HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> °imi Iubesc Tara, :-)
Cla
mesaj 2 May 2016, 10:42 PM
Mesaj #1


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Asta spune careva din pestre hotare.
As avea aminte dsi mi.-edor e un bou, o capra si o oaie.
Mai ales oaiele negre.

De ce ai chef tu, mâtze, Orang ) ?

Acest topic a fost editat de Cla: 2 May 2016, 10:45 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rogvaiv
mesaj 29 May 2016, 08:29 PM
Mesaj #2


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



Decât aici, mai bine în Congo, locul unde toți românii credeau că se vor muta dacă va fi ieșit președinte Năstase în 2004.
Pe bune Cla, adică tu locuiești într-o țară civilizată, cu un sistem sanitar foarte bine pus la punct, cu o rețea de autostrăzi care împânzește toată Germania, cu oameni care se spală și unde traiul este decent, și ți-e dor de jegul ăsta de aici? Sute de mii de tineri aspiră să plece dintr-un loc unde tu vrei să vii. Fă schimb cu ei, fie și numai pentru un an și o să te convingi. Bine că este un dor din ăsta de casă, înțeleg, dar cum să-și fie dor, de cozi, sărăcie și dispreț, asta n-o să o înțeleg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 May 2016, 05:19 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher, TARA n-are nicio vina ca e locuita de trogloditi. Mie mi-e dor de Romania ori de cate ori plec aiurea prin lume, sunt romani si romani, pe unii ii detest, pe altii ii ador, pe multi as vrea sa-i vad evoluand pe altii nu i-as schimba pentru nimic in lume. Sa sti ca SISTEMUL nu este ceva abstract, adus de cine stie unde, el este creat de romanii majoritari, nu de imperialisti, rusi, chinezi sau americani. Tara lui Dorel merita un popor mai bun, dar cum sa schimbi peste noapte un popor caruia i s-a ridicat DEMOCRATIA la cap? sigur exista si altfel de romani, dar din nefericire sunt minoritari, fie pentru ca sunt dezgustati, plictisiti, fie pentru ca realizeaza ca n-au nicio sansa sa schimbe gandirea majoritatii. Tragedia este ca daca discuti cu un politician de stanga de derapta sau de centru, toti recunosc ca avem o problema, dar niciunul nu are curaj sa propuna reforme, pentruca toate reformele necesare acestei tari, lovesc in interesele politicienilor, functionarilor, cumetriilor de tot felul, interlopilor etc. deci in concluzie NU EXISTA VOINTA POLITICA.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 May 2016, 05:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
rogvaiv
mesaj 30 May 2016, 07:50 PM
Mesaj #4


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



De acord cu tine moncher, aș vrea să spun, ok, hai să schimbăm noi ceva, dar din păcate, noi suntem, unu la mână minoritari, și doi, prea mici. thumb_yello.gif
Așteptăm și o opinie a lui Cla, cel care e plecat de foarte mult timp în Germania, din câte am înțeles.

Acest topic a fost editat de rogvaiv: 30 May 2016, 07:50 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jul 2016, 02:53 AM
Mesaj #5


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(rogvaiv @ 29 May 2016, 08:29 PM) *
Pe bune Cla, adică tu locuiești într-o țară civilizată, cu un sistem sanitar foarte bine pus la punct, cu o rețea de autostrăzi care împânzește toată Germania, cu oameni care se spală și unde traiul este decent, și ți-e dor de jegul ăsta de aici?


rogvaiv, abia acum te-am citit., sorry.
Chiar crezi tu ca ceea ce descrii despre Germania e TRaiul pe Pamânt, cresc banii în pom si alearga câinii cu covrigi în coada pe Autobahn cu 250 km)h ? rofl.gif
De sistemul sanitar de la voi, voi vi-s de vina. Cu ciubuc si bacsis merge orice. Eu nu ma duc la doctor cu o sticla de tuica sau cu douazeci de oua "ca tocmai de azi-dimineata, dom' doctor" si mai si o gaina pe lânga.
Nu, eu ma duc ca sa-i zic ce astept EU de la el. Daca nu vrea, ma duc la altul si si-a pierdut clientul. Asa simplu.

Am fost odata cu o "cunoscuta" whistling.gif la doctor, el era din România. Competent omul, OK.
Am crezut ca nu vad bine când i-a dat o sticla de Chivas Regal... deci: Cum ti-i cresti, asa îi ai.

Si despre "jegul" tau: Depinde cum o vezi... Pentru englezi e un jeg daca creste iarba din gradina si rasar flori...
Daca te uiti la pozele de dupa al doilea razboi mondial cum au aratat orasele bombardate germane, nu-ti vine sa crezi cum arata acum.
Dar asta a fost din cauza ca oamenii au pus umarul. Sau vezi Hiroshima si Nagasaki acum. Ei nu s-au vaitat ca ce "jeg" e. E orasul nostru, asa sa fie, hai !
Timisoara a fost pentru mine orasul meu. Si va ramâne, cu toate ca s-a schimbat mult de când am plecat, totusi mai gasesc colturile în care m-am simtit bine smile.gif
Acum am "colturile" mele în Nürnberg, si a mea "mujer" mânca la fel ca mine... Schäufele, si beau bere la niste cârnaciori
Si daca am chef de mici, salam de vara, salam de Sibiu, parizer, etc, ma duc la Mooser spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 05:41 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman