HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> City Fm - Radio Exclusiv Dedicat Pop-rockului
Mihai
mesaj 16 Jun 2004, 12:17 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



City FM, primul post de radio exclusiv dedicat pop-rockului

Chiar daca postul se afla in eter deja, de pe data de 10 a lunii curente, City FM se va lansa oficial astazi. Particularitatea postului o reprezinta profilul muzical al statiei. City FM (ce poate fi receptionat pe frecventa 106.2) este primul post de radio ce va difuza strict muzica din gama pop-rock. in dorinta de a intra in elita posturilor bucurestene, City FM (ce alearga dupa o paleta de audienta destul de larga, ascultatori intre 25-50 de ani, educati, majoritari din mediul urban, cu venituri medii si mari) pleaca la drum cu talkshow-uri interactive si stiri marca BBC. Startul este dat de o echipa redactionala sanatoasa, printre DJ-ii postului numarandu-se veteranul Bogdan "Baghera" Calu, Gabi "Pipai" Andries, Tibi Oprita, Kirk. Directorul City FM este Paul Opris. (Libertatea.ro)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 16 Jun 2004, 07:55 AM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Ascult de cateva zile CityFM si pot sa spun ca mi-a lasat o impresie placuta... Desi ei zic ca vor sa dea numai un anumit tip de muzica, pana acum mi s-a parut cel mai variat playlist din cate am auzit in ultima vreme...
In comparatie cu KissFM, Radio 21 sau EuropaFM (ce ascultam eu mai mult), ai avea impresia ca CityFM are o sursa suplimentara de CD-uri smile.gif Printre DJ am auzit ca este si unul dintre nebunii radio-ului din trecut - Lucian Boariu..
In plus, luptele greco-romane - cu un DJ grec si unul roman seamana un pic cu ce se intampla pe la ProFM, dar totusi suna bine smile.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 16 Jun 2004, 02:28 PM
Mesaj #3


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Respectivul post de radio apartine lui Paul Opris. In trecut City FM s-a numit Radio Europa Nova.
Opris mai detine, prin firma Romcreativ Media SRL postul de televiziune Atomic TV. Pe viitor se planuieste lansarea postului TV de reclame V-Market.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 16 Jun 2004, 02:28 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
jkd
mesaj 16 Jun 2004, 06:28 PM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 280
Inscris: 30 March 04
Forumist Nr.: 2.832



Radio Europa Nova.

supeeeeer
a fost cel mai tare post din FM (exeptand uni-plus desigur) dar uniplus este acum star Fm...
iar Boariu ramane de departe cel mai bun DJ pe care l-a avut Romania.
au mai fost destui care si-au pus amprenta asupra Fm-ului romanesc...
oameni ca Valy Andronache D-zeu sa il ierte...


--------------------
Timpu' trece greu, pe langa timp alerg. Nu mai am directie, important e ca mai merg.

Venereaza-i pe Buddha-si si pe zei, dar nu depinde de ei.
Miyamoto Musashi (1584-1645)
http://www.escape.uv.ro
my blog: www.mcgogoo.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minutul
mesaj 16 Jun 2004, 11:56 PM
Mesaj #5


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



Online nu emite?


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 17 Jun 2004, 05:47 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (jkd @ 16 Jun 2004, 07:30 PM)
Radio Europa Nova.

supeeeeer
a fost cel mai tare post din FM ...

Parca Radio Europa Nova emitea pe AM, nu pe FM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 26 Aug 2006, 02:24 AM
Mesaj #7


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



City FM are un nou proprietar

Radio City FM are de putina vreme ca actionari doua persoane juridice, Swiss Capital, cu 52%, si Atomic New Media, cu 48%. Actionarul principal al societatii de investitii financiare Swiss Capital este Sorin Apostol (97%), restul fiind detinut de patru asociati persoane fizice. Reprezentanti ai directiei juridice din CNA au relatat, saptamana trecuta, faptul ca Atomic New Media va ceda integral actiunile sale catre Swiss Capital. Apostol a confirmat pentru Capital ca tranzactia se va incheia pana la 1 septembrie, contra sumei de 55.000 de euro, pentru pachetul de 48%.
El nu a dezvaluit suma totala platita pentru preluarea radioului. City FM emite in Bucuresti din iunie 2004, pe frecventa 106,2MHz, avand un format muzical de tip “rock hit radio station”, unic in peisajul radio de pe malul Dambovitei. Postul de radio avand sloganul “La Rock comanda!” retransmite programele BBC in limba romana. Noul proprietar intentioneaza sa dezvolte partea de stiri a radioului, punand accent pe stiri financiare si economice, pentru un target similar cu cel al televiziunii de nisa Money Channel. City FM a apartinut fostului patron al Tele 7abc si actionar al TV K Lumea, Paul Opris, decedat in luna mai 2006. Actionarul principal la Atomic New Media este Williams David Morris.


@Capital.ro


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 11 Sep 2006, 08:32 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



QUOTE (Minutul @ 17 Jun 2004, 12:56 AM)
Online nu emite?

Ba da.Eu ascult City in fiecare zi.Mai ales hot city.Emisiunea lui Boariu se numeste orasul lui boariu si va fi reluata pe la mijlocul lunii octombrie(joi de la 21). thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 06:41 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman