HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Eternitate ..., tinerete fara batranete si viata fara ..
Dualist
mesaj 8 Mar 2005, 07:56 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 26 February 05
Din: simt aer jegos de Bucuresti
Forumist Nr.: 5.800



Cum ar fi daca ai descoperi o metoda de a-ti prelungi viata ? Daca nu ai mai inainta in varsta, ca efecte. Cum ar fi sa poti sa ai suficient timp pentru toate visele tale, sa citesti o infinitate de carti daca iti place literatura, sau sa cutreieri tot pamantul daca iti place turismul, sa faci ceea ce iti place, fara sa te temi ca ziua nu are decat 24 de ore. Fara sa te temi ca nici o clipa nu poate fi traita de doua ori. Vei avea suficiente clipe, nu ?

Pe acest topic nu se discuta metodele. Si insist asupra acestui lucru.
Discutam efectele.


--------------------
"Veti fi asemeni zeilor, cunoscand binele de rau."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 8 Mar 2005, 08:34 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



Daca ar fi sa se opreasca timpul adica sa nu mai existe ore, zile ...buna intrebare oare ce-ar fi dar daca nu ar exista timp, atunci cum am avea timp pentru tot ce-ai spus?
In imaginatia omului raiul a fost cam asa descris: tinerete vsenica, verdeata, fara durere si suspin, etc dar asta inseamna sa nu fim, adica sa nu cunoastem uff filozofie... ce sa ne mai batem capul oricum singurul lucru pe care putem fi siguri in viata e ca la un moment dat vine si timpul sa trecem in eternitate hh.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 8 Mar 2005, 09:40 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



Pentru ca aceleasi persoane vor fi in jurul nostru..sau..cel putin ..nu vor pleca vreodat'...cred...ca ar fi mai putina rautate/egoism/invidie..omul constientizand..si iata..in aceasta situatie..nepresat de clipsidra(sfesnicul omului de astazi)..ar fi motivat spre mai mult...ar lasa deoparte aceasta lupte cu ceilalti..si si-ar cladi..o alta lume...mai aproape de ceilalti....


PeSei ...femeile ar deveni si ele de tip ....bigam... biggrin.gif ...


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 Mar 2005, 09:40 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
MIA
mesaj 9 Mar 2005, 04:11 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Te referi la o durata de viata virtual infinita ( de ex. 1.000.000 de ani tongue.gif ) sau o una ceva mai "rezonabila" de imaginat ( de genul ~200-300 de ani sa zice de "tinerete nealterata", urmata de o moarte relativ brusca ) ? rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
demarque
mesaj 9 Mar 2005, 05:07 PM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1
Inscris: 8 March 05
Forumist Nr.: 5.897



eternitatea se supune unor banale 5 minute,nici mai mult nici mai putin...5 minute de asteptare in fata unei scari de bloc cu o tigara aprinsa in mana dreapta,sau stanga..nu conteaza asta sau conteaza prea putin atata timp cat totusi dezbatem acest subiect,,deci conteaza.!
sa va spun o poveste,povestea celor 5 minute de asteptare...astazi mi-am luat adio de la eternitate si nu mi-au trebuit decat 5 minute de asteptare..nu a venit ,nu a venit si mi-a fost dor de noi,nu de cei ce am fost ci de cei ce am fi putut fi..am trait o eternitate de sperante de iluzii si de visuri,si toate aceste in 5 minute de asteptare zadarnica,5 minute care s-ar fi putut transforma intr-o imbratisare eterna dar care nu au ramas decat 5 minute de regrete si indoieli,,5 minute in care am sperat sa fiu etern,mai mult sa fim eterni..nu a fost cazul pentru simplul fapt ca nu a venit am asteptat in zadar cele 5 minute...frumos dar nu atat de tragic cum vrea el sa para veti spune...ei bine da asa e,insa va spun eu care e partea tragica..da da,ea a venit la pieptul meu si mi-a spus ca ma iubeste si isi doreste sa fim impreuna o ETERNITATE..asa si?..veti spune unde e partea tragica nebune...?!? tragic e ca a venit in cel de-al saselea minut..dupa cum spuneam:ETERNITATEA SE SUPUNE UNOR BANALE 5 MINUTE...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 11:25 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman