HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Comentarii In Direct, inamicul este...emisiunile in direct
Cel mai naucitor vorbitor in media
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 17
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
fis_tic
mesaj 25 Sep 2006, 01:55 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Pentru cei care urmaresc emisiunile si misiunile in direct ale "analistilor", radio sau tv, va invit sa le comentati, aici.
Conditia ar fi sa fie in direct. Si comentariile la comentarii ar trebui sa fie, in direct.
Sunt vizate orice fel de emisiuni in direct, dar mai ales cele cu dezbateri interminabile in care din cauza umflarii cu aer "ii preseaza ...timpul" si nu mai apuca sa zica ceva...."extraordinar de important".
A... daca stiti mot a mot, am zis bine?, ce vor spune ei "in direct" va invit sa spuneti aici.
Sper sa-i apuc pe intelectualii grohaitori, "in direct". Subtilitatile lor clocotitoare. Logica lor ravasitoare.
Privirea si convingerile lor devastatoare.
Sa-i clasificam pe roluri, pe tabere, pe genuri, pe functii, pe specii si pe sex.
Considerati sondajul deschis, include toate personajele, dar din cauza ca sunt atat de multi "analisti" care-mi impresoara putinele neuroane nu vad si nu-i incap pe toti.
Presupun ca o sa iasa Popescu, e cel mai smirgheluit. Alta prognoza?
Am votat Plesu, e cel mai omletic.

Acest topic a fost editat de fis_tic: 25 Sep 2006, 02:17 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 25 Sep 2006, 01:58 PM
Mesaj #2


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu astept cu nerabdare o emisiune din asta cu Marean (e)Vanghelie. ohyeah.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 25 Sep 2006, 09:21 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



I-am "prins" in direct, la antena 3, au pus titlul "Mona Musca!" cu sh, individa, alba si magistrala ca o gheisa, ma iertati de izbitoarea asemanare, ghiciti ce mushca, nu?
Cristoiu pare sa fi iesit din depresie, pare interesant, pacat ca trebuie sa plec.
Subiectul este cred ca Basescu le da la turloaie penelistilor si pesedistilor cu numirea lui Maior ca sef sri.

Acest topic a fost editat de fis_tic: 25 Sep 2006, 11:46 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Sep 2006, 09:21 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
fis_tic
mesaj 26 Sep 2006, 06:45 PM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Realitatea TV, printre altii iata si pe M.Macovei, ministru al justitiei, nu? smile.gif
Probabil consilierul acesteia de imagine, (am auzit ca are pisici; deci are consilier pe motan?) este de un umor extraordinar pentru ca acum abia m-am prins si eu ce-i cu pietrele acelea ornamentale cu care apare la gat. De fiecare data cand apare, imense pietre decorative, colorate, pretioase sau nu, nu stiu, ii apara gatul. De fapt urmeaza logica clasica populara ca inainte sa-l arunci in rau sa-l inneci trebuie sa-i legi bine o piatra de gat. In cartile de etologie cred ca acest mecanism este folosit pentru descurajarea calaului, la fel cum canidele isi ofera jugulara unui individ mai puternic pentru a fi crutat. Impresionanta inteligenta, ce razboi al capacitatilor emotionale, pardon al inteligentelor emotionale. In rest, vorba lui Patriciu, duceti ciobanul la spital, vad ca toti sunt cu ochii pe Basescu care trebuie sa dea semnalul alegerilor.

Acest topic a fost editat de fis_tic: 26 Sep 2006, 09:18 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 30 Sep 2006, 01:29 AM
Mesaj #5


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Dinescu s-a umflat in sondaj, trebuie criticat sa se umfle mai bine si sa faca poc.
Azi au vorbit in stilul lor, si Dinescu si S.Tanase, n-am avut timp sa-i urmaresc toata emisiunea, isi ridicau mingi la fileu unul altuia si faceau pe prostii explicand oamenilor ce trebuie sa priceapa si la ce trebuie sa se astepte. Mi s-a facut lehamite si de mincinosii astia. Din 3 vorbe tot intamplari "senzationale" si ce traiau ei acum mai bine de 20 de ani povesteau, o magarie.
Asadar, cum zice maistrul Plesu, sa trecem piosi mai departe. Dar inainte, sa-mi aduc aminte macar o "idee", sa fiu on.
Da, Dinescu impaciuitorul, zicea ca isi doreste ca cele doua partide sa se impace pentru ca alternativa peremisti plus voiculesti plus becali este mai proasta. Alta idee, ca institutiile si-au pierdut muschii de altadata si nu-i mai tin pe indivizii de toate soiurile la respect. Orice fel de institutii, de la Academie la asociatiile lor.
Cred ca sunt o gramada de "oameni tineri" care belesc limba la spusele indivizilor astora si nu-si dau seama cat de schiloditi sufleteste sunt acesti oameni care-si plang de dorul custii. Chiar si Plesu, ceea ce este incredibil, o mostra "vie" a activitatii unui sistem perfid. In ultimul timp patineaza in gol si combate mizeria care a inventat competitia intre diferite clase sociale cu aceleasi argumente tampite, oare este el atat de subtil incat isi bate joc de toata lumea sau pur si simplu habar nu are ca este mort??
- pe S.Tanase nu l-am pus in sondaj, votati cu incredere, oricum imi pare bine ca Ionescu, Ioanitoaia si Popescu n-au voturi.
- am mai gasit unul de care uitasem, Gheorghe, succes la vot

Acest topic a fost editat de fis_tic: 30 Sep 2006, 04:08 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 3 Oct 2006, 09:42 PM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Prostanacul in direct cu Turcescu, emisiunea merge snur, la fel de bine ca si filmul de ieri cu Basescu. Exersatul este mama invataturii, doi tocilari de forta in direct.
Pe fundal, geamurile sunt murdare... vai.
Cat de puternic il combate pe Basescu si toate suturile sfarsesc prin deviere in capul penelistilor, convingator, cu acel aer neutru cu care isi mesteca chifla de dimineata, dar probabil in scenariu scrie "cu toata forta".
Ideea de fond, vrea sa convinga oamenii ca pesedistii sunt indispensabili, ca fara ei nu misca nimic in parlament, ca oamenii care au votat vor decide cine face guvernul prin pesedisti, forta majoritara, ca Basescu l-a pus pe seful Sri ca altfel nu avea ce face ca pesedeul i-ar fi taiat macaroana....iar "seful statului" este cu pistolul la tampla si va trebui sa admita alianta cu ei... vai. Pana acum prostanacul ar fi tacut la rugamintea UE care l-a rugat sa mentina echilibrul politic... . Si eu gaseam o scuza mai buna sa dorm in post.
Geamurile nu sunt muradare, sunt slinoase.
smile.gif Intrebari de la telespectatori, vai, ma induioseaza pana in lacrimi atata popor sadea. in emisiune.
Geoana incheie in forta, ca un kamikaze intrand in guvern.
Asa de tare l-a nenorocit pe Basescu ca-mi aduce aminte de perioada in care erau "contracandidati" la primarie. Asta ii ajungea pana la buric si striga rau de tot ca-l desfigureaza.
Bila neagra....vai....ce tare si agresiv e Turcescu....

Acest topic a fost editat de fis_tic: 3 Oct 2006, 11:30 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 4 Oct 2006, 07:46 PM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Razboi in sfarsit, razboiul rozelor sau nu-mi dau seama daca au chiar camasi roz, razboiul ziarelor.
O. Nahoi vs S.R. Stanescu, Ziua contra Ev.Zilei, intre acestia....tanti Vranceanu Firea a carei stralucire mintala taie bezna si misterul situatiei.
Atentie...tanti emite o intrebare, invitatii nu stiu sa raspunda...sincer... .
Evenimentii merg pe ideea da lovitura si fugi, zilierii merg pe ideea ca le vor trimite facturile.
M-am prins, trandafiriul este din nou la moda. Situatia roz muuult diluata trebuie sa le ajunga toata campania.
Antena3, aceasta tv de isprava, elefanteii cei roz isi scot in sfarsit trompele, spune repede 3 asemanari intre un elefantel si un pinocchio, nu, nu este vorba de nas, nu, nu este vorba de suflet de copil, ...finalul emisiunii....."vreau sa-l introduc in discutie si pe O.Nahoi" zice tanti Firea, acum la final..... rofl.gif .
Asemanarea, este vorba de frecare, elefanteilor si lui Pinocchio, ii insufleteste frecarea.
Ok, era lui Basescu care-si freaca lampile, era americanilor care-si freaca papagalii, era, iar am iesit din direct, era politicienilor care se freaca la nas, iar ma cred in Budapesta, scumpa noastra capitala.
- votati O.Nahoi,
- votati Vranceanu Firea, sa-i introducem in emisiune acum la final

Alta emisie, Turcescu in 100% cu Voiculescu, se vede pe fata lui ca a fost cotonogit serios de la momentul 2004 pana acum.
Faptul ca pronunta cuvintele rar nu mai tine.
Turcescu pare brusc inviorat, urmariti in paralel emisiunile cu Basescu, Geoana si Voiculescu. Cel mai enervant este faptul ca-l trateaza ca pe un scolar prost, "asa...mai departe...da?..."etc. Maistrilor, infundati-l pe valoare, daca nici pe asta nu-l puteti compromite cu ce va ocupati de fapt?
Voiculescu minte, cel mai bine se vede daca oprim sonorul; pe fata lui, pe gesturi, etc.
Omul asta e foarte abil.
Turcescu greseste, in loc sa-l zgaltaie prin mai multe intrebari care sa afirme de fapt un singur aspect, il tot scrijeleste la operatiile estetice pe mai multe imagini, iar poporul este derutat si ramane cu impresia neputintei. Daca mai continua asa o sa ne apucam toti sa jelim de mila lui Voiculescu. ALOOO....!
Voiculescu este foarte abil si are un singur raspuns la toate intrebarile: "verificat". Din asta poporul ramane pe creier cu o idee clara, "veridic". Faptul ca mentine un stil cadentat, rar, inca ii foloseste.
Turcescu incepe "dezvaluirile". rofl.gif rofl.gif
Vine in emisiune un securist smile.gif.
In sfarsit, Voiculescu pare derutat.
Securistul parea stanjenit de prezenta lui Voiculescu.
rofl.gif rofl.gif rofl.gif Turcescu e pacalit de alt securist, la telefon, care-l combate pe precedentul si care probabil ii promisese invers smile.gif. Tudor asta zice ca i-a fost coleg securistului surpriza din studio si ca nu stie de ce ala nu-l cunoaste si nu-i confirma lui Voiculescu alibiul.
Turcescu pareaza..."dar ce stiti domnule Tudor?"...slab.
si e toamna, asa zisa distractie pana la alegeri continua, eu renunt.pa
stai, intrebarea de securitate, pardon, de sinceritate: de ce nu l-au votat voiculestii pe Saftoiu sef Sie?
Voiculescu eschiveaza simplu.
Greseala, Voiculescu rateaza sfarsitul emisiunii, se leaga de telespectatorii portocalii ai tv Realitatea si de femei. Probabil a fost entuziasmat de succesul adica de esecul surprizei pe care i-a pregatit-o Turcescu. Oboseala.
pa.

Acest topic a fost editat de fis_tic: 4 Oct 2006, 10:02 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 5 Oct 2006, 09:51 PM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Ce.Te.Prosteste, in direct cu Hurezeanu, cred ca pe Hurezeanu nu l-am pus in sondaj, votati-l, e de incredere.
Amandoi sunt de acord cu ideea ca situatia vesticilor in materie de civilizatie este la fel de proasta ca si a noastra si deci nu au dreptul sa ne dea lectii in ceea ce priveste adoptia de copii, presa si altele. Fals, o idiotenie nu o legitimeaza pe alta, daca ei sunt la fel nu inseamna ca este rusinos sa scrie adevarul despre Romania.
Dar nu sunt la fel, gresesc, sunt niste babaci cu sechele.
S-au apucat sa-l cafteasca pe Basescu, atat de tare ca ti-e mila sa te uiti ce-l mai cotonogesc.
De fapt ii dau un certificat de garantie, nu trebuie sa termini cursuri de rezistenta materialelor ca sa-ti dai seama ce lucreaza baetii acum.
Am gasit, este ca un meci de tenis, CT Prosteste e meserias. Spectatorii incep sa dea din cap, de la stanga la dreapta si retur.
O sa-mi iau un ceai de romanita... sa am un motiv pentru depresie.
Hai ca au fost simpatici, cum spunea o netalentata, un actor grabit care-si spune replica si apoi nu mai stiu, grabit.

Acest topic a fost editat de fis_tic: 5 Oct 2006, 10:01 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 7 Oct 2006, 04:41 PM
Mesaj #9


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



S.Tanase, Dragotescu, R.Filip ... . Ce dezbat ei la 3X3?
laugh.gif Asta e lupul moralist rofl.gif rofl.gif Uitasem, asta da lectii cum protejeaza ei copiii.
A plecat, vine altul in locul lui Filip, un scriitor. Iar cu turnatori... .
Dumitru Tepeneag, scriitorul. Presupun ca iar incep sa ciopleasca amintiri. yawn.gif
17.45 ...anii 60, 70 yawn.gif yawn.gif
Probabil emisiunea asta are rolul de a produce ceata.
C.Dragotescu...Tanase incepe sa o intrebe de turnatorii pe care ii iubeste dumneaei... subtil, n-am ce zice.
huh.gif huh.gif huh.gif CEEE??
Tipa zice ca ii place poezia lui Vadim.... ohmy.gif
"la revedere v-am pupat, imi vad de viata mea"
Sa iau o pralina, sa-mi revin.
Sa re-capitulam, ce, ca n-am vazut decat 15 minute de emisiune.
deci
pa

Acest topic a fost editat de fis_tic: 7 Oct 2006, 05:00 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mrs. Rogers
mesaj 17 Oct 2006, 06:32 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.267
Inscris: 1 February 04
Forumist Nr.: 2.054



Asta da mint rubbing spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 09:40 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman