HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Nicola La Eurovision
Mihai
mesaj 16 May 2003, 06:31 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Daca va place melodia interpretata de Nicola pentru Eurovision, o puteti vota la http://www.eirovizija.lv/public/participan...ants/23331.html , urmand link-ul 'Evaluate Performer'.
Daca nu va place, nu o votati, si asa e pe ultimul loc saraca sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 17 May 2003, 01:09 PM
Mesaj #2


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Cand am intrat eu pe pagina aia, nu mai era pe ultimul loc, ci pe 24! smile.gif
Mie, sincer, nu imi place de loc piesa, dar e romanca noastra, asa ca i-am dat un 10.
Oricum, piesa care este acum pe locul 1, cea a unei islandeze, mi se pare la fel de slaba... asa ca de ce sa nu fie a noastra prima? biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andREI
mesaj 23 May 2003, 11:37 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 13 May 03
Din: ??!
Forumist Nr.: 293



Am eu o apreciere pentru Nicola...........
iar nu ma pot exprima liber asa ca tac...
stiti ca in bancul ala: "Gigele ce a spus tati cand a cazut de pe scara? / Sa sar peste cuvintele urate mami? / Desigur draga / N-a zis nimic."

La fel: Nici eu nu zic nimic.




Na ca tot zic: Erau atatia muuuuuult mai buni ca nicoala asta care puteau sa ne reprezinte. E ca si cum ai trimite UTA sa joace in liga campionilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 May 2003, 11:37 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
genicon
mesaj 24 May 2003, 02:20 PM
Mesaj #4


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Da, Andrei... aici poate ca sunt de acord cu tine... Sincer, nu m-am uitat la Eurovision, de cand cu Monica si Marcel de anul trecut, cand si mie mi s-a parut cea mai mare gainarie facuta vreodata. Asa ca nu am idee ce s-a intamplat anul asta... insa sunt convins ca erau si altii mai buni decat Nicola. Dar, daca tot este ea cea care a ajuns sa ne reprezinte, macar noi, romanii sa o votam... Nu de alta, dar reprezinta tara noastra si nu lasam impresie buna dandu-i note mici (zic asta pt ca am observat urmand linkul lui Mihai ca printre cele mai mici note... se afla cele ale romanilor... blink.gif 50.gif )


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 May 2003, 02:27 PM
Mesaj #5


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



I-au dat strainii note mici, de invidiosi ce sunt tongue.gif
Chiar asa, cine credeti ca va castiga anul acesta? Eu mizez pe tATu biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 24 May 2003, 02:41 PM
Mesaj #6


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Ti-am zis, Mihai, nu prea sunt la curent cu eurovisionul smile.gif
Insa ce am auzit eu in legatura cu Tatu (barfa, nimic oficial iinca): Zice-se ca organizatorii ar fi hotarat ca daca fetele se saruta pe scena sau fac orice alte lucruri care ar putea "leza" pudismul unora... li se va opri negativul si... vor fi DESCALIFICATE blink.gif
Daca este adevarata aceasta veste... cred ca CNA-ul romanesc topaie de bucurie... sad.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 May 2003, 11:34 PM
Mesaj #7


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Mda...pana la urma a castigat Turcia.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 24 May 2003, 11:56 PM
Mesaj #8


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



ASTA...e viatza


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Whitey
mesaj 25 May 2003, 12:14 AM
Mesaj #9


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 17
Inscris: 17 May 03
Forumist Nr.: 313



Cateva kestii:

-nici mie nu prea-mi place de nicola dar are voce misto right? de fapt cred ca vocea a salvat-o; look-ul si asa-zisa coregrafie a obositilor de la tvr a fost un fiasco total
-ce parere aveti de faptul ca in general cei care nu ne-au dat puncte n-au contat aproape deloc in clasamentul final
-ce ziceti ca si anul asta, ca si anul trecut, rusii ne-au dat 12 puncte; noi le-am dat 12 si respectiv 7 puncte
-m-a impresionat atmosfera de la Riga; desi n-aveau (inca) nici un punct, letonii erau/pareau extrem de entuziasti; la noi n-a fost cazul sa observam starea de spirit a 'boborului'
-tipele de la taty sunt submediocre
-funny thing: le-am dat suedezilor 12 puncte, ei ne-au dat 1 laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 25 May 2003, 02:50 PM
Mesaj #10


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Eu unul nu am vazut nici Turcia, si nici pe Tatu... sad.gif

Parerea mea despre Nicola: aceeasi prezentata si pana acum - nu mi-a placut piesa, si sincer sa fiu, nici vocea nu mi s-a mai parut speciala - parca era prea nazala, nu stiu... blink.gif

Iar mie, unul, mi-a placut cel mai mult, din ce am vazut, Belgia (sper sa nu ma insel - ca eram putin ametit)... Voua care v-au lasat impresii mai bune?


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andREI
mesaj 26 May 2003, 05:31 PM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 13 May 03
Din: ??!
Forumist Nr.: 293



Nicola? Voce?!
De cand papagalii au dinti mai ascutiti ca blana iepurelui de apa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 26 May 2003, 08:45 PM
Mesaj #12


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Andrei, iar te vei considera 'cel nedreptatit', dar, sincer, ce sens a avut acel mesaj? "Trimite mesaje doar daca ai ceva interesant de spus referitor la subiect"; consideri ca aceasta comparatie e interesanta? dry.gif
Este intrebare retorica, nu trebuie sa raspunzi.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 26 May 2003, 09:59 PM
Mesaj #13


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Nicola, locul 10: se vede ca romanashii nostri au invatat lectia ... cooperarii, "na ti-le tie (punctele) da-mi-le mie (tot punctele)", vorba aia, sintem experti la negocieri, si nici macar nu e o treaba de rusine, vad ca toata lumea o face, de ce sa retrogradam noi din prima "divizie" Eurovision cind poa' s-o faca altii?

Si ultima stire, Turcia este in pericol sa piarda primul loc pe motiv de (auto-)plagiat, in sensul ca piesa prezenta in concurs semana cam prea mult cu una a lui Tarkan; raspunsul plin de intelepciune al turcilor a fost cum ca oricum mai toate piesele turcesti seamana intre ele biggrin.gif nici vorba de trishat. Uite-asa am putea sa mai saltam un loc, sa ajungem pe 9.

Acest topic a fost editat de ypsilonalpha: 26 May 2003, 10:01 PM


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andREI
mesaj 26 May 2003, 11:40 PM
Mesaj #14


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 13 May 03
Din: ??!
Forumist Nr.: 293



On topic (sāc mihai, ca pot zice si lucruri on-topic) :
Sa imi spuneti si mie pe cine ati fi trimis la Eurovision in locul "profesionistei" aceasta. Eu zic ca cel putin:

Ovidiu Komornyk
Raluca ? (Angel)

au mult mai multa voce si ar fi avut rezultate mult mai bune.
Pe cine ati fi trimis voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Whitey
mesaj 27 May 2003, 12:42 AM
Mesaj #15


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 17
Inscris: 17 May 03
Forumist Nr.: 313



Andrei, comparatia aia zoologica sau zoomorfa sau ... zoofila, zi-i cum vrei, m-a pus pe ganduri si mi-am zis : "Umm...err...". Da' dup-aia, cand ai trantit-o/plesnit-o/busit-o cu Komsomolnik ala, m-ai dat pe spate. Asa ca mai adaug un "No comment" si inkei.

Mie mi-a placut mult de tot Belgia si chiar mi-a parut rau c-a iesit pe II. C'est la vie.
Am auzit si eu la BBC faza cu plagiatul batranelei cu salvari. Unii ziceau de "Kiss kiss", altii de nu'sh ce...
Mah, da' sa nu ia britaneii nici un punct, zero cu bara, o, dear! Nil! laugh.gif
Faceau spume la gura pe forumul de la BBC. Duceti-va sa-i vedeti, merita distractia. Circ in toata regula. Si cica astia-s aia care guita despre 'fair play' cand vrei si cand nu vrei. Pai cum dreaq sa nu te umfle rasu' tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 20 Sep 2003, 11:00 PM
Mesaj #16


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Mie unul mi-a placut Nicola cu prestatia ei la Eurovision!
A fost destul de buna! wink.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 08:16 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman