HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Ne Place In Tara Noastra, -total pozitiv-
Mistinguett
mesaj 9 May 2004, 05:14 AM
Mesaj #1


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Deci, s-a discutat si inca se mai discuta tot ce e dezgustator, enervant, de dispretuit si de bagat capul in pamant de rusine.
Hai sa incercam si o lista pozitiva despre tara noastra.

Incep eu?

Puritatea muntilor romanesti. Stiu un loc pe langa Predeal (care nu e neaparat orasul meu preferat) unde privelistea ma face mereu sa gandesc automat "pe-un picior de plai/pe-o gura de rai..."
Faptul ca in 4-5 ore esti de la munte la mare, trecand prin campie. Adica, mai toate formele de relief.
Delta Dunarii.
Covrigi calzi la orice colt de strada.

Oh, si mai am, dar va mai las si pe voi... Si sper ca nu numai nostalgicii sa ia cuvantul (a se observa ca cele mai de sus nu-s nostalgii tongue.gif )


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 9 May 2004, 07:44 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Mie nu-mi plac covrigeii, ci merdenelele. Le ador. Daca, in loc de pachete de promisiuni, politicienii nostri le-ar fi dus celor de la UE merdenele, poate ca acum am fi fost mai aproape de integrare. laugh.gif
Imi place la Romania faptul ca este locul in care s-au nascut atatia oameni de cultura...
Sunt multe lucruri care imi plac.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
47462
mesaj 9 May 2004, 09:59 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 4 January 04
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 1.689



Se mananca bine in strainatate si anume la restaurantul "Omilos" din GRECIA, PARALIA KATERINI
Im tara am mancat doar in apropierea orasului meu...asa ca nu va pot recomanda deca restaurantul "Venetia" la iesirea din orasul Dr Tr Severin spre Strehaia.

off topic: Am inceput sa fac prostii de cand raspund la mai multe topicuri odata!
on: In tara noastra sunt multe lucruri frumoase, pacat ca nu stim sa le exploatam...si cele mai frumoase lucruri sunt muntii, marea si peisajele pline de viata si verdeata...Imi mai plac romanii care sunt foarte prietenosi si mancarea specifica..


--------------------
E trist sa ajungi sa regreti lucuri pe care ti-ai fi dorit sa le faci, dar ai fost prea comod sau nu ai avut curaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 May 2004, 09:59 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
loredaria
mesaj 9 May 2004, 11:16 PM
Mesaj #4


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 180
Inscris: 21 April 04
Din: Petrosani
Forumist Nr.: 3.193



Imi plac peisajele de la noi, in special cele montane si mancarea traditionala romaneasca.


--------------------
In fiecare an trecem nepasatori prin ziua mortii noastre...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 9 May 2004, 11:21 PM
Mesaj #5


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Si, cam asta e realitatea, din pacate... sad.gif Ce ne place noua la Romania? Ca e o tara frumoasa (dar nu facem nimic in legatura cu asta) si ca se mananca bine (pacat ca din ce in ce mai putin si din ce in ce mai scump)...
Nu vreau sa fiu inteles gresit, nu sunt de loc anti-Romania sau anti-romani, insa starea in care s-a ajuns in momentul de fatza nu prea ne poate lasa sa ne "laudam" cu altceva decat mancare si peisaje. Candva ne mai laudam si cu ospitalitatea...acum si aia cred ca e pe bani grei...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minutul
mesaj 9 May 2004, 11:37 PM
Mesaj #6


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



Imi place ca in Romania mai sunt personaje precum Mischie sau Vanghelie, imi place ca putem sa radem de ei. Imi place ca ne-a ramas ironia. Si contemplarea. Imi place muntele si mancarea traditionala. Imi plac carutele trase de cai ce inca mai apar prin marile orase. Imi place ca ne luptam cu timpul. Imi place ca inca mai exista banci la iesirea din blocuri unde babutele stau sa-i barfeasca pe ceilalti.

Imi place ca nu suntem robotizati. Romania are farmecul ei.


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trecator
mesaj 10 May 2004, 09:51 AM
Mesaj #7


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 108
Inscris: 21 January 04
Forumist Nr.: 1.919



huh.gif ..Tara mea de glorii...Tara mea din totdeauna....la trecutu-ti mare...mic e viitorul.. sad.gif ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The_Kid
mesaj 12 May 2004, 10:01 PM
Mesaj #8


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 54
Inscris: 11 May 04
Din: Arad
Forumist Nr.: 3.460



Imi place Delta Dunarii, imi plac Carpatii, imi place ciorba de burta si mititeii. smile.gif


--------------------
De la sublim la ridicol nu este decāt un pas. (Napoleon)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 13 May 2004, 08:35 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Imi plac muntii apuseni...
Imi place marea...
Imi plac raurile...
Imi plac campiile, mai ales acum primavara cand sunt pline pline de floricele. Acum cateva zile chiar am fost pe un camp plin cu musetel si era un miroooos de nu-mi venea sa plec d-acolo...
Imi place tot ce misca in tara asta, desi nu am vazut prea multe. De acum incolo vreau sa-mi cunosc tara cat de bine pot si ma voi duce in concedii doar aici pentru ca aici ma simt cel mai bine. Am realizat ca avem o tara splendida doar in momentul in care am pierdut-o....

"Acolo este tara mea,
si neamul meu cel romanesc.
Acolo eu sa mor as vrea,
acolo vreau eu sa traiesc"


--------------------
Suntem ceea ce gāndim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FBOJI
mesaj 26 May 2004, 11:48 AM
Mesaj #10


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 19 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.566



Trebe sa scriu si eu aici:
Nu stiu ce-mi place la tara asta, dar cu ceva vreme in urma ( dupa o saptamana de stat in Ungaria) asteptand sa plec cu trenul spre casa, mi s-au umezit ochii. In Budapesta, pentru un roman venit din Romania ultimului an al lui Ceasca, era raiul pe pamant. Ma intorceam la frig, intuneric si saracie. Dar tot mi-au dat lacrimile de dor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 26 May 2004, 12:01 PM
Mesaj #11


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Mie īmi plac... rădăcinile.

Adică faptul că rădăcinile īntregii mele personalităţi ( wink.gif ) se află aici: strămoşii (mă rog, majoritatea...), naştere, educaţie, primele experienţe de viaţă şi alte chestii de genul ăsta care... nu-mi vin acum īn minte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 26 May 2004, 02:29 PM
Mesaj #12


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Mancarea si simtul romanesc al umorului.

Stiti ca avem cele mai multe bancuri din Europa??? Am mers odata intr-o excursie in strainatate si i-am spart in bancuri pe cei cu care eram (olandezi, belgieni, germani biggrin.gif ). rofl.gif

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 26 May 2004, 02:30 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 26 May 2004, 11:31 PM
Mesaj #13


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ca romancele sunt femei frumoase, se stie.. dar sunt multe, multe alte mici amanunte la care nu as renunta niciodata.. si ma bucur ca s-a deschis acest topic, simteam nevoia.. Ce-mi place?
- satele in care se pastreaza traditiile
- Cimitirul vesel de la Sapanta
- mancarea noastra grasa pe care strainii nu o suporta wink.gif
- salbaticia naturii
- ca pot asculta privighetoare de pe balcon biggrin.gif
- ca avem patru anotimpuri
- istoria, legendele si doinele noastre
- Vama Veche
- ca romanul gaseste oricand motive sa se amuze, rade mult si stie sa faca haz de necaz (unii ii spun "neseriozitate" tongue.gif)
- si-ar mai fi multe...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 27 May 2004, 10:34 AM
Mesaj #14


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



ce-mi place in Romania?!! hmm...
imi plac costumele natzionale... este incredibil cum s-a pastrat traditzia la noi... am o ie veche de aproximativ 100 ani... este atat de alba! nici nu spui ca a supravietzuit foametei shi razboiului!
imi place optimismul romanului... nu sunt totzi la fel, dar dupa cum se vede, inca se mai poate percepe frumusetzea cafelei de dimineatza... chiar daca ziua care ne ashteapta nu e chiar roz... shi inca mai zambim, admiram peisajele, savuram micul nostru shi berea la halba...


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 27 May 2004, 04:19 PM
Mesaj #15


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



han.gif tizo...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 28 May 2004, 11:09 AM
Mesaj #16


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



mie imi place cel mai mult ca in unele sate uitate de lume nu s-a pierdut bunul simt....
Poate de s-ar inmulti samanta !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 11 Jun 2004, 12:00 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Imi place ce mi-ar placea si in alta tara daca ar fi tara mea 6.gif

Acest topic a fost editat de free: 11 Jun 2004, 12:00 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 16 Jun 2004, 06:19 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Eu de-abia astept sa pot sa plec din Romania si apoi ma intorc la acest topic sa spun ce imi place la Romania rofl.gif







PS: hai ma... aia e tara unde nu te poti mandri numai cu papika si cu meisajele frumoase?

PS2: Cred ca visez urat! Sa ma pitige cineva sa ma trezesc hh.gif hh.gif hh.gif 6.gif 6.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rikita
mesaj 16 Jun 2004, 09:24 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.344
Inscris: 16 June 04
Din: berlin
Forumist Nr.: 3.860



In Romania imi plac satele, mai ales din Maramures. imi place se merg cu personalul pentru ca este foarte diferit de trenurile la care sunt obisnuita. imi place sa mananc fructe care sunt mult mai bine ca de aici. Imi place tuica. Imi place ca e o tara care parca s-a schimbat foarte mult in ultimii ani si se mai schimbe (cea ce imi place in general despre tarile din Europa de "est", fiindca e interesant sa studiez despre istoria si politica lor).

Din tara mea... ei bine, aici nu e asa mult ca imi place tara dar mai mult imi place sa fiu de aici din punctul de vedere practic, pentru ca pasaportul meu si euro-ul sunt practici...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sever
mesaj 17 Jun 2004, 08:06 AM
Mesaj #20


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 16 June 04
Forumist Nr.: 3.856



thumb_yello.gif Si varietatea de relief, azi la mare , miine intr-o delta "salbatica", sapoi un pic la munte sa ne racorim. Deaia sintem mai frumosi decit alti. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 17 Jun 2004, 01:35 PM
Mesaj #21


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE (Rikita @ 16 Jun 2004, 10:26 PM)
personalul pentru ca este foarte diferit de trenurile la care sunt obisnuita.

La care tren personal te referi Rikita? Că doar nu te vei fi gīndit la... ăla pe care-l ştiu eu blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 17 Jun 2004, 01:51 PM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



QUOTE (caa @ 17 Jun 2004, 02:37 PM)
QUOTE (Rikita @ 16 Jun 2004, 10:26 PM)
personalul pentru ca este foarte diferit de trenurile la care sunt obisnuita.

La care tren personal te referi Rikita? Că doar nu te vei fi gīndit la... ăla pe care-l ştiu eu blink.gif

poate te gandeai la ce nu-ti place in Romania de ai spus tren personal... huh.gif


--------------------
' Murim cāte putin īn fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rikita
mesaj 17 Jun 2004, 04:11 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.344
Inscris: 16 June 04
Din: berlin
Forumist Nr.: 3.860



Pentru cineva care niciodata n-a trebuit sa ia personalul, este o aventura... Ah... imi plac si biletele de tren in Romania, astea mici... sunt ca si cum au fost aici in copilaria mea.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 21 Jun 2004, 10:22 AM
Mesaj #24


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Am observat ca in general ne plac frumusetile - cele legate de natura, arhaicul. Deci, nici noua nu ne prea place cum ne comportam cu noi insine, mai ales ca noi ne stim unii pe altii. Dar priviti dinafara, va dati seama?


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rikita
mesaj 22 Jun 2004, 10:07 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.344
Inscris: 16 June 04
Din: berlin
Forumist Nr.: 3.860



n-am inteles ce vrei sa zici?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 29 Jun 2004, 09:59 AM
Mesaj #26


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Imi place ca in Romania se construieste destul de mult si de bine. "Destul" raportat la istoria Romaniei, nu la ce e in alte tari.

Probabil ca "avantul" din ultimii ani e legat de fondurile europene, e adevarat ca sunt si destule constructii facute nerespectand legile ori principiile arhitectonice, e adevarat ca mai mult "unii" construiesc, ..., dar macar nu mai suntem in stagnarea de la inceputul anilor 90.

Impresia mea e ca incetul cu incetul ponderea celor ce construiesc mai trainic, cu materiale mai rezistente si mai moderne, a celor ce aplica tehnologie din vest, etc., creste.

Parti bune din destule orase, parti din litoral ori din vaile turistice se renoveaza, si asta e un lucru bun. Daca ne gandim ca marea majoritate a populatiei vede pentru prima oara lucrari de calitate, chiar daca doar pe alocuri.


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 29 Jun 2004, 10:51 AM
Mesaj #27


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE (Rikita @ 17 Jun 2004, 05:13 PM)
Pentru cineva care niciodata n-a trebuit sa ia personalul, este o aventura...

Mmdah! E o aventură oricum, pentru toată lumea. Ce bine şi frumos e la noi īn ţară şi noi nu ştim să apreciem! frusty.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vulpitzayam
mesaj 25 Aug 2004, 09:51 AM
Mesaj #28


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.145



Pot sa ic ca nu as vrea sa ma fii nascut in alta parte decat in Romania.Ador Valea Oltului , Valea Bistritei , Maramuresul , Ardealul , manastirile din tara , palinca , sarmalele , micii si oamenii de la sate , care te primesc cu atata caldura.Si , in plus , ador sa opresc intr-o parcare si sa mananc pe masutele cu scaune de pe marginea drumului , chiar daca gasesc hartie igienica sau excremente.Sincer!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 25 Aug 2004, 10:21 AM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



In afara de ce s-a spus pe aici, mie imi place ca pot sa ma plimb la orice ora prin Bucuresti, fara prea mare grija...
Si imi place lupta turbata, nebuna, pentru supravietuire, pe care o vezi la tot pasul.
Imi place ca, daca m-am oprit sa ma odihnesc pe marginea drumului, a iesit o babuta si m-a intrebat de ce stau in soare si daca nu vreau sa intru putin in curte, la umbra, sa ma racoresc cu niste apa proaspata de la fantana. smile.gif

Acest topic a fost editat de Olaf: 25 Aug 2004, 10:21 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janine
mesaj 26 Aug 2004, 08:18 PM
Mesaj #30


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 318
Inscris: 3 July 04
Forumist Nr.: 3.997



Imi place la tarisoara mea ca este plina de oameni buni, oameni primitori... sa il citez si pe Olaf
QUOTE
a iesit o babuta si m-a intrebat de ce stau in soare si daca nu vreau sa intru putin in curte, la umbra, sa ma racoresc cu niste apa proaspata de la fantana
.
Imi palce tarisoara mea pentru potentialul pe care si pe care , o data si o data il vom descoperi si valorifica mai bine...imi place tarisoara mea mai ales acum cand sunt departe de ea...acolo ai cu cine glumi, ai cu cine vorbi...mi-e dor de tarisoara mea... cry.gif


--------------------
user posted image
!!retupmoc eht ni deppart m'I !pleH

When The Power of Love overcomes The Love of Power the World will know Peace.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 26 Aug 2004, 09:07 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (liutza @ 26 Aug 2004, 09:31 PM)
Imi place la tarisoara mea ca este plina de oameni buni, oameni primitori... sa il citez si pe Olaf
QUOTE
a iesit o babuta si m-a intrebat de ce stau in soare si daca nu vreau sa intru putin in curte, la umbra, sa ma racoresc cu niste apa proaspata de la fantana
.
Imi palce tarisoara mea pentru potentialul pe care si pe care , o data si o data il vom descoperi si valorifica mai bine...imi place tarisoara mea mai ales acum cand sunt departe de ea...acolo ai cu cine glumi, ai cu cine vorbi...mi-e dor de tarisoara mea... cry.gif

@ iliutza - Si mie-mi place tara mea fiindca pot, uneori, sa colind dealuri si munti si sa culeg flori de camp si sa fac din ele un buchet frumos si sa ascult cum curge apa la izvoare si sa cufund florile culese in apa ne-nceputa a izvorului si sa la arunc spre soare si sa-tzi strig numele spre cer si spre ingeri si Cerul si Ingerii vor lasa petalele din florile aruncate spre Cer sa revina pe pamant si toate iti vor rosti numele...Si nimeni n-o sa ma intrebe de ce am intrebat Cerul si norii si vantul si apele si aerul si soarele unde esti, fiindca tot n-au sa-mi raspunda... dar eu stiu ca esti pe forum si de aia tzi-am raspuns....


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 26 Aug 2004, 10:01 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Si mai imi place ceva in tara noastra....da-i tare trist....
Intr-un accident in Austria a murit o fata de 18 ani din Arad, si azi a fost inmormantarea....Nu-i adevarat; am reusit sa vad peste 200 de tineri, dar tineri de tot, imbracati in haine moderne, tineresti, dar TOATE, de culoare neagra; sicriul era purtat pe umeri, de tineri si ina fatza sicriului, tot niste tineri aruncau petale de flori...Si au blocat toata strada (e aia principala) si nimeni nu a indraznit sa comenteze si masinile au preferat sa se duca cu spatele inapoi sute de metri ca sa le faca loc... Se pare ca totusi, in Romania, se naste o tanara generatie...
Ce nu inteleg este de ce a trebuit sa moara un copil de nici 18 ani intr-un accident stupid de autocar, intr-o tzara straină si fosile vii ca mine ......


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 26 Aug 2004, 10:06 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Mie imi place in tara mea pentru oamenii ospitalieri si buni pe care-i intalnesti la tot pasul. Uite! Ca sa nu ma duc mai departe de azi cand am sunat la info CFR ca sa intreb ce trenuri am spre Brasov. Cand am intrebat la ce ora ajunge un anumit tren in Brasov, oama buna de la telefon mi-a vomat in telefon pe o voce de neuitat: "- Care dintre ele domnu?!" laugh.gif

@liutza - pai io-te: potentialul de care vorbesti l-am descoperit deja si il descoperim in fiecare zi.... aaaaa..... pardon... il descopera in fiecare zi israelienii cand ne pun la munca, in speta in constructii, spaniolii la Miss Capsunica, nemtii la spalatul vaselor und so weiter rofl.gif


PS: insa la chestia cu babuta nu am ce sa mai zic.... asa e. Si eu eram odata la Padis si tot asa o babuta a iesit in prispa casei si a strigat dupa noi sa mergem "ca-s calde placintele" biggrin.gif Nu stiu cum erau placintele pentru ca noi... oraseni dobi... nu ne-am dus sa le gustam, insa m-a cucerit gestul, nimic de zis.


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janine
mesaj 26 Aug 2004, 10:12 PM
Mesaj #34


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 318
Inscris: 3 July 04
Forumist Nr.: 3.997



Nu stiu , mie mi-e tare dor de tara mea chiar daca aici o duc foarte bine...(Yoyoman culmea nu spal vase)...mi-e dor de comunicarea aia...mi-e dor de gesturi...uite cum a dat exemplu cactus...mi-e prea dor de prietenii pe care ti poti face la tot pasul, de veselia romanilor...de traditiile romanesti...si mai ales de sarbatorile romanesti (naiba stie parca aici au astia numa Pastele si Craciunu' 43.gif ) ...mi-e dor de multe...pentru ca imi iubesc tara cu adevarat...chiar daca nu o demonstrez fiind la 1200 de km de granitele ei...oricum sper ca intr-o zi ma voi intoarce acasa pentru o data pentru totdeauna... sad.gif


--------------------
user posted image
!!retupmoc eht ni deppart m'I !pleH

When The Power of Love overcomes The Love of Power the World will know Peace.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 26 Aug 2004, 10:26 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Eu ziceam la modul generic ca speli vase. Normal ca nu toti spala vase. Dar grosul asta fac... Pentru ca Statul Roman incurajaza asta hh.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 2 May 2024 - 10:41 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman