HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mituri, sau cum am fost prostiti
Mara
mesaj 9 Oct 2007, 08:38 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Cu plecare de aici, eu ma simt fraudata! Toaata viata, ba parintii, ba ai de-au facut desene animate rolleyes.gif au dat-o sus si tare ce grozav e spanacul si ce mult fier contine! Ca sa ajung la trezeci de trandafiri ohyeah.gif si sa aflu ca nu??? Adica am mancat de pomana atatia ani spanac si tot neferoasa sunt! rofl.gif

Asa ca m-am gandit sa facem un topic despre mituri, asa incat ai mici de citesc Hanu sa nu ajunga ca noi! laugh.gif Voi, cu ce ati fost pacaliti?


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 9 Oct 2007, 09:57 AM
Mesaj #2


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Mara @ 9 Oct 2007, 08:38 AM) *
Voi, cu ce ati fost pacaliti?

Cu Mos Craciun biggrin.gif
Dar cica "daca înghiti guma de mestecat ti se lipesc matele" rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 9 Oct 2007, 10:08 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Aaa, da, uitasem de guma de mestecat! Mie mi-a mai vandut una similara bunica-mea: sa nu mananc coca (ador coca de cozonac) pentru ca mi se lipsesc matele! Ale naibii mate! rofl.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Oct 2007, 10:08 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cla
mesaj 9 Oct 2007, 10:54 AM
Mesaj #4


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Chiar, mie-mi placea sa mananc drojdie drool.gif ... si bineinteles cand avea nevoie mama unsure.gif , nu mai era ohyeah.gif
Ma atentiona sa nu mai mananc, ca ma umflu si îmi plezneste burta rofl.gif
No, ca pâna azi nu mi-o pleznit biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 9 Oct 2007, 11:08 AM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Vasele Zepter...o mare tzeapa,desi am prieteni care gatesc in ele si-s foarte fericiti,mie mi se par prea complicate procedurile-necesita si adaptarea flacarii la aragaz la minimum-minimorum,prea grele cind trebuie sa le speli,dureaza la fel de mult daca nu chiar mai mult sa fiarba carnea de vita de exemplu,dar si legumele care ramin tari si par nefierte...ei zic ca pastreaza in felul asta vitaminele(pe asta n-am cum s-o verific!!!),de lipit se lipeste pe fund orezul mai rau ca la vasele smaltuite,una peste alta eu nu le mai folosesc decit pt gatit la abur dar si aia ma enrveaza sa am ditamai piramida pe aragaz. ohyeah.gif in rest imi ocupa un impresionant spatiu in bucatarie si ...straluceeeesc!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 9 Oct 2007, 11:12 AM
Mesaj #6


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Referitor la spanac...contine si foarte multi oxalati care extrag calciu din organism deci preferabil ar fi sa-l fierbeti in lapte ca sa se combine deja oxalatii cu calciul din lapte! iar oxalatii astia sunt responsabili si de unii calculi renali...


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 11 Oct 2007, 08:06 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Mama imi spunea mereu cand eram mica, sa nu mananc prea multe dulciuri ca altfel mi se dezleaga buricul yikes.gif
Si eu, fraiera, o credeam rofl.gif


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 15 Oct 2007, 10:23 PM
Mesaj #8


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Mitul bunicutei mele - daca ma joc in jar (aveam o placere nebuna), seara o sa fac pe mine rofl.gif

Acest topic a fost editat de Aramis: 15 Oct 2007, 10:23 PM


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 15 Oct 2007, 11:41 PM
Mesaj #9


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Clar... daca te joci cu chibritele, te pisi in pat spoton.gif
Sa nu manânci nebunele, ca înnebunesti (erau doar bobite de soc rofl.gif )
Si ce bune erau, si nu ni-s nebuni biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 16 Oct 2007, 02:58 AM
Mesaj #10





Guests






Si eu am fost piromana de mica si si pe mine ma pacaleau ai mei ca daca ma joc cu focul fac pishu in pat rofl.gif
De facut, am facut pana la 7 ani, fie ca ma jucam, fie nu rofl.gif asa ca am realizat ca e vrajeala si am continuat sa dau foc la casa rofl.gif

M-au pacalit cu multe, da' nu mi le amintesc acum biggrin.gif (ah, bau bau e una din pacaleli, din pacate si acuma functioneaza rofl.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Oct 2007, 05:04 AM
Mesaj #11


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



@Afro: cumpara-ti un futon sau o saltea, sa nu mai ai nevoie sa te uiti pe dedesupt daca vine bau-bau rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 16 Oct 2007, 07:40 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Mama avea una tare rau de tot pe care i-am intors-o imediat impotriva. Tot imi spunea ea, cand eram micuta, ca m-a luat de la tigani pe un caush de faina. Normal ca nu o credeam dar cand eram suparata tare pe ea (cand ma certa sau ma chelfanea) i-o tranteam la fix: "Mama vitrega ce esti!". Si asta chiar o ustura.


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 16 Oct 2007, 05:46 PM
Mesaj #13


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



si eu care m-am ferit de spanac de frica sa nu indic nordul in somn


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Oct 2007, 07:05 PM
Mesaj #14


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Verisoru'-meu avea o vorba: "Nu mânc buruiana din padure"
Atât despre spanac... rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 16 Oct 2007, 10:47 PM
Mesaj #15


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



se zice că, dacă te gâdili, eşti mincinos... eu mă gâdil, mai ales când sunt... sincer! tongue.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 17 Oct 2007, 04:17 PM
Mesaj #16





Guests






Erwin, pai asta ar insemna ca-s cea mai mare mincinoasa din lume, ca eu ma gadil dinainte sa ma atinga careva rofl.gif

Cla, nu merge doar saltea, ca acum sub patul meu este depozit si nu vreau sa-mi deranjez magazia rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 17 Oct 2007, 05:07 PM
Mesaj #17


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Afro, am si io o îmburligatuira de-aia, le pun în pod ca în beci e prea nasol biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 15 Nov 2007, 09:31 PM
Mesaj #18


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



La mine, ai mei au fost mai horror biggrin.gif Si astea au inceput cand eram mic, evident, si nu stateam sa ma imbrac. Deci: daca nu iti iei repede si cel de-al doilea ciorap, ramai orfan. Tot asa, daca nu incalti imediat cel de-al doilea pantof, vei pierde un membru al famiiliei. biggrin.gif Are rost sa spun ca nici in ziua de azi nu ma veti vedea intr-un ciorap sau intr-un papuc? rofl.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 16 Nov 2007, 03:06 AM
Mesaj #19





Guests






rofl.gif Si eu am auzit ca daca stai incaltata numai la un picior iti moare mama biggrin.gif Ajunsesem experta sa ma incalt la ambele picioare o data rofl.gif Si sa ma si descalt, ca deh, nu voiam sa moara mama rofl.gif

Cla, nu se exista pod sau beci unde stau si nici magazie n-au astia in curte biggrin.gif

Mi-am amintit de "daca nu papi tot/faci asta te fura tiganii" - si cum peste tot in jurul meu era cate o shatra ce se holba mereu la mine, logic ca functiona rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gavrochette
mesaj 17 Nov 2007, 02:27 PM
Mesaj #20


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 351
Inscris: 6 September 07
Din: in iarba
Forumist Nr.: 10.485



Asta cu papucii mi se spuneau si mie, dar nu mi-a murit nimeni desi mi se intampla des sa umblu cu un singur papuc laugh.gif
Si bunica imi zicea ca daca ma ud cand spal vasele, o sa am barbat betiv rofl.gif dar Danutul meu nu bea decat la ocazii (adica e un eveniment ca bea el alcool laugh.gif)

Acest topic a fost editat de Gavrochette: 17 Nov 2007, 02:31 PM


--------------------
I got PMS and a gun, so don't push it.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 17 Nov 2007, 07:19 PM
Mesaj #21


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Bai, e prima data cand aud asta cu papucii.... si imi dai seama ca ai mei nu m-au prostit cry.gif Eu ce scriu pe topicul asta?

P.S. P-aia cu daca te "matura" cineva nu te mai mariti o stiti? Sau daca nu mananci tot din farfurie iti lasi norocul acolo? Sau daca mananci pe coltul mesei e iar de rau (parca tot cu maritatul)? Sau daca stergi firimiturile de pe masa cu mana se intampla iar ceva rau.... laugh.gif (noroc cu colega-mea mega-superstitioasa ca am mai invatat si eu cate ceva... daca mama nu a avut grija sa ma educe:lol: )

Acest topic a fost editat de Serenity: 17 Nov 2007, 07:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gavrochette
mesaj 17 Nov 2007, 08:57 PM
Mesaj #22


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 351
Inscris: 6 September 07
Din: in iarba
Forumist Nr.: 10.485



Pe aia cu matura o stiu si eu laugh.gif Si mai stiu ca daca citesti in timp ce mananci, iti mananci mintea rofl.gif Pai in ritmul asta eu ar trebui sa nu mai am nici un neuron rofl.gif


--------------------
I got PMS and a gun, so don't push it.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 18 Nov 2007, 01:35 AM
Mesaj #23


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



când eram mic, bunicii îmi ziceau să nu râd vinerea că o să plâng duminica! Şi eu care credeam, vinerea mă feream de chefuri şi distracţii, că de vreo 2-3 ori s-a întâmplat! rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 18 Nov 2007, 01:38 AM
Mesaj #24





Guests






Vaaai, cum am putut sa uit de aia cu matura, ca eram ingrozita cand cineva ma matura din greseala, desi de cele mai multe ori eu m-am maturat, tot din greseala? laugh.gif Si inca nu m-am maritat rofl.gif

Aia cu farfuria si norocul se poarta si la bautura, functioneaza pe acelasi principiu laugh.gif

Yup, la coltul mesei nu te mai mariti - iara biggrin.gif Soarta a facut ca locul meu la masa sa fie in cel mai colt de colt, drept urmare sor-mea vitrega s-o maritat prima, aia mica a doua, io tot nemaritata rofl.gif

Firimiturile de pe masa sterse cu mana fac a paguba si saracie mare biggrin.gif Damn, fato, nu te-au invatat ai tai nimic? rofl.gif

Daca citesti in timp ce mananci uiti tot ce-ai citit pana termini de mancat - sau asa se zice biggrin.gif

La fel: daca tii poseta pe jos faci a saracie, iar daca mananci din poala iti mananci norocul ... Britii n-au auzit de astea, dar dupa ce mi-am tinut poseta pe jos vreo 3 luni, din lipsa de spatiu, descopar ca nu mai vin bani de nicaieri rofl.gif

Puii mei, daca ne-am dicta vietile dupa superstiile astea, am fii tare stresati si nedormiti rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 18 Nov 2007, 03:05 AM
Mesaj #25


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Na, io le facui pe toate de mai sus cu mult spor (mai ales aia cu cititul la masa si sters masa cu mana... all the time). Daca o sa am o viata de rahat, macar stiu ca mi-am facut-o cu mana mea biggrin.gif

Ah, si aia cu poseta pe jos. Numai pe-acolo o arunc... ca e acasa sau in localuri/scoala/etc.

Acest topic a fost editat de Serenity: 18 Nov 2007, 03:06 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 18 Nov 2007, 04:15 AM
Mesaj #26





Guests






Clar ti-ai facut-o cu mana ta, la propriu rofl.gif harhar.gif

Deh si eu mi-am facut-o cu mana mea la modul ca nu am facut ce trebuia facut, nu ca am azvarlit poseta pe jos. Dar am rearanjat si acuma o pot tine pe sus, doar asa, de control rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
an_dra
mesaj 30 Nov 2007, 10:06 AM
Mesaj #27


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 23
Inscris: 9 February 04
Forumist Nr.: 2.157



Mai...bine v-am regasit
Se pare ca voi nu sti ca,daca mancati direct din oala o ploua in ziua nuntii?
Si nici nu trebuie sa duci gunoiul din ca sa seara "ca-ti faci de urat"? rofl.gif
Mai...sa-mi reamintesc si va mai spun... rolleyes.gif


--------------------
.."eu nu strivesc corola e minuni a lumii/si nu ucid cu mintea-mi ,tainele ce le-ntalnesc in calea mea....."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 30 Nov 2007, 10:49 AM
Mesaj #28





Guests






Ooooo, ba da, stiam biggrin.gif Doar ca am uitat de ele rofl.gif

Dar mie-mi place ploaia, asa ca nu-i bai biggrin.gif Iar cu gunoiul cica iti duci norocul afara din casa, asa ca nu-l duc seara rofl.gif

Dar daca lingi cutitul inseamna ca mori sarac? rofl.gif Mereu dadeam replica: lasa, mai bine mor sarac si traiesc bogat, decat invers rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 30 Nov 2007, 09:45 PM
Mesaj #29


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai revenit la Han, an_dra! han.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 23 Jan 2008, 01:07 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Nici ai mei parinti nu mi-au impuiat capul cu prostii din astea, dar le aflam de prin alte surse. Si iaca in modul asta am aflat de la una bucata colega de scoala foarte superstitioasa (cand eram in clasele unu-patru) ca sambata (nu martea!) sunt trei ceasuri rele. Si culmea este ca in perioada aia cand aveam ideea asta in cap, sambata mi se intamplau toate: mi-am rupt mana intr-o sambata, in alta mi-am spart capul, numai sambata ma juleam/taiam/beleam/zgariam in tot felul de cehstii.... pana cand a pus mama capat "blestemului" si nu m-a mai lasat afara la joaca sambata. Cu timpul am uitat de "superstitia" asta si am revenit la normal.


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vvv@li
mesaj 30 Mar 2008, 02:54 PM
Mesaj #31


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 160
Inscris: 9 March 08
Din: Bucureti
Forumist Nr.: 11.368



Si mie mi-au tot spus ai mei parinti si bunici o groaza de " sa nu faci asa ca.........."
Nu stiu sigur daca se pot numi mituri, superstitii, sau doar .......vorbe care sa te sperie " ca sa nu faci".
Oricum , iata ce imi mai amintesc de pe atunci (si trebuie sa va spun ca la mine aveau " efect" , adica ma speriam si le ascultam)

Sa nu treci peste cineva / sa nu il pasesti ca ramane mic.

Sa nu iti tai unghiile lunea.

Sa maturi dupa masa ca daca nu sta Maica Domnului in genunchi pt. tine.

Sa nu dai sare din casa / sau bani lunea.

Sa nu maturi noaptea. Sa nu arunci noaptea gunoiaul ca iti arunci norocul si averea.

Sa nu te uiti seara in oglinda si sa nu iti perii parul ca cica te gatesti pentru moarte si/sau te faci urata. ( eu ma mai uitam si acum sunt urata unsure.gif

Sa nu vb la masa. ( oare de ce? )

Sa nu mananci bomboane de la cineva strain ca au otrava ( aici ma cam pacaleau drool.gif )

Sa nu vb. cu straini ca te fura. rofl.gif

Sa nu tai painea pe fata ca tai fata lui Iisus

Sa nu tii painea cu intoarsa cu fata in jos .



Sa nu bei multa apa ca faci broaste in burta rofl.gif rofl.gif rofl.gif



Sa nu inghiti samburii / semintele de la .........orice , ca iti rasar in burta si cresc acolo... blink.gif


Sa nu mananci seminte de floarea soarelui cu coaja cu tot ca faci apendicita .

Sa arunci dintele peste casa ca altfel nu iti creste altul ( pt. dintii de lapte .........)

Sa nu rozi bomboanele . Uffffff.

Sa mananci morcovii din supa / mancare . UFFFFFFFFFFF


Sa nu mananci culcat / in pat ca tragi a boala.

Sa nu scoti limba ca ti-o taie popa.

Sa nu te joci cu cutitul ca fug ingerii de tine.

Sa tii cutitul cu varful spre Apus ca sa il intepi pe dracu...

Sa ai grija sa nu spargi oglinda : 7 ani ghinion.

Sa nu spargi geamuri ca o sa ai parte doar de cioburi pe lumea cealalta (de mancare). ( si nica ca nu am spart de frica)

Sa nu iti rozi unghiile ca o sa mananci doar unghii in iad. ( cu asta nu prea m-au ........ imi rodeam unghiile.......)

A da era sa uit , mai ales la tara, vara, in vacante:

Sa ai grija sa nu te spurce cucul sau pupaza. ohyeah.gif
Sa nu mananci dupa scapatatul soarelui.


Cam asta imi amintesc ... jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 31 Mar 2008, 06:51 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



io imi aduc aminte de o singura trasnaie, care a functionat ani multi.
copil fiind eram tare mofturoasa la mancare. si intr-o zi mi-a spus frate'meu ca daca nu mananc mi se subtiaza gatul (pe interior.. laringele-faringele-si-esofagul) atat de tare incat la un moment dat are sa se lipeasca si nu o sa mai pot manca nimic.
Mult timp de-atunci, desi stiam ca e tampenie, tot simteam ca mi se innoada gatul daca nu mananc.
rofl.gif


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaîmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 31 Mar 2008, 07:13 PM
Mesaj #33


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



Ih ! Naspa un frate d'asta. Te opreste sa ai o silueta de foto-model (umeras) rofl.gif

vvv@ali, da' ai fost un copchil plin de complexe ! cum naiba de ai supravietuit ?! roflmao.gif

Acest topic a fost editat de simonsays: 31 Mar 2008, 07:14 PM


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 31 Mar 2008, 07:21 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(vvv@li @ 30 Mar 2008, 04:24 PM) *
Sa tii cutitul cu varful spre Apus ca sa il intepi pe dracu...

laugh.gif, asta chiar le intrece pe toate ...



--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdA!
mesaj 31 Mar 2008, 07:36 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.554
Inscris: 11 May 04
Forumist Nr.: 3.457



QUOTE(vvv@li @ 30 Mar 2008, 02:54 PM) *
Sa nu te uiti seara in oglinda si sa nu iti perii parul ca cica te gatesti pentru moarte si/sau te faci urata. ( eu ma mai uitam si acum sunt urata unsure.gif


Tiiii.. sa stii ca d'aia-s io cum sunt. Ca-mi periam tzeasta seara de seara.. de murit n-am murit pan'acu.. da' si cum am ajuns arat... rofl.gif

@Simon.. da. sa stii. o sa il iau de urechi pe frate-meu, ca din cauza lui sant cat un dulapior de baie.


--------------------
Amice, esti idiot! (I. L. Caragiale)

feel the rain on your skin, no one else can feel it for you
Dar din dar se face Raiul
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>cea preaîmpiedicată</span>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 06:11 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman