HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Al Doilea An La Han, Impresii, opinii, critici, propuneri :)
Mihai
mesaj 24 Feb 2005, 10:13 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Dragelor, dragilor, in scurt timp Hanul va implini doi anisori. wub.gif Doi anisori de existenta, doi anisori de cand gazduieste discutiile de aici.

Motiv pentru care este un moment al bilantului, pe care va invit intai pe dumneavoastra sa il realizati. smile.gif

Ce v-a placut la Han? Ce nu v-a placut?

Care sunt propunerile dumneavoastra pentru al treilea an? Dar criticile?

A evoluat Hanul? In ce mod?

Care este diferenta intre Hanul de acum un an si cel din prezent? O schimbare in bine, o schimbare in rau?

Cum arata in viziunea dumneavoastra Hanul ideal?

Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta? smile.gif

Alte observatii referitoare la Han?


Ca si anul trecut, am rugamintea ca mesajele de aici sa nu comenteze alte mesaje. Va rog asadar sa trimiteti doar opiniile dumneavoastra, nu sa comentati ce a spus X sau Y, pentru a nu transforma intr-o dezbatere acest subiect, ci intr-un loc in care fiecare sa scrie propria opinie. Totodata, va rog ca mesajele sa nu contina atacuri la persoana sau ironii la adresa altor membri. Va rog de-asemenea sa incercati sa raspundeti punctual intrebarilor de mai sus.

Desigur, poate raspunde orice forumist, si cel vechi de (aproape) doi ani, si cel inregistrat acum o saptamana! smile.gif


Va multumesc anticipat pentru opiniile dumneavoastra ce ne vor ajuta sa realizam un Han cat mai aproape de idealul pe care il concepeti! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 24 Feb 2005, 10:43 AM
Mesaj #2


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Ce v-a placut la Han? Ce nu v-a placut?
Bunul simt care de multe ori se readuce in scena de moderatori cand este dat afara de unii.
Cei care cu orice pret vor sa strice imaginea hanului, care nu este al lui Mihai, este al meu, al tau, al nostru.

Care sunt propunerile dumneavoastra pentru al treilea an? Dar criticile?
Fiecare dintre noi, mai vechi sau mai nou, sa aduca ceea ce are el mai bun ca sa ofere si celorlalti.
Nu imi plac discutii intretinute de tipul "THUNDER" ca aapoi sa apara si pe la "PERLE"....

A evoluat Hanul? In ce mod?
Desigur, subiectele sunt mult mai variate,discutiile sunt mult mai placute.

Care este diferenta intre Hanul de acum un an si cel din prezent? O schimbare in bine, o schimbare in rau?
Eu voi da raspuns la aceasta intrebare doar la anul. Aproape implinesc un an de sedere la han.

Cum arata in viziunea dumneavoastra Hanul ideal?
Ideal? Dar de perpetuum mobile, ce zici, Mihaiule ?!?!

Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?
cu toata inima, doar pentru primul an de cand sunt, 10 !

Alte observatii referitoare la Han?
Oare, nu observati cu totii ca da dependenta ?!?!?!?!?!


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rikita
mesaj 24 Feb 2005, 07:41 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.344
Inscris: 16 June 04
Din: berlin
Forumist Nr.: 3.860



hm, eu as spune ca sunt inca "nou" aici, asa ca nu pot sa spun daca s-a schimbat. dar imi place aici. thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Feb 2005, 07:41 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cla
mesaj 24 Feb 2005, 11:40 PM
Mesaj #4


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nici eu nu-s vechi, Riky. smoke.gif
Dar am gasit o comunitate faina,. asa-i?? clapping.gif spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 25 Feb 2005, 12:59 AM
Mesaj #5


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (contraste @ 24 Feb 2005, 11:43 AM)
care nu este al lui Mihai, este al meu, al tau, al nostru.

si al urmasilor urmasilor nostri rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 25 Feb 2005, 09:32 AM
Mesaj #6


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



As dori sa adaug o propunere pentru Mihai :
Un loc anume pentru datini si obiceiuri, pentru ca sunt imprastiate cam peste tot, si, de acolo sa fie luate si grupate, ce zici ? mwah1.gif
Nu de alta, dar am mai deschis si astazi unul chiar eu si l-am introdus la Dezbaterile hanului.


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dojo
mesaj 25 Feb 2005, 06:31 PM
Mesaj #7


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 197
Inscris: 27 May 04
Din: Romania, Timisoara
Forumist Nr.: 3.658



Si eu sunt pe la "noutati' aici, dar imi place modul elevat in care se discuta, exista discutii "destepte" si unele mai relaxate, dar peste tot primeaza atmosfera placuta .. de han smile.gif
Excelent proiect, urias de-a dreptul, dar folositor si placut.

Succes in continuare. Este un loc unnic wink.gif


--------------------
Wherever you go, go with all your heart.
Medical SEO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 26 Feb 2005, 09:06 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Atunci sa fiu eu prima 'vechitura'care isi da cu parerea:

Nu-mi dau seama daca doi ani inseamna mult pentru un forum; probabil lui Mihai si moderatorilor li s-au parut lungi (asta e, ne-am straduit cu totii innocent.gif ). Eu sunt curioasa cum va arata Hanu' Ancutei peste douazeci de ani. cool.gif. In 3D, holograme in marime naturala ... sau intre timp ajunge Mihai miliardar si chiar va construi unul in creierul muntilor [ hiya.gif eu stau la mansarda, sa nu ziceti ca nu v-am spus!]
QUOTE
Ce v-a placut la Han? Ce nu v-a placut?

Imi place ca descopar mereu ceva nou, fie gasesc o trasatura noua la o persoana pe care credeam ca o cunosc deja, fie apare un nou user care promite sa fie o figura aparte la Han. Ce nu-mi place.....deobicei am taxat la moment. cool.gif . Si atunci am taxat mesajul, nu persoana ... Dar chiar si momentele acestea au farmecul lor, nu intra la categoria 'nu-mi place'.
Imi place ca Mihai incearca mereu sa multumeasca pe toata lumea si are o rabdare ingereasca, desi au fost momente cand ma gandeam ca eu as fi renuntat in locul lui, chiar ma intrebam ce s-ar fi intamplat cu Hanul, daca Mihai renunta ... Poate ca unii ar trebui sa se gandeasca si la asta inainte de a deschide topicuri de nemultumiri imaginare, manati doar de orgoliu.
Nu mi-au placut remarcile de genul 'nu-mi place atmosfera de la Han, ma plictisesc, nimic nou' venite de la persoane (altminteri dragi mie) care nu au incercat sa deschida un topic nou, daca cele vechi nu le satisfaceau, sa vina cu niste propuneri sau sa ignore userii care le stricau dispozitia (e mult mai usor decat credeti). Daca tot vor sa se simta 'ca acasa', ca locatari ar trebui sa puna umarul si la curatenie, nu doar 'mamica' sa dea cu matura. ( ohyeah.gif oare cine-i 'mamica'?).
Nu-mi place cand unii au impresia ca devin brusc mai frumosi, mai destepti, super-fiinte etc. daca incearca cu incrancenare sa arate cat de prosti sunt ceilalti (oricum, rezultatul e patetic, doar ei nu-si dau seama).
Dar cum spuneam, si momentele astea au uneori farmecul lor.
Ok, ok- gata cu observatiile de "soacra de serviciu" ... voi stiti ca-mi sunteti dragi. wub.gif
Imi place simtul umorului pe care l-am gasit aici incepand cu Mihai si terminand cu dragutul de Stefan Catalin.
Ah, da: Mihai, te rog sa ma ierti pentru toate intepaturile ... asa sunt soacrele wub.gif . ( harhar.gif promit sa mai fac, ori de cate ori am ocazia).
Imi mai place ceva: cand unii isi gasesc mangaierea in vorbele celorlalti - e poate cel mai frumos lucru de la Han. Si sa nu uitam actiunile caritabile - Diana - Maria a pus suflet in tot ce a facut la acel topic si s-a vazut.
Am si un regret - cativa dintre membrii mai vechi s-au retras sau apar tot mai rar, probabil s-au simtit dati la o parte. Nu e cazul, ei sunt temelia Hanului, nu se poate fara ei. mwah1.gif
Cel mai mare castig: am cunoscut niste oameni minunati, si nu exagerez. Am un loc unde pot intra oricand stiind ca intalnesc cel putin un zambet prietenos.
Nu cred sa existe alt loc mai bun decat Hanu Ancutei, asa ca: Nota acordata: 10!

Pentru Ancuta, Mihai si pentru hangii: wub.gif MULTUMESC! La multi ani, Hanu Ancutei! Copacel..copacel...si sa te vedem la 20 de ani!

Acest topic a fost editat de denise: 26 Feb 2005, 09:15 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 27 Feb 2005, 12:14 AM
Mesaj #9


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Ce v-a placut la Han?
Nu stiu daca as putea numi ce anume mi-a placut, dar cand deschid calculatorul, oricat as fi de suparat sau poate revoltat pentru anumite mesaje, primul meu gest este acela de a vedea ce se mai intampla pe la han. E mai mult decat cafeaua zilnica... Uneori mai renunt la cafea, dar la han n-am reusit sa ma abtin, atat timp cat am avut conectie sau nu eram plecat.

Ce nu v-a placut?
Tacerea! Uneori asteptam ceva mai multa cooperare in momente delicate, cand Mihai nu era prin preajma. Si nu ma refer la orgolii, ci la imaginea Hanului!

Care sunt propunerile dumneavoastra pentru al treilea an? Dar criticile?
Chiar daca o sa vi se para o... oPsesie wink.gif , eu tot am s-o spun: ironiile, glumele nu tocmai bine venite, care au efectul sa discrediteze un topic (sau chiar un subforum), sa inceteze. Oricare dintre noi este tentat la un moment dat sa intervina undeva cu o ironie, sau chiar o gluma aparent nevinovata pe un topic sau altul. Daca nu avem puterea sa ne abtinem, inseamna ca nu respectam nici pe cei care cauta in general acele subiecte (religioase, politice sau paranormale...) si nici pe moderatorul acelui subforum. Pentru ca de aici se aluneca in off-topic, iar jignirile, si razbunarile aici se nasc.

A evoluat Hanul? In ce mod?
Indiscutabil. E de-ajuns sa ne aruncam o privire cu un an in urma si nu e greu sa facem o comparatie. Multi dintre cei care s-au inscris mai tarziu la Han, sunt useri pe care-i urmaresti cu placere. Nu doar cantitativ, ci si calitativ, Hanul a evouat!

Care este diferenta intre Hanul de acum un an si cel din prezent? O schimbare in bine, o schimbare in rau?
Au aparut, pe langa useri noi, subiecte noi si interesante, fie legate de politica, filosofie sau dezbateri pe anumite teme. Mie mi se pare o schimbare in bine!

Cum arata in viziunea dumneavoastra Hanul ideal?
Ideal? Care ideal? Idealul fiecaruia este altul, iar aceasta opinie ar fi de fiecare data subiectiva, intrucat rar se intampla ca idealurile a doua persoane sa coincida!... Eu nu vreau sa supar pe nimeni cu...idealul meu! wink.gif

Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?
E greu sa acord o nota. Nici nu stiu cu ce sa-l aseman de fapt: poate cu o armata in care nu toti "locotenentii" fac (sau au facut) cinste hainei militare!... Oricum, e loc si de mai bine si nu voi da "excelent", ci doar "foarte bine"!

Alte observatii referitoare la Han?
Alte observatii le voi face in nume personal. Stiu ca uneori m-am pripit. Am mai facut si gafe. Nu sunt nici pe departe cel ce s-ar putea numi un forumist perfect, dar de obicei izbucnesc atunci cand altii vor sa-si scoata in evidenta perfectiunea, prin cautarea defectelor celorlalti. Asta pe unii dintre noi ne infurie cumplit, iar daca am mai avut si o zi proasta sau poate un pahar in plus dupa o zi obositoare, e de-ajuns doar o scanteie pentru ca cineva un pic mai sensibil sa izbucneasca. Mi-e dor de Sorin!!!
Personal imi cer scuze de la cateva doamne pe care poate le-am dezamagit, in ciuda mesajelor care curgeau asa de lin odinioara. Asadar, dragele mele Misti, Denise, Carmi, Afro, amintirea mea despre voi este inca una frumoasa, iar daca v-am gresit pe undeva, imi cer iertare!

Iar Hanului ii urez sa fie recunoscut si cautat de toti cei care promoveaza Arta de a conversa!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 27 Feb 2005, 09:38 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Omu' Bun, nu ai de ce sa-ti ceri scuze, nu am fost niciodata suparata pe tine, vorbesc foarte serios. Faptul ca la un moment dat am vazut lucrurile in mod diferit nu e motiv de suparare. Ar fi imposibil sa gandim mereu la fel, sau sa reactionam intotdeauna exact cum s-ar astepta celalalt. Nu te iert insa ca ai aparut tot mai rar ... dar vad ca s-ar putea sa se indrepte si asta. mwah1.gif





Acest topic a fost editat de denise: 27 Feb 2005, 09:39 AM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 28 Feb 2005, 11:19 AM
Mesaj #11


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Cam multe intrebari deodata, Mihai, dar hai sa-ti raspund smile.gif
Ce ai reusit tu, n-au facut multi: Cel mai bun forum din lume!!
Ce mi-a placut?
Am gasit oameni minunati wub.gif
Ce nu mi-a placut?
Uneori certurile de la "Politica", dar nu predomina, so what... wink.gif
Pt. mine a devenit Hanul ca o familie, desi virtuala. Numai ca aici poti sa-ti alegi membrii, nu ca in adevarat...
Am gasit o fiica!! (Ceea ce mi-am dorit intotdeauna wink.gif ) wub.gif
Si pe voi, prieteni... hug.gif hug.gif
Sa nici nu mai vorbesc despre perechile care s-au gasit pe-aici wink.gif mwah1.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 28 Feb 2005, 11:48 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



imi place aici; sunt oameni superbi care stiu sa intretina o discutie...nu regret nimic...desi sunt noua...nu ma simt ca si cum as fi una sad.gif tongue.gif ..

este superb; am cuprins totul cred; si am rasp la toate intrebarile; sincer...nu-mi 'permit' sa 'analizez' inca asa 'aprofundat' luand in considerare si data primei postari... rolleyes.gif ..de aceea ma rezum la prima impresie :superb


important: thumb_yello.gif ...sa facem in asa fel incat sa..nu transformam acest locas ... smile.gif intr-un chat ieftin si de prost gust sad.gif ..si sa fe in continuare ACEASTA POIENITA 'altceva' decat CE E PE PIATA rofl.gif

multumesc

Acest topic a fost editat de iniya: 28 Feb 2005, 11:50 PM


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 28 Feb 2005, 11:57 PM
Mesaj #13


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Multumesc tuturor celor ce si-au exprimat opinia! thumb_yello.gif

Ii rog pe toti forumistii ca, pe cat posibil, sa raspunda in cadrul acestui topic, multumesc. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 1 Mar 2005, 11:46 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Ce v-a placut la Han?

Atmosfera degajata si bunul simt al majoritatii hangiilor.
Nu vreau sa aduc elogii lui Mihai, dar trebuie sa-i transmit tot respectul pentru ca poate sa tina in mana asa o comunitate mare, si o face chiar foarte bine. Stie sa faca ordine astfel incat hanul sa nu fie murdar, stie sa-si aleaga moderatorii, stie sa fie ferm si nu in ultimul rand, stie ce este acela respect fata de toti hangii, indiferent daca sunt buni sau mai putin buni.

QUOTE
Ce nu v-a placut?

Am stat cateva secunde bune sa ma gandesc, dar nu am gasit nimic sad.gif
Ba da, am totusi una: am devenit Han addictive ohmy.gif

QUOTE
Care sunt propunerile dumneavoastra pentru al treilea an? Dar criticile?

Tineti-o tot asa!

QUOTE
A evoluat Hanul? In ce mod?

S-a maturizat...

QUOTE
Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?

Nota 10.


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 1 Mar 2005, 10:18 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE
Ce v-a placut la Han?


Mi-a placut ca am vazut ca inca mai sunt oameni carora le pasa, oameni dezinteresati...

QUOTE
Ce nu v-a placut?


Activitatea unor forumisti care nu au inteles ca e nevoie de respect pentru cei din jur.

QUOTE
Care sunt propunerile dumneavoastra pentru al treilea an? Dar criticile?


Propunerea: un cenaclu. Critica... Pai cum sa critic al treilea an, daca abia a inceput ?

QUOTE
A evoluat Hanul? In ce mod?


Nu stiu, pentru ca, deocamdata nu a trecut un an de cand activez aici.

QUOTE
Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?


Aici chiar nu as sti ce sa raspund, probabil in jur de 9...


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 1 Mar 2005, 10:40 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Hanul Ancutei, in timp, a devenit o comunitate in care "Arta de a conversa" a fost ridicata la nivel de politica de stat, reprezinta o rigoare si o forma de apropiere intre membri, chestiune amintita de subsemnat in unele redactari. Ce ar fi viata fara condimentele sale inerente existentei? Probabil, un loc monoton, lipsit de vlaga, o lume in alb si negru. Iar condimentele avute in minte creioneaza atat binele cat si raul, chestiuni prezente echilibrat in ecuatia umana a Hanului. Obiectul discutiei comporta nuante nu neaparat fata de oameni (deoarece suntem totusi intr-un spatiu virtual) cat mai ales fata de filonul gandirii acestora, fata de redactarile acestora, fata de libertatea de a scrie si ceea ce se intelege prin libertate. Ca si administrator, Mihai si-a facut meseria, poate nu exemplar, insa, fara doar si poate, ca un profesionist in relatiile umane, fapt care identifica si pozitia sa din viata reala, lucrul in echipa. Il felicit personal pe Mihai si trimit calde salutari hangitei pentru caracter, pentru ideea dupa care au ghidat comunitatea Hanului cat si pentru initiativele domniilor lor interesante.
Felicit, pe aceasta cale, toti membrii care au gasit ratiunea si intelegerea de a trece peste diferende si salut pe toti cei care au fost deschisi la provocarile Hanului.
Felicit, de asemenea, pe cei care si-au adus aportul intru promovarea identitatii Hanului si peste hotarele virtualitatii.
Acestea fiind zise, masurile de reforma ce, probabil, vor fi implementate in viitor consider ca vor avea drept rol eficientizarea infrastructurii societatii Hanului cat si consolidarea unui mediu propice, viabil, conducerii mai departe a relatiilor inter-umane.
Numai bine, toate panzele sus! thumb_yello.gif


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 2 Mar 2005, 03:52 AM
Mesaj #17


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ce mi-a placut? hmm.gif Ce inca-mi mai place wink.gif Nici nu stiu de unde sa incep.. Uite, de exemplu imi place acest topic, imi place intentia care a stat la baza lansarii lui. Imi place sa vad ca opinia mea* pe langa faptul ca e de cele mai multe ori ascultata si respectata, e importanta; ca exista interesul si se fac eforturi ca acest forum sa evolueze in bine. Imi place ideea care sta la baza lui (cuvantul "han" spune multe) si motto-ul. Imi place ca ai ce invata de aici si mai ales de la cine invata; si ai despre ce vorbi si mai ales cu cine vorbi. Imi plac jurnalele.. dar as fi offtopic sa enumar aici tot ce mi-a fost dat sa invat citindu-le. Apreciez enorm de mult ce-au facut Diana-Maria & Co. pe "De la inima la inima", apreciez eforturile moderatorilor de-a tine "curat" si mereu proaspat pentru noi acest locsor. Realizez cat de dezlanat este de fapt acest mesaj si ca arunc la intamplare tot ce-mi trece prin tartacuta dar sunt pur si simplu atat de multe lucruri bune care ar merita mentionate si sunt atat de convinsa ca oricat m-as stradui nu voi reusi niciodata sa fac acest lucru incat probabil ma voi opri aici cu laudele tongue.gif Totusi o sa mai mentionez un singur lucru extraordinar la acest han, unul care cred ca le include pe toate si pe care l-a amintit fiecare din cei dinaintea mea: OAMENII. Il felicit si eu de nenumarate ori pe Mihai pentru rabdarea pe care o are cu noi, pentru intelegerea de care da dovada si l-as felicita si pentru acest forum, ce-a reusit sa faca din el, daca nu as fi convinsa ca toti contribuim si am contribuit la cladirea lui (e drept ca unii mai mult decat altii tongue.gif ) si cu totii suntem responsabili de mentinerea acestui coltisor calduros caruia ne place sa-i spunem "Hanu' lu' tanti Ancuta".

*am spus "mea" pentru ca nu stiu cata lumea e de acord cu mine dar eu cred ca puteam foarte bine sa spun "noi".

Ce nu mi-a placut? Recunosc ca m-am enervat de cateva ori si chiar mi-a venit sa injur ca la usa cortului citind anumite posturi dar au fost atat de rare si nesemnificative momentele incat nu consider sa merite a fi mentionate in acest moment al bilanturilor. Mai ales ca e foarte probabil ca si posturile mele sa fi enervat musterii, dar asta e alta poveste wink.gif

In rest si legat de urmatoarele intrebari puse de Mihai, nu prea am multe se spus. Se pare ca nu pot fi de folos in ceea ce priveste propunerile si criticile pentru ca oricat de mult m-as stradui sa gasesc ceva de criticat, esuez lamentabil.. Si n-oi fi tocmai eu omul in masura sa critice wink.gif In ceea ce priveste evolutia forumului si diferentele dintre cel de acum si cel de acum doi ani, din nou nu ma simt in masura sa dau un raspuns pentru ca nu e nici macar un an de cand am intrat pe usa hanului.

Nota de la mine e 10, si cred ca asta ma scuteste si de o definitie a hanului ideal wink.gif

thumb_yello.gif thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 2 Mar 2005, 11:42 AM
Mesaj #18


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



Ce v-a placut la Han? Ce nu v-a placut?

Mi-au placut oamenii pe care i'am intalnit in acest loc virtual, domeniile de discutie....Cred ca pe langa calitatea personajelor care populeaza hanul conteaza şi faptul te poti exprima intr-un singur loc despre domenii foarte variate. In felul acesta hangii ajung sa se cunoasca mai in profunzime.....de aici dependenta ohyeah.gif
Nu mi-au placut discutiile offtopic si atacurile la persoana, Na!

Care sunt propunerile dumneavoastra pentru al treilea an? Dar criticile?
Pai in principiu s-o tina tot asa.....A, ce-ar fi ca forumul "Universul Credintei" sa se numeasca simplu "Religie" (mai ales ca sunt anumite "religii" care functioneaza si prin..indoiala....Mai vorbim.


A evoluat Hanul? In ce mod?
S-a extins....

Care este diferenta intre Hanul de acum un an si cel din prezent? O schimbare in bine, o schimbare in rau?
Din punctul meu subiectiv de vedere....parca nu mai e asa agitat..cel putin in prezent

Cum arata in viziunea dumneavoastra Hanul ideal?
Unul in care oamenii se stiu si in realitate....

Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?
9.9999 nota infinitului smile.gif

Alte observatii referitoare la Han?
Sper ca prin cantitate sa nu se strice calitatea.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 2 Mar 2005, 03:02 PM
Mesaj #19


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape īn aproape
Forumist Nr.: 2.225



Ce v-a placut la Han? Ce nu v-a placut?
M-a īncāntat, ca şi pe ceilalţi, varietatea subiectelor discutate, varietatea arhetipurilor de persoane prezente, făcānd astfel schimbul de experienţă dintre forumişti unul de apreciat şi apreciat īn īntreaga zonă cibernetică de la noi şi nu numai. Mi-au plăcut momentele petrecute la Han, mi-au plăcut oamenii īntālniţi aici, mi-a plăcut prietenoasa primire şi, īn principiu, asta m-a făcut īncă de la īnceputuri să acord o atenţie suplimentară Hanului.

Nu am apreciat şi nu voi aprecia lipsa de respect sau tratarea altora ca inferiori, dar rare au fost cazurile cānd acţiuni de genul au existat īn timpul meu aici.

Care sunt propunerile dumneavoastra pentru al treilea an? Dar criticile?
Propuneri .. Privind administrativ, s-ar mai putea aduce īmbunătăţiri, īn sensul că echipa de moderare să fie bine alcătuită şi pusă īn temă cu subiectele ce fiecare membru al său le are īn grijă. Să fie delimitate īndatoririle fiecăruia şi fiecare să-şi dea tot interesul īn a atrage cāt mai multă lume īn comunitatea noastră unită.

Toţi membrii Hanului, fără excepţii, să īncerce promovarea Artei de a conversa şi nu denigrarea sa.

A evoluat Hanul? In ce mod?
A evoluat īn cantitatea de mesaje depuse şi īn calitatea lor. A involuat prin īndepărtarea cātorva membri esenţiali şi nu e nevoie să exemplific.

Care este diferenta intre Hanul de acum un an si cel din prezent? O schimbare in bine, o schimbare in rau?
N-aş putea preciza o diferenţă anume īntre anul trecut şi acum. Pe atunci eram abia nou-venit .. şi unul speriat de soartă şi-aşa. Aş putea spune că am crescut odată cu Hanul şi de-aici probabil nu pot observa vreo diferenţă.

Hanul ideal?
Apetisant, obiectiv, deschis şi primitor.

Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?
Notele n-au valoare. Oamenii au valoare.

Alte observatii referitoare la Han?
Īncercaţi, forumişti dragi, să promovaţi Arta de a conversa.


--------------------
Dragostea, precum un rāu, īşi va găsi un nou curs de fiecare dată cānd va īntālni īn cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Mar 2005, 10:11 PM
Mesaj #20


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Nu stiu de ce ii plac lui Mihai bilanturile astea tongue.gif , dar daca el asa vrea, sa ne dam cu parerea, fie.
Eu am mai bine de un an de cand am poposit la Han pentru prima data si constat ca am petrecut foarte mult timp aici, de atunci. La mine a coincis cu o perioada mai dificila si pot spune ca 'mi-a prins bine' timpul pe care, intr-un fel sau altul, l-am impartit cu cei de aici. Nu vreau sa fac o evaluare stricta a Hanului, cum au facut unii, pentru ca eu consider ca atunci cand au fost probleme s-au discutat - mai calm sau mai furtunos biggrin.gif -, cand s-a vrut sa se faca propuneri noi s-au facut samd. Cat despre evolutie, e clar ca are loc in continuare, chiar daca sunt momente cand ni se pare ca atmosfera 'nu mai e la fel'. De fapt, nu ni se pare, chiar nu mai e aceeasi si e normal. Pentru ca apar oameni noi, cu idei noi, cu abordari noi... Calitatea discutiilor, pentru ca ne-am plans multi de asta la un moment dat, e o apreciere subiectiva, de care poate vom scapa daca o sa incetam sa facem comparatii cu inceputurile sau cu oricare alt moment. Fiecare lucru, fiecare discutie, fiecare aparitie noua aici trebuie evaluata si apreciata la valoarea ei si atat. E ca in viata, daca privesti mereu inapoi, peste umar, nu reusesti sa inaintezi prea mult (uite ca fac si pe filosoful laugh.gif ).
Daca e ceva ce regret e faptul ca unii oameni mai 'vechi' se vad pe forum tot mai rar sau chiar deloc. Iar daca ceva ma bucura in mod deosebit, e valoarea sentimentala pe care Hanul o are acum pentru mine ( tongue.gif ).
'Hanul ideal' e o notiune, o teorie care mie nu imi place, asa ca nu am cum sa il descriu. Fiecare vede idealul in felul sau, deci nu vad ce rost ar avea sa incercam sa dam definitii.
Nici note nu o sa dau. Mi-a placut ce a spus Rebel: 'Notele n-au valoare. Oamenii au valoare'. thumb_yello.gif Aici se aplica perfect acest lucru.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 3 Mar 2005, 08:57 AM
Mesaj #21


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



1. a) Ce v-a placut la Hanu Ancutei?

La Hanu Ancutei mi-a placut dintotdeauna diversitatea temelor de discutie abordate, dar cel mai minunat mi se pare schimbul de experienta dintre generatii. Ma bucura atunci cand vad cum musteriii prind radacini aici, de aceea eu incerc sa ma comport cu ei avand in fata memoria primei zile in care am poposit curios la acest Han, nebanuind macar cat de drag imi va deveni. Exista atatia oameni deosebiti in lumea asta mare incat nu trebuie pierduta din vedere nici o clipa ocazia de a cunoaste pe cineva nou. Cu timpul, vom descoperi cat de fascinanta este natura umana, de aceea este esential sa dam o sansa fiecaruia. Hanul mi-a oferit aceasta ocazie minunata de a-mi intersecta drumul vietii cu oameni aparte. Sunt oamenii care s-au unit pentru a ferici cativa copilasi de sfintele sarbatori de Craciun, sunt oamenii care si-au oferit neconditionat ajutorul atunci cand am avut nevoie, sunt oamenii de la care am invatat la ce sa ma astept de la viata. Iti multumesc ca existi, Hanule drag! wub.gif
b) Ce nu v-a placut?
Din nefericire, unii forumisti au facut comentarii ironice la adresa altora si nici macar suspendarea vinovatilor n-a putut impiedica plecarea celor jigniti. Este in acelasi timp un lucru trist. sad.gif

2. Care sunt propunerile voastre pentru al treilea an? Dar criticile?

Am trimis mai demult o propunere prin intermediul formularului de contact pe care doresc sa o actualizez. Este vorba despre organizarea unor concursuri de cultura generala pe echipe. Echipele isi pot alege un nume propriu, ales de comun acord de catre componentii acesteia iar fiecare echipa isi poate desemna un capitan, ale carui raspunsuri corecte sa se puncteze dublu.

Un aspect nemultumitor este urmatorul: pe pagina principala a forumului apar de obicei in cadrul mini-forumurilor linkuri catre subforumurile componente, insa lipsesc unele linkuri. De exemplu, in cadrul mini-forumului "Peripetii la gura sobei", pe pagina principala nu apare un link direct catre subforumul "Despre Han".

La un moment dat s-a adus in discutie extinderea optiunii "Fast reply" pe intreg forumul, dupa ce aceasta facilitate s-a testat initial in "Poiana lui Iocan" si a avut succes. Cand se va finaliza aceasta extindere?

Din contactul pe care l-am avut cu alti musterii, am constatat ca, la inceput, acestia se orienteaza destul de greu pe forum fara un ajutor. Fie ca ne place, fie ca nu, primul lucru pe care un nou-venit il observa pe forum este cantitatea, nu calitatea. Chiar si pentru unii dintre noi este greu sa tinem pasul cu tot ce se petrece pe forum, asa ca e lesne de inteles dificultatea cu care se confrunta noii-veniti. Sigur ca noi ii incurajam pe musterii sa exploreze mai intai Hanul, dar cine stie pe unde se "ratacesc" ei? Nu toti au rabdare sa descopere Hanul in mod progresiv. Ceea ce conteaza este prima impresie iar daca aceasta nu place, atunci nimic nu garanteaza ca musteriii vor acorda o a doua sansa Hanului.
De aceea, propun redactarea unui ghid de orientare pentru noii-veniti, care sa-i indrepte mai intai catre topicuri precum "Sa ne cunoastem", "De ce acest nick, "De unde ati auzit de HanuAncutei?", "Pozele forumistilor", etc. si, de ce nu, sa le indice pasii catre Galeria de avatari ai Hanului. Nu trebuie omis nici subforumul jurnalelor pentru ca este atractiv pentru orice forumist care doreste sa cunoasca persoane noi. Dupa parerea mea, este indicat ca abia dupa aceasta mini-instructie musteriii sa exploreze Hanul pe cont propriu.

De fiecare data cand deschid o pagina de Han, apar in partea de sus niste reclame care atrag atentia prin animatie. Am observat ca, daca le accesez, sunt directionat catre site-uri care n-au nimic de-a face cu HanuAncutei. De aceea intreb, care este rostul acelor reclame?

Mai am o propunere pe care am lasat-o la urma pentru ca este un pic fantezista. Mi-ar placea ca atunci cand deschid Hanul sa aud pe fundal scartaitul unei mori de vant, latratul unui caine, fosnetul frunzelor, poate chiar un tunet in departare anuntand ploaia care ma indeamna sa ma adapostesc la Han. smile.gif Ar fi ceva… divin! wub.gif

3. A evoluat Hanul? In ce mod?

Evident, Hanul a evoluat atat cantitativ, cat si calitativ. De asemenea, chiar daca nu si-a propus initial, Hanul a creat si legaturi afective prin toate acele actiuni de binefacere si chiar prin jurnalele care s-au inmultit considerabil. Si nu numai. smile.gif

4. Care este diferenta intre Hanul de acum un an si cel din prezent? O schimbare in bine, o schimbare in rau?

Are loc o permanenta incrucisare intre generatii, care acum, tinand cont si de faptul ca numarul forumistilor inscrisi este mai mult decat dublu (imi amintesc ca prin februarie erau aproximativ 1800 de forumisti) aceasta inclestare dintre generatii s-a omogenizat aproape insesizabil. Paradoxal, desi Hanul a "imbatranit", nu exista o delimitare certa intre forumistii mai vechi si cei mai noi, iar acesta este un lucru bun, dupa parerea mea.

5. Cum arata in viziunea dumneavoastra Hanul ideal?

Daca ultima mea propunere de la intrebarea a treia poate fi pusa in practica, atunci n-as mai cere nimic de la Hanul ideal.

6. Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?

Care e nota maxima? tongue.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 3 Mar 2005, 09:00 AM


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 3 Mar 2005, 10:02 AM
Mesaj #22


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Din martie 2004 si pana in februarie 2005 ...

Ce v-a placut la Han?

Ca, dincolo de framantari, conflicte sau frustrari, a ramas Hanu Ancutei. Adica un Han virtual, in care punem in discutie orice, cu oricine, oricine am fi, intr-o atmosfera fireasca, daca luam in considerare limitele impuse de forma in care purtam discutiile, dar si caracterul de Han - de loc de refacere, de intalnire cu cunosctuti si cu necunoscuti, de loc in care oricine trebuie sa poata accepta pana si betia. Bineinteles, nu oricine indrageste atmosfera de Han, si nu o percepem cu totii la fel ...

Mi-au placut de la bun inceput oamenii care frecventeaza Hanu Ancutei. Mi-a placut ca, spre deosebire de lumea reala, persoanele tinere si de gen feminin sunt incurajate sa se exprime. Mi-a placut ca oaspetii Hanului, in ciuda pornirilor firesti, umane, catre agresivitate, reusesc sa isi domoleasca impulsurile si, prin asta poate, chiar sa isi dezvolte sinele !

Mi-a placut sa intalnesc gazde si moderatori cu o inteligenta emotionala dezvoltata, si imi place ca in continuare dintre acestia se selecteaza noii moderatori.

Mi-a placut ca Hanu nu depinde de o persoana sau alta, ci de spiritul sau. Ceea ce inseamna ca gazdele noastre au reusit sa ne transmita acest spirit. thumb_yello.gif

Ce nu v-a placut?

Nu mi-a placut sa vad, la mine si la ceilalti forumisti, scepticisme neinsotite de incredere. Scepticismul poate face casa buna cu increderea.
Nu mi-a placut sa vad, la mine si la ceilalti forumisti, asteptari neintemeiate si frustrari.

Dar de fapt, imi place ca VAD toate astea.

Care sunt propunerile dumneavoastra pentru al treilea an?

Nu am astfel de propuneri.

A evoluat Hanul? In ce mod?

Totul evolueaza cumva. Fiecare dintre noi, dar si Hanu. In jurul a ceva. Fiecare dintre noi influentam Hanu, si ii influentam pe ceilalti. Cu sau fara vointa oricaruia dintre noi.

Hanu si-a pastrat stabilitatea si a crescut putin.

Care este diferenta intre Hanul de acum un an si cel din prezent? O schimbare in bine, o schimbare in rau?

Hanu are o "memorie" mult mai mare decat cea de acum un an.

Pe de alta parte, crescand, fenomenele de separare interna au fost energizate. Dar un anumit echilibru dinamic s-a pastrat. De fapt, poate ca asta conteaza cel mai mult, echilibrul dinamic, stabilitatea.

E posibil ca acum Hanu sa ofere un grad de incredere mai mare noilor veniti, comparativ cu acum un an. Desigur, poate ca ma insel eu.

Cum arata in viziunea dumneavoastra Hanul ideal?

Hanul ideal nu poate fi decat in lumea reala ! Un Han virtual e bine ca exista ... doar pentru ca ... virtualul exista ... si nu are sens sa il negi ... si pare sa inlocuiasca din ce in ce mai mult lumea reala in care ne-am nascut (asta e tendinta, sau trendul, cum i se mai spune smile.gif ).

Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?

Imi pare rau, dar sunt de acord cu ideea ca nu se poate da o nota "Hanului in cel de-al doilea an de existenta". As putea da nota 10 Hanului pentru ca "e cam la fel de bun ca anul trecut si a ajuns sa serbeze 2 ani de existenta". As putea da nota 10 Hanului pentru "existenta". thumb_yello.gif

Alte observatii referitoare la Han?

Pai nu am facut destule. Nu am plictisit indeajuns ? ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 3 Mar 2005, 10:13 AM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 3 Mar 2005, 10:59 AM
Mesaj #23


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



Nu am nici macar 1 an la han, insa voi incerca sa incropesc niste raspunsuri privind aceste intrebari.

Ce v-a placut la Han?
Faptul ca de poate discuta aproape despre orice, oricand chiar daca uneori apar discutii ceva mai aprinse, dar care sunt normale intr-o comunitate. Nu stiu cam a fost hanul in primul an, insa acum sigur e o comunitate.
QUOTE

Mi-au placut de la bun inceput oamenii care frecventeaza Hanu Ancutei. Mi-a placut ca, spre deosebire de lumea reala, persoanele tinere si de gen feminin sunt incurajate sa se exprime. Mi-a placut ca oaspetii Hanului, in ciuda pornirilor firesti, umane, catre agresivitate, reusesc sa isi domoleasca impulsurile si, prin asta poate, chiar sa isi dezvolte sinele !

...........

Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?

Ca sa poti da o nota, trebuie sa compari. Fata de ceea ce exista in .ro, intr-adevar hanul merita o nota maxima, sau macar e intre premianti. Insa apare problema ca nu prea poti face comparatie cu o comunitate reala., astfel ca la capitolul asta nu poti acorda o nota.
...........

Cum arata in viziunea dumneavoastra Hanul ideal?

Hanul ideal nu cred ca exista nici macar in lumea reala. De fapt nu cred ca pot definii un han ideal.
..............

A evoluat Hanul? In ce mod?

Nu stiu cum a fost hanul pana in toamna lui 2004, insa mai mult ca sigur a evoluat. De fapt, fiecare dintre evolueaza si implicit si comunitatile din care facem parte, deci inclusiv si hanul. Atat calitativ (recomandabil) cat si probabil cantitativ.
..................

Alte observatii referitoare la Han?

Creeaza dependenta. A fost o perioada cand am dorit sa nu mai intru in han, insa a tinut doar o saptmana, pana cand a trebui sa reintru pentru turneul de sah. Pai a fost de ajuns ca sa imi dau seama ca imi lipsea hanul.

Acest topic a fost editat de bogho: 3 Mar 2005, 11:00 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 3 Mar 2005, 11:40 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Pai hai sa zic si io ceva...
Hanu asta-i formidabil in comparatie cu multe altele de aici si aiurea - in primul rand prin continut si tinuta si ca evolueaza tot timpul.
DAR mie mi-au si imi plac in continuare cel mai mult fetele astea superbe, minunate si unice din ograda asta mwah1.gif flowers.gif De cate ori ma gandesc la ele cloud9.gif
Poate mai multi Zambaretzi....
Creaza dependenta - asta-i clar; cat e una constructiva, totul e ok...
M-a ajutat mult in unele momente grele. Mara si celelalte si ceilalti, pentru asta - multzam. Sper sa mi le pot rezolva...
Cam asta ar fi...
Nu exista nota pentru ograda asta - sau inca nu s-a inventat spoton.gif

Acest topic a fost editat de cactus: 3 Mar 2005, 11:42 AM


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 3 Mar 2005, 01:38 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



QUOTE (Ghost @ 25 Feb 2005, 12:59 AM)
QUOTE (contraste @ 24 Feb 2005, 11:43 AM)
care nu este al lui Mihai, este al meu, al tau, al nostru.

si al urmasilor urmasilor nostri rofl.gif

Adevarat!!! Tinind cont ca deja au inceput sa se nasca noi forumisti (Stefan-Catalin...)

E o comunitate minunata si un loc grozav unde poti sa pierzi timpul(-) dar sa cistigi multe in schimb ...Prieteni, cunastere de sine si de altii(+++++ ....)nu le mai enumar ca sigur le stiti si voi ...ce mai.. e un adevarat Han virtual unde ne putem odihni pe drumul obositor al timpului . Multumesc celui care l-a creat ,a fost o idee geniala... thumb_yello.gif ani.gif sa aiba parte si nepotii nostri de el!

Acest topic a fost editat de flori: 3 Mar 2005, 01:41 PM


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 3 Mar 2005, 02:10 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (flori @ 3 Mar 2005, 01:38 PM)

unde ne putem odihni pe drumul obositor al timpului .

Interesanta formulare... hmm.gif flowers.gif Merita si analizata si studiata; oricum ai minte si de poet...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 3 Mar 2005, 02:21 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



mwah1.gif multzumesc. Eu o iau de buna sper ca nu e la misto!!! laugh.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 4 Mar 2005, 02:12 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (flori @ 3 Mar 2005, 02:21 PM)
mwah1.gif multzumesc. Eu o iau de buna sper ca nu e la misto!!! laugh.gif

Nici nu mi-as permite.... pe bune flowers.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 5 Mar 2005, 10:27 PM
Mesaj #29


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



S-a cam spus tot ce era de spus si vad ca parerile sunt cam asemanatoare. Sa vedem ce pot sa adaug si eu, chiar daca risc sa repet.

Inainte de toate, Hanul ramane singurul forum care imi place cu adevarat si asta din cauza civilitatii (e cuvant asta? laugh.gif ). Fara sa fac psihologie, forumurile pot fi un loc de refulare pentru unii, care sunt convinsa in realitate sunt altfel oameni simpatici si n-ar tipa la un purice. tongue.gif
Pentru mine e un loc de destindere, unde vreau sa uit de cotidian pentru o vreme si nu vreau certuri, ironii si nici nu vreau sa-mi pierd timpul cu prea multe mesaje fara continut altundeva decat la Poiana. Hanul se potriveste nevoii mele, cu subiecte variate si cu multa caldura. Chiar daca nu am postat o vreme, am citit. Chiar daca nu tot, destul.

Dupa o vreme de usoara anarhie, moderatorii (si nota 10 celor noi!) au inceput sa-si faca datoria mai cu sarg si se reflecta in calitatea discutiilor. Toleranta pentru atacurile la persoana a ajuns cam la 0 si din partea mea: thumb_yello.gif S-a spus de multe ori sa combatem idei si nu persoane dar e bine sa ne fie reamintit din cand in cand. Ce sa facem, suntem romani cu sange iute si balada Mioritei e chintesenta spiritului nostru laugh.gif Dragostea conteaza pana la urma. tongue.gif

Excelenta zisa lui Rebel "Oamenii au valoare". Noi suntem Hanul. Restul e iluzie.
La multi ani, Han - si multi oameni frumosi!


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 5 Mar 2005, 11:03 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



QUOTE (rebel @ 2 Mar 2005, 02:02 PM)
Nu am apreciat şi nu voi aprecia lipsa de respect sau tratarea altora ca inferiori, dar rare au fost cazurile cānd acţiuni de genul au existat īn timpul meu aici.

Domnule rebel, ati putea detalia chestiunea subliniata de dvs.? Asta in cazul in care aveti timpul necesar unui sumar de activitati anti-comunitate. Ar fi interesant sa auzim care sunt persoanele ce se considera supra-oameni, desi am o vaga impresie la ce va referiti. Nu consider ca este impotriva regulamentului ca doi oameni sa discute liber, in limitele bunului simt, pe marginea unui subiect cam evitat de majoritatea persoanelor.
Numai bine. smile.gif


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 5 Mar 2005, 11:23 PM
Mesaj #31


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Minerval, stai linistit, ca nu la tine s-a referat rebel. Plus ca aici e vorba de un bilant, si nu e chiar de loc interesant sa discutam... discutii! Daca ai de facut critici, de dat sugestii (dar, stii, nu de genul celor de la regulament-ul intrat in istoria hanului ca o gluma nu tocmai gustata) sau de facut aprecieri, vei fi urmarit cu o deosebita atentie, iti promit io! wink.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitty
mesaj 6 Mar 2005, 11:49 AM
Mesaj #32


Pisoiul Hanului
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.096
Inscris: 16 December 04
Din: Away...
Forumist Nr.: 5.205



Ce v-a placut la Han? Ce nu v-a placut?

Mi-au placut cei de aici pt ca majoritatea sunt dispusi oricand sa sara in ajutor.

Mi-au placut discutiile de pe Psihologie si topicurile interesante, jocurile si arta vizuala.
Neplaceri nu-s decat ca moderatorii ar trebui sa fie mai duri wink.gif Mihai a zis fara comentarii aici, dar se pare ca cei vechi isi permit...Nu-mi sariti in cap! ca n-am nimic cu nimeni, dar ar trebui sa se respecte regulile...Din contra imi plac toti forumistii fara exceptii, deocamdata ohyeah.gif

Care sunt propunerile dumneavoastra pentru al treilea an? Dar criticile?

Ar trebui sa fie activ cate un specialist pe topicurile de Psihologie, dragoste si sex...and stuff tongue.gif Parerea mea!

Critici? hmmmm....none... smile.gif

A evoluat Hanul? In ce mod?

Cand o sa am si eu o anumita vechime o sa raspund si la restul intrebarilor...pana atunci ... keep up the good work! spoton.gif

Edit later: io mai vreau sa se modifice limita de zambareti... sad.gif ca-s prea putini 10, eu daca plang si scriu in jurnal tre' sa pun cry.gif pt fiecare lacrima tongue.gif realy acum chiar ma oftic cand imi spune ca-s prea multi si tre sa sterg din ei, parca nu au esenta propozitiile fara biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Kitty: 6 Mar 2005, 02:48 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 6 Mar 2005, 04:07 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



biggrin.gif kitty...draguto....chiar asa...hai ca m-am alaturat.... thumb_yello.gif ..poate mai spune careva..si sefu' ne aude si pe noi cry.gif .....



pisicuto hug.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 8 Mar 2005, 04:51 PM
Mesaj #34


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Ce v-a placut la Han? Ce nu v-a placut?

Mi-a placut la han atunci cīnd am văzut că se realizează "punţi de legătură" īntre diverşi forumişti astfel īncīt aceştia s-au simţit bine īn urma implicării lor īn conversaţie. Foarte interesantă e şi experienţa "prieteniei virtuale": nu ştii nimic altceva despre "X" decīt că a fost alături de tine īntr-un fel sau altul. Ceea ce nu-i de ici-colea!
Nu-mi plac interpelările care nu ţin cont de celălalt. Văd uneori "luări la mişto" sau chiar insulte de abia-abia mascate care denotă un mare sictir pentru tot ce īnseamnă celălalt. Asta īmi provoacă, pardon de expresie, silă.

A evoluat Hanul? In ce mod?

Īn primul rīnd cantitativ. Mă īntreb uneori dacă mai citeşte şi mai interesează pe cineva un topic aflat pe ultima-penultima pagină a unui subforum. Īn al doilea rīnd calitativ: multă lume nouă, cu idei, sensibilităţi şi maniere interesante; s-au şi "stins" mulţi dintre "ctitori", e drept, dar hanul pulsează de viaţă şi merge īnainte. E īn bine, pe ansamblu!

Care este diferenta intre Hanul de acum un an si cel din prezent? O schimbare in bine, o schimbare in rau?

Īn bine, evident. Chiar şi tehnic vorbind arată şi funcţionează mai bine.

Cum arata in viziunea dumneavoastra Hanul ideal?

Este cel despre care putem spune, de la an la an, "dom'le, e mai bun decīt a fost"

Ce nota acordati Hanului in cel de-al doilea an de existenta?

10.

Alte observatii referitoare la Han?

Să nu se mai certe moderatorii īntre ei. Moderatorul să fie aşa, ca un arbitru bun, de fotbal: intervine cīnd trebuie, dar nu iese īn evidenţă.

Mult succes īn continuare acestei comunităţi şi celui (celor) care o susţine!

Acest topic a fost editat de milimetru: 8 Mar 2005, 04:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 11 Mar 2005, 12:42 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



Prima constatare este ca Hanul nu numai ca a rezistat dar s-a extins f mult; as putea zice ca avem ..un lantz de Hanuri ! E si bine, ptr ca gasesti de la ..ace pana la navete cosmice; dar e si rau ptr ca ,mie, care intru mai rar , mi-e greu sa fac turul variatelor oferte ; dar , ma rog, e vina mea ! rolleyes.gif Apoi, stacheta valorica a crescut ;discutiile sunt serioase, documentate, variate. Exista si mult umor, de buna calitate ! Si multa tinerete !!
Felicitari ..sefilor si tuturor celora care duc mai departe stindardu' ...!
clapping.gif clapping.gif clapping.gif clapping.gif clapping.gif clapping.gif (adica aplauze furtunoase !! tongue.gif )

Nota ...maxima!(cu ciubuc inclus!) thumb_yello.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 01:57 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman