HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Regulament

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

 
Reply to this topicStart new topic
> Emperor - Battle For Dune, Impresii, comentarii, tips, versiuni
actionmedia
mesaj 8 Feb 2005, 11:11 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



De curand am incercat un alt joc de strategie. Nu este prea nou dar pana acum nu l-am jucat. Este o re-re editare a lui Dune 2 si se pare ca a pastrat inca acele poticniri ale progamelului initial.

Pot spune ca pe asta l-am terminat foarte repede. Am aplicat un soi de blitzkrieg cu tinta Harkonnen Headquarters, dupa o batalie scurta in Head Quarters au urmat 2 batalii crancene, una pe Giedi Prime si una pe Arakis contra tuturor.

Spre deosebire de Dune 2 unde trebuia sa cuceresti mai intai toate parcelutele de pe Arakis, in aceasta ultima versiune este suficienta o campanie scurta si indreptata clar catre headquarter.

Are grafica relativ misto dar unitatile se misca prost rau. Ma mai deranjeaza faptul ca spre deosebire de Jocurile Microsoft, unitatile le muti cu click stanga. De asemenea daca mergi cu multe unitati deodata se face o invalmaseala teribila.

Tancul sonic al Atreizilor este o arma foarte misto dar trebuie tot timpul sa ai grija sa nu fie in spatele vreunei unitati proprii pentru ca o termina.

Interesant este ca poti sa manipulezi si fremenii (spre deosebire de Dune 2), de asemenea sardaukarii sunt sau Ix sau Tleilaxu pot fi si ei aliati.

Un alt jucator important este Gilda spatiala care apare abia la batalia finala.

Povestea este mai complexa si mai interesanta.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 10:38 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman