HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Grupul Sanitar
Mihai
mesaj 18 Dec 2003, 12:56 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Trei jurnalisti s-au decis sa puna capat playback-ului din muzica romaneasca prin... playback.
Niciunul dintre cei trei nu stie sa cante cu adevarat, dar stiu sa faca playback... de mare arta.

QUOTE
Playback pe fata si playback pe dos
Noi facem playback atit de frumos
Playback la bas, playback la clape
Oriunde am fi, muzica e in alta parte

Playback Superstar este primul album care promoveaza, cu toata onestitatea, playback-ul.
Grupul Sanitar este o trupa muzicala, ca toate celelalte din show-biz-ul romanesc, adica foloseste in studio vocile altora si face playback in concerte. Membrii trupei nu au studii muzicale si nici voce, acesta fiind si criteriul dupa care au fost selectionati. Unul dintre fondatori a fost eliminat din formatie deoarece a fost surprins cintind si s-a descoperit cu stupoare ca poseda ureche muzicala.


www.grupulsanitar.ro


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dara
mesaj 19 Dec 2003, 12:41 AM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 825



Playbackul este playback..nu are nici urma de arta in el. Si simplul fapt ca se vorbeste atat de mult despre Grupul Sanitar ma enerveaza, pentru ca reusesc ceea ce si-au propus: sa dovedeasca ca daca au bani isi pot 'promova' prostia atat de bine incat sa mai si castige bani. Nu spun ca sunt prosti, pentru ca nu i-am vazut/auzit, dar nici nu cred in revolta asta subita... rolleyes.gif


--------------------
"Pentru ca totul trebuie sa aiba un sfarsit, tocmai de acea totul este atat de frumos." (Charles Ramuz)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 19 Dec 2003, 10:26 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Sper sa reuseasca... Parca-i vad la sfarsit, cu trofeul de "cea mai buna trupa" in brate si cu discursul de multumire: "V-am papat banii, fraierilor!" De ani de zile se discuta de play-back-ul din muzica romaneasca si degeaba... Unde te intorci tot peste o fatuca unduitoare si cu un firicel de voce dai! Iar de versuri.. ce sa mai vorbim... Personal vad acest experiment ca pe o abordare mai ne-ortodoxa a subiectului; unora chiar trebuie sa le vorbesti pe limba lor. Ieri ma plangeam ca nu gasesc CD-ul lor... cat pe ce sa cad in plasa si sa platesc impozitul pe prostie. Cred ca le voi trage clapa. Fac eu rost altfel de el, inca se mai poate (alt subiect fierbinte pe piata muzicala romaneasca).


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Dec 2003, 10:26 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
genicon
mesaj 19 Dec 2003, 01:56 PM
Mesaj #4


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Si trupa Varza a incercat, intr-un fel sa faca acelasi lucru. Insa nu i-a iesit. Iar melodia cu care au iesit pe piata cei de la Grupul Sanitar, aia cu panselutele, mi-a lasat un gust amar. Un lucru este sigur - n-as da banii pe un asemenea Cd.
Si, in plus, mi se pare total aiurea si nepotrivit ca o trupa sa spuna ca lupta cu playbackul prin playback. Asa nu o sa dovedeasca nimic. Nu o sa-i impiedice pe romani sa nu mai faca sau sa nu mai asculte playback... Este pur si simplu o porcarie, este ceva de la cineva care se crede mai cu motz, si, ei bine, nu este. Probabil ca o sa aiba si ei adeptii lor, dar acestia nu o sa faca altceva decat sa le dea apa la moara si sa se creada ei "cei tari". Cel mai frumos raspuns la o posibila intrebare de-a lor - "De ce nu ne asculti?" ar fi "Pentru ca nu imi plac aia care fac playback". Rest my case!

Am zis!


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:51 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman