HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Important:

Pentru propunerea spre dezbatere (pareri, critici, comentarii) asupra unui anume site (personal sau nu) va rugam sa vizitati forumul Design si Programare Web

 
Reply to this topicStart new topic
> Domain Name, intrebare
jet li
mesaj 19 Feb 2005, 10:47 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Am inteles ca fiecarui ip i s-a asociat un nume de domeniu, si ca fiecare tara are terminatia ei .com . ro etc, de ce daca eu vreau un nume.com trebuie sa platesc cuiva, au luat ei toate numele sau cum ? Cine le-a avut la inceput ? De ce nu e de exemplu eu aleg nume , se verifica daca nu e luat si gata, fara sa platesc ? Cum fac daca as vrea eu sa vand nume din astea ?

Acest topic a fost editat de jet li: 19 Feb 2005, 10:52 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 20 Feb 2005, 12:39 AM
Mesaj #2


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Poti gasi raspunsurile aici.


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 20 Feb 2005, 02:22 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



daca vrei sa fii reseller de domenii .com/org/net trebuie sa te faci registrar accreditat ICANN. care, surprise surprise, costa un sac de bani. apoi iti trebuie infrastructura etc. am lucrat eu cu multa vreme in urma pt. un registrar. bagasera baietii ceva bani in infrastructura, datacenter etc. oricum vremea resellerului de domenii a apus de mult.

ce nu poti sa faci e, sa inregistrezi domenii de firma (care evtl. nu le-au inregistrat inca, sa zicem in ro) si apoi, cind se hotarasc si ei, sa le vinzi pe un sac de bani. domain grabberii au pierdut cam toate procesele pe tema asta.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 05:41 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman