HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Closed TopicStart new topic
> Peripetia Lui Mihai, ochiul din umbra
Marcus
mesaj 14 Aug 2004, 04:27 PM
Mesaj #1


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Eu unul am impresia ca Mihai face un experiment inedit pe propriul lui forum: desi nu pare prezent, ne vegheaza "din umbra" si vrea sa observe cum ar decurge lucrurile la Han in absenta sa. ph34r.gif
Printre altele, isi testeaza "ajutoarele", adica moderatorii, in vederea capacitatii lor de a se confrunta singuri cu dificultatile ce pot aparea. cool.gif

Poate ma insel, dar daca nu, oare nu ar fi presupusa absenta a lui Mihai ceva intentionat si ingenios in acelasi timp? jamie.gif
Eu, daca as fi Mihai ( laugh.gif ), asa as proceda. smile.gif

[edit] Nu ma condamnati ca vad jumatatea plina a paharului! rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 14 Aug 2004, 04:42 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 14 Aug 2004, 06:16 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Nu stiu de ce dar parca de cind cu scandalul dintre moderatori...parca sint de acord cu tione!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 14 Aug 2004, 08:48 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Salut!! Nu stiu ce test face Mihai acum....un lucru e sigur: n-o sa-i placa atitudinea mea din ultimele zile, dar nu pot sa rezist la mesaje absurde, forumisti meschini si oameni cu doua fetze sad.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Aug 2004, 08:48 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marcus
mesaj 15 Aug 2004, 11:12 AM
Mesaj #4


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Peripetia lui Mihai: care este sau nu este? 6.gif

Luate rand pe rand, argumentele pe care le voi prezenta in continuare nu duc la concluzia ca Mihai ar pune ceva la cale, dar puse cap la cap, aceste argumente insumeaza o serie de coincidente graitoare. Vizionare placuta cool.gif

Argumente:
1. De cand a fost creat topicul "Moderator abuziv", Mihai n-a mai calcat pe aici (in sensul ca n-a postat nimic) unsure.gif
2. Topicul "Moderator abuziv" incalca de la o posta regulamentul. Acolo au loc injurii serioase. Ultimul mesaj al lui BDL a fost un dezastru verbal la adresa lui Minerval. hh.gif Intrebare: Unde au disparut moderatorii globali, de ce nu intervin, de ce se fac ca ploua? Culmea, au intrat in pamant deodata: Ancuta, Ypsilonalpha, Tudy si Cameron. Ntz, ntz, n-as prea crede. E ceva la mijloc. wink.gif
3. Sorin666 a creat acel topic "inflamabil". Dupa ce l-a creat, el n-a mai alimentat discutia in nici un chip. A lasat totul sa decurga de la sine. Si vedeti ce-a iesit. yikes.gif Deci Sorin666 e si el actor pe scena.
4. Triregnum, principalul moderator acuzat, n-a intervenit in nici un fel. Pai atunci, de ce discutia se tot alimenteaza? Ar fi trebuit sa inceteze demult, din lipsa de parti combatante. Triregnum, ori nu-i pasa ce se discuta, ori E SI EL ACTOR angajat de Mihai.
5. Rand pe rand, au fost acuzati si alti moderatori: Figaro, Bdl si AIWA. Este o nesimtire de prost gust ca Figaro sa fie astfel barfit pe la spate, intrucat el n-a mai vizitat Hanul de multa vreme. Cat despre AIWA, el a picat pur si simplu victima in discutie, pentru simplul fapt ca si-a exprimat opinia. Bdl a postat pana acum o singura data, dar a facut-o bine: l-a facut pe minerval de ... cacao. Ciudat gest pentru un moderator. Oare nu scrie clar in regulament care sunt indatoririle unui moderator? Exista o explicatie: ori Bdl s-a saturat de functia de moderator, ori e si el ACTOR (aici nu bag mana in foc). cold.gif
6. Lui Mihai nu-i sta in caracter sa neglijeze astfel Hanul. Cand a mai facut Mihai asta? Niciodata pare-mi-se. Sper sa nu ma insel. Desi... intr-adevar, daca ar fi sa-l credem pe cuvant, e ocupat in aceasta perioada. Oare? jamie.gif

Contraargumente:
1. Nu e ziua pacalelilor tongue.gif
2. De ce ar dori Mihai sa creeze antipatii intre forumisti, printr-o astfel de discutie? (decat daca presupusele antipatii nu ar fi decat simple interpretatii teatrale).

Nu sunt sigur, dar e ceva la mijloc. Sa fim seriosi... hmm.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 15 Aug 2004, 12:09 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 15 Aug 2004, 02:59 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE
Pt. a va dovedi ca nu vorbesc cu doua intelesuri si nici nu am doua fete.....eu nu il inghit pe Figaro ( sper ca totusi sa aiba acces la net si sa raspunda daca se simte frustat ) chiar daca pe aici are o groaza de suporteri. Dar intotdeauna i-am raspuns la subiect pe aceste pagini si in ultimul timp am evitat orice legatura cu el.


Asta inseamna barfa grosolana pe la spate Marcus?? sad.gif sad.gif

Te las cu bine pustane.....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 15 Aug 2004, 05:29 PM
Mesaj #6


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



This topic sucks big time
@Marcus, "teoriile" astea trebuia sa le pui la topicul ala cu "teoria conspiratiei" . In alta ordine de idei, te-ai bagat aiurea intr-o chestie de care habar n-ai.

Acest topic a fost editat de Ghost: 15 Aug 2004, 05:31 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 15 Aug 2004, 06:50 PM
Mesaj #7





Guests






Nu de alta, dar poate ar trebui sa-i zica si lui cineva ca Mihai, inainte de a fi admin, e om cu familie, cu servici, ce-si mai ia si concedii din cand in cand...Poate asa se mai lumineaza o anumita negura.... hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 15 Aug 2004, 06:56 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Ouf, bine macar ca nu a aflat nimic de micutii gri si de nava lor... am scapat... pentru restul mai gasim noi ceva pretexte... rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 15 Aug 2004, 07:14 PM
Mesaj #9


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



In concluzie, cum am mai spus de atitea ori, masonii sint de vina ohyeah.gif ...Cu toate ca zilele trecute am vazut filmu' ala, Esorcixtu 2, si era p'acolo unu care poseda diversi cetateni, Pazuzu ii zicea, ma gindesc ca poate are si ala vreun amestec rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 15 Aug 2004, 08:07 PM
Mesaj #10





Guests






Pai nah, parca Pazuzu ala tot gri era in finalu filmului, asa ca se cam potriveste cu ce zice sorin666...Daca ii vopsim si pe masoni gri, iese o frumusete biggrin.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 16 Aug 2004, 09:10 AM
Mesaj #11


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Afrodita, in eventualitatea in care zici (foarte posibil sa fie adevarata), Mihai a lasat, in principiu, forumul in grija moderatorilor, si acum, mai mult ca oricand, acestia ar trebui sa lase la o parte toate neintelegerile din trecut si sa lucreze impreuna. Unii nu inteleg asta si eu, in optimismul meu visator, am sperat totusi ca poate fi vorba de o gluma, dar, din pacate, poate fi real si e grav. unsure.gif

Sorin, mesajul tau nu contine nicidecum o tenta grosolana la adresa lui Figaro. In discutie, se ajunsese la un punct in care, ori de cate ori era mentionat numele Triregnum, se subintelegea: triregnum si figaro. In fine, recunosc ca sunt subiectiv in privinta asta.




--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 16 Aug 2004, 09:13 AM
Mesaj #12


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Marcus, eu nu te inteleg. Daca ar fi lasat hanul in grija cuiva nu l-ar fi lasat in mainile moderatorilor, ci in mainile moderatorilor globali. Si cum eu am vazut doi dintre aceti moderatori globali cum se uitau peste "Moderator abuziv" si nu au inchis subiectul, rezulta ca e, totusi, in spiritul Hanului, daca nu chiar in litera regulamentului... altfel moderatorii globali l-ar fi inchis.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 16 Aug 2004, 09:16 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Catalin @ 16 Aug 2004, 11:26 AM)
Daca ar fi lasat hanul in grija cuiva nu l-ar fi lasat in mainile moderatorilor, ci in mainile moderatorilor globali.

Stie el ce stie wink.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 16 Aug 2004, 09:23 AM
Mesaj #14


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Eu unul am impresia ca Mihai face un experiment inedit pe propriul lui forum: desi nu pare prezent, ne vegheaza "din umbra" si vrea sa observe cum ar decurge lucrurile la Han in absenta sa.


Si eu am avut mereu impresia ca Mihai si-a facut o clona cu care mai posteaza din cand in cand si cu numele careia a venit pe la intalnirile forumistilor... ar fi tare! La cat l-am vorbit de rau pe-acolo... rofl.gif devil.gif


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 16 Aug 2004, 09:24 AM
Mesaj #15


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Catalin, te rog citeste din nou cu atentie:

QUOTE
Topicul "Moderator abuziv" incalca de la o posta regulamentul. Acolo au loc injurii serioase. Ultimul mesaj al lui BDL a fost un dezastru verbal la adresa lui Minerval.  Intrebare: Unde au disparut moderatorii globali, de ce nu intervin, de ce se fac ca ploua? Culmea, au intrat in pamant deodata: Ancuta, Ypsilonalpha, Tudy si Cameron


E singurul mesaj pe care l-am scris cu rosu, in speranta ca pe el il veti (vei) citi cu luare aminte.

[edit] Spuneai ca nu ma intelegi, dar de fapt mesajul tau a reluat un fragment din mesajul meu.

Acest topic a fost editat de Marcus: 16 Aug 2004, 09:25 AM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 16 Aug 2004, 09:27 AM
Mesaj #16


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Marcus, incalcarile regulamentului au fost intotdeauna judecate subiectiv. Adica unele sunt pedepsite altele nu... sustii ca ambii moderatori globali gresesc ca nu inchid subiectul?? poate gresesti tu in interpretarea regulamentului.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 16 Aug 2004, 09:35 AM
Mesaj #17


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Catalin:
QUOTE
» Va rugam nu trimiteti obiectii publice la adresa unui forumist sau a unui moderator. In cazul in care aveti ceva de reclamat referitor la activitatea unui moderator sau a unui forumist, va rugam sa folositi Formularul de Contact.


Topicul "Moderator abuziv" a devenit o mocirla a injuriilor. Moderatorii globali pot si au datoria sa opreasca orice tentativa de incalcare repetata a regulamentului.

P.S. Catalin, cunoscandu-ti incapatanarea care te caracterizeaza, nu voi incerca in continuare sa-mi explic punctul de vedere mai mult decat am facut-o pana acum. Las la latitudinea ta daca vrei sau nu sa intelegi mesajul meu, pentru ca sunt sigur ca e o chestiune de vointa, de altfel esti baiat inteligent.





--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 16 Aug 2004, 09:35 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Catalin @ 16 Aug 2004, 11:40 AM)
Marcus, incalcarile regulamentului au fost intotdeauna judecate subiectiv. Adica unele sunt pedepsite altele nu... sustii ca ambii moderatori globali gresesc ca nu inchid subiectul?? poate gresesti tu in interpretarea regulamentului.

Si in plus unii moderatori au boabe de avertizare biggrin.gif
Unii multe, altii putine biggrin.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 16 Aug 2004, 10:07 AM
Mesaj #19


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Damn! Eu eram convins ca subiectul asta e unul de maxima caterinca... ofofof... tongue.gif biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 16 Aug 2004, 10:14 AM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Nu. E unul de acumulare de boabe rofl.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 16 Aug 2004, 10:16 AM
Mesaj #21


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (axel @ 16 Aug 2004, 12:27 PM)
Nu. E unul de acumulare de boabe  rofl.gif

Sau de "aplaudare" a mozilor globali jamie.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 16 Aug 2004, 10:17 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 16 Aug 2004, 10:18 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Nu, ca boabele vin dupa biggrin.gif
Ni le da Mihai cadou dupa ce se intoarce. Stii, ca pe bomboane, ca am fost cuminti rofl.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 16 Aug 2004, 01:42 PM
Mesaj #23





Guests






Of of, mai Axel, cand sa zic si io ceva de boNboane mi-ai luat-o inainte tongue.gif

Io-s curioasa daca de la Mihai primesc vreo boNboana, ca de la manageru meu am primit destule cand s-a intors din concediu 6.gif hh.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 17 Aug 2004, 06:24 PM
Mesaj #24


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



Eu sunt (si am fost) destul de ocupat in ultimele saptamani, si am intrat pe Han doar ca sa mai lecturez cate ceva. Nu prea sunt la curent cu toate certurile si discutiile, dar in cazul in care apare ceva, care nu poate fi "solutionat" de moderatorii locali, eu unul pot fi contactat foarte usor. Nu de alta mi-am dat detaliile de contact in Profile... unsure.gif

Acest topic a fost editat de Tudy: 17 Aug 2004, 06:39 PM


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 17 Aug 2004, 11:34 PM
Mesaj #25


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (Tudy @ 17 Aug 2004, 08:37 PM)
in cazul in care apare ceva, care nu poate fi "solutionat" de moderatorii locali, eu unul pot fi contactat foarte usor.

Din pacate aproape nimic nu poate fi solutionat de catre moderatorii "simpli" smile.gif . Propun pe aceasta cale sa mai fie numiti macar trei moderatori globali ca sa nu mai fie probleme smile.gif ... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 18 Aug 2004, 10:47 AM
Mesaj #26


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Dar poti sa stergi sau sa editezi mesaje, nu?

De asemenea, poti sa cresti (sau sa scazi wink.gif ) nivelul de avertizare al unui forumist, nu? (desi aici nu bag mina in foc)

Si in plus poti sa dai cu PM-ul in forumisti cu abateri grave, nu?

Practic ai la indemina toate mijloacele dea rezolva o criza pe "tarlaua" ta. De exemplu, ca sa rezolv circul de la Politica externa din ultimele zile eu unul am folosit exact astea trei metode. (In rest, mare parte din munca de lamurire a facut-o Mihai smile.gif )

Si al naibii sa fiu daca mi-a placut sa sterg biggrin.gife mina" vreo 50-60 de mesaje sad.gif



--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 18 Aug 2004, 12:03 PM
Mesaj #27


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Planuisem sa activez optiunile de care am discutat la inceputul lui august, insa urmare a unei perioade mai ocupate pe parcursul acestei luni, am amanat activarile pentru luna septembrie...

Tinand cont ca acest topic a devenit o discutie privind actiunile moderatorilor il voi inchide aici, multumindu-le celor ce au avut ceva constructiv de spus.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:29 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman