HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

 
Reply to this topicStart new topic
> Politica Trump, ce credeti de ea ?
Cla
mesaj 14 Dec 2016, 06:44 AM
Mesaj #1


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Sa nu credeti, dar asa e: ma bucur cu muci ca Hellary a pierdut alegerile.
Trump e pe cale sa organizeze un cabinet nou, cel mai important pentru noi e Rex Tillerson, urmatorul Ministru de Externe.
Fiind prieten cu Putin, Trump a aruncat toata politica de agresiune pe dos.
Sper ca vom fi prieteni cu rusii, ca nu mi-as imagina într-un caz de razboi cum ar arata Europa...

Voi ce ziceti ?


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 14 Dec 2016, 07:06 AM
Mesaj #2


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Momentan se încearca campania împotriva "Fake News", adica ce scriu pe net oamenii independenti.
Dupa ce au descoperit ei, s-a dat si Washington Post batuta, ca au mintit. Asta da, fake news, nmai sa prosteasca lumea.
Daaa, rusii-s de vina.

Si asta a fost "vestea" : Washington Post



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 14 Dec 2016, 07:11 AM
Mesaj #3


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



abis precis ca ar încerca sa ne zdrobeasca cu logica sa si antirusismului sau rofl.gif
Eu dimpotriva, pun pariu ca americanii se vor retrage încet-încet din România si va fi o perioada de pace.

Acest topic a fost editat de Cla: 14 Dec 2016, 07:15 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Dec 2016, 07:11 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 21 Dec 2016, 06:17 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Sa vedem din ianuarie 2017 primele mutari ale lui D.T., dupa care mai discutam. Pe mine ma intereseaza politica externa a lui D.T., pozitia USA fata Rusia, de Romania, de situatia din OM, Turcia flancul sudic, Ucraina pentru ca toate astea ne afecteaza direct.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Dec 2016, 03:22 AM
Mesaj #5


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



...numai de una mi-e teama, Marduk. Trump si-a facut multi dusmani în Washington, si doar stii ca americanii sunt foarte repede cu armele de foc...


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Dec 2016, 07:05 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu-l omoara nimeni, daca nu l-au impuscat pe H.B.O de ce l-ar impusca pe unul de-al lor, arian, american nativ!!?? D. Trump trebuie sa gaseasca, sa scoata de la naftalina calea catre idealul american, ideal ingropat de ultraliberalism. Daca sterge noroiul de pe MADE IN USA, si recreaza mitul dominatiei americane, chiar nu mai conteaza, cu cine se confrunta USA, ce conteaza este ca USA sa castige intodeauna.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 22 Dec 2016, 09:07 PM
Mesaj #7


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu uita de J.F.Kennedy.
Pe mine ma mira ca cetatenii din USA se enerveaza despre Obamacare, dar dau în fiecare zi 2 miliarde de dolari pentru armata.
Asta e o populatie care a crescut cu Coltul în buzunar.
Si pentru oamenii care dorm pe sub pod nu-s bani.
Daca în Germania ai nevoie de un doctor sau de un spital, fiecare primeste sprijin.
În America trebuie bani sa capeti ceva. Daca dureaza mult si mai ai si cancer, se duce si casa.
Pe mine nu ma mai vedea America, never ever.

Acest topic a fost editat de Cla: 22 Dec 2016, 09:25 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Dec 2016, 08:27 AM
Mesaj #8


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Mai stie cineva de Pervitin ?
Cu ocazia asta s-a permis Blitzkrieg. Soldatii n-au ajuns sa doarma, Pervitin au fost amfetamine la fel ca azi speed sau Christal meth.
Si LSD tot de germani a fost facut.
Am încercat si eu o data speed. Bine ca am avut 2 zile liber, m-am dres prin somn biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 23 Dec 2016, 08:34 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Dec 2016, 05:31 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Droguri din astea folosesc toate armatele din lume. Rusii in WW2 foloseau cu suces vodca drunk.gif iar la noi in armata era o ciocolata pe care daca o mancai nu mai dormeai cateva zile, dupa care cadeai efectiv din picioare.
Eu cred ca fratii Kennedy au fost asasinati de Mafie, dar s-a dorit ca totul sa fie cat de cat acoperit politic. D.T. nu va avea probleme cu americanii nationalisti, minoritatea ultraliberala din USA chiar nu mai conteaza daca D.T. reuseste sa le redea americanilor sentimentul de stabilitate si dominatie, ca putere mondiala.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Dec 2016, 07:18 PM
Mesaj #10


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 23 Dec 2016, 04:31 PM) *
Droguri din astea folosesc toate armatele din lume. Rusii in WW2 foloseau cu suces vodca drunk.gif iar la noi in armata era o ciocolata pe care daca o mancai nu mai dormeai cateva zile, dupa care cadeai efectiv din picioare.

Pun pariu ca a u fost tot methamphetamine. Nu dormi o saptamâna, dar când te apuca somnul, nu mai rezisti si, cum zici tu, pici din picioare.

QUOTE
Eu cred ca fratii Kennedy au fost asasinati de Mafie, dar s-a dorit ca totul sa fie cat de cat acoperit politic.

Asta o cred si eu, ori Mafia, ori CIA, nu stiu daca vom afla vreodata.




--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Jan 2017, 12:57 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Donald Trump:
"Faptul ca avem o relatie buna cu Rusia este un lucru bun. Numai oamenii "prosti" sau fraierii ar crede ca acest lucru este unul rau. Avem suficiente probleme in lume si fara asta. Cand voi fi presedinte, Rusia ne va respecta mai mult decat o face in prezent, iar ambele tari, cel mai probabil, vor lucra impreuna pentru a rezolva unele dintre cele mai presante probleme si aspecte ale LUMII!"

Pe unde-mi esti abis?

Te pomenesti ca si D.T. e rusofil! eu cred ca Trump ramane un om de afaceri care vede in colaborarea cu Rusia un potential pentru USA. Ce-o sa faca Romania? o sa continue sa fie rusofoba doar din cauza ca moldovenii n-au vrut sa se uneasca cu tara mama? din cauza tezaurului? sau vom profita de o deschidere a pietei din Rusia pentru produsele romanesti cu care consumatorii rusi erau obisnuiti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 8 Jan 2017, 04:24 PM
Mesaj #12


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Las-o balta, Marduk, n-o sa-l vezi pe rusofobul abis asa de repede, pun pariu ca asteapta degeaba sa ne traga una peste gura si n-are de ce.

Acest topic a fost editat de Cla: 8 Jan 2017, 04:31 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 18 Jan 2017, 04:32 PM
Mesaj #13


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE(Marduk @ 8 Jan 2017, 12:57 PM) *
Ce-o sa faca Romania? o sa continue sa fie rusofoba doar din cauza ca moldovenii n-au vrut sa se uneasca cu tara mama? din cauza tezaurului?


Am asa o senzatie cum ca nu e cazul sa fim rusofobi fix din cauza tezaurului; eventual am putea fi germanofobi sau helvetofobi din aceasta cauza, daca ma-ntelegeti unde bat ... Evident, it's just a hunch ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Jan 2017, 05:50 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(ypsilonalpha @ 18 Jan 2017, 04:32 PM) *
Am asa o senzatie cum ca nu e cazul sa fim rusofobi fix din cauza tezaurului...

Poate ca ar trebui sa fim ca francezii, anglofobi, din cauza c-au pierdut Quebec-ul, sau ca spaniolii care au pierdut batalia de la Trafalgar. Tezaurul este o problema, asa cum este si Basarabia, dar a manifesta rusofobie, a refuza colaborarea economica, comerciala etc. la nivel statal, diplomatic din cauza asta e ... ma intelegi unde bat? Chestia asta cu rusofobia mi-aduce aminte de niste scene din filmul Columna




Nu-i iubesc pe rusi, dar imi doresc din tot sufletul, ca romanii sa fie destepti si fara frica. Mai sper ca intr-o zi oameni ca Dodon mancurtul, sa fie pedepsit ca toti ceilalti care n-au pretuit omenia neamului romanesc.




Acest topic a fost editat de Marduk: 18 Jan 2017, 05:52 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 19 Jan 2017, 12:17 AM
Mesaj #15


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Mda, ma rog, eu ziceam doar ca nu cred ca tezaurul se mai afla la Moscova, si asta nu de ieri de azi, ci de prin anii 1920. A plecat probabil spre Germania, apoi a facut stinga scurt spre Elvetia, prin cine stie ce banca ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jan 2017, 02:37 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(ypsilonalpha @ 19 Jan 2017, 12:17 AM) *
...eu ziceam doar ca nu cred ca tezaurul se mai afla la Moscova, si asta nu de ieri de azi, ci de prin anii 1920...

Interesant. E de discutat pe tema asta, exista niste ipoteze despre Troțki, Mexic si aurul romanesc.
Legat tot de comunism, nu-i curios ca in timp ce intreaga lume i-a acuzat pe fascisti si nazisti, a fost un proces al acestora, nimeni nu se arata dispus sa acuze oficial comunismul de crime impotriva umanitatii!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Jan 2017, 02:17 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Azi vom intra in era "Trump", pentru mine este deja o zi istorica, doar pentru ca un personaj ca D.T. a reusit sa castige increderea a milioane de americani. Pus pe glume deochiate, cu propuneri politice cel putin curioase, tarand dupa el diverse acuzatii, refuzat de o mare parte a elitei culturale din USA, Donald Trump va rosti azi juramantul fata de USA, de poporul american, fata de idealurile parintilor fondatori etc. Grea povara, daca este sa tinem cont de firea lui Donald Trump, e posibil sa-l vedem dupa 4 ani albit complet, cica ar fi ceva normal pentru locatarul Casei Albe, de atatea probleme ce raman de rezolvat dupa administratia Obama. Pe mine, ca roman, ma intereseaza cel mai mult decizia lui D.T. in ce priveste parteneriatul strategic dintre Romania si USA dar mai ales daca are de cand sa se foloseasca de acest parteneriat pentru ai ataca pe rusi sau pentru a colabora cu acestia. Sa vedem cum vom trai in "era" Trump.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Jan 2017, 06:29 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am urmarit inaugurarea "erei trump"! concluzia: AMERICA FIRST. Donald Trump duce USA catre izolationism, conservatorism, nationalism si xenofobie. Nu stiu cum ne vor afecta toate astea, avand in vedere parteneriatul dintre Romania si USA, dar mi-ar placea ca politicienii romani sa inteleaga in sfarsit ca trebuie sa ne ajutam singuri. Avem tot ce ne trebuie in tara asta sa nu murim de foame si sa ne aparam onorabil in fata oricarui adversar. Am remarcat ca la inaugurare au tinut cuvantari si niste clerici, crestini si ebraici, dar nici un musulman, desi in USA traiesc 3,3 milioane de musulmani, declarati. Multi vorbesc despre antisemitismul noii administratii, dar Trump nu are nimic cu evreii ci cu veri lor semiti, arabii. Daca n-am disparut in alte vremuri mai grele, nu cred ca trebuie sa ne facem probleme azi, o sa-l sacrificam pe Dragnea pe altarul libertatii oferite de cei care vor invinge intr-un viitor conflict.

Acest topic a fost editat de Marduk: 21 Jan 2017, 06:34 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Jan 2017, 04:30 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



D.T. si-a luat rolul in serios, a anulat un tratat pe care B.H. Obama l-a considerat o realizare a administratiei sale. Sa vedem ce urmeaza?!! ONU si statutul acestei organizatii par sa fie urmatoarea tinta a republicanilor. NATO asteapta la rand, iar in conflictul din Siria Assad devine parte a negocierilor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2017, 12:17 AM
Mesaj #20


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Sunt curios si amuzat, Trump are de-a face cu organizatii pro-umanitare, sa vedem cum se descurca.
E o foaie la caterinca ca times.ro din Germania pe engleza, na hai cititi si voi.
Bineînteles la misto http://www.the-postillon.com/2017/01/mexico-tunnels.html spoton.gif
Mai ales ma amuza ca California vrea sa se desparta de USA... rofl.gif Este un Clafexit. Nu-i de gluma, sunt de 2 ori mai multi oameni dacât traiesc în România.
Trump ar zice - bine, Big Bang vine, atunci sa vada ei si Hollywwood cum se descurca.
Si asa si e. Tâmpita Madonna a promis un blowjob fiecaruia care a ales Hellary. Cred ca are multi ani gura plina.
Si cum e, Marijuana e legala în California. O fi fost foarte relaxata când a zis asa ceva.

Hai sa urmarim... spoton.gif

Marduk, ce conteaza ONU ? cu casa în New York ? Zi-mi. Americanii se pisa pe casa asta, care de fapt nu aduce nimic, nimic.
Bine ca se întâlnesc diplomati din toata lumea la alegeri de curve si stau la smalltalk, atât.
Si noi, prostii, îi platim. Din când în când zice cineva ceva si gata marea conferenta la nivel înalt, hai la sampanie si caviar, ce ne intereseaza lumea.
Ahda, dup-aia, curvele.

Acest topic a fost editat de Cla: 31 Jan 2017, 12:48 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2017, 06:06 AM
Mesaj #21


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Toata lumea s-a anectat de Fake News, cica vin de la oameni care n-au habar de politica.
Se întelege ca cei care "au habar de politica" manipuleaza oamenii.
Credeti-ma, Trump e un stâlp de doborât, pentru ca zice adevarul care nu va fi acceptat.
America (USA) supravietuieste doar prin razboaie, ceea ce Trump nu vrea.
Si-a facut multi dusmani care vor sa-si vânda armamentele...egal pe unde.
Nu m-as mira sa fie odata împuscat si cica dupa 50 de ani aflam de ce, dar nu aflam nimic. JFK.

Acest topic a fost editat de Cla: 31 Jan 2017, 06:11 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2017, 12:27 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 31 Jan 2017, 12:17 AM) *
...ce conteaza ONU ? cu casa în New York ?....se întâlnesc diplomati din toata lumea...

Pe undeva ai dreptate! Azi la nivelul asta informational pot face aceste conferinte prin video chat. Importante sunt deciziile si mai ales aplicarea acestor decizii in numele civilizatiei umane, nu locul in care se intalnesc.

QUOTE(Cla @ 31 Jan 2017, 06:06 AM) *
... Trump e un stâlp de doborât, pentru ca zice adevarul care nu va fi acceptat....

Trump ataca 70 de ani de liberalism si ipocrizie. Poate ca face greseli in anumite privinte dar pare dispus sa mearga pana la capat in aceasta restructurare a politicii mondiale. Problema este ca actiunile sale afecteaza intreaga planeta pe termen lung, dar pare ca americanii sunt disperati sa scape de datoriile uriase pe care lea au, de dependenta de Made in China si numai. Un lucru e clar, tot ce face este conform promisiunilor din campanie, rezultatele le vom vedea peste 4 ani.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 31 Jan 2017, 01:40 PM
Mesaj #23


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE(Cla @ 31 Jan 2017, 12:17 AM) *
Bineînteles la misto http://www.the-postillon.com/2017/01/mexico-tunnels.html spoton.gif
Mai ales ma amuza ca California vrea sa se desparta de USA... rofl.gif Este un Clafexit. Nu-i de gluma, sunt de 2 ori mai multi oameni dacât traiesc în România.


Asta cu de 2 ori Romania e o chestie ... mai trist pentru ei este ca hispanicii de acolo sint cam cit Romania, daca nu mai multi ... stai sa vezi secesiune urmata de incorporare "cu turle si sobe" la Mexic ... el Camino Real se va termina din nou in patria-mama la Sacramento, iar filmele o sa le faca la Sagrada Madera, nu la Holywood.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2017, 03:04 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu cred in acest scenariu. Anglo-saxonii sunt inca puternici in California, iar marea diferenta, in opinia mea, intre cele doua triburi, etnii, este tenacitatea, specifica anglo-saxonilor nu hispanicilor. California independenta! poate, unirea cu Mexicul? nu cred, mai degraba cred in alipirea Mexicului la California decat invers. USA trebuie privite ca un cumul de "triburi" exact ca in "Gangs of New York", "Once Upon a Time in America" etc. cu interesele lor, cu lupta pentru influenta in societate etc. Nu cred, inca, in divizarea USA, anglo-saxonii au prea multe in comun ca sa renunte la uniunea care i-a consacrat la nivel global. Eu ma tem ca USA sa nu alunece spre latura nationalista a anglo-saxonilor, a nazismului anglo-saxon, pentru ca daca se va intampla ceva de acest gen, numai Dumnezeu ne poate salva.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2017, 05:13 PM
Mesaj #25


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Hahahahahaaaa, Marduk, chiar crezi ce vezi ?
As da o bere pentru tine la Cabo Wabo.

Cabo Wabo


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2017, 05:28 PM
Mesaj #26


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2017, 02:04 PM) *
Eu ma tem ca USA sa nu alunece spre latura nationalista a anglo-saxonilor, a nazismului anglo-saxon, pentru ca daca se va intampla ceva de acest gen, numai Dumnezeu ne poate salva.


Eu ma tem ca o sa-l omoara ca prea bine zice adevarul care le stea unor indivizi în gât.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Feb 2017, 06:11 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Azi am citit o stire care m-a socat, mai ales ca afirmatia apartine unui politician american. Daca USA au un plan comun cu Rusia pentru reinpartirea Europei, ar fi cazul sa stim si noi, romanii, asta pentru a nu ne trezi ca pe vremea nazistilor, partenerii nostri in acea vreme, cand acestia ne-au fortat sa acceptam pactul R-M.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 18 Feb 2017, 11:54 AM
Mesaj #28


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



E o prostie. Întreaba-te de când deja America înconjura Rusia cu NATO si da !! si prin România, si tot ce e rau pe lume ar fi vina lui Putin.
Asta a mers prin politica Clinton si Europenii hop si noi, sanctiuni, Bruxelles, etc.
Numai ca Trump nu vrea Razboi Rece cu Rusia, si teapa asta le sta în cur celor de la Washington si Pentagon, si mai ales industriei de armamente.
De-aia si vor sa-l discrediteze, pe sleau asta se numeste sabotaj.
O încearca prin presa, dar nu le cam merge, de-aia turbeaza cum (mai) pot devil.gif
Cine oare-si taie craca de sub fund ? Se arunca ca CNN Kamikaze ca sa-si salveze scaunele de sub cur, si auzi si vezi doar prostii si calomnii.
De parca toata Lumea ar fi proasta si ar crede ce mint ei.
Cum e cu NATO ? Fac manevre prin Ukraina, desi nu e tara care apartne de NATO. Si spun, ca tembelul Stoltenberg, ca rusii aduc tancuri în Donbass.
Partea proasta e, ca niciodata n-au putut dovedi asta.
Pe de alta parte, Dracushenko sau cum îl cheama pe ala din Ukraina, a crezut ca intra în UE si NATO, ei ioc, nimeni nu-i vrea.
Si asa se întâmpla ca au belit-o. E razboi civil, pe nimeni nu-l intereseaza si oamenii nu au de mâncare. Fain, nu ?
Atât despre "Revolutia Oranj" de la Kiew, e o catastrofa. Nu-i de mirare ca oamenii din Crimeea au vrut sa fie alipiti de Rusia, cu 90%.
Si tembelii din "Vest" înca mai sustin ca Putin sa dea Crimeea înapoi Ucrainei rofl.gif asta da democratie !!

*nota: Steinmeier e noul presedinte al Germaniei. Noi, ca oameni de rând, n-am avut nicio sansa sa alegem. Asta da, "democratie" 50.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 18 Feb 2017, 12:22 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 20 Feb 2017, 10:11 AM
Mesaj #29


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



...nu pot sa ma abtin, dar asa un joc de cuvinte mai rar... am dat peste Super Trump rofl.gif

Supertramp - Breakfast in America


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Apr 2017, 10:17 AM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Super melodie. clapping.gif
Cat despre Trump, dupa cum a reactionat in Siria, pare sa fie conducatorul celor care vor sa RESETEZE intreaga planeta. Nu m-ar mira s-o faca, in fond e un antreprenor, distruge ca sa construiasca.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 8 Jun 2017, 12:04 AM
Mesaj #31


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Trump a belit-o. Tine cu Arabia Saudita despre care se stie ca livreaza arme la IS.
Saracul Katar e doar un miel, ca cica tine cu Iranul. Spuneti-mi voi ce de-a dracul are Iranul de-a face cu amenintarea SUA ?
Dar ei baga... pâna ce se ajunge la razboi, ca altceva nu stiu cei de la Pentagon.
Bineînteles cu ajutorul Israelului.

Acest topic a fost editat de Cla: 8 Jun 2017, 12:07 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 1 Mar 2018, 05:16 AM
Mesaj #32


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



...si de câte ori nu o face politica ce reuseste muzica.
Trump vrea garduri, deja le doboara Billy Gibbons. Ascultati, e Latino, Rock si Blues.
Apropos, el e din Texas (ZZ TOP)

Perfectamundo


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Feb 2019, 09:55 PM
Mesaj #33


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



A bagat-o. Compexul militar i-a zis pe unde se duc miliardele de dolari, si daca nu.... Mister President.... hmmm...

Asa ca chinuim niste negri si arabi de ochii lumii, ca sunt rai. Noi suntem cei buni.
Guantanamo e o baza buna.

V-ati intrebat vreodata de ce e Guantanamo pe Cuba?

Acest topic a fost editat de Cla: 11 Feb 2019, 10:01 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 08:51 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman