HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Televiziuni Noi
Mihai
mesaj 31 Mar 2003, 10:35 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Luna aprilie a acestui an aduce doua noi televiziuni:

> TeleSport, o televiziune gen EuroSport care se va axa numai pe programe de sport

> NationalTV, televiziune patronata de fratii Micula, aflati printre cei mai bogati oameni din Romania. Se pare ca dotarile acestei televiziuni deapsesc orice alta televiziune de pe plaiurile mioritice.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 1 Apr 2003, 12:24 AM
Mesaj #2





Guests






Asta ce inseamna? Cum va fi NationalTv??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 1 Apr 2003, 10:38 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Partial...corect...se spune ca dotarea e peste dotarea media europeana! Adica ceva superprofesional....plus ca vor sa adune cele mai mari vedete ale momentului....adica Tuca/Calinescu/Esca/Marin/etc


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Apr 2003, 10:38 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
(Afrodita)
mesaj 1 Apr 2003, 02:05 PM
Mesaj #4





Guests






Wow, pai daca o sa fie asa de bun, precum se preconizeaza, atunci inseamna ca o sa le cam dea clasa astorlalti...Abia astept sa vad ce mare branza si cu televiziunea asta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 11 Apr 2003, 02:53 AM
Mesaj #5


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Afrodico,
Pot sa-l aduca si pe DiCaprio. Vedetele imbunatatesc imaginea unei televiziuni si ii vind practic imaginea publicului. Dar greul il duc cei din spate, care nu se vad, care fac programele, grila de programe, acolo trebuie sa aiba adevarati profesionisti. Daca au si aparatura buna, cu atit mai mult. Nu zic ca e rau ca aduna si vedetele autohtone, dar nu asta face o televiziune in ultima instanta. Esca in afara de stiri ce face? Si alea sunt facute de altcineva, ea doar le prezinta. Calinescu de cind a plecat de la ProTv a cam dat-o in bara. Acolo cel putin cu Chestiunea zilei a nimerit-o, iar show-ul ala a la Jay Leno pot sa zic ca a adus totusi un suflu nou pe meleagurile mioritice. Da nu era el ala care se batea cu caramida in piept cind a plecat de la protv la nu-s ce post ca o sa faca si o sa dreaga? Nimic nu s-a intimplat. Io sper ca pe linga vedete, sa aiba si niste profesionisti in spate si atunci da, ne putem bucura.


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 11 Apr 2003, 02:57 PM
Mesaj #6


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Mie mi se pare cam prostioara faza asta cu atatea televiziuni la noi. Nu zic, una axata doar pe sport ar fi buna, dar asta sa nu insemne numai fotbal si fotbal. Daca baga si ceva baschet, eu sunt super multumit... 19.gif
Insa, asa cum ziceam inainte nu mi se pare o idee chiar buna lansarea atator posturi de televiziune in Romania. Pentru ca este o tara mica si saraca, iar televiziunile traiesc din publicitate. Cum bani nu sunt, si publicitatea va trebui impartita prin atatea posturi, totul va incepe sa scartaie. In plus, mai exista posibilitatea ca noile posturi, in dorinta de a atrage clienti, sa adopte niste preturi de dumping care pot insemna, daca exageram putin, chiar faliment pentru alte televiziuni. Asta e parerea mea... inca nu e momentul! blink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 11 Apr 2003, 03:06 PM
Mesaj #7


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



National Tv va fi sustinut de fratii Micula; probabil ca acesta este motivul pentru care este creata aceasta televiziune - un mijloc puternic de promovare pentru European Drinks si, cine stie, pentru eventuale participari la alegerile din 2004 (sau 2008)

TeleSport are va avea un target precis, si firmele care vor investi acolo in publicitate vor fi bine delimitate.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 11 Apr 2003, 10:10 PM
Mesaj #8


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Ba sa fie cit mai multe, e clar ca cele mai bune vor rezista. Prostia mare mie mi se pare cum guvernul incearca sa salveze muribunda TVR si radioul furind-asta e cuvintul-banii din buzunarul oamenilor. Pt o treaba ca asta ar trebui ca toata lumea sa iasa in strada. Ma intreb ce o sa faca in cazul nevazatorilor care sint conectati la curent.


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 11 Apr 2003, 10:23 PM
Mesaj #9


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Nu este chiar muribunda, are ratinguri care depasesc chiar si Antena 1 si ProTV.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 11 Apr 2003, 10:31 PM
Mesaj #10


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Pai si atunci de ce se recurge la o mirlanie de genul asteia?


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 11 Apr 2003, 10:36 PM
Mesaj #11


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Resursa alternativa de venit (si TVR-ul a avut, din cate stiu cele mai mari venituri pe 2002).
Oricum, nu toti banii ajung la TVR, o parte sunt oferiti si pentru CNA. blink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 12 Apr 2003, 11:40 AM
Mesaj #12


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Daca asa sta faza, si eu platesc involuntar pentru intretinerea CNA-ului, ceea ce mi se pare o prostie foarte mare, o marlanie, cum zicea bdl, cred ca mai bine renunt la televizor. Hmmm... ce ciudata mai e uneori si tara asta a noastra!


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 14 Apr 2003, 05:49 AM
Mesaj #13


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Telesport a intrat normal in paine la 1 aprilie....momentan inca nici nu are angajati...se pare ca asa cum a fost ...e cam un balon de sapun

NationalTV...om trai si om vedea...in orice caz...ce a spus BDL in legatura cu oamenii din spate..e 1000% corect! Da...vedeta e ce se vede...dar in spate...mai sint destui! (ei nu se vad insa ei fac vedeta sa fie VEDETA)

Banii din factura Conel pentru RadioTV merg in primul rind la "partid"...vor fi "bani albi pentru alegeri negre!"

Atentie finantarea RadioTVR se face prin 2 moduri acum:
-odata vin banii de la buget (adica tot ai nostri)
-a doua oara vin din factura energiei electrice (adica tot de la noi)


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 14 Apr 2003, 06:36 AM
Mesaj #14


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



QUOTE (afrodita @ Apr 1 2003, 03:28 PM)
Wow, pai daca o sa fie asa de bun, precum se preconizeaza, atunci inseamna ca o sa le cam dea clasa astorlalti...Abia astept sa vad ce mare branza si cu televiziunea asta...

Cam asta se vrea de la aceasta televiziune:
" S-a tot vorbit, in ultima vreme, de noul post care va aparea, National TV, finantat de fratii Micula, printre cei mai bogati oameni din Romania. Cu siguranta va fi un caz de comentat, pentru ca, se stie, investitiile sint foarte mari, in acest caz. Martori oculari spun ca National a construit unul dintre cele mai mari studiouri de televiziune din Europa de Est, utilat cu scule extrem de performante. Astfel, computerele de la National ofera posibilitatea de a crea decoruri virtuale care se pot modifica in decursul unei emisiuni! Prin urmare, banii in tehnica sint extraordinari, dar ce ne facem cu factorul uman? In acest moment, televiziunea nu are conducatori, dupa ce Constantin Druica s-a retras. In locul acestuia nu a venit inca nimeni si, desi vedete precum Horia Brenciu si-au depus proiectele pentru a intra pe noul post, nu se fac angajari sau contracte, pentru ca domnii Micula doresc ca noul sef sa raspunda pentru toate miscarile care se vor face in post. Cu adevarat interesant este faptul ca National TV isi propune sa devina, in numai trei luni, televiziunea numarul unu din Romania, un obiectiv extrem de ambitios dupa experientele recente de la B1 TV, Tele 7abc sau OTV… Cum sa-l faci numarul unu? Exista un plan, pe care patronii vor sa-l realizeze, oricit ar costa. Acestia vor sa faca propuneri spectaculoase de angajare tuturor vedetelor de televiziune. Cu alte cuvinte, acestia vor face orice pentru a avea o echipa de vedete formata din Teo, Andreea Esca, Virgil Iantu, Dan Negru, Andreea Marin, Marius Tuca! Tot ceea ce inseamna audienta buna va fi ofertat in asa fel incit conditiile sa ia ochii. E oare posibil asa ceva? Comentatorii fenomenului sint destul de sceptici, dar cum priceperea in afaceri a domnilor Micula este binecunoscuta, n-ar fi de mirare sa sparga tiparele! Ori va rupe gura tirgului, ori va fi liniste mormintala…"



Articol preluat din presa de zi cu zi smile.gif


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Apr 2003, 10:02 AM
Mesaj #15


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



NationalTV si-a amanat lansarea pentru la vara. Probabil ca un motiv ar fi si faptul ca directorul numit a renuntat subit sa mai conduca destinele viitoarei televiziuni. blink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 10 May 2003, 09:09 PM
Mesaj #16


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



... Ceea ce ne duce la intrebarea fireasca daca nu cumva in Romania exista o inflatie de televiziuni. O televiziune noua nu poate supravietui decit "furind" oameni de la celelalte posturi. Oare are vreun rost?


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
becali
mesaj 19 Jun 2003, 12:02 PM
Mesaj #17


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 10
Inscris: 19 June 03
Forumist Nr.: 390



La categoria aceasta se poate vorbi despre Telemarket (teleshopping), Nova Tv (in spatele careia s-ar afla Berlusconi, a obtinut licenta in luna mai si se preconiyeaya ca in luna septembrie sa emita) (Conform dosarului de licenta, Nova TV va fi un program de tip generalist si va difuza emisiuni de dezbateri, anchete, investigatii clarificatoare si echidistante, divertisment echilibrat, caracterizate prin interactivitate onesta si nerestrictionata. Publicul vizat de Nova TV este potrivit dosarului de licena unul matur, activ, responsabil, dornic sa cunoasca si capabil sa înteleaga, între 30 si 60 de ani.
Nova TV va difuza emisiuni de productie proprie în procent de 60,6%, 19,76% productii audiovizuale ale altor productori si 19,64% programe preluate. Procentul de programe audiovizuale europene înscris în oferta de programe a Nova TV este de 14,4%.
Emisiunile vor fi realizate în doua studiouri, de 400, respectiv 1200 mp, echipate cu aparatura digitala. Datele dosarului arata ca programul Nova TV va putea fi lansat în termen de 4 luni.
Proiectul de programe si difuzare al Nova TV face parte dintr-o strategie organizatorica si administrativa a unui grup de societati Mediatronic Group, care va grupa resursele financiare, umane, drepturi de folosinta ce vor putea fi utilizate si de Romcreativ Media. Grupul Mediatronic va satisface si nevoile televiziunilor Atomic TV, V-Market (Romcreativ Media a depus deja la CNA un dosar de licenta audiovizuala pentru programul V-Market, un program dedicat difuzarii emisiunilor destinate consumatorului dosarul va fi discutat de CNA marti, 15 aprilie), Nova TV si radio Europa Nova Bucuresti) Global tv, Accent (al companiei adisam, cea care ridica semnalul pe satelit pt B1, mtv si tele7), Fox (schimbarea numelui pt B1 din toamna, au fost cumparati de compania lui Robert Murdoch), flux tv.
Posturile despre care nu am scris nimic au obtinut licenta de emisie, dar altceva nu a mai aparut despre ele
Telesport-ul din pacate a cam murit, daca la inceput credeam ca doar cablistii sunt de vina (telesport-ul cerea 10 centi per abonat, cei de la cablu ziceau ca e prea mult, desi Eurosport-ul costa 22-25 centi per abonat) acum nici nu mai emit, iar unul din principalii actionari (Silviu Prigoana) s-a retras si vrea sa obtina o licenta ptr un nou canal Sport Tv

Acest topic a fost editat de becali: 19 Jun 2003, 12:05 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 22 Nov 2003, 12:49 AM
Mesaj #18


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Mai nou, alte doua televiziuni la orizont:

============================
Chiar daca nu e prea clar cand anume vor fi alegerile anul viitor, un lucru e cert: pregatirile mediatice au inceput deja, sunt semne de agitatie peste tot, se grupeaza fortele, asa incat atacul sa fie gata pregatit, sa nu se piarda nici o secunda. Printre miscarile de trupe inregistrate in ultima vreme se numara aparitia a doua noi posturi de televiziune, dintre care una va incepe sa emita in curand. Ce au in comun cele doua televiziuni? Un personaj care a starnit la un moment dat furtuni in paharele cu apa ale diverselor persoane direct interesate in apararea lui si care a disparut apoi in ceata, pentru a reveni acum - Dan Diaconescu. O delegatie serioasa, alcatuita, printre altii, din oameni de cultura mai presus de orice dubiu - ii amintim doar pe Cornel Todea si Elisabeta Bostan - au calcat cu ceva timp in urma pragul Consiliul National al Audiovizualului pledand pentru acordarea licentei de emisie pentru un post ce urma sa fie finantat de o societate din Cipru. Data fiind oferta cu tenta culturala, membrii CNA s-au lasat repede convinsi. Asa a primit licenta de emisie prin satelit Global TV, care va incepe sa emita din 6 decembrie, un post de unde intre timp au disparut respectabilii oameni de cultura, ei fiind inlocuiti de nume la fel de cunoscute, dar din alte motive: Sorin Rosca Stanescu, presedinte general, Liviu Luca, actionar (reprezentand Sindicatul Petrom - cu 18 la suta din Global TV) si controversatul realizator de talk-show-uri Dan Diaconescu, din nou lucrator in campul audiovizualului. Decisi, pare-se, sa respecte de data asta legea, cei de mai sus au contactat CNA-ul pentru a intreba daca Diaconescu poate folosi pentru emisiunea lui sigla OTV. L-am intrebat pe presedintele CNA, Ralu Filip, ce raspuns li s-a dat: " Le-am spus ca nu ma pricep la drepturile de proprietate intelectuala. Tot ce stiu in legatura cu acest post este ca nu ne-au trimis inca actele ca sa vedem cine sunt adevaratii proprietari. Eu unul pun aceste miscari pe seama apropierii alegerilor, nu pe dorinta de a face televiziune la standarde profesionale europene sau de a satisface interesele publicului". Acelasi Dan Diaconescu va aparea in calitate de moderator (cel putin) si la un alt nou post - Universul TV, avand pe firma numele lui Aristide Buhoiu si in spatele ei sursa de finantare Gigi Becali. Tot Ralu Filip spune: "In ceea ce-l priveste pe Gigi Becali, cred ca are suficient orgoliu ca sa-si doreasca o televiziune proprie, sa se poata exprima. Din pacate, multi il considera pe Dan Diaconescu o marfa buna, dat fiind litigiul intre CNA si First Media Advertising (care ceruse, tot prin Sorin Rosca Stanescu licenta pentru OTV, n.red.). Unii alearga dupa el in ideea ca o presupusa victima va atrage o anumita categorie de public, am dubii ca ar fi cautat pentru profesionalismul sau. Pe noi ne preocupa faptul ca altele par a fi criteriile folosite de aceste televiziuni, in loc de informarea corecta si diversitatea de programe. Deocamdata pot spune doar ca, la fel ca si in cazul celorlalte posturi, vom veghea la respectarea legii audiovizualului si a deciziilor CNA", a mai adaugat presedintele.
===========================

Articol preluat din ziarul Adevarul, http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?pag...rticle_id=61501 , din 22 noiembrie 2003.

Acest topic a fost editat de ypsilonalpha: 22 Nov 2003, 12:53 AM


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 2 Dec 2003, 02:24 AM
Mesaj #19


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Alpha TV, inca un canal de stiri

Din 6 decembrie, bucurestenii vor putea sa urmareasca noul canal de televiziune Alpha TV. Condus de Sorin Rosca Stanescu, postul va fi inaugurat de Sf. Nicolae si isi propune sa fie un canal romanesc specializat in stiri si anchete.
“Va fi un post dominat de stiri. Stiri locale, de Bucuresti, de altfel va fi un post de Bucuresti. O sa avem foarte multe anchete, dezvaluiri si reportaje”, a declarat Sorin Rosca Stanescu. Chiar daca sustine ca singura legatura dintre noul canal de televiziune si cotidianul “Ziua” este doar faptul ca vor fi conduse de aceeasi persoana, emisiunile si anchetele care vor intra pe post sint realizate de oameni care vin din presa scrisa. La Alpha TV nu vor aparea vedete de televiziune dintre cele care se plimba in prezent de la un post la altul si vor fi difuzate foarte putine filme, programul fiind alcatuit in special din informatii si stiri. In final, se spera ca Alpha TV va transmite 24 de ore pe zi, dar la inceput emisia va fi limitata la un interval de sase-opt ore, acoperind numai Bucurestiul. Majoritatea distribuitorilor de programe tv prin cablu au incheiat deja contracte pentru difuzarea noului post, asa ca este foarte probabil ca Alpha TV sa fie vazut inca din prima zi. Postul apartine companiei Global Media, detinuta de Asociatia salariatilor SNP Petrom, care a incheiat un contract de management cu trustul de presa Ziua pentru conducerea retelei de posturi de televiziune Alpha. De altfel, pe linga postul care va emite in Bucuresti, exista deja 15 televiziuni locale si noua posturi de radio care emit deja in tara sub sigla Alpha TV. In Bucuresti televiziunea va emite, pentru inceput, din cele trei studiouri din Aviatorilor, dar proprietarii au anuntat ca vor sa ridice alte studiouri la marginea orasului.



Din presa de azi(evenimentul zilei) spoton.gif


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 8 Dec 2003, 04:26 AM
Mesaj #20


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Din presa de azi: "In luna martie va aparea in Romania un nou post de televiziune din seria PRO. Dupa PRO TV si Acasa, Sarbu a obtinut licenta pentru un post dedicat exclusiv filmelor. Noua televiziune se va numi PROCinema. Vor fi difuzate seriale precum “Clanul Soprano” sau “Prietenii tai” si integralele unor regizori celebri: Hitchcock, Kubrik etc. Directorul acestui post va fi desemnat tot din interiorul trustului. Nu vor exista productii proprii - emisiuni de stiri, de comentarii etc. Filmele clasice, “de cinemateca”, vor fi cele mai vizate de acest post. Dupa succesul cu postul telenovelistilor, Acasa TV, trustul Pro spera sa ii cistige si pe cinefilii inraiti."

Ce vrea sa fie...un concurent HBO?
sad.gif


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 8 Dec 2003, 12:27 PM
Mesaj #21


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Cu chestia asta cred ca exista posibilitatea sa o dea putin in bara. Filme si seriale inseamna bani platiti, inseamna bani multi si nu cred ca se dispune de asa ceva... Si la un moment dat se vor termina filmele vechi (si probabil ieftine) si atunci... ?


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 9 Dec 2003, 08:25 AM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Pai cred totusi ca va fi publicitate! Nu de alta dar trebuie sa scoata ceva bani din acest post ca de...nu face Sarbu gratuitati romanilor!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 10 Dec 2003, 12:40 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



nu are cum sa faca concurenta HBO-ului, din moment ce da filme vechi. si da, probabil din reclame isi va scoate banii, si atunci ma ingrozesc daca ma gandesc la desele intreruperi de film pentru .. pauza pu(b)licitara ... (alta diferenta de HBO).
pana la urma tot filmele DivX sint mai bune... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 10 Dec 2003, 03:47 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Din ianuarie se pare ca Antena1 va avea o surata: Antena2. Din cate s-a spus pana acum, Mircea Dinescu va fi unul din directorii de programe de la acest post de televiziune.


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 11 Dec 2003, 07:41 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



TV prin ADSL... asta e viitorul... posibil de citeva zile in Franta, abia astept Free-Box-ul... laugh.gif
Si nu voi fii obligat sa ma uit la prostiile imbecilului de Dinescu smile.gif

Acest topic a fost editat de sorin666: 11 Dec 2003, 07:42 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 11 Dec 2003, 04:07 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



QUOTE (sorin666 @ Dec 11 2003, 06:51 AM)
TV prin ADSL... asta e viitorul... posibil de citeva zile in Franta, abia astept Free-Box-ul... laugh.gif
Si nu voi fii obligat sa ma uit la prostiile imbecilului de Dinescu smile.gif

Dinescu imbecil... nu stiu ce sa cred?! Daca Dinescu e imbecil atunci despre Vadim ce am putea spune?
Scuze, pentru off topic!!!


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 15 Dec 2003, 02:47 PM
Mesaj #27


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Alpha TV deja a inceput sa emita....cine o receptioneaza ...ne poate spune cum si cat de buna e?


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 4 Feb 2005, 03:11 PM
Mesaj #28


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



De curand au fost lansate doua nou televiziuni: Favorit TV si Taraf TV. brow.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Apr 2005, 04:18 PM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Televiziunea PAX a devenit Senso TV dupa preluarea sa de catre grupul Fildas, detinut de femeia de afaceri Anca Vlad. Grila de programe se schimba, iar noua (daca-i putem spune asa) televizune isi propune o cota de piata de 4%.

Senso TV, bine ai venit! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 21 Apr 2005, 01:03 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Am inteles ca ar fi 31 sau 32 de posturi tv romanesti. Hai sa le numaram.
din septembrie apare HBO2.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 22 Apr 2005, 02:12 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



1 TVR 1
2 TVR2
3 TVR Cultural
4 TVR i
5 TV Romania de Maine
6 Antena 1
7 Pro TV
8 Acasa TV
9 B1 TV
10 Prima TV
11 Tele 7 abc
12 HBO
13 Realitatea TV
14 TV Sport
15 Etno TV
16 National TV
17 N24
18 Favorit TV
19 PAX TV (Senso TV)
20 Taraf TV
21 HBO
22 Antena 3
23 OTV
24 Discovery
24 Animal Planet
25 Extreme TV
26 National geographic
27 Fashion TV

Cam astea mi-au venit prin creieras deocamdata.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 22 Apr 2005, 02:24 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



28. ProCinema
29. AXN
30. MTV Ro
31. TV Klumea ( o mai fi?)
32. U (tot post muzical)

Edit:
33. Romantica ( ohyeah.gif telenovele)

Acest topic a fost editat de denise: 22 Apr 2005, 02:26 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scarlett
mesaj 22 Apr 2005, 05:27 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.009
Inscris: 16 November 03
Forumist Nr.: 1.217



34. DDTV ( Dan Diaconescu TV )


--------------------
si MIINE e o zi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 23 Apr 2005, 12:28 AM
Mesaj #34


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Deja Prezente pe Piata:

* Cu Profil General: *

1. TVR 1
2. TVR 2
3. Tvr International
4. Pro TV
5. Pro Tv International
6. Antena 1
7. Prima TV
8. Tele 7 Abc
9. B1 TV
10. TVRM
11. National TV
12. OTV

* Cu Profil Muzical: *

13. MTV
14. TV K Lumea
15. U TV (lansat de curand)
16. MusicMax
17. Etno TV
18. Taraf TV
19. Favorit TV

* Stiri & Informatii: *

20. Realitatea TV
21. N 24
22. Alpha TV
23. DD TV

* Cu Profil Cultural: *

24. TVR Cultural
25. Senso TV

* Dedicate Filmelor: *

26. Pro Cinema
27. HBO
28. Cinemax
29. Acasa TV

* Dedicate Sportului: *

30. TV Sport
31. Tele Sport


Anul acesta vor mai fi lansate:

* Dedicate Stirilor: *

32. Antena 3


* Dedicate Muzicii: *

33. Manele TV

* Dedicate Meteo: *

34. Meteo TV

* Dedicate Politicii: *

35. Cosmos TV

* Dedicate TeleShopping-ului: *

36. Tele Shop 24 TV
37. Canal Teleshop
38. Antena 2

* Dedicate Muzicii: *

39. Antena 4

Editat:

* Dedicate Desenelor Animate: *

40. Jetix
41. Minimax

Acest topic a fost editat de Mihai: 23 Apr 2005, 12:31 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 23 Apr 2005, 10:37 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Eu ziceam de tv romanesti, nu in limba romana...
Flux tv (a auzit cineva?) e al celor de la ziarul Romania Libera, e mai vechi, dar e ieftin si slabut din pacate. E pe satelit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 10:56 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman