HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Important:

Pentru propunerea spre dezbatere (pareri, critici, comentarii) asupra unui anume site (personal sau nu) va rugam sa vizitati forumul Design si Programare Web

 
Reply to this topicStart new topic
> Internet Catv, RDS, Astral...
black ice
mesaj 10 Feb 2004, 01:54 PM
Mesaj #1


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Folositi aceste servicii de internet? M-ar interesa sa stiu care este cea mai avantajoasa oferta - cea de la RDS sau cea de la Astral - atat din punct de vedere a calitatii conexiunii oferite cat si a pretului.

Inca o intrebare: in conditii normale - adica fara download-uri de sute de mega - doar browsing, eventual si cateva programele se incadreaza in acei 1,5 sau 3 giga oferiti?


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 10 Feb 2004, 05:37 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Din punct de vedere calitativ cele doua sunt asemanatoare. Am auzit oameni sa se planga si la Astral si la RDS... Cred ca depinde de zona, etc. Foarte concret nu pot sa dau un diagnostic, pot doar sa-ti spun ca am avut mici probleme la RDS - adica se mai pierdea conexiunea de net, dar nimic care sa dureze + de fiecare data cand am avut probleme (mi s-a ars un transformator la modemul de cablu - de exemplu) oamenii au fost foarte prompti si m-am trezit cu ei acasa imediat (maxim a 2-a zi).
Relativ la preturi... Daca nu vrei conexiune nelimitata, eu cred ca oferta RDS este mai buna... Pentru un utilizator normal de internet care nu face download ajung si cei 500MB... Dar ca sa nu ai absolut nici o problema, pachetul de 1500MB este super... Ai cam 50MB pe zi, care sunt suficienti... Mie deobicei imi mai raman si-i folosesc la alte activitati devil.gif
(ca sa-ti faci o idee si mai clara... eu fac update-uri de windows regulat, update-uri de anti-virus, stau pe formuri cateva ore pe zi, iau mailul cam din ora in ora, mai stau si pe MIRC, etc.)


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 11:12 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman