HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ipocrizie?, sau ... interes
mutulica
mesaj 8 Mar 2006, 09:29 AM
Mesaj #1


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Desi nu sunt nici pe departe fanul lu' Bivolaru ma distreaza sa vad ca in timp ce statul roman il cauta peste tot, si retine atentia mass mediei pentru ca a pus-o cu o tinara minora... pentru Irinel, care practic poate fi acuzat de acelasi lucru atentia e putin diferita... oarecum admirativa si intrucitva acceptata..

oare ce nu inteleg eu?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 8 Mar 2006, 09:39 AM
Mesaj #2


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



pai... diferenta e ca Irinelu' nu i-a promis aleia ca dupa ce si-o pune cu el o sa se integreze in absolut. bivo a pacalit pe prea multe cu asta si cam au incadrare juridica pt el.
plus ca Irinelu' n-a dat cu subsemnatul la Secu inainte de '89 si n-are casete cu figuri mai mult sau mai putin publice care participau la oarece orgii

asa ca e un amestec de ipocrizie si interes in cazul Bivo. si pura prostie in cazul Irinel


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fusion
mesaj 8 Mar 2006, 10:13 AM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 35
Inscris: 9 October 04
Forumist Nr.: 4.633



Si in plus, minoratul sexual in Romania se termina la 15 ani spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Mar 2006, 10:13 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Mar 2006, 12:52 PM
Mesaj #4


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Din pacate pt el, Bivolaru' nu a uns cu sfanta spaga ceva mai pe sus, prin ministere. Asta e esplicatiunea. Parerea mea.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 8 Mar 2006, 01:26 PM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE (mutulica @ 8 Mar 2006, 10:29 AM)
oare ce nu inteleg eu?

biggrin.gif

Din cate stiu, Monica Gabor este eleva in clasa a XII-a si are 19 ani. Adica este majora. smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 8 Mar 2006, 01:59 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Eu stiam ca ar avea 18, dar multi afirma ca nu e adevarat si are numai 17...


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 8 Mar 2006, 02:07 PM
Mesaj #7


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



eu am inteles ca tocmai ce a facut 18 ani, ca e inca eleva si ca...
din punctul asta de vedere ... intre 14 si 18 se incadreaza in aceeasi categorie cu cea a lui bivolaru

cit despre cite greseli a mai facut griguta, afara de sa si-o puna cu tipa... sa il lege pentru alea, dar din cite imi amintesc baietii vroiau sa il lege pentru relatii sexuale cu minora...

ce a promis guru si ce a promis virinelu, e alta poveste... important e ca au facut aceeasi gimnastica


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 8 Mar 2006, 02:09 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Da, dar poate sa fie si chestia ca virinelu' a facut-o cu una si atat, pe cand bivolaru' a zis "Lasati copiii sa vina la mine". unsure.gif

Acest topic a fost editat de Olaf: 8 Mar 2006, 02:10 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 8 Mar 2006, 02:58 PM
Mesaj #9


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



pai? guru chiar avea treaba cu copii? ca mie nu pentru asta mi s-a parut ca l-au acuzat


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 8 Mar 2006, 03:00 PM
Mesaj #10


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



la guru au gasit si ei o acuzatie oarecare, ca ei il vor pt alte motive


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioa_3000
mesaj 8 Mar 2006, 04:40 PM
Mesaj #11


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 36
Inscris: 15 February 06
Forumist Nr.: 7.873



Mai lasati-l incolo pe Columbeanu, ca ne-a tampit presa cu el si Dulcineea lui primavaratica! Numai la noi se poate considera stire ca Irinel Columbeanu i-a cumparat un inel iubita-sii. E si el un frustrat (ca numai barbatii complexati si nesiguri pe ei umbla cu copile) iar ei ii plac banii...Parca ar fi singurul caz...Cu Bivolaru e vorba de faptul ca si-a folosit in mod abuziv influenta asupra "adeptilor" sai pentru profit personal. E sarlatanie. Cat despre corupere de minori (pentru ca legea incadreaza orice tip de relatii sexuale cu minori, consimtite sau nu, la corupere de minori), din punct de vedere legal, pedeapsa ar fi aceeasi pentru amandoi, dar Bivolaru se mai incadreaza si la alte capete de acuzare...Nu stiu si nu ma intereseaza daca fufa lu' Columbeanu e majora sau nu, dar cata vreme nimeni nu a depus plangere, sa presupunem c-ar fi...


--------------------
Behind every great man there is a woman rolling her eyes :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Balama
mesaj 8 Mar 2006, 05:19 PM
Mesaj #12


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 22 February 06
Forumist Nr.: 7.907



...alo gara.....populatia acestui han....VIRINEL COLUMBOFIL are de pe urma acestei mimoze servici sexuale iar MIMOZA MONA are de pe urma columbofilului BANI SI AVEREA .
Iar despre TRIVOLARU , UNIVOLARU nu avem ce discuta minora lui era un fel de sclava , iar ea castiga integrarea in absolut , un fel de sclava sexuala , bravo GURU ....


--------------------
"Femeia fara sani e ca patul fara perne."
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fusion
mesaj 9 Mar 2006, 02:25 AM
Mesaj #13


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 35
Inscris: 9 October 04
Forumist Nr.: 4.633



QUOTE (Ovidius @ 8 Mar 2006, 01:59 PM)
Eu stiam ca ar avea 18, dar multi afirma ca nu e adevarat si are numai 17...

Iar varsta legala pentru sex in Romania este 15 ani. Asa ca este absolut irelevant daca are 17, 18 sau 19.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 9 Mar 2006, 11:24 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Pai daca e asa, atunci e clara treaba: sunt majori amandoi, parintii de acord, deci fac ce vor muschii lor smile.gif


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fusion
mesaj 9 Mar 2006, 07:41 PM
Mesaj #15


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 35
Inscris: 9 October 04
Forumist Nr.: 4.633



Cat despre guru, nu se poate spune acelasi lucru:

QUOTE
Am spus ca Bivolaru profita de calitatea sa de "profesor yoga" si "mentor spiritual" pentru a intretine raporturi sexuale cu minore si pentru a-si satisface fanteziile erotice. Pe 10 mai, o fosta cursanta yoga, Arabella Agness Muresan, a depus o plangere penala fata de "Gurul", in care spunea ca acesta a intretinut raporturi sexuale cu ea. Arabella Muresan l-a cunoscut pe Bivolaru, in 1999, la varsta de 14 ani, la o "spirala" organizata in Bucuresti. La scurt timp, in luna ianuarie 2000, cand nici nu implinise 15 ani, Arabella Muresan a fost convinsa de Bivolaru sa intretina raporturi sexuale cu acesta in locuinta lui din Bucuresti. Doua luni mai tarziu, dar si in luna noiembrie, in acelasi apartament, "Gurul" a mai profitat sexual de minora Arabella Muresan. In declaratia data procurorilor, minora spune ca "mentorul spiritual" Gregorian Bivolaru o invata ca practicarea de relatii sexuale reprezinta un mijloc de eliberare spirituala, iar raportul sexual al unei fete cu el, ca maestru spiritual, ii asigura acesteia un mijloc sigur de atingere a desavarsirii spirituale prin tantra yoga, precum si "arderea rapida a Karnei". Asta insemna ca, in acel mod, fata reusea sa scape de toate greselile acumulate in cursul vietilor anterioare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 10 Mar 2006, 07:43 AM
Mesaj #16


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



sa nu uitam ca domnisoara Muresan si-a retras plingerea, si ca prin tot ce a facut dupa aceea a demonstrat ca plingerea a fost obtinuta de procurori sub presiune. tipa chiar era indragostita de guru si a si disparut dupa aceea, toate declaratiile ulterioare fiind in favoarea lu guru...

oare monica ce declaratii o sa dea cind s-o sparge povestea ei


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 10:30 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman