HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pesti Si Pescuit, balti, trofee, aventuri
tolstoievski
mesaj 10 Aug 2004, 04:50 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268





Pentru ca trebuia sa existe si un topic al celor impatimiti de lanseta si mulineta.
Asteptam comentarii despre partide de pescuit, locuri umblate, balti bune sau rele, expeditii in delta si alte pescarisme de gen.

Fir intins!
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  10119867.jpg ( 26.58K ) Numar descarcari: 66
 


--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 11 Aug 2004, 03:56 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Mi-e imi era mila sa vad pestele in carlig. De aceea de copil preferam sa pescuiesc in joaca si cu mana, sa ma uit la ei si apoi fericit sa le dau drumul.
Cum se pescuiete cu mana? Pai in apele curgatoare de deal si campie, se cauta scobiturile din mal unde in general pot fi si radacini subacvatice ale arborilor de pe malul apei iar in acele scobituri se cauta pestele. Cand il vezi s-au il simti, l-ai inhatat. Bineinteles ca pt asta trebuie sa fii in apa, nu pe mal. tongue.gif De obicei el ocul preferat al somnului, peste rapitor care in acele locuri cam doarme in amiezele calduroase de vara, iesind la vanatoare mai pe inserat si probabil si dimineata.
Chiar si la mare am prin pesti cu mana (printrea care si un calcan mare) dar dorind sa-i tin cat mai mult, sa-i studiez si sa ma joc cu ei, i-am bagat in galetusa surorii mele care pe atunci era tare mica, vreo sase anisori, iar in galetusa pesti au murit in timpul in care eu incercam sa vanez altii. Si acum imi pare rau ca au murit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tolstoievski
mesaj 17 Sep 2004, 10:17 AM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268





concediul e aproape ma asteapta doua saptamini de hoinareala prin delta dupa stiuca si crap ... revin cu poze si povestiri!


--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 Sep 2004, 10:17 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
contraste
mesaj 17 Sep 2004, 10:19 AM
Mesaj #4


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Eeeeeeeeeee, sa vedeti la malul Dunarii, printre coclauri si ostroave , plauri plutitori, ce minunatie, chiar daca se mai asorteaza cu tantari !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roza
mesaj 17 Sep 2004, 10:51 AM
Mesaj #5


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 77
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.035



Acum vreo luna mergeam cu vaporul spre Crisan de la Tulcea, si pe un mal un pescar amator care era acolo cu cortul si toata familia, prinsese un peste destul de mare (nu stiu prea bine ce era crap sau caras, cam asa se vedea de la distanta aia). Si toata lumea de pe vapor, iesita pe punte la aer, a inceput sa-l aplaude si sa exclame, de au iesit aproape toti cei care mai erau in vapor. clapping.gif yay.gif iar colegii pescarului au dat fuga care de pe unde era, sa vada ce se intampla smile.gif
A fost super faza.

Dupa aia, cand am ajuns la Mila 23, ii vedeam in fiecare dimineata pe cei care sedeau in barca la pescuit. Cand ne trezeam noi la ora 7, ei deja erau de cel putin doua ore acolo, cu unidtele. Apoi am aflat ca erau impatimiti care veneau acolo de ani de zile, se cazau cu saptamanile la sateni, si dadeau la peste. Dar ziceau ca acum nu se mai prinde pestele ca altadata... Si in plus, mai trebuie sa plateasca si taxa zilnica de pescuit...

Tolstoievski, fir intins! wink.gif
Si sa ai vreme buna!


--------------------
While the word is yet unspoken, you are master of it; when once it is spoken, it is master of you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tolstoievski
mesaj 17 Sep 2004, 06:37 PM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268



Contraste, ca bine zici ... imi amintesc mereu de copilaria agitata la malul dunarii ... singura noastra distractie era sa mergem simbata si duminica, "peste Dunare", cu paturi, sticle cu apa, ceva de-ale gurii si undite din tulpina de plop

nu aveam corturi, saci de dormit, si alte occidentalisme dinastea ... smile.gif

Acum avem cort de 1 kil jumate cu tot cu betze, sac de dormit cu "puf de pinguin", lansete periculoase .. numai ca delta si tot malul marii, de la portita pina la navodari, au fost luate de nenea bombonica, si nu prea mai au acces pescarii adevarati .... se duc numai "industriasii", cu plase si curent electric ... si ucid peste mare si mic, distrug puietul si flora ... si nu le face nimeni nimic

Roza, multzam de urari ... vremea nu prea area importanta ... stiuca sa traga .... ca oricum facem poze si-i dam drumul inapoi ... ca si ea e om!

hai, v-am pupat ca v-am plictisit deja ...

Acest topic a fost editat de tolstoievski: 17 Sep 2004, 06:38 PM


--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 18 Sep 2004, 12:33 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (tolstoievski @ 17 Sep 2004, 07:50 PM)
.. numai ca delta si tot malul marii, de la portita pina la navodari, au fost luate de nenea bombonica, si nu prea mai au acces pescarii adevarati .... se duc numai "industriasii", cu plase si curent electric ... si ucid peste mare si mic, distrug puietul si flora ... si nu le face nimeni nimic


Asa va trebuie daca nu va organizati si nu faceti nimic. Da' asta e alt subiect.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 18 Sep 2004, 12:39 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



@ gio - etc....paaaaaaaaaai de ce nu ne organizam ??????????????????????
In alta ordine de idei - vaile Crisurilor rulz maaaaaaaa; peisaje formidabile; nu-i musai sa prinzi peste da“ luncile-s teribile si daca ai bafta sa prinzi pietrari - cega in mini-miniatura, sau mrene sau..... si sa le prajesti pe jar acolo - de neimaginat ce fain poate fi; si daca se merge si cu masini si poti sa pui muzica faiiiiiiiiiiiiina, stereo, acolo pe malul apei si sa petreci seara in gasca vesela, merita mai mult decat orice.... spoton.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 18 Sep 2004, 12:53 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Cu muzica mai incet. Asa in surdina sau la casti, ca daca vine unu' cu manele, altul cu hip-hop, altul cu rock si asa mai departe, iasa o porcarie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 18 Sep 2004, 01:12 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



NU maaaaaaaaaaa; foc fain, de tabara, muzica faiiiiiiiiiiiiiina - de aia clasica, melodioasa, sau chillout moods sau ce vrei tu, si LINISTEEEEEEE si chill-out... pash.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tolstoievski
mesaj 19 Sep 2004, 12:26 PM
Mesaj #11


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268





misto ca mai stiti si din astea .. numai ca, avind in vedere sa io sint pescar, nu jucarie, va atrag atentia discret ca la pescuit nu te duci cu muzica ... niciodata si de nici un fel ... asta v-o spune unul care are 2 000 de albume acasa (numai muzica, fara pocnitori!) ...
hai sa fiti iubiti!


--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 19 Sep 2004, 12:36 PM
Mesaj #12


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Si unde pescuiesti matale in zilele noastre ?


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tolstoievski
mesaj 19 Sep 2004, 03:39 PM
Mesaj #13


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268




in apa! ohyeah.gif


--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tolstoievski
mesaj 19 Sep 2004, 03:41 PM
Mesaj #14


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268





si ca sa redevin serios, asa cum ii sade bine unui batrin, pescuiesc in delta, in general ... sau in dunare si prut, cind mai merg pe la ai mei ... sau in crescatoriile private din jurul bucurestiului .. da' mai rar ...


--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roza
mesaj 20 Sep 2004, 10:01 AM
Mesaj #15


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 77
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.035



Tolsto, a fost Concursul International de Pescuit pe Sarulesti. Ai fost?
Am vazut azi dimineata la stiri ce crap a prins unul!


--------------------
While the word is yet unspoken, you are master of it; when once it is spoken, it is master of you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 20 Sep 2004, 04:31 PM
Mesaj #16


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



in ce zona, ca CRAP de ras !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roza
mesaj 20 Sep 2004, 04:51 PM
Mesaj #17


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 77
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.035



Haoleu, bine ca nu prinse ala un somn laugh.gif
In zona Alexandria (...Romania tongue.gif )


--------------------
While the word is yet unspoken, you are master of it; when once it is spoken, it is master of you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 20 Sep 2004, 05:00 PM
Mesaj #18


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Atunci era riscul sa adoarma pana in... zilele vorbelor noastre, lungi cat somnul prins de el de mare !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tolstoievski
mesaj 21 Sep 2004, 10:55 AM
Mesaj #19


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268




Rozo

am fost la toate concursurile de la Sarulesti ...
ma mai duc si printre concursuri ...


--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kristina
mesaj 21 Sep 2004, 05:42 PM
Mesaj #20


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 428
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 759



Tolsto - fir intins! Ne prinse si pe noi microbul pescuitului anul trecut, in vara, cu ajutorul unor amici care ne-au invitat pe balta. Pana atunci nu stiam care-i diferenta dintre undita si lanseta. Ne-a placut teribil dar anul asta n-am mai gasit amici, n-am mai avut dispozitie si timp pentru asta si tare rau ne pare. Am fost doar o singura data la o balta in Brasov, unde cu toata amabilitatea administratorului baltii, n-am prins absolut nimic si ne-am descurajat.

Speram sa schimbe lucrurile in bine pana la anul.

Acest topic a fost editat de kristina: 21 Sep 2004, 05:43 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tolstoievski
mesaj 21 Sep 2004, 05:57 PM
Mesaj #21


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268



kristina


apai sa fie firul intins ... ca de bafta si de succes sint satul!
una peste alta, am ajuns la nivelul care-mi permite sa ma bucur de o expeditie in delta, sau pe alte coclauri, chiar daca nu vad "o coada de peste" ...
mincare sanatoasa cu mult usturoi si multe rosii si multa ceapa, aer curat, liniste ... peisaje incredibile ... o reteta buna pentru incarcat bateriile ...
unde mai pui ca Yashika mea asteapta cu nerabdare sa trag vreo 5-6 filme prin delta ... acu' ca am cuplat-o cu un obiectiv periculos!



--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tolstoievski
mesaj 2 Nov 2004, 04:41 PM
Mesaj #22


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 250
Inscris: 27 April 04
Forumist Nr.: 3.268



iakasha!


tomnai m-am intors din delta si musai sa va spun cum a fost.
10 zile de soare, absolut superbe, cu verdeatza si fara tzintzari ... ca sa fie totul ok!
peste nu foarte mult, da' 4-5 kile pe zi, numai bun de ciorba, prajit si gratar, tot se gasea ... unde mai pui ca a mers bine salaul, care-i foarte gustos ...
DEsi am plecat intr-o expeditie la shtiuca, a fost prea cald si era inca multa iarba pe lacuri, asea ca ne-am multumit cu 5-6 stiuculite pe zi, cele mai multe sub kilogram ...
Am prins in schimb salau frumos, la 1,5 - 2 kile, si somotel noaptea, la rima groasa de padure ... iar bibanul tragea din toate pozitiile, la toate momelile cunoscute, asea ca am avut cu ce sa completa ciorbitza!

Am stat pe o insula inconjurata de salcii cazute in apa, la confluentza a 3 canale, si am avut parte de niste apusuri de soare mai ceva ca-n Delavrancea.
O sa pun si poze in mesajul urmator, ca tre sa fug la antrenament acum ...

V-am pupat!


--------------------
" A-ti rata viata inseamna sa ajungi la poezie fara ajutorul talentului" Emil Cioran
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 3 Nov 2004, 06:15 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Prima si ultima data cand am fost in Delta am pescuit si eu si am prins mai multi pesti decat toata trupa la un loc. Asta fiindca baietii m-au pus intr-un loc unde credeau ei ca nu vin pestii rolleyes.gif Si la poker am noroc smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scarlett
mesaj 3 Nov 2004, 02:06 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.009
Inscris: 16 November 03
Forumist Nr.: 1.217



QUOTE (toxic @ 3 Nov 2004, 06:15 AM)
Asta fiindca baietii m-au pus intr-un loc unde credeau ei ca nu vin pestii

de ce oare toti fac la fel ? laugh.gif



--------------------
si MIINE e o zi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carpatic
mesaj 3 Nov 2004, 05:14 PM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 650
Inscris: 4 November 03
Forumist Nr.: 1.128



O sa fiu cam offtopic, va zic de pe-acum, dar vreau sa va zic o chestie. In preambul, nu sunt pescar si nu ma atrage, desi pe vremuri mai pescuiam, dar exclusiv la rapitor la musca (sau echivalente) pt ca nu am rabdare sa stau mai mult de 5 minute linistit.
Cu toate astea, azi noapte am avut un vis tare ciudat - eram undeva la munte, langa un parau involburat, si vazand eu pastravii sarind in el mi-a trecut prin cap sa-i prind cu mana. M-am chinuit cumplit, dar degeaba-i apucam de coada, sau ii prindeam de cap, ca imi scapau printre degete cand era sa-i scot din apa. Dar, ce sa vezi ? dintr-o data a secat toata apa si au ramas doar baltutze mici unde se adunasera coscogea pastravii, care de care mai grasi, si am adunat cu cea mai mare usurinta desigur pana cand mi s-au umplut toate recipientele disponibile.
Ei ce ziceti ? Sa insemne asta ceva ?
Banuiesc eu ceva, mai ales ca azi am reinnodat negocierile pt un contract pe care-l consideram definitiv si irevocabil pierdut...
Pana una alta, fir intins tuturor celor care pleaca dupa pesti adevarati. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 3 Nov 2004, 06:51 PM
Mesaj #26


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



cred ca visul provine de la consumul exagerat de alcool ... spoton.gif

toxic.. stii... e de la miros .... rofl.gif

tolstoievski, delta fara tzantzari ??? te invidiez omule ... thumb_yello.gif stiucile alea cum le-ati preparat ?


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carpatic
mesaj 3 Nov 2004, 07:20 PM
Mesaj #27


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 650
Inscris: 4 November 03
Forumist Nr.: 1.128



Care consum exagerat, mai simon ? Se poate sa ma cataloghezi tu asa? biggrin.gif Doar 3 beri am baut aseara.
Dar acum ontopic, "intamplarea" a facut ca in ultimii ani sa ajung de mai multe ori pe la Stanbul. Ca turist, sa nu se gandeasca acuma careva sa ma faca si bisnitar dupa ce am fost facut betziv. cool.gif
Pe celebrul pod Galata, care leaga centrul vechi de Galata si Pera ,peste Cornul de Aur, se afla in permanenta o droaie de pescari, unul langa altul pe toata lungimea podului. Stau acolo de dimineata pana seara, cu unditele agatate de balustrada podului la o distanta apreciabila de apa (la nivelul inferir al podului sunt terase si restaurante, pe langa care evident flutura nailonele si eventualii pesti prinsi) si pe dedesubt mai trec si vaporase, asa ca pescarii trebuie sa fie vigilenti in permanenta sa nu li se agate bunatate de echipamente de vreo salupa... Fiecare are galetutza lui cu pesti amarati, panoplia cu scule si momeli, cutiute si cuferase cu diverse chestii de-ale mestesugului.. In jurul lor s-a creat o adevarata industrie - sunt cativa (nu putini) negustori de momeli, de plumburi, plute si alte accesorii, au un simigiu dedicat, altul cu taraba mobila cu sandviciuri doar pentru ei, altul cu porumb fiert, altul vinde dispozitive de prins undita de balustrada podului... Spectacolul e ciudat si interesant totodata. In mijlocul unui oras frematator, o oaza a pescarilor pasionati, cu tot universul lor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 3 Nov 2004, 07:35 PM
Mesaj #28


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



asta mai vezi si prin bucuresti, pe dambovita ... insa.. podul galatei este renumit, iar activitatea asta este mentionata intotdeauna .. wink.gif probabil merita vazut la fata locului.. smile.gif

si pe unde ai mai fostara, bisnitarule ? ceva sapun de la poloneze? laugh.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 4 May 2006, 08:33 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



Noroc cu vigilantes ca muream prost auz'....

deci, inapoi la boilies-urile noastre

Marius, tu pe ce mergi mai mult? Pe grund sau pe blinkerit?


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 4 May 2006, 08:59 PM
Mesaj #30


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Da, bre, ce ti-e si cu moftderatorii aistia, ptiu, soro, ce vaca sunt sa nu vaz acilea frumseata de topic.
Eu la grund, si ma distrez cu piticii la pluta, ca nu am rabdare sa stau pana musca "monstru'" la lanseta


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marian M
mesaj 5 May 2006, 03:18 PM
Mesaj #31


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 377
Inscris: 24 July 04
Forumist Nr.: 4.131



QUOTE (Endgegner @ 4 May 2006, 09:33 PM)
Care se stie cu boilies? Cum se pescuieste cu boilies si care sunt avantajele?

Boilies nu am pus niciodata.
Probabil ca merge la balti.
Pe Olt se prinde crap cu mamaliga.

Mamaliga clasica pun pentru crap si boabe de porumb. Am incercat pt. crap si cartof, cartof inmuiat in miere, mazare,... chiar si usturoi. ohyeah.gif Degeaba.
Am fost anii trecuti pe majoritatea baltilor particulare din Timis si m-am cam saturat.
Imi propun sa nu mai merg decat la rau sau balta naturala.
La rau: grund, blinker si pluta.
Anul trecut mi-au furat toate betele din portbagaj si n-am fost deloc. cool.gif
Anul asta odata la Mures.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 5 May 2006, 03:24 PM
Mesaj #32


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Stiu eu o metoda de prins pesti spoton.gif . Ai nevoie de una bucata carbid , de cateva peturi si apa gasesti in prostie pe lac , mai ai nevoie si de o plasa . De preferat sunt peturi de 0,5 umplute pe jumatate si cateva bucatii de garbid , arunci in jur de cinci peturi , dupa cinci minute poti culege pesti spoton.gif rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 5 May 2006, 03:53 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



Plutarhule, ma fac ca nu te-am citit la faza asta...poate citesc de tine in presa ca ai ucis vre-o 4 scafandri in mare cu curent electric rofl.gif


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 20 May 2006, 11:13 AM
Mesaj #34


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



La noapte plec la pescuit, la noapte plec la pescuit! woot_jump.gif

Boys, sa va pregatiti, ca maine mancam saramura cand ma intorc (am vb cu omu' de la o pescarie si a zis ca imi da de-o parte una bucata crap laugh.gif)


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 20 May 2006, 11:16 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



cry.gif drool.gif

Uleleeeeeeeeeee

Unde mergi mai puietule? Pai ca pescar adevart manci ce prinzi daca nu prinzi manci de la Metro...sau in cazul tau de la Pescarie unsure.gif


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 06:17 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman