HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

29 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Noua Uniune Sovietica
jet li
mesaj 29 Jun 2007, 12:29 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Suntem in UE acum, am fost prinsi.
Vom primi ordine de la UE si le vom asculta, pentru ca politicienii nostrii le vor asculta. De ce scrie in Constitutia noastra : stat suveran si independent daca domnu X ajuns nu stiu cum in parlamentul Europei sau domnu Y ajuns presedinte al Europei ne da ordine ? Influenta mea asupra acestor ordine e nesemnificativa, unde e democratia noastra atunci , oameni care se guverneaza dupa vointa lor ?
De ce devin lege regulile astea despre care nimeni nu m-a intrebat ?
UE - lucruri bune pentru oameni : calatorii libere si munca oriunde in UE. Atat, daca intr-adevar oamenii tarilor Europei sunt prieteni si UE e creatia si vointa lor, UE trebuie sa se opreasca la atat.

Constitutia Europeana nu a trecut la vot nici in Olanda nici in Franta, pentru ca sa o implementeze nu o mai numesc "constitutie" ci "tratat" si au rezolvat :

http://www.ft.com/cms/s/08ad3c74-1cbd-11dc...0b5df10621.html

QUOTE

It will no longer be a “constitution” and there will be some cosmetic changes to make it sound less threatening, but much of the original text remains. This is slightly embarrassing for countries like Britain, France and the Netherlands who are backtracking on referendum promises.

If all goes smoothly - and it is a big if - the new treaty could be in force in 2009 after ratification mainly in national parliaments.

EXPECTED TO STAY IN

● Full-time EU president - replacing six-monthly rotating presidency

● Single EU foreign minister (with a different name)

● European diplomatic service

● Slimmed-down 18-member European Commission (may be negotiable later)

● More qualified majority voting, fewer vetoes

● New voting system to make it easier to reach decisions

● Legal personality for the EU, allowing it to sign international treaties

EXPECTED TO BE AXED

● The “constitution” title: new text will simply amend old treaties

● Symbols of statehood: flag, anthem, motto (all will remain in practice)

● Charter of fundamental rights (but only hidden in an annex)

● Reference to primacy of EU law (it’s a fact anyway)


Un fost oponent al comunismului in Rusia compara noua Uniune Europeana cu Uniunea Sovietica :
http://www.prisonplanet.com/articles/june2...ictatorship.htm
QUOTE
It is no accident that the European Parliament, for example, reminds me of the Supreme Soviet. It looks like the Supreme Soviet because it was designed like it. Similary, when you look at the European Commission it looks like the Politburo. I mean it does so exactly, except for the fact that the Commission now has 25 members and the Politburo usually had 13 or 15 members. Apart from that they are exactly the same, unaccountable to anyone, not directly elected by anyone at all. When you look into all this bizarre activity of the European Union with its 80,000 pages of regulations it looks like Gosplan. We used to have an organisation which was planning everything in the economy, to the last nut and bolt, five years in advance. Exactly the same thing is happening in the EU. When you look at the type of EU corruption, it is exactly the Soviet type of corruption, going from top to bottom rather than going from bottom to top.

PB: But all these countries that joined the European Union did so voluntarily.

VB: No, they did not. Look at Denmark which voted against the Maastricht treaty twice. Look at Ireland [which voted against the Nice treaty]. Look at many other countries, they are under enormous pressure. It is almost blackmail. Switzerland was forced to vote five times in a referendum. All five times they have rejected it, but who knows what will happen the sixth time, the seventh time. It is always the same thing. It is a trick for idiots. The people have to vote in referendums until the people vote the way that is wanted. Then they have to stop voting. Why stop? Let us continue voting. The European Union is what Americans would call a shotgun marriage.



Acest topic a fost editat de jet li: 29 Jun 2007, 01:17 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 29 Jun 2007, 12:38 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE (jet li @ 29 Jun 2007, 01:29 PM)
Un fost rus care s-a opus comunismului compara noua Uniune Europeana cu Uniunea Sovietica :

blink.gif Cum adica "fost rus" ?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 29 Jun 2007, 01:11 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Greseala, editata


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Jun 2007, 01:11 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 29 Jun 2007, 05:45 PM
Mesaj #4


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (jet li @ 29 Jun 2007, 01:29 PM)
Un fost oponent al comunismului in Rusia compara noua Uniune Europeana cu Uniunea Sovietica

Oricine are dreptul de a spune si prostii. Libertatea cuvantului, nu? smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 9 Jul 2007, 10:12 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Asa o sa fie de aici inainte, legi trecute fara ca popoarele sa mai fie intrebate. Oamenii au votat impotriva constitutiei europene, acum liderii au rezolvat problema, nu o mai numesc constitutie ci tratat si nu mai intreaba pe nimeni, ar fi periculos , planurile le-ar putea fi stricate chiar de oamenii carora le vor numai binele. De aceea nici nu-i mai intreaba nimic

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=206...OI&refer=uk

QUOTE
`I want to ensure that these red lines in detail are part of the new amending treaty,'' Brown said at a press conference with Portuguese Prime Minister Jose Socrates, who holds the European Union's rotating presidency. ``If that were the case I see no reason to recommend a referendum to the British people.''

Britain was represented at the EU negotiations, which finished early on June 23, by Tony Blair, who Brown succeeded on June 27. He ruled out anything that would have given the EU control over British justice, foreign, welfare or tax policy.

The opposition Conservatives say Brown should call a referendum on the treaty, arguing that it is too close to the proposed EU constitution, which failed in 2005 after French and Dutch voters rejected it. Polls suggest British voters probably would vote against a treaty on the EU in the U.K.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 4 Feb 2009, 02:22 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Am un nou idol ! smile.gif
YouTube - Nigel Farage warns of euro meltdown

QUOTE
Ce am vazut in dimineata asta imi aminteste de vechile planuri cincinale sovietice. Azi dimineata am fost tratati cu o succesiune de birocrati imbatraniti si nealesi prin vot, care ne spun ce mare succes a fost toata treaba.

QUOTE
Euro inseamna o clasa politica impunandu-si vointa asupra popoarelor Europei. Amintiti-va ca doar doua tari au avut un referendum in privinta Euro, Danemarca si Suedia si ambele au spus "nu", acel mic cuvant pe care incercati sa-l evitati daca puteti.

QUOTE
Dar trebuie sa ne indreptam atentia spre situatia din Grecia. Mii de tineri demonstreaza pe strazi, cerand guvernului lor sa faca ceva, sa taie ratele, sa devalorizeze.
Dar guvernul grec este prins in camasa de forta EU, nu pot sa faca nimic, nici viitoarele alegeri generale nu pot schimba nimic. Cand am luat posibilitatea oamenilor de a-si determina propriul viitor prin vot, ma tem ca violenta ramane singura alternativa logica. Ce ati facut cu acest Euro : ati prins oamenii intr-o inchisoare economica.


Nu credeam ca o sa vad asa ceva vreodata in parlamentul EU smile.gif Exact ce spuneam : nu mai exista tari, exista provincii, care se supun ordinelor de sus. EU = noua URSS.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 4 Feb 2009, 04:38 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Da, doar ca toate sunt libere sa plece cand vor. Si nu o fac... Iar daca ar pleca, fii sigur ca n-or veni tancurile UE sa restaureze ordinea. Un pic de bun simt fata de tarile care chair au fost sub talpa URSS nu ar strica.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 4 Feb 2009, 05:59 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Blakut @ 4 Feb 2009, 05:38 PM) *
Da, doar ca toate sunt libere sa plece cand vor. Si nu o fac... Iar daca ar pleca, fii sigur ca n-or veni tancurile UE sa restaureze ordinea. Un pic de bun simt fata de tarile care chair au fost sub talpa URSS nu ar strica.

un pic off: as vrea sa vad un tanc cu stelute UE pe el. macar sa i se indeplineasca lui jet li visul. devil.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 5 Feb 2009, 10:38 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



turbo trabant de unde ai aparut si aici ? smile.gif
Nu se poate scapa de EU. Nu vezi ca nu ne-au cerut parerea nici la unirea cu EU nici la noua constitutie ? A votat parlamentul care e mai usor de manipulat. Mai sunt si alte moduri de a face razboi, mai bune decat invazia cu tancuri.

Cine e EU ? EU ne cere asta, EU ne cere cealalta. Cine ? Popoarele Europei preocupate de binele nostru s-au gandit sa ne dea niste reguli mai bune ?

Nu. O comisie formata din banditi :
http://www.youtube.com/watch?v=YWSYMpuCFaQ
toti supusi NWO, si care nu raspund in fata nimanui pentru ca sunt doar o comisie fac ei legi si dau ordine. Ordinele nu vin nici macar de la paramentul EU smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Feb 2009, 10:42 AM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(jet li @ 5 Feb 2009, 10:38 AM) *
Nu vezi ca nu ne-au cerut parerea nici la unirea cu EU nici la noua constitutie ? A votat parlamentul care e ...

... ales de noi. smile.gif

Chiar daca ar fi fost vreun referendum, ai vreun dubiu asupra rezultatului?

QUOTE
Cine e EU ? EU ne cere asta, EU ne cere cealalta.

Ce "ne cere" UE si este contrar intereselor noastre?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 10:48 AM
Mesaj #11


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



jet li, fii atent: urmeaza o noua runda a tratatului de la Lisabona. Atât o sa ne coace pâna când acceptam. "Acceptam" fara sa fim intrebati.
Dar... razbunarea vine, fii sigur. evil.gif

Stii cum e neamtu. Tace si rabda. Si rabda. Si rabda. Dar când i-a ajuns, arde toata Europa.

Acest topic a fost editat de Cla: 5 Feb 2009, 10:50 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Feb 2009, 11:16 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(jet li @ 5 Feb 2009, 10:38 AM) *
QUOTE
Nu se poate scapa de EU. Nu vezi ca nu ne-au cerut parerea nici la unirea cu EU nici la noua constitutie ? A votat parlamentul care e mai usor de manipulat. Mai sunt si alte moduri de a face razboi, mai bune decat invazia cu tancuri.
Cine e EU ? EU ne cere asta, EU ne cere cealalta. Cine ? Popoarele Europei preocupate de binele nostru s-au gandit sa ne dea niste reguli mai bune ?


UE este mai curand o uniune vamala si comerciala, care a avut ca idee uniunea vamala si comerciala dintre Tarile de Jos (Benelux). Punct de plecare in formarea UE a fost tratatul semnat intr-un oras olandez. UE nu obliga pe nimeni sa adere la uniune, nu refuza nici unei tari dorinta acesteia de a parasi uniunea. Ca dovada ca sunt tari pe teritoriul Europei care nu fac parte din uniune. Pana la urma avantajele de scurta durata sunt cele de natura economica, financiara si de securitate. Eu ma minunez citind ce aberatii poti sa faci in legatura cu UE. Am sa iau ca exemplu nemultumirea taranilor din Romania, Bulgaria, Grecia fata de produsele alimentare importate din UE. A interzis UE taranilor, investitorilor, comerciantilor sa produca si sa comercializeze produse romanesti pe piata UE sau in Romania? Este vorba de competitivitate calitate, costuri si multa multa munca. Toata lumea se plange in tarisoara noastra ca importam legume, carne, lapte, branzeturi, etc. Pai cine ne tine sa nu producem noi si mai ales cine ne poate obliga sa cumparam din magazine alte produse decat cele romanesti? Cine ne-a obligat sa distrugem CAP-urile, IAS-urile, Combinatele Agrozootehnice, sistemele de irigatii, UE? Prostia din capul nostru si politicienii dornici de inavutire asta ne-a impiedicat sa ne dezvoltam. Vine UE sa ne taie padurile? Am vazut la tembelizor ca taranii, ciobanii romani ingroapa blana oilor ca nu au ce face cu ea, in schimb in Australia, Scotia, Anglia s-au creat fabricute care folosesc lana ca materie prima pentru izolarea caselor, in locul vatei minerale. Daca stam in fata portii si ne plangem nu ne ajuta nimeni, singuri devenim dependenti de produsele altora lamentandu-ne ca are UE ceva su noi. Romanii nu au fost in stare sa ia banii alocati de UE, desi cotizam anual la aceste fonduri. Halal drunk.gif frusty.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 11:45 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 11:48 AM) *
jet li, fii atent: urmeaza o noua runda a tratatului de la Lisabona. Atât o sa ne coace pâna când acceptam. "Acceptam" fara sa fim intrebati.
Dar... razbunarea vine, fii sigur. evil.gif

Stii cum e neamtu. Tace si rabda. Si rabda. Si rabda. Dar când i-a ajuns, arde toata Europa.

Cla, mie mi-au ajuns pe la urechi cum ca la bruxelles se va intinde covorul rosu pentru nemti.e nevoie de banu nemtilor si asa ca germaniei i se vor da puteri sporite. ceea ce e de bine. sorry.gif

lisabona , pa si la revedere,a devenit inutila.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 12:09 PM
Mesaj #14


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Stii de ce e nevoie de banu nemtilor? Aia de la Bruxelles stiu foarte bine: Cât timp poti sa-l mulgi pe neamtu, îsi tine gura.
Si neamtu indura... si indura...
Lasa 80 de milioane sa explodeze deodata...
O revolutie se poate face foarte usor prin internet.

Acest topic a fost editat de Cla: 5 Feb 2009, 12:13 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 12:12 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 01:09 PM) *
Stii de ce e nevoie de banu nemtilor? Aia de la Bruxelles stiu foarte bine: Cât timp poti sa-l mulgi pe neamtu, îsi tine gura.
Si nemtu indura... si indura...
Lasa 80 de milioane sa explodeze deodata...

e nevoie de banu nemtilor ca sa nu se duca sandramaua la fund cu totul. normal ca trebuie sa le dea ceva nemtilor in schimb , cum ar fi niste posturi de conducere in UE.

cica niste francezi vor fi restructurati. vom vedea.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 12:16 PM
Mesaj #16


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Fara nemti si francezi (care sunt bankrott) ar fi EURO nimic.
De fapt, daca ma uit... ultima tara din EU care mai are ceva, pare a fi Germania. Restul.... forget it.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 12:19 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 01:16 PM) *
Fara nemti si francezi (care sunt bankrott) ar fi EURO nimic.
De fapt, daca ma uit... ultima tara din EU care mai are ceva, pare a fi Germania. Restul.... forget it.

pai ce ai zis in paranteze iti confirma de ce vin astia cu caciula in mana la frau merkel. se pare ca se cam termina cu dominatia birocratiei franceze devil.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 12:29 PM
Mesaj #18


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Trabant, Franta a belit-o. Stii, asta , Sarkozy - parca l-as vedea pe Asterix. Numai ca Asterix a avut intotdeauna succces, dar asta - nu.

Dar nici nu merge sa te duci cu caciula-n mâna la Frau Merkel. Are destul cu salvatul bancilor. Dar nu-i numa aia. Bancile, pah. Milioane de someri, aia-i problema!


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 12:34 PM
Mesaj #19


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ai auzit de PIGS?
Tarile, care (se spune ca vor pica din Euro)
Portugalia, Italia, Grecia, Spania.

Sunt curios.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 12:50 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 01:34 PM) *
Ai auzit de PIGS?
Tarile, care (se spune ca vor pica din Euro)
Portugalia, Italia, Grecia, Spania.

Sunt curios.

am auzit dar nu cred ca vor iesi . mai curand va pica euro sub valoarea de un dolar.

Grecia cica e cea mai cea dintre toate.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 01:11 PM
Mesaj #21


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Moment. Euro e ok, doalarul se-mpute, China nu mai are chef cum USA ar vrea.
Dar si in China se impute http://www.handelsblatt.com/politik/intern...ne-volk;2139089


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 01:16 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 02:11 PM) *
Moment. Euro e ok, doalarul se-mpute, China nu mai are chef cum USA ar vrea.
Dar si in China se impute http://www.handelsblatt.com/politik/intern...ne-volk;2139089

Cla, euro trebuie sa scada. cine mai cumpara pe recesiunea asta mertane si bmw-uri la asa paritate euro-usd?

eu m-as uita un pic la rubla. sandramaua acolo e atat de praf incat e cursul mai jos decat in 1998 cand rusia a facut poc.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 01:28 PM
Mesaj #23


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Huiuiuiii, tocmai ca pe vremurile astea se cumpara cele mei faine masini. De ce? Simplu. Omu de rând nu are bani, si-si cumpara un Golf, Astra.
Smecherii insa, arunca bani afara pe care nu-i au pe Maserati, Ferrari, etc. Cât mai merge. Pentru ca - Volkswirtschaft, weißt schon.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 01:32 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 02:28 PM) *
Huiuiuiii, tocmai ca pe vremurile astea se cumpara cele mei faine masini. De ce? Simplu. Omu de rând nu are bani, si-si cumpara un Golf, Astra.
Smecherii insa, arunca bani afara pe care nu-i au pe Maserati, Ferrari, etc. Cât mai merge. Pentru ca - Volkswirtschaft, weißt schon.

Cla, orice om sarac stie asa : intre o toyota produsa in sua sau oriunde in zona dolarului la un pret de 15,000 $ si un golf produs in "ue" la 25,000 $ e cam mare diferenta.

unul din motivele pentru care masina de export nemteasca gafaie e cursul. dar nue bai il "rezolva" ue thumb_yello.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 01:55 PM
Mesaj #25


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Cred ca vb de 2 chestii diferite: Eu vb despre omu de rand si ok. Pe de-alta parte despre smecherii cu Ferrari, Maserati, Jaguar.
Aia care cumpara acum repede, ca ramân fara bani... demnächst.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 01:56 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 02:55 PM) *
Cred ca vb de 2 chestii diferite: Eu vb despre omu de rand si ok. Pe de-alta parte despre smecherii cu Ferrari, Maserati, Jaguar.
Aia care cumpara acum repede, ca ramân fara bani... demnächst.

s-a terminat cu ferrari , gucci , vuitoane si alte alea. pentru ceva vreme si de acum inainte numai pe cartela.

din pacate nici porsche nu se simte prea bine.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 01:58 PM
Mesaj #27


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Porsche ist gesund. Frisst VW.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 02:02 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 02:58 PM) *
Porsche ist gesund. Frisst VW.

nu te-ai mai uitat de mult pe vanzarile la porsche, nu? blink.gif

ehei epoca de banuti usori facuti cu speculatii s-a cam dus. si ca urmare showroomurile s-au cam golit de tinerei nervosi si aroganti care luau porsche pe rata din salariu. acum raman doar cu rata.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 02:13 PM
Mesaj #29


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



da? Faaaiiiinnn clapping.gif hai sa vedem cum se rezolva cu Cayenne din RO spoton.gif Sau Q5,7, whatever.

Acest topic a fost editat de Cla: 5 Feb 2009, 02:15 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 02:17 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 03:13 PM) *
da? Faaaiiiinnn clapping.gif hai sa vedem cum se rezolva cu Cayenne din RO spoton.gif Sau Q5,7, whatever.

se rezolva simplu: autobuzul ohyeah.gif

se pare ca intram intr-o era a cumpatarii financiare. vorba aia neamtu cu 1 milion avere neta mergea cu golful lui vechi de 10 ani iar bulibasa cu Q7. trebuia sa crape.

LE: de aia e UE in papuci si in genunchi la berlin. cine sa dea banu de salvare: builibasa sau ala cu golful? numai ca ala cu golful vrea si ceva dobanda in schimb. ai dreacu nemti . jamie.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 5 Feb 2009, 02:21 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 02:38 PM
Mesaj #31


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Hai sa-ti zic ceva, ich habe nie einen Hehl draus gemacht:
Eu nu am masina. Si stii de ce? Pentru ca nu am nevoie.
Dupa colt e U-bahn, si magarul meu (Suzi 500 ccm) sta frumos in garaj.
Eu stiu cum e sa o iei dimineata cu autobuzul. No problem.
Dar Cayenne-oamenii aia o sa aiba o problema ohyeah.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 02:47 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 03:38 PM) *
Hai sa-ti zic ceva, ich habe nie einen Hehl draus gemacht:
Eu nu am masina. Si stii de ce? Pentru ca nu am nevoie.
Dupa colt e U-bahn, si magarul meu (Suzi 500 ccm) sta frumos in garaj.
Eu stiu cum e sa o iei dimineata cu autobuzul. No problem.
Dar Cayenne-oamenii aia o sa aiba o problema ohyeah.gif

depinde de zona , de infrastructura. dar amu caienne ala merita? scoate banu gros?

vezi cand se da jos neamtu din golful lui vechi iti arata ca e om cumpatat , mai ca iti vine sa faci afaceri cu el.deschide gura cum trebuie , gandeste , nu promite fara acoperire.

amu se da jos si pipitoiu de la banca din colt in cayenne alb si incepe sa iti explice : mosule, hai sa iti spun cum sa te imbogatesc. pai , fiule daca stii asa de bine de ce ti-ai luat cayenn-ul in leasing fara un ban jos desi ai cam vreo 40 de ani si stai in chirie si nu ai un ban deoparte?

ps: nu ma porni pe cate masini avem ca am mai multe decat am nevoie rofl.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 5 Feb 2009, 02:50 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2009, 03:12 PM
Mesaj #33


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(turbo trabant @ 5 Feb 2009, 01:47 PM) *
amu se da jos si pipitoiu de la banca din colt in cayenne alb si incepe sa iti explice : mosule, hai sa iti spun cum sa te imbogatesc. pai , fiule daca stii asa de bine de ce ti-ai luat cayenn-ul in leasing fara un ban jos desi ai cam vreo 40 de ani si stai in chirie si nu ai un ban deoparte?

Exact asta-i poanta. thumb_yello.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Feb 2009, 03:22 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



din ciclul noua uniune sovietica e varza de paris

http://www.zf.ro/zf-24/bce-mentine-dobanda...tienta-3865218/

astia mai au un pic si ii dau in cap lui trisoru sef, neamul lui melci ....


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 5 Feb 2009, 05:18 PM
Mesaj #35


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(Cla @ 5 Feb 2009, 12:48 PM) *
jet li, fii atent: urmeaza o noua runda a tratatului de la Lisabona. Atât o sa ne coace pâna când acceptam. "Acceptam" fara sa fim intrebati.
Dar... razbunarea vine, fii sigur. evil.gif
Stii cum e neamtu. Tace si rabda. Si rabda. Si rabda. Dar când i-a ajuns, arde toata Europa.


Stii cum e vorba aia... deutschland, deutschland uber alles... si iar si-o ia neamtul in freza... ca a mai luat-o si in trecut

QUOTE
Fara nemti si francezi (care sunt bankrott) ar fi EURO nimic
discutabil cat de bankrott sunt francezii, pentru ca se pare ca sunt cei mai putin expusi crizei financiare. pentru ca s-au tot contrat cu americanii au fost ocoliti de masina piramidala de facut bani care se evapora usor

Acest topic a fost editat de mutulica: 5 Feb 2009, 05:23 PM


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

29 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 12:03 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman