HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Pestisorul De Aur, unde-i?
l-ati gasit?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 7
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
punctt
mesaj 28 Jul 2005, 02:29 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Stiu ca mai este un subiect legat de pestisorul de aur. Acolo iti spui dorintele, daca intalnesti acel pestisor.

Eu as vrea sa discutam aici, despre drumul vostru in cautarea pestisorului. V-a indrumat cineva? E scris pe undeva despre zona unde gasim acel pestisor...

Hai sa dam frau imaginatiei, sa vedem ce-o iesi.

Poate totusi exista acel pestisor de aur... yeah.gif

Ori voi l-ati gasit deja... smile.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 28 Jul 2005, 10:52 AM
Mesaj #2


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Mami io nu stiu daca l-am gasit. Tot ce se poate... numai ca daca mi-o fi iesit in cale intr-una din perioadele mai sumbre ale vietii o fi aterizat in tigaie inainte sa-si poata deschide gura unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brazen
mesaj 16 May 2015, 06:59 AM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 150
Inscris: 17 April 15
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 75.120



Eu cred ca l- am gasit era intr- o dimineata - ce zic eu dimineata era noapte la 4 ... de iunie. Noapte si racoare. Cand am ajuns la " balta " era feeric : luna- oglindita in apa- liniste - incremenire- sentiment de uimire in care spui " doamne ai adus aici un pic din tine" dar a durat putin momentul de fericire caci am auzit primul tantar care era atat de infometat ca era sa- mi intre prin piele. Am inceput sa cautam disperati solutia anti- balauri de balta instruiti sa perforeze piei de oraseni - am reusit la inceput prin eschive tactice sa evit pagube majore dar erau multi si bine organizati astfel ca momente de panica m- au napadit si am capitulat . Cand am gasit solutia era deja prea tarziu. Am asteptat cuminte si resemnata sa prind primul pestisor nu era auriu dar mi- am pus niste dorinte : sa nu mai ajung niciodata la pescuit, sa extermine toti tantari de acolo, sa rasara soarele mai repede ca inghetasem de frig . Mi- a indeplinit doar doua din trei semn ca nu era el pestisorul de aur era probabil ceva ruda cu el poate un var poate un unchi. Tu ? Buna doamna - nu ne- ai spus .... L- ai gasit ? Au trecut de atunci doar zece ani ...

Acest topic a fost editat de brazen: 16 May 2015, 07:01 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 16 May 2015, 06:59 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
rogvaiv
mesaj 16 May 2015, 08:45 AM
Mesaj #4


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



L-ai prins, pānă la urmă?
Pe peștișor...
smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 02:32 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman