HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Florin Calinesu
Mihai
mesaj 23 Mar 2003, 01:40 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



De la 1 aprilie contractul lui Florin Calinescu cu Tele7 expira. Se pare ca nu exista posibilitatea ca acesta sa fie prelungit din moment ce israelienii care au actiuni la postul TV limiteaza foarte mult bugetul Tele7.
Astfel, Calinescu a primit oferte de la mai multe posturi TV, printre care Pro si NationalTV (televiziunea fratilor Micula, patronii EuropeanDrinks, care urmeaza sa fie lansata in primavara). Dupa toate probabilitatile, Calinescu se va multumi cu functia de director de programe la National Tv.

Hmmm...trebuie sa fie si o intrebare. Asadar: Considerati ca Florin Calinescu este cel mai mare om de televiziune al Romaniei? Sau ca a fost? De ce da/de ce nu?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 23 Mar 2003, 12:38 PM
Mesaj #2


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Cu siguranta Florin Calinescu a fost cel mai mare om de televiziune de la noi. Mie mi s-a parut, pe cand era la ProTv, cel mai cel.
Si se vede acest lucru inca, prin invitatii pe care ii aduce la emisiunea sa de pe Tele7 - o televiziune "saraca", o televiziune fara mari audiente. Totusi, lumea vine la emisiunea lui, mai ales pentru ce a fost. Acum, din pacate, cred ca nu mai este. Dar are potentialul sa redevina.
In trecut a fost cel mai mare om de televiziune pentru ca a aparut in cel mai potrivit moment, iar acum are potentialul sa redevina deoarece... faima lui inca nu a fost stirbita. Parerea mea totusi - daca va ramane la posturi obscure (fara capacitatea de a progresa) va fi tras in jos si nu va ramane decat o amintire - "A fost candva Florin..."


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 27 Mar 2003, 10:18 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



A fost si este si va fi un mare nume in mass media de la noi! Chiar si la 7ABC se vede ca e un moderator de clasa!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Mar 2003, 10:18 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Mihai
mesaj 27 Mar 2003, 10:25 PM
Mesaj #4


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Desi are scaparile lui (a se vedea 'Cronica Carcotasilor' biggrin.gif).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 1 Apr 2003, 10:42 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Calinescu a oprit productiile "Alo, Florin" si "Chestiunea zilei" El urmeaza sa se intalneasca cu patronatul pentru discutarea viitorul Tele7abc. Mai spune ca daca se vor hotari sa investeasca "serios" va ramane director. Daca nu, a precizat ca "absolut toate posturile" i-au propus viitoare colaborari. Vom trai si vom vedea ,se vor baga sau nu bani in Tele7abc. wink.gif


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 1 Apr 2003, 12:44 PM
Mesaj #6


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Cred ca Tele7 va fi vandut, iar Calinescu va ajunge la NationalTV sau la ProTV.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 18 May 2003, 12:12 PM
Mesaj #7





Guests






Calinescu?Mie una nu prea mi-a placut, ma cam enervau emisiunile lui, nu am stat sa le vad pe toate...Era draguta chestiunea zilei...Acum vad ca echipa lui a facut un serial "In armata" sau cam asa ceva..Destul de bunicel si ala...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andREI
mesaj 24 May 2003, 09:51 PM
Mesaj #8


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 13 May 03
Din: ??!
Forumist Nr.: 293



Echipa lui s-a cam ofticat pe el dupa ce i-a lasat cu ochii in soare (nu cu ... in balta). Si de aceea o sa vezi din cand in cand la emisiunea "Tot inainte" (asa se cheama) ca mai fac misto ori de Tele7 ori direct de el.
Abia astept sa reapara Florin Calinescu ca sa nu ma uit la el din nou. rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 31 Jul 2003, 09:59 AM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Din presa (libertatea)de azi--> Calinescu a eliberat biroul la Tele 7abc : Se pare ca din aceasta saptamana Florin Calinescu a eliberat biroul pe care il ocupa in Calea Giulesti. Romanii din functii de conducere la Tele 7abc aflati in jurul patronatului evreu i-au pus in vedere vedetei sa paraseasca biroul pe care l-a detinut si pe care l-a mobilat si utilat electronic. Noul birou al vedetei va fi intr-o vila situata central, pe care acum Calinescu o renoveaza prin propria sa firma de constructii.




--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 5 Aug 2003, 10:30 PM
Mesaj #10


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Din presa(Adevarul) de astazi--->Florin Calinescu este noul prezentator al emisiunii "Procesul Etapei" la Pro TV. Charismaticul teleast va pune la stalpul ironiei fascinantele realitati fotbalistice ale campionatului intern. Si nu numai... Telespectatorii se vor putea intalni cu Florin Calinescu incepand cu aceasta duminica, de la ora 23, cand va lua startul noul sezon de Proces. "Nu imi doresc sa fiu un Hagi. Nu vreau sa calific nationala. Mai degraba as fi in stare sa-mi dau, cu gratie si candoare, autogol dupa autogol. Ma inchipui un fel de Rica Raducanu si ma voi pune in pielea si imaginatia telespectatorului microbist. Curios pana in panzele albe, ritos si incapabil de false politeturi. Studioul "Procesului Etapei" nu va fi sala de ceai dansant, cum nu va fi nici un loc al scandalului, de care ne-am saturat cu totii. Raportul dintre analiza si bascalie va fi atent dozat de catre mine si echipa de productie", spune Calinescu.


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 5 Aug 2003, 10:58 PM
Mesaj #11


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Nu cred ca va reusi sa impuna acea emisiune cum a facut-o Ioanitoia... mai ales atat timp cat il va avea pe acesta 'rival' la Antena 1.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 6 Aug 2003, 11:43 PM
Mesaj #12


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Am vazut si eu spotul de prezentare pentru acea emisiune. Asta nu mai e recomandata de Nicu, ci de Florinicu biggrin.gif
Doamne, da ce prost a iesit clipul: cand spune Floriiiiiiiiiiiiin Caliiiiiiineeeeescuuuuu zici ca rage un magar ohmy.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 12 Aug 2003, 04:24 PM
Mesaj #13


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



QUOTE (Mihai @ Aug 5 2003, 11:58 PM)
Nu cred ca va reusi sa impuna acea emisiune cum a facut-o Ioanitoia... mai ales atat timp cat il va avea pe acesta 'rival' la Antena 1.

,,Batalia,, dintre Florin Calinescu, noul ,,capitan de echipa,, de la ,,Procesul etapei,, (emisiune care a devansat telenovela) si Ovidiu Ioanitoaia a revenit net primului.

Calinescu a inregistrat in medie, conform PRO TV, 3,4 puncte de audienta si 23,4 cota de piata. Ioanitoaia n-a reusit decat cifre la jumatate: 1,7 puncte de audienta si 10,2% cota de piata. "

Din presa de azi!!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 16 Aug 2003, 02:42 PM
Mesaj #14


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE (Mihai @ Aug 6 2003, 11:43 PM)
Doamne, da ce prost a iesit clipul: cand spune Floriiiiiiiiiiiiin Caliiiiiiineeeeescuuuuu zici ca rage un magar ohmy.gif

Nu ca un magar, ci precum o oaie, "da-o-n m***** ma-sii de oaie" cum se exprima F.C., intr-adevar "incapabil de false politeturi" fata de oameni, cu atit mai mult fata de o biata oaie. biggrin.gif

(Nici macar nu stiu din ce context e rupta expresia asta, am vazut doar faza la Cronica Circotasilor)


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 1 Nov 2003, 01:44 PM
Mesaj #15


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Pana la sfarsitul acestui an, se pare ca Florin Calinescu va lansa propriul ziar, numit (culmea! biggrin.gif) 'Chestiunea Zilei'.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 2 Nov 2003, 12:16 PM
Mesaj #16


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Nu e rau de loc... oare cu ce ziar o sa fie in competitie directa!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Nov 2003, 12:26 PM
Mesaj #17


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Probabil cu nici unul. E foarte greu sa patrunzi pe piata cu o publicatie noua. Chiar daca fondatorul ei este Florin Calinescu. Inclin sa cred ca va fi un ziar de campanie. Ramine de vazut pe mina cui va merge. Calinescu pare, intr-adevar, cel mai bun moderator roman de pina acum. Dar ascensiunea sa (calitativa) pare sa se fi terminat odata cu pierderea show-ului de la ProTV. Parerea mea wink.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 4 Nov 2003, 10:58 PM
Mesaj #18


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Este foarte posibil ca in curand sa apara un nou personaj pe scena politica, cel mai probabil in ograda PD-PNL.

Da, ati ghicit, este vorba de Florin Calinescu. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 4 Nov 2003, 11:15 PM
Mesaj #19


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Bine, Florin Calinescu zice el multe, voia sa devina investitor in fotbal, sa bage bani in Rocar (echipa, nu fabrica), dar cred ca el e tipul de om care se aprinde repede si se stinge si mai repede. Oricum, nu-l vad de loc in postura de politician, sa primeasca ordine de la sefii de partid. Din punctul asta de vedere, se poate lua de mina cu un Adrian Paunescu sau George Pruteanu.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 8 Nov 2003, 10:49 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Oricum - Calinescu e un adevarat! Mie imi place f mult. Cred ca e atat de lucid sa isi dea seama ca nu e o idee buna sa intre in politica. Nu cred ca o sa intre in politica pt ca ii place prea mult libertatea si ii plac afacerile wink.gif ohyeah.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 6 Jan 2004, 11:20 PM
Mesaj #21


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE (Mihai @ Nov 1 2003, 01:46 PM)
Pana la sfarsitul acestui an, se pare ca Florin Calinescu va lansa propriul ziar, numit (culmea! biggrin.gif) 'Chestiunea Zilei'.

Ziarul a fost lansat saptamana aceasta si se numeste Stirea Zilei.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:42 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman