HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Curse, legale sau ilegale
Tyra
mesaj 17 Mar 2004, 01:50 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Sa vedem ce mai fac impatimitii de masini si motoare pe la noi prin tara... Ca e zi sau noapte, daca e uscata soseaua (sau nu neaparat) se mai da cate o "liniuta", se mai organizeaza niste curse.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 17 Mar 2004, 02:02 AM
Mesaj #2


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Cred ca mai multe ne poti spune tu sau cei din Bucuresti, ca acolo e nucleul. Eu n-am participat, cu motorul nu cred ca m-as baga din mai multe motive, iar masina cu care sa fac fata nu am(ma rog, fata de alea tari)....Oricum, m-ar tenta oarecum. La mine in oras de curse de masini nu stiu nimic, in schimb vara baietii cu motoarele mai dau noaptea cite o liniuta spoton.gif , da' asa pasnic si prieteneste evil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 17 Mar 2004, 02:15 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



In Bucuresti curse ilegale exista de vreo 8 ani. Aceiasi baieti, masini din ce in ce mai tari. Prima oara am fost la curse acum vreo 2 ani si ceva.

Cursele nu mai sunt ca atunci. Acum lumea vine, se uita, putini sunt cei care mai au curajul sa-si "rupa" masina doar de dragul spectacolului.

Senzatia e unica, e ceva care nu poate fi exprimat in cuvinte... pasionatii inteleg exact ce vreau eu sa spun acum. Revin cu detalii si "povestioare".


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 Mar 2004, 02:15 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Antont
mesaj 17 Mar 2004, 02:22 AM
Mesaj #4


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Senzatia cred ca e asemanatoare cu ce simti pe un supersport spoton.gif ...Ai dreptate Tyra, e sublim biggrin.gif ...Acceleratia deschisa la maxim, si senzatia aia de zbor...Cel mai acut am simtit-o pe motor, turat la maxim, am avut senzatia aia pe care o ai in avion cind accelereaza pe pista la decolare(cine a mers cu avionul stie ce zic), plus adrenalina, zgomotul divin al motorului care urla in ture maxime...De nedescris....Probabil la "liniute" intervine si fiorul competitiei, si dorinta de cistig....Oricum, SPEED RULZ!
Anyway, asteptam povestioare spoton.gif

Edit:
Prima oara cind am mers repede(relativ tongue.gif ) pe un supersport, am avut o senzatie incredibila...Dupa ce am oprit, am avut o stare de super-agitatie din cauza adrenalinei, sau socului(nu ma asteptam la acea forta bruta)....Pe bune ca e mai tare decit un drog, si creeaza dependenta wink.gif
Disclaimer:
Nu am participat la curse, dar imi place sa merg repede wub.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 17 Mar 2004, 02:31 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 17 Mar 2004, 02:35 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Si mai e si sentimentul ca faci ceva rau... la ilegale... Si stii ca oricand poate sa vina garda.

Intr-adevar, spiritul de competitie face inima pe moment s-o ia razna.

Despre cursele legale... poate ca de aceea nu sunt atat de apreciate... Totul e legal... e prea multa lume necunoscuta... masinile sunt obligate sa se dea dupa o ordine anume. La ilegale, care cum vrea si cu cine are curajul. Si iese superb.

Unde mai pui ca fac uneori cerculete pana isi tocesc cauciucurile...

Parca simt din nou mirosul de cauciuc topit... si vad fumul lasat in urma de roti... Of...


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 17 Mar 2004, 08:59 AM
Mesaj #6


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Mda, pare mai degraba copie dupa xxl si vine dieselu ...
cind eram pustan, era la mode bruce lee, si toti erau karateka

prefer sa imi incerc muschii pe un drum montan, cu zapada, sa imi bat propriul record la deal, si fara sa pun si pe altii in pericol. am al treilea record pe un drum de munte, vara, scos cu o dacie (competitia avea bmw, respectiv golf gts)
nu-i rau nu?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 17 Mar 2004, 11:01 AM
Mesaj #7


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (mutulica @ 17 Mar 2004, 08:59 AM)
Mda, pare mai degraba copie dupa xxl si vine dieselu ...
cind eram pustan, era la mode bruce lee, si toti erau karateka


XXL e misto, da' acum au bagat in locu' lui Spice Platinum evil.gif ...Btw, io am prins mai mult perioada cu vandamme,adevarat si ala rofl.gif ....

Amu' serios vorbind, cam cum vad eu treaba. Cursele astea, sa zicem cele organizate mai "spontan" , au gradul lor de periculozitate, si pentru cei care participa(nu ar trebui sa incerce nimeni fara experienta in condusul vehicolului respectiv,si pe un traseu care nu e cunoscut perfect), si pentru "spectatori", cu toate ca sint foarte rare cazurile cred(eu personal nu am auzit niciodata sa se fi intimplat). Prin curse nu trebuie intelese doar "liniutele", sint unii care se dau pe viraje, lucru pe care eu il vad mai spectaculos. Cum am mai zis, eu nu am participat, si probabil nici nu as face-o, mie imi ajunge sa-i dau cox pe sosea(fara sa ma iau la intrecere cu nimeni), cind am ocazia, si in limitele mele(destul de normale, as zice eu). Acu' treaba e sa nu ne apucam sa dezbatem daca e bine sau nu. Sint unii carora le place, si vor continua sa le faca oricum. Mie sincer mi-ar place sa aflu detalii, asa pt cultura mea generala.
Si ca sa nu fie neintelegeri pe tema asta, cursele sint periculoase, mersul cu viteza e periculos, si cine face asa ceva trebuie sa inteleaga clar implicatiile, si sa stie clar la ce se inhama, pentru a scade cit mai mult riscul la care e supus si la care ii supune pe altii.

QUOTE
am al treilea record pe un drum de munte, vara, scos cu o dacie (competitia avea bmw, respectiv golf gts)
nu-i rau nu?

Corect, e super thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 17 Mar 2004, 11:03 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 17 Mar 2004, 03:13 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Periculoase... nu vad cursele ca fiind periculoase. De fiecare data traseele sunt foarte bine cunoscute, ti-am zis, in Bucuresti cursele se organizeaza noaptea de aproape 8 ani.

In marea majoritate a cazurilor, sunt doar liniute. Deci atunci cand ai camp in dreapta, camp in stanga, 4 benzi pe sens, nici o masina prin preajma, pericolele sunt foarte mici. Poate doar sa zboare vreun cauciuc... s-a intamplat.

Cursele cu viraje se dau pana la locul de liniute, pe drum, intre mai multe maisini. Baietii se cunosc, isi cunoaste fiecare masina, chiar si pe celelalte. Intr-adevar, atunci vezi talentul, dar atunci e si periculos.

La cursele astea tip liniuta fiecare vrea sa dovedeasca puterea motorului si nu talentul sau experienta.

Acum chiar ca mi s-a facut dor de curse smile.gif


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 17 Mar 2004, 04:49 PM
Mesaj #9


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Ce kk de curse e astea ma? sa mergi asa ampixulea inainte?
si unde e adrenalina? asta e doar asa sa impress the chicks in bucuresti...

nu cumpar

Ghostule, asa e, era mai fain xxl, pacat ca il dadea ori prea devreme ori prea tirziu, pentru programul meu


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 17 Mar 2004, 08:30 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Curse naspa sau nu... cam astea se fac prin toata tara. Nu e raliu... Daca ai vedea macar o noapte de curse, ti-ai schimba parerea. Spectacolul nu consta doar in liniute.

O sa pun ceva poze si va mai spun ca acum sunt pe fuga.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 18 Mar 2004, 01:17 AM
Mesaj #11


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Preluat de pe Pro-Bike.Ro

Hayabusa versus Viper....
Asta este locatia pentru download(click drept => save target as )
http://www.gigatechsoftware.com/cars/VIPER-race-small.wmv

Filmul are 20 de mega, dar cine isi permite sa-i faca download...Va asigur ca merita vazut spoton.gif


Asa a inceput totul(discutii)
http://www.suzukihayabusa.org/cgi-bin/ulti...ic;f=1;t=012342

Urmare(discutii)
http://www.suzukihayabusa.org/cgi-bin/ulti...ic;f=1;t=012545

http://www.suzukihayabusa.org/cgi-bin/ulti...ic;f=1;t=012515

Povestea este urmatoarea:
Citez pe cel care a pus linkul filmului pe Pro-Bike:
QUOTE (Raul@pro-bike forum)

O Busa complet stock cu 45000mile la bord, O busa cu teava esapament full system schimbat + filtru aer, o Busa super modificata cu big bore kit si NOS kit plus un ZX12R tot cu big bore kit si mult msai usoara decit stock. Impotriva la un Dodge Viper care pune 883cp la rotzile din spate.


Comentariul meu:
Cine e pasionat, trebuie sa-l vada neaparat thumb_yello.gif ....Apoi mai vorbim spoton.gif ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 18 Mar 2004, 07:51 AM
Mesaj #12


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



A inceput sa iti dauneze mototclismul o cita...
Aici ne certam cu Tyra, ea zice a ce mai fain sa alergam pe linie dreapta ca la dragstere
eu ziceam ca la deal in curbe, si daca se poate pe zapada, iar tu... numai bunul Dumnezeu stie ce incerci sa spui

Cica doar bikerii pot intelege placerea catelului de a sta cu capul pe geam afara.



--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 18 Mar 2004, 09:21 AM
Mesaj #13


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE
Cica doar bikerii pot intelege placerea catelului de a sta cu capul pe geam afara

rofl.gif Daca n-as avea casca integrala, as scoate si limba de placere spoton.gif
Pai si io prefer clar virajele, nu linia dreapta, cu exceptia ca nu-mi place decit asfaltul uscat, deci nu sint fan zapada, etc. Tyra cred ca se referea nu atit la "liniuta" propriu-zisa, cit atmosfera creata in jurul evenimentului respectiv, adica se string prieteni si cunoscuti, se mai uita ce modificari au facut, mai zice careva vreo prostie, mai face unu' altu' un burn-out, mai vezi o gagica, mai turezi motorul, etc...Asa, ca un fel de "preludiu" biggrin.gif ....Si in final faci si "liniuta" ...Dupa parerea mea cred ca e distractie, mai ales daca nu sint pariuri, sau sint pariuri d'alea asa, de forma...Merita mers, din punctul meu de vedere, si macar pt mirosul ala de benzina arsa si zgomotul de motor thumb_yello.gif ...Eu cred ca in treburile astea consta mare parte din show, nu neaparat in cursa propriu zisa wink.gif , daca ar fi gen ne vedem la ora 12, la 12.05 dam "liniuta", la 12.10 am plecat acasa, nu cred ca ar avea acelasi succes treaba tongue.gif ...

Si apropo de curse, s-a uitat cineva la filmul ala pe care l-am pus in postul anterior? evil.gif

Pese:
Io unu sint curios sa vad pozele de care zicea Tyra spoton.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 18 Mar 2004, 09:35 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 18 Mar 2004, 07:39 PM
Mesaj #14


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



stiu ce spui
am bagat pe vremuri, inainte de 2 fast 2 furious
era un traseu drept si unul in coasta cu curbe

intre timp... am mai crescut si m-am mai linistit. am vazut destule masini in ripe si in pomi
indivizi in scaune pe rotile

intr-o noapte au facut 2 concurs, si ca sa fie mai cul, au stins luminile. unul s-a infipt cu un bmw intr-o remorca lasata pe margine drumului (eru 5 in masina, toti la spital cu fracturi, chestii).
cam la o saptamina de la accident, mergem la spital cu compot la baieti, ii gasim pe astia in scaunele cu rotile, faceau concurs pe coridoare la ortopedie

si ei au mai crescut tongue.gif


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 18 Mar 2004, 08:59 PM
Mesaj #15


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (mutulica @ 18 Mar 2004, 08:39 PM)
cam la o saptamina de la accident, mergem la spital cu compot la baieti, ii gasim pe astia in scaunele cu rotile, faceau concurs pe coridoare la ortopedie

Hai ca asta e chiar tare rofl.gif , cu concursul...
Acum lasind gluma la o parte, sper ca si-au revenit cu totii fara urmari grave din accident, si bine ca n-a fost mai rau.
Stii cum e, eu vad fazele astea ca un sport extrem, cum altii sar cu parasuta(chestie pe care io n-as face-o nici platit),unii merg cu viteza...De fapt de acolo vin si cursele, de la speed addiction...Treaba e, ca la orice activitate mai extrema, sa realizezi bine la ce te bagi, sa ai experienta, sa evoluezi, sa inveti din greseli(preferabil din ale altora, da' daca nu macar din ale tale), sa-ti iei masurile de precautie, si nu in ultimul rind, sa ai si mult noroc wink.gif ...Sincer, la toata faza asta cu viteza eu un singur lucru nu inteleg si nu aprob...Vad pustani de 18 ani care au facut scoala de soferi, au mai condus vreo 1000 km sau nici atit dupa ce si-au luat permisul, au masini super tari, si se baga la "avioane"...Aia da, sint extrem de periculosi, si pt, ei si pt. altii...Sa nu mai vb de acelasi tip de oameni pe care ii vezi pe motoare(da' aia chiar nu supravietuiesc mult, si pot fi recunoscuti dupa faptul ca ii vezi pe sosea la viteze supersonice, in tricou si pantaloni scurti si fara casca)...

Acest topic a fost editat de Ghost: 18 Mar 2004, 09:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 18 Mar 2004, 09:40 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



tunnarea e preludiul iar liniuta orgasmul ... interesant concept mai baieti ... sincer cred ca si eu as fi atras tot de linie smile.gif sa simt limita motorului ... sa ii dau pana "scoata limba" ca un catel tongue.gif


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 18 Mar 2004, 10:45 PM
Mesaj #17


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Mie personal mi-ar place sa ma dau pe circuit, chiar si singur...Asfaltul ca lumea, fara trafic, si linii drepte, si viraje, tot tacimul spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 19 Mar 2004, 01:34 AM
Mesaj #18


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



merg pe mina ghostului. m-am dat in germania cu kartul in campionatul local.
admit ca fara cine stie ce performanta, am fost la doar 2 curse indoor, dar senzatia este bestiala!!!!
uite si poza

cit despre amici, astia au scapat intregi nevatamati. la o luna dupa asta, acelasi driver a facut praf inca un bmw. s-a rasturnat intr-o ripa, au scapat fara nici o zgierietura

nu acelasi noroc au avut si altii din trupa, dar as prefera sa nu imi amintesc...
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  kart.jpg ( 21.45K ) Numar descarcari: 26
 


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 19 Mar 2004, 01:51 AM
Mesaj #19


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Super poza, felicitari spoton.gif ...

In rest, sa ne fereasca Cel de Sus pe toti de accidente...

Apropos...Ca se discuta mai devreme de alergatu' pe linie dreapta.... Te-ai uitat la filmul din linkul ala pe care l-am pus? S-ar putea sa-ti schimbi parerea despre liniute biggrin.gif ...Filmul e printre cele mai bune de gen, si e comentat la greu pe forumurile de "afara" ...Merita vazut macar pt "sculele" pe care alearga baietii aia. Chestiile de Hollywood gen Fast and furios sint mici copii pe linga ce se intimpla acolo thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 19 Mar 2004, 01:57 AM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  motor.jpg ( 32.87K ) Numar descarcari: 28
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 19 Mar 2004, 02:08 AM
Mesaj #20


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



acasa sunt pe dial up, imi ia o vesnicie si sa intru pe han...
iar la lucru sunt cam busy zilele astea, probabil pe luni o sa am timp

oricum m-ai facut curios. imi place al dracu viteza, dar cum ti-am spus, pe zapada si milioane de curbe...
sa simt masina cum fuge, sa o controlez, sa fiu eu cel care decide traiectoria
nici nu stiu ce imi place mai mult cind merg la ski, skiatul in sine, sau drumul pina si de acolo

de aia mi s-a parut bestial la kart. nu avea ambreiaj, doar frina si acceleratie. puteai sa negociezi curbele accelerind la maxim si jonglind din frina. se invirtea cotzomedia aia de masina ce nu se poate. m-am si infipt intr-un parapet la calificari
mi-am simtit dintii plingind...

btw ai rezolvat actele? ai nevoie de suport? pot sa intreb niste cunoscatori


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 19 Mar 2004, 02:21 AM
Mesaj #21


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Sa te uiti, ca sigur o sa-ti placa spoton.gif ...
Ti-am zis ca si eu sint clar fanul virajelor, chiar imi aduc aminte ce distractie am tras vara trecuta cind am fost la Timisoara, era un tip cu ceva Jeep suparat(eu fiind cu Cielo), cum prindea linie dreapta ma depasea, io ma tineam dupa el, cind ajungeam in viraj cum o musca gagiul, pina la urma a renuntat rofl.gif ... Cu toate pe linie dreapta se demonstreaza ce poate motorul, pe viraje se vede cine ce stie spoton.gif .
Eu nu m-am dat niciodata cu (virgula) kartul, dar mi-ar place sa incerc, cu toate ca mi s-a mai zis ca e destul de dificil de controlat pina te obisnuiesti.
Cu actele e ok, mersi de ajutor, se ocupa firma de leasing, dar mai dureaza doua saptamini ca acolo in Sibiu cica e foarte aglomerat la politie, cred ca aduc acum la greu masini din Germania, s-or fi speriat de faza cu Euro 4 yikes.gif ...Oricum sint depuse, tre' doar sa le vina rindul sa elibereze cartea, talonu si sa ciocaneasca numaru' wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 19 Mar 2004, 06:16 PM
Mesaj #22


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Ghost - m-am uitat la film. Man nu ma da pe spate...
L-am vazut cu amicul biker, care e mai virusat ca tine.
Nici el nu s-a impresionat prea tare, si lui tot la curbe ii place mai mult tongue.gif

de kart ce sa spun, ai fundul la 5 cm de pamint, nu suspensii, ti se pare ca toate vin spre tine si din toate partile, ca pista nu e destul de larga, tot fumul si jegul in nas, si.. adrenalina in tavan, mai ales daca ai o sansa sa faci vreo brinza...

mi se pare cul rau de tot


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 20 Mar 2004, 02:10 AM
Mesaj #23


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Mie mi-a placut tare mult, tre' sa recunosc...Cred ca si Tyra va fi de aceeasi parere smile.gif....Da apropos de mers pe viraje, ia uite meserie(daca nici asta nu-ti place ma tai cu lama rofl.gif )
link download (10 mega) Filmuletul este preluat de pe SBZ.RO , iar protagonistii sunt un zx12r si un cbr spoton.gif

Btw, man, cind ma rezolvi sa ma dau cu (virgula) kartul, ca m-ai facut curios biggrin.gif ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 22 Mar 2004, 01:35 PM
Mesaj #24


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Parca e altceva tongue.gif

cu kartul e simplu, putem trage o fuga pina la offenbach (linga frankfurt), am acolo niste amici, sau asteptam pina se deschide la arad (se laudau unii ca deschid pista)

ar mai fi varianta sechelariu, pe la bacau daca nu ma insel...

si mie mi-e cam dor...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 22 Mar 2004, 09:08 PM
Mesaj #25


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Super, poate reusim vara asta sa punem de-un karting, le aratam noi curse rofl.gif ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 22 Mar 2004, 09:11 PM
Mesaj #26


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Tocmai am bagat una ca la carting. m-am intrecut cu un coleg de la lucru pina acasa....
Daca rezolva aradenii pista ne vedem clar!

Poate ve bagati voi la oradea


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 23 Mar 2004, 12:49 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Ghostule.... tare rau!!! Ai descris senzatia exact asa cum e! Bravo! Tare! Tare! Tare! Cine stie, cunoaste! Mutulica, ai inteles cum e cu liniutele dupa caracterizarea facuta de biker boy?

Sa ne traiesti Ghostule! Nota 10!!!


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 23 Mar 2004, 12:58 AM
Mesaj #28


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



@mutulica
m-am interesat si cica esta una la Oradea, da' cica e naspa rau si mica, da' in weekend ma duc sa ma interesez, sa speram ca e ceva de capu' ei thumb_yello.gif
@Tyra
Io am descris-o la cum o simt eu cind ii dau gaz pe sosea smile.gif, la liniute n-am fost, da' tot viteza e si aia.

P.S.
Anyway, haideti sa fim cu totii atenti daca mergem cu viteza, ca nenorocirile ne pindesc la fiecare pas sad.gif si nu ne iarta cry.gif ....Din pacate se confirma zilnic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 23 Mar 2004, 05:15 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Diseara se strang baietii de la curse in memoria bikerului ce a murit. Sa-l odihneasca Dumnezeu!


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 23 Mar 2004, 06:23 PM
Mesaj #30


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Ai aflat si tu?
cry.gif
Sa-l odihneasca Dumnezeu in pace pe bietul Roro. N-am avut onoarea sa-l cunosc, dar am avut durerea sa aflu ca un camarad a trecut in lumea celor drepti in data de 21.03.2004, spulberat de un sofer inconstient care nu s-a asigurat cind a facut o intoarcere ilegala. A lasat in urma o fetita si o sotie insarcinata in luna a 8-a.
Odihneasca-se in pace sad.gif sad.gif sad.gif !
user posted image

Acest topic a fost editat de Ghost: 23 Mar 2004, 06:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
side_story
mesaj 31 Mar 2004, 09:22 PM
Mesaj #31


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 267
Inscris: 10 March 04
Forumist Nr.: 2.527



Imi aduc aminte de Max Biaggi in vremurile bune, dupa iesirea din linia dreapta si intrarea in primul viraj, punea o frana pe fata de ridica motorul pe o roata si mergea asa vreo 50m. operatorii au facut niste prim-planuri cu incetinitorul de imi statea mintea in loc. le am si acum pe video.


--------------------
Asculta adevarul din adancul inimii tale. Daca tu nu il poti auzi, nimeni nu ti-l va putea spune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 1 Apr 2004, 01:44 AM
Mesaj #32


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (side_story @ 31 Mar 2004, 10:22 PM)
punea o frana pe fata de ridica motorul pe o roata si mergea asa

Manevra respectiva se numeste "stoppie" spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 3 Apr 2004, 12:24 AM
Mesaj #33


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Dimineata ma duc la un concurs de viteza (pe viraje spoton.gif ), daca reusesc sa ma trezesc...Doar ca spectator...Am inteles ca vor fi si motociclete si masini. Sper sa apuc sa fac si ceva poze, oricum daca va fi misto va povestesc impresii tongue.gif biggrin.gif ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 3 Apr 2004, 06:19 PM
Mesaj #34


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Am fost, m-am uitat, a fost ok, dar nu mai mult. S-a alergat doar contra-cronometru(fiecare singur). La masini a cistigat un tip mai in virsta, care am inteles ca a fost pilot de raliu in tinerete. Avea un Bmw care suna demential. Mai multe amanunte nu stiu ca nu ma pricep la masini tongue.gif . Oricum, tipu' a pilotat superb, mi-a placut la nebunie spoton.gif ....
Motociclete...cam pauza, spre durerea mea cry.gif ....A fost doar una, un CBR Fireblade foarte misto, dar pilotul nu m-a impresionat din cale-afara. Pe acelasi traseu am vazut anu' trecut un pusti de 13 ani, campion balcanic la viteza, care cu un 125 a mers muuuult mai bine, si a scos timpi mai buni. Speram sa-l vad si anu' asta, ar fi fost penal sa-l faca pe tipu cu Fireblade-ul spoton.gif rofl.gif ...
Una peste alta a fost dragut, dar m-am asteptat la mai mult.

Pese:
Poze n-am apucat sa fac, ca am uitat sa cer un aparat digital de la vreun amic. Asa ca lasati-va imaginatia sa zburde rofl.gif mwah1.gif ...

Acest topic a fost editat de Ghost: 3 Apr 2004, 06:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leon
mesaj 3 Apr 2004, 10:01 PM
Mesaj #35


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 14 March 04
Forumist Nr.: 2.584



QUOTE (Ghost @ 1 Apr 2004, 01:44 AM)
QUOTE (side_story @ 31 Mar 2004, 10:22 PM)
punea o frana pe fata de ridica motorul pe o roata si mergea asa

Manevra respectiva se numeste "stoppie" spoton.gif

Un real Stoppie:
user posted image


--------------------
Greu la deal cu boii mici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 12:38 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman