu noi, e împotriva noastră!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Sep 2010, 03:52 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 10 Sep 2010, 03:23 PM) *
Lupte in stil mafiot intre prima famiglia si cei care stau in spatele SOV-ului ! Pun ramasag pe orice ca au sa-i dea drumul.

Eu cred ca SOV nu o sa iasa prea repede, cel putin pana nu ajunge acasa Popa, altfel exista riscul ca SOV sa-si ia zborul dar el stie lectia mai bine ca Necolaiciuc. Cat despre "luptele in stil mafiot" in opinia mea cine zice ca DNA actioneaza la comanda politica, azi, in acest caz, este un manipulator ordinar care actioneaza pentru un anumit interes care in acest moment imi scapa.

QUOTE(freeman @ 10 Sep 2010, 05:19 PM) *
Normal ca ii vor da drumul! Nu poti tine pe unul ca SOV acolo.

Cine este SOV? cine este Patriciu? Tiriac, Niculae, Becali, etc. Acesti indivizi sunt cetateni ai acestei tari si trebuie sa raspunda pentru faptele lor, daca plecam de la premisa ca acesti cetateni sunt mai egal decat altii comitem o gresala imensa, nu asa ar trebui sa functoineze democratia, dar cum democratia a fost inventata de oamenii pentru oameni, conteaza foarte mult omul.

QUOTE(March @ 10 Sep 2010, 09:21 PM) *
QUOTE
CTP: O sa muriti de frig la iarna? Vintu e de vina.

Un jurnalist ca CTP ros de o ura infecta, un tortionar care stie sa foloseasca mestesugul vorbelor pentru a instiga, a denatura, orice gandire logica, de bun simt.
QUOTE
“ .......nu este ca domnul Vintu a pagubit niste oameni cu FNI. Se doreste acreditarea ideii ca domnul Vintu este responsabil pentru situatia tarii de acum.

Niste oameni? daca nu ar fi fost manaria cu garantarea oferita de CEC, as fi zis ca SOV este nevinovat, in fond daca investesti ceva si te astepti la profit tot atat de bine poti iesi si in pierdere, adica te numesti investitor si-ti asumi niste riscuri, dar "niste oameni" reprezinta un grup de cetateni manipulati voit pentru a fi deposedati de bani.

QUOTE
"Aceasta este miza. Nu aveti bani pentru intretinere? O sa va fie frig in case la iarna? Sorin Ovidiu Vintu este de vina."

Ceva ma face sa cred ca CTP citeste postarile de pe acest forum sau de pe altele, care intoarce acum o butada forumistica, cum ca de vina pentru tot ce se intampla in tara asta e de vina Basescu, o manipulare ordinara, prea simpla pentru CTP, ma asteptam la ceva mai inteligent de la acest tortionar.


QUOTE(Erwin @ 10 Sep 2010, 10:32 PM) *
Corb la corb nu-şi scoate ochii...

Poate au venit vremurile cand si corbii or sa-si scoata ochii intre ei.

QUOTE(March @ 11 Sep 2010, 04:38 PM) *
QUOTE
.....publică azi pe prima pagină o adevărată listă neagră a acelor politicieni, ziariști sau reprezentanți ai societății civile care au să ridicat anumite semne de întrebare în legătură cu arestarea lui Sorin Ovidiu Vântu.

Dar cand i-au arestat pe camatari, pe borfasii de cartier de ce nu au ridicat semne de intrebare, se vede ca fiecare asteapta ceva "recunostinta" de la SOV. Eu zic ca pentru orice cetatean trebuie aplicata aceiasi procedura fie el gainar sau talhar cu guler alb.
QUOTE
Conform sistemului de gândire bolșevică: cine nu e cu noi, e împotriva noastră

Nu de la bolsevici a plecat aceasta gandire ci de la revolutionarii francezi, dar poate nici nu conteaza, important este ca in Romania cine se ridica impotriva unui sistem ticalosit, fie din domeniul administrativ fie din zona mafiei, este impotriva tuturor celor care au creat acele retele de profit care lucreaza complet autonome paralele cu cele legale, normale. CUMETRIILE AU DISTRUS ROMANIA, CA SISTEM DEMOCRATIC. Tinta tuturor celor care vor sa schimbe ceva in aceasta tara este sa atace toate aceste retele de PCR (pile, cunostinte si relatii) care a supravietuit "revolutiei" din decembrie, care a infestat ca o plaga societatea romaneasca.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Sep 2010, 07:09 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



important este ca in Romania cine se ridica impotriva unui sistem ticalosit, fie din domeniul administrativ fie din zona mafiei, este impotriva tuturor celor care au creat acele retele de profit care lucreaza complet autonome paralele cu cele legale, normale. CUMETRIILE AU DISTRUS ROMANIA, CA SISTEM DEMOCRATIC.
[/quote]
Videanu, Berceanu, Cocos, Ridzi, Udrea, asfaltistii,etc din ce sistem fac parte ? Ca vad ca tot ii ocolesti !

Acest topic a fost editat de March: 12 Sep 2010, 07:11 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 12 Sep 2010, 07:34 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(Marduk @ 12 Sep 2010, 04:52 PM) *
Cine este SOV? cine este Patriciu? Tiriac, Niculae, Becali, etc.
Acesti indivizi sunt cetateni ai acestei tari si trebuie sa raspunda pentru faptele lor...

Sunt oameni care au acumulat bani multi, asta inseamna ca au si o parte din putere... ca urmare isi folosesc puterea pentru a se salva...vezi cum si-au salvat unii copiii din scandaluri cu droguri etc. Un cetatean obisnuit are o putere foarte mica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 12:23 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman