HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Intalnire Cu Forumistii De Pe Hanu Ancutei
Gabriel
mesaj 12 Sep 2003, 06:18 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Salutare ! Ma numesc Gabriel si sunt dependent de intalniri forumiste. Si desi sunt pe Hanul Ancutei de peste 6 luni pana astazi nu am cunoscut in realitate nici un forumist de aici.

Vineri, 12 septembrie 2003, ora 14:31. M-am intalnit la gura de metrou Piata Muncii cu Death Rose. Si uite asa am spart gheata. Ne-am recunoscut la primul contact vizual, ne-am apropiat unul de celalalt, ne-am pupat ca doi vechi prieteni si am purces la drum....

Usor,usor ne-am dat drumu la gura si am inceput sa povestim despre marile filme, despre muzica adevarata, despre vremea de afara, despre Kant & Hegel, despre revolutia franceza , despre pictura renascentista si despre multe alte lucruri. Parca ne cunosteam de o viata...nicidecum de cateva minute.
Rose,la inceput a fost un pic morocanoasa.....dar incet-incet s-a dovedit a fi o fire vesela, simpatica si agreabila.

Pentru ca i se facuse foame si tipa in gura mare...ne-am indreptat catre celebrul restaurant La Mama 2, situat in Calea Calarasilor. Dar aici ni s-a spus sa asteptam 10 minute ca nu au mese libere. Si cand cele 10 minute s-au transformat in 20...ne-am decis sa plecam.

Pe nesimtite am ajuns in parcul IOR. Ploaia cadea necontenit...spre deliciul nostru. Parcul pustiu ca in poeziile lui Bacovia. Aici nu ma pot abtine si tre' sa-l citez pe Bacovia :
Acum cad foi de sange-n parcul gol,
Pe albe statui feminine
Pe alb model de forme fine,
Acum se-nsira scene de viol..


Bine,nici chiar asa. Adevarul e ca parcul era gol. In afara de mine & Rose mai erau doar doi pescari zgribuliti. In rest nimeni...cat vedeai cu ochii. Doar picaturile de ploaie care cadeau in lac si peste noi. Dar deodata acest tablou mai mult mort decat viu a prins viata. Niste fapturi dragalase si-au facut simtita prezenta pe oglinda lacului. Ii las lu' Rose placerea de a va spune despre ce este vorba.

Dupa o buna bucata de timp am lasat parcul in urma si ne-am indreptat cu pasi moderati catre Mat Sports Pub. Fomica mica se transformase in fomica mare. Nu, Rose ?

Localul eu il stiam....asa ca nu mai insist asupra lui. Rose va spune mai multe. Am baut amandoi beri la halba ca marii teutoni. Rose a consumat de la egal la egal cu mine. Tin sa o felicit. Ea o pizza , eu niste frigarui cu cartofi prajiti. Amandoi clatite...s-au dus 2 ore ca o clipita.

Si asa ne-am despartit in jur de 18:30, cu promisiunea ca maine o luam de la capat. Ce sa zic ? Imi permit sa folosesc celebra replica din Casablanca : this is a begining of a beautiful friendship. (da...stiu ca o folosea si Grga Pitic in Pisica Alba Pisica Neagra....dar din Casablanca o luase si el)

In incheiere ii multumesc lui Rose pentru orele minunate petrecute in compania ei. Si ii multumesc si lu' Mihai ca a facut acest forum,unde am cunoscut-o eu pe Rose.
Si bineinteles....sper sa mai cunosc si alti forumisti.

Inchei prin urmatoarea rugaminte ! Folositi acest subiect doar cand veniti de la intalniri. Nu postati off-topic pe el ! Subiectul pentru stabilirea intalnirilor se afla pe forumul de mancaruri. Ala...cu unde bem ceva ! Aici postam dupa ce am baut ceva.....
Multumesc !

Death Rose ai legatura........


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 12 Sep 2003, 07:05 PM
Mesaj #2


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Revolutia franceza, da? laugh.gif

Am fost eu morocanoasa...scuze...cam asa sunt eu de obicei...mai scumpa la vorbe tongue.gif

Pai...a se nota ca ne-am intalnit la 14.31...si n-am intarziat obisnuitele mele 5-10-15 minute...uff...dupa cele 20 de minute petrecute in ploaie in fata celebrului "La Mama", cred ca imi voi retrage propunerea de la "Unde bem ceva?" mad.gif

Parcul IOR este superb...mult mai frumos decat Herastraul...chit ca nu e amenajat! Dragalasele fapturi de pe lac de care zicea Gabriel erau niste superbe rate salbatice...tare dragute erau...pacat ca atunci cand ne-au vazut apropiindu-ne, au luat-o pe apa...

De mancat nu mai zic...cert e ca am fost indopata cat pentru o saptamana...
O sa incerc sa zic cate ceva despre Mat Sports Pub...pai, pana si pe mine care nu sunt o impatimita a sportului m-a impresionat...cum mi-a zis si Gabriel, exista un colt dedicat fiecarui sport, cu tricouri si postere autografiate, o bicicleta, o canoe si multe altele. Noi am stat langa cel dedicat baseball-ului si golfului. Am spus ca nu mai zic de mancare, uite ca zic pana la urma: chiar au mai buna pizza din oras. smile.gif

Cam atat deocamdata...astept cu nerabdare urmatoarea intalnire si ii multumesc si eu lui Mihai pentru ca a creat hanul si fostului mosh pentru ziua de azi! Pana mai tarziu, va pup pe amandoi 31.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 2 Oct 2003, 10:20 AM
Mesaj #3


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Probabil ca toata lumea astepta intalnirea de sambata sa umple paginile astea. Na ca eu v-o iau inainte, pentru ca am dreptul tongue.gif
Nu voi fi foarte luuuuuung, pentru ca, din pacate, acum platesc cu ora si imi trebuie bani de 17.gif si 17.gif sambata laugh.gif
Deci... sa incepem! Ieri, 1 octombrie 2003, pe la ora 16:44 (ca scrie pe biletul de metrou) m-am intalnit cu Cain si prietena lui. Intalnirea a fost destul de interesanta, pentru ca in prealabil a fost purtata discutia:
el: Ne intalnim in statia de metrou Segarcea
eu: Nu stiu unde e...
el: Pai sti unde e metroul de langa tine?
eu: Nu!
el: Pai iesi din bloc, mergi in stanga, treci de un parc triunghiular si vezi metroul
eu: .......
el: Bine! Iti dau un bip si ne intalnim in statia de autobuz
Ne-am intalnit, am luat metroul, am vazut si eu ce inseamna underground si pe la 17 ne-am intalnit in statia de metrou cu atta! (care... intre noi fie vorba are probleme cu recunoasterea culorilor tongue.gif ) si ne-am indreptat agale spre Piranha.
Acolo, asa cum era normal, Cain si cu mine am baut vreo 4 ceaiuri de persoana, ca era frig afara... iar fetele au vrut SUC. Bleah!
La inceput, atta a fost cam tacuta, probabil si datorita socului avut la intalnire. Dar... se pare ca in cele din urma s-a obisnuit cu noi, ca a inceput sa vorbeasca. Tot nu am prins eu finalul povestii din Portugalia... Cu Cain vorbeam de parca ne stiam de-o viata, si ne-am comportat ca atare: Am mers impreuna la WC (smilie care roseste, ca nu mai am voie...) si m-a lasat pe mine sa intru primu'. Normal ca... in baia fetelor. Insa nu stiam, ca as fi lasatusa deschisa... (nu cred ca mai am smilies)
Intalnirea noastra a durat vreo 4 ore (deci in urma unol calcule rapide - 1 bere si 80 ml de suc per persoana....) timp in care am vorbit vrute si nevrute. Deci, dupa intalnirea asta cu cei 3, sunt convins ca o sa fie showul anului sambata...
FAZA SERII: Cain desenand pe ziarul proprietate personala harta zonei titan si mai ales locatia barului in care urmeaza sa ne intalnim (mai mult pentru atta, caci atunci cand l-am intrebat pe unde stau eu... mi-a aratat un punct pe masa de langa lol). Cam atat momentan ca timpul costa bani (de bere)...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Oct 2003, 10:20 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cain
mesaj 2 Oct 2003, 02:22 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Omu' Geni a retinut el ceva.. era vorba de metrou Semanatoarea, Segarcea fiind o carciuma defuncta, din Titan biggrin.gif Dar trebuie sa tinem cont ca este putin derutat.. si totul e ok smile.gif

Faza serii, explicata mai pe larg: eu desenam de zor pe ziar; Geni se uita la harta improvizata, si vrea sa stie, relativ la scara, unde sta el; neavand loc pe ziar sa desenez toate strazile/intersectiile pana la el, am aratat cu pixu' un punct pe masa vecina laugh.gif adica la reaq'n praznic 28.gif

A, cum ai ajuns pana la urma acasa, de la metrou ? Te-au agatat "baietii" la Opera ? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 3 Oct 2003, 09:52 PM
Mesaj #5


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Astazi am cunoscut al doilea forumist de pe Hanul Ancutei. In speta ..menthoru' . Mi-l imaginam cu totul altfel : la pantalni largi si tricou cu eminem , cu lant gros la gat , cu tepi in cap. Dar nu...menthoru' era de o eleganta desavarsita. Un baiat linistit si la locul sau. Chiar am fost colegi de facultate in urma cu ceva ani. Am stat vreo 10 minute cu el decat. Mai multe vorbim maine. Doream sa va spun doar ca acum stiu doi forumisti. thumb_yello.gif


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 3 Oct 2003, 10:37 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



ma simt flatat ... sunt de o eleganta desavarsita ... sunt un mic pui de gigolo ... e lasa ca maine nu ma vede lumea asa ... vin mai lejer , voi aborda cea de-a doua personalitate a mea smile.gif ( din cele 3 ) smile.gif

Acest topic a fost editat de menthoru': 3 Oct 2003, 10:38 PM


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 5 Oct 2003, 02:18 AM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Si iata ca s-a sfarsit. A inceput la 19 si s-a terminat la 2:35. Frumos, neasteptat de frumos.
Un mic rezumat :

La 18:57 ma intalnesc eu in fata la Mat Sports Pub cu Afrodita , genicon , menthoru' , marky , valheru . Afrodita a vrut sa ma ia in brate...dar nu a putut. Adica m-a imbratisat..dar nu a putut sa ma ridice de la pamant. Apoi am fost cu menthoru' si ni s-a repartizat masa...iar ceilalti s-au dus la metrou sa-i astepte pe cei care trebuiau sa vina acolo. Eu am ramas singur pentru circa 2 minute. Intre timp pe usa a intrat atta & colectionara. atta la bluza rosie , colectionara cu un trup de mare sportiva si cu un par ca al celebrului Luis Hernandez din marea echipa a Mexicului din 1994. atta s-a retras intr-un colt de ca si cum o pedepsise cineva , eu & colectionara am inceput sa vorbim despre marile legende ale fotbalului. Delicios de buna cunoscatoare a fenomenului sportiv aceasta domnisoara. Intre timp au mai aparut fete noi : Mozart care a venit pus pe scandal si m-a luat tare din prima. Numai gura lui se auzea. Dar un baiat de mare caracter. Au mai venit Cain (un porcusor foarte simpatic, cu un look de muzicant britanic al anilor 70) insotit de iubita sa. Au venit si Black Ice acest James Dean al forumului , alaturi de Cameron (de o eleganta ireprosabila. multumim pentru poze , draga Cameron) si evident Death Rose...vechea mea cunostinta...la tricou cu Metallica. A venit si daphne...aceasta superba domnisoara de 32 de ani , a venit si Catalin pe care l-am confundat cu basistul de la Holograf . Sa nu-l uitam pe Pretorian cu o tunsoare asemanatoare soldatilor americani. A venit insotit de sotia sa. A fost si melinda..care ne-a desconsiderat si a baut intreaga sare nectare de pere.

Am intrat imediat in vorba...de parca ne cunosteam de o viata. Tipam unii la altii de a venit si patronul sa ne faca observatie. Eu am stat langa colectionara si melinda. Cu Mihaela am conversat cel mai mult. Geniala aceasta fata.
menthoru' sa imbatat ca un porc si a varsat vreo 3 beri pe el , atta facea barcute din hartie , Mozart era cu gura mare , am mancat pizze si shawerme (Valheru un om cat un munte s-a chinuit groaznic cu o amarate de shawerma). Catalin a baut Becks ca marii domni , Preatorian Stela , ceilalti Ursus la sticla , atta apa minerala , Melinda ce am zis mai sus , eu Ursus draft , la fel si Mihaela.
Chelnaritele cam acre. Vroiam sa le dau doua palme...dar m-a rugat Mihaela sa ma linistesc. menthoru' si genicon scriau poezii d'alea de hip-hoperi pe etichetele de bere , eu ma mai certam cu Mozart ca prea era galagios , mai ne uitam la lupte greco romane.....etc.
Pe la vreo 12 am vrut sa pelc cu Mihaela la Fanutza sa bem o bere in liniste si la aer curat. Dar cand sa iesim pe usa...am constatat ca ploua....si am facut cale intoarsa.
Pe la vreo 2:30 am plecat si noi spre casa. menthoru si Mozart au fost draguti si m-au lasat la Diham cu taxiul.
Cam atat pentru acum . Ma duc la culcare. Mai revin maine. Imi pare tare bine ca ne-am intalnit....si sunt foarte bucuros. Abia astept sa ne mai intalnim.
Nu in ultimul rand...multe multumiri lui Sorin , pentru frumosul sau gest.

Noapte buna , dragi forumisti ai hanului !

Imi cer scuze pt. eventualele greseli de scriere. este tarziu si sunt obosit.
pa,pa !


PS : maine..noi caracterizari

Acest topic a fost editat de Gabriel: 5 Oct 2003, 02:57 AM


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 5 Oct 2003, 02:45 AM
Mesaj #8


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Suna bine povestea ta, si ma bucur ca au aparut mai toti cei anuntati.
Gabriel, cum sa te duci la culcare - maine (adica azi) e duminica. Si-asa ziceati ca stati pana dimineata si vad ca v-ati retras ca mosii tongue.gif Auzi, la 2 dimineata...


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 5 Oct 2003, 03:00 AM
Mesaj #9


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



eu am insistat sa mai bem o bere altudneva...dar s-au dat cu totii loviti. eu si acum , la 4 AM , am chef de o iesire sub clar de luna...pentru a bea o bere cu baietii...sau pentru a recita domnisoarelor din marile poeme de dragoste ale lumii (sau , ma rog , de a le povesti despre fotbal ....acest fenomen fara de care viata noastra ar fi mult mai saraca)





--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 5 Oct 2003, 03:02 AM
Mesaj #10


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Nu pot sa te ajut cu iesitul sub clar de luna (la mine ploua oricum) si nici cu fotbalul - dar daca-ti deschizi ym-ul, te las sa-mi reciti poezii...


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daphne
mesaj 5 Oct 2003, 03:29 AM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 144
Inscris: 17 March 03
Forumist Nr.: 92




Vroiam sa fiu prima care va scrie impresiile despre intalnire, dar se pare ca cineva mi-a luat-o inainte smile.gif
M-am simtit foarte bine si mi-a parut rau ca nu am putut sta mai mult. Sunteti toti niste draguti.

"Domnule Gabriel", cum adica 32 de ani? mad.gif



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 5 Oct 2003, 04:33 AM
Mesaj #12


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Daphne, chiar daca nu ai fost prima, puteai sa ne povestesti si tu.

Chiar e o idee sa ne povesteasca fiecare, caci sunt tot atatea puncte de vedere cati participanti.

Eu abia astept sa aud mai multe povestiri.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lilith
mesaj 5 Oct 2003, 05:29 AM
Mesaj #13


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 316
Inscris: 6 May 03
Forumist Nr.: 263



Ah, ah... ne-ati lasat asa?
Povestiti-ne, murim aici de nerabdare. Abia asteptam sa va intoarceti.
Afro mi-e dor rau de tine !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 5 Oct 2003, 12:58 PM
Mesaj #14





Guests






Ooo, eram sigura ca ar sa mi-o ia altii inainte tongue.gif
Eu una am stat intre Genicon si Menthoru'...Melinda, Gabriel si Catalin erau in fata mea...Si restul la locurile lor...Vreau sa zic ca nu ma puteam imparti cu vorbitul: in dreapta vorbeau Cain, Motzart , Praetorian, Melinda, Marky si in stanga erau Daphne, Cameron, Blaky , Geni , Valheru si Colectionara cu Gabriel.Bineinteles discutii diferite si voiam sa vorbesc cu toti.Eram atat de bucuroasa ca m-am intalnit cu ei, incat nu am putut manca si ma comportam exact ca un copil de 2 ani care nu stie cum sa se manifeste...De asta probabil am mai facut unele glume nelalocul lor, dar sper ca m-au iertat, a fost doar de fericire.Aseara intr-adevar am fost fericita!! Am plecat spre casa cu Melinda si Genicon, ca eu si Melinda aveam chef de plimbari...Ne-a cam injurat el Geni, da' cre' ca i-a trecut pana azi laugh.gif Si, bineinteles, la 2 jumate noaptea nu se cade sa umble 2 fete singure pe strada, asa ca a cazut "pacatul" pe Geni -hihi. Ne-am dus pe jos cam jumatate de drum si cealalta jumatate cu taxiul...Eu era cat pe ce sa adorm in taxi...Noroc ca m-au trezit Melinda si Geni laugh.gif Ne-am pupat de la revedere cu Geni si apoi am plecat spre casa.Aici ajunse cica hai la somn...Am vorbit pana la 6 dimineata laugh.gif Cu ocazia asta ii multumesc din suflet Melindei ca m-a ajutat sa-mi linistesc sufletul.Te iubesc mult Melinda si o zic in gura mare sa stie toti, sac!
Aaaa...Cam atat ca am dormit doar 4 ore si am vorbit vreo 10 cu Melinda, deci gandurile mi-s prea imprastiate rofl.gif
p.s.: Mi-e dor de tine Lilith!! Misti abia astept sa iti zic mai multe!! Fetele poate ne vedem mai pe marti seara pe messenger ca mai stau si azi la Bucuresti...Poate mi-e prea bine si uit sa ma duc acasa-hahahaaaaaaa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melinda
mesaj 5 Oct 2003, 01:19 PM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 474
Inscris: 11 April 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 181



Buna dimineata, tuturor! (La mine e inca dimineata, nu m-am trezit bine... smile.gif ). Inca sunt proaspete amintirile de azi-noapte si, pe cuvant!, sunt superbe!!! Pt. mine a fost o surpriza mare si deosebit de placuta: pe langa bucuria de a cunoaste persoane care, pana acum, erau doar niste nick-uri, m-am si simtit excelent in prezenta lor! Pt. aceste amintiri, le multumesc din suflet! De asemenea, le multumesc celor care (din diverse motive) nu au putut fi fizic alaturi de noi; dar le-am simtit prezenta sufletelor si le-am daruit si lor o frantura din fericirea noastra, ca sunt tot de-ai nostri...
As vrea sa-i multumesc lui Sorin (chiar daca nu-l cunosc) pt. "donatia" facuta spre binedispunerea participantilor (prietenii stiu de ce! wink.gif )! Sa traiesti, Sorine, sa mai faci chestii de-astea!
Cred ca nu mai are rost sa-i enumar pe toti cei care mi-au fost alaturi; le multumesc, inca o data, in grup!
Sa dea Dumnezeu sa repetam asemenea "pacate" cat mai des cu putinta! Si, daca se poate, sa ni se alature si altii, la fel de asteptati si doriti (la companie ma refer, nu va faceti alte iluzii!!! wink.gif ).
Impresiile mele se pot rezuma la un singur cuvant: "SUPER!". OK, se mai poate adauga unul: "BETON!". Oameni buni, mi-ati refacut rezervele de optimism! MAI VREAU!!! Daca ati fi fost acolo, ati mai vrea si voi: ras cat cuprinde, o gasca de zapaciti (indiferent de varste), galagie bucuroasa etc.
Va doresc tuturor sa aveti parte de asemenea clipe, cat mai des si cat ma intens!
Va imbratisez pe toti (si cunoscuti, si necunoscuti!) si abia astept sa vad fotografiile care promit sa fie faine de tot...
PS: re-editez: Afrodita (care este langa mine) mi-a citit postarea si a constatat ca e mai adormita decat mine: a uitat sa-i multumeasca lui Sorin! OK, o iau sub aripa mea ocrotitoare si imi impart mesajul cu ea! spoton.gif A mai adaugat (Afrodita): "Te pup dulce, Sorine!". Gata, ajunge, cine stie ce-i mai vine in minte sa-i transmita si apare sub semnatura mea... yikes.gif

Acest topic a fost editat de melinda: 5 Oct 2003, 01:23 PM


--------------------
Traieste-ti fiece zi ca si cum ar putea fi ultima...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 5 Oct 2003, 02:16 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Salutare prieteni,

In sfarsit am reusit si eu sa imi revin dupa intalnirea de ieri. In primul rand ii multumesc Moshului (Gabriel) pentru anti-reclama facuta smile.gif. MERSI, am baut ca PORCUL 1 bere si jumatate si mai aveam putin si muream de febra. Ii multumesc din suflet sotiei lui Praetorian care AVEA PANADOL (!?!?!) la ea si mi-a dat pastile sa-mi revin (a functionat).

Inainte sa povestesc ceva, trag o concluzie: TOTI AU FOST FENOMENALI.

Detaliez:
Cain si Motzart au facut show si au incalzit atmosfera cu glumele lor toata noaptea. (au facut misto de mine la meciul Dinamo - Farul 50.gif). Praetorian, un baiat de nota 12 cu o sotie extraordinara, mi-au facut o impresie nemaipomenita ... Praetorian, super bestial tricoul!!!
Afrodita a fost in culmea fericirii toata noaptea, s-a distrat excelent si drept dovada am pantalonii si tricoul ce poarta urmele celor 2 beri varsate de EA pe mine (ea le-a varsat moshule nu eu smile.gif ).
Genicon m-a surprins cu cele mai bune rime HH, dar febra m-afacut sa nu-i pot raspunde pe masura. Motzart a dat dedicatii pe etichete de bere toata noaptea. va scriu dedicatia lui pentru mine:
"Pentru menthoru' cu mult drag si suflet din partea lui motzart. Tine bine de semnatura mea ca intr-o zi o sa fiu celebru (iar) 04.10.2003 Motzart"
Catalin, Cain si Motzart au reconstituit evenimentele din 11 septembrie, modeland turnuri din hartie, iar cu ajutorul sotiei lui Praetorian (o maestra emerita a Origami) au facut si 2 avioane smile.gif. Au pozat cu ajutorul telefonului lui Cameron (pupiiiiciiii) daramarea turnurilor.
Incredibil, dar VALHERU nu a reusit sa termine uriasa shaorma din Mat Sport (nici eu si nici Marky nu am reusit.
Colectionara m-a uimit cu bogatul ei bagaj de cunostinte in domeniul sportiv si cred ca merita sa devina Moderatoare pe sectiunea SPORT (task de care se va achita fara probleme cu siguranta daca il va primi)
Atta a fost foarte tacuta, dar s-a impacat de minune cu apa ei minerala.
Daphne (domnisoara de 32 de ani!??! - va minte Gabriel, e muuult mai tanara) a facut senzatie intre baietii de la intalnire, locurile in jurul ei fiind rapid adjudecate de Valheru, Motzart si Black Ice ( cu care din pacate nu am apucat sa vorbesc foarte mult ).
DeathRose, imi pare rau ca nu am stat si cu tine de vorba mai mult. A fost super greu sa te imparti intre atatia oameni minunati si discutii palpitante.
A fost super mishto. Cred ca cea mai tare noapte din anul asta. 10x all. Kisses

Edit: GOD ce idiot sunt. Ce am putut sa uit. Sorine esti un baiat de milioane de note de 10. Iti multumim toti pentru suberbul gest pe care l-ai facut si sper sa ne dai ocazia sa ne revansam fata de tine cat de curand. Mersi din suflet.

Acest topic a fost editat de menthoru': 5 Oct 2003, 03:53 PM


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 5 Oct 2003, 02:40 PM
Mesaj #17


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Sa va zic ce mi-a scris mie Mozart :

Cu multa dragoste pt. un mos oribil, da' oribil rau... :)
din partea lui MOzart
...astept comentarii, pareri, impresii la adresa mea...
pup u dulce 04.10.2003

-------------

Cameron...dar mult mai dormi ! hai cu pozele alea mai repede ! :)



--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Praetorian
mesaj 5 Oct 2003, 03:24 PM
Mesaj #18


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 144
Inscris: 17 September 03
Forumist Nr.: 786



LooooooLz !!! Moaaaa ce de impresii s-au strans pentru o singura noapte !!!
Sa incerc si eu sa mai lamuresc un pic din misterele Bucurestiului la miez de noapte.
Deci :
Cand am trecut prin intersectie v-am vazut si am zis uite-I pe nebunii aia care trec strada. Ei tre sa fie, ca-s gasca mare. Si intr-adevar voi erati, pentru ca v-ati luat in brate cu ceilalti care asteptau sus langa bar.
Gabriel, in primul rand dobitocul ala care ai zis ca a fost deranjat de galagia noastra nu e patronul. Aurel (asa-l cheama pe patron nu s-a imbatat niciodata in 12 ani de cand il cunosc, iar idiotul ala era matol si-si dadea importanta).
Menthoru’, nu sotia mea a facut cocorii aia din hartie, ci ATTA(dulcica foc). Cele doua avioane le-am facut eu (Poti sa-l intrebi pe Cain, ca erau MIG 23 si MIG 29 :) ).
Langa mine au stat Death Rose, Catalin(care ne-a spart cu ecusonul lui :) ). In fata mea erau Cain(foarte in verva, mai ales dupa nu mai tin minte cate beri :) ), prietena lui, pe care spre rusinea mea nu mai stiu cum o cheama si langa ea ATTA, care cum spunea ceva, se inrosea toata. Impreuna cu ea, am reusi sa refacem un pic Europa, si Asia, adica Italia cu Turnul din Pisa, Austria cu Lacul lebedelor(cocori Origami by ATTA & Danny sotia mea). Apoi lantul muntilor Urali care delimiteaza continentele, iar undeva departe, Marele Zid Chinezesc, cu un Dragon(tot un cocor Origami, dar putin modificat :) ). Cam asta a fost ocupatia noastra, atunci cand nu ascultam bancuri sau radeam de ceea ce se intampla pe langa noi. Au fost fotografiate cele doua turnuri gemene cu tot cu avioane confectionate de Cain si pizza Calzzone pe care am mancat-o eu cu sotia mea. Cel mai rau imi pare ca n-au putut fi fotografiate toate berile care s-au baut la masa imensa la care am stat cu totii. Incredibil dar nimeni nu s-a imbatat, ci a fost doar o buna-dispozitie generala. Am vrut sa-I dau tricoul meu lui Manthoru’ sa faca o poza cu el, dar mu mai era loc in memoria aparatului :). Mai am o parere de rau, ca data fiind lungimea mesei nu am putut vorbi cu totii despre aceleasi lucruri. Si in final, tot ca o parere de rau, faptul ca Sorin, Mihai si inca vreo cateva personae nu au putut fi prezente.
P.S. Mii de multumiri lui Sorin pentru gestul pe care l-a facut, contribuind din plin la buna dispozitie generala. 10X again Sorine !!! Poate ca data viitoare, care sper sa fie cat mai curand, sa fiti si voi de fata. Trebuia sa fi de fata cand Catalin si Mozart cantau la sticle goale, acompaniati de Menthoru si Cain.
Multumesc tuturor participantilor la seara incantatoare la care m-au facut partas !

Cameron, vrei sa ne omori pe toti ? Hai cu pozele alea odata, ca ne dam la vale cu sanatatea, pana le pui tu pe site ! :)

Acest topic a fost editat de Praetorian: 5 Oct 2003, 03:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 5 Oct 2003, 03:56 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Da Praetor, ai dreptate. Patronul, Aurel e un tip genial. Dar cu eu nu-l cunosc pe asociatul lui am crezut ca ala e. Ma gandeam ca nu orice jegos isi poate permite sa faca asta unei mese de 20 de oameni, insa m-am inselat. O sa-ti dau zilele astea un PM sa te rog ceva in leg cu Aurel, o rugaminte de fapt. Sper sa ma poti ajuta.

CAMEROOOOOOOON .... POZELEEEEEEEEEEEEE!!!!!


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 5 Oct 2003, 04:45 PM
Mesaj #20


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Unde e toata lumea cu impresiile? Este deja dupa-amiaza si nu au scris decat cativa... Sa nu-mi ziceti ca nu va mai reveniti din betie laugh.gif mai ales ca nici nu ne-am imbatat... Un lucru este clar - la aceasta relatare nu imi vor ajunge zambaretii... ofofof...
Buuuun... sa incepem cu inceputul:
Pe la ora 17 am ajuns... undeva, ghidat de menthoru' si valheru care se tot contraziceau. In cele din urma am ajuns, intalnindu-ma si cunoscandu-i pe cei doi mentionati mai sus. Afrodita era si ea acolo si dupa ce am ascultat niste hip hoape (sic moshule!) de la menthor, am plecat cu Felicia lui marky (masina lui ) inspre Titan. Moshul deja era acolo, prezent si pus pe fapte mari si ma pot mandri cu faptul ca am fost primul care l-a recunoscut. sorry.gif La putin timp dupa au aparut atta si colectionara, pe care le-am lasat cu moshul in pub, noi plecand in statie sa-i asteptam pe ceilalti. Era frumos ca din cand in cand mai strigam "Hanu Ancutei!" in caz ca sunt mai timizi invitatii (nici vorba insa de asa ceva...). Nu ne-am strans toti, dar incet-incet ne-am facut un grup mare... care, vorba lui Cain, putea fi dus fara probleme la balamuc - stateam cu totii in fata intrarii la metrou si faceam galagie, adresandu-ne "pe nickuri". Va dati seama cum se uita lumea la noi, care strigam ca nebunii: "Ce faci motzarte? Bine Genicoane, ma uit la menthoru... chemati-i pe Cain si Valheru" laugh.gif Foarte frumos... La fel cum frumos a fost si cea de-a doua plecare la metrou (eu, afro si valh) pentru a-i culege pe eventualii intarziati. N-a mai venit nimeni, dar valheru a stat cam o jumatate de ora sa caute o caramida cu care sa scrie pe jos unde putem fi gasiti
Atmosfera dinauntru a fost pur si simplu senzationala. La fel cum zicea Moshul, parca ne cunosteam de-o viata. De cum am intrat acolo am si inceput sa vorbim unii cu altii, fara ezitare, fara probleme. Din cauza numarului destul de mare, din pacate, nu am reusit sa vorbesc asa cum se cuvine cu toti forumistii (melinda, catalin, praetorian, deathrose, cain si atta) dar sper sa se rezolve la urmatoarea intalnire...
Caracterizarile de la mine, acum, obosit si cu capul varza(in ordinea... aleatorie):
Valheru - un tip tare simpatic, pus pe sotii si care mi-a dislocat umarul cu un pumn prietenesc, in metrou... Ne-am facut o gramada de planuri impreuna, care cred ca o data si o data se vor transforma in realitate... Nu a reusit sa consume intreaga shaorma, si a plecat relativ devreme, pentru ca, un gentleman ca el trebuia sa o conduca pe Daphne acasa... (si nu te mai lauda ca ai baut 10 beri! A baut una, doua! )
Cameron - in doar doua cuvinte - SALVAREA NOASTRA. Pentru ca ea a fost cea care ne-a oferit posibilitatea de a va arata imagini (care vad ca intarzie sa apara...) facand poze cu telefonul ei... O adevarata doamna, la fel cum zicea moshul. Astept urmatoarea intalnire cand, probabil, va veni si cu prietenele iubitei fratelui ei laugh.gif
Black ice - a stat chiar langa mine si s-a chinuit toata seara cu o pizza. Oricum, m-a luat la bere... dar eram obosit, asa ca il fac data viitoare. Nu a fost foarte vorbaret, dar cat am vorbit am si inceput sa radem instantaneu. Si el face parte din alianta mea cu Valheru, si avem planuri mari. Asa ca daca o sa devenim presedinti intr-o zi, sa nu va intrebati de ce...
Afrodita - Exact asa cum o stiam a fost si aseara. Vorbareata, incerca sa se imparta in toate partile, sa vorbeasca cu toata lumea. Lucru cam imposibil, insa ea a fost cea mai aproape de aceasta performanta (poate si motzart...). A glumit, a ras, a varsat bere pe menthor... ce mai! Exact ceea ce trebuie facut la o betie. A mancat si ea vreo 2 felii de pizza, ca cica i se umfla prea rau burtica... rofl.gif Am vorbit mult cu ea si va zic eu - tare regreta ca nu e in bucuresti, sa ne intalnim cu totii cat mai des...
Menthoru - in primul rand, si-a dat pletele jos si i-a aratat cea de-a doua fata (din cele 3) moshului. Pantaloni albi, largi, pe care i-a udat afro cu bere, pofta de distractie si voie buna. Ne-am "batut" putin in rime pe etichete de bere... dar am renuntat destul de repede, avand in vedere ca... nu era momentul. Data viitoare mai mult... S-a imbatat sau nu - nu mai conteaza. Important e ca si-a revenit si era gata sa o ia de la capat (desi, din cate se pare, era mai obosit decat mine)
Motzart - Lui i-a fost ceva mai usor sa vorbeasca cu toti, pentru ca a stat mai tot timpul in picioare... si s-a plimbat de colo-colo. Un tip super, plin de energie, glumet cum nu se poate si la fel de galagios. Daca am vazut ca se practica, iata dedicatia primita de la el: "genicoane, dragostea mea... in sfarsit ne-am intalnit... astept momentul asta de peste 300 de ani... te pup dulce... dar numa' pe pasaport. Motzart". E de belea omul!
Marky - datorita lui am ajuns la locul potrivit si la momentul potrivit. Un tip foarte sobru... dar, din pacate, nu am reusit sa schimb mai mult de 2 cuvinte cu el.
Cain - din cand in cand ne mai vorbeam, desi distanta ne cam impiedica... Stiu ce persoana "nebuna" este, asa ca sunt convins ca i-a binedispus fara probleme pe cei din jurul lui. Oricum, am apucat fara sa stiu "motzul" de pe macheta Europei, realizata cu maiestrie... si era sa mi-o fur...
Atta - in afara de mini-reprezentatia de balet de la plecare, nu prea m-a bagat in seama, din cauza distantei... Nici nu stiam ca a baut doar apa minerala, ca altfel luam masuri...
Praetorian - din pacate cu el nu am vorbit de loc. Era chiar in coltul opus al mesei (de fapt al celor 4 mese). Oricum, o persoana cu un tricou marfa (daca toata lumea l-a remarcat, va dati seama ca era beton!), cu o sclipire in ochi care arata ca e gata mereu sa spuna o gluma... sper ca data viitoare voi sta mai aproape de el...
Catalin - singura persoana dintre toti participantii care a zis ca ar da in judecata pe acela care m-ar omori. De aceea, nu am putut sa raspund la intrebarea "Cine are ochii mai frumosi - Catalin sau Afrodita?"
Melinda - si cu ea 2-3 vorbe schimbate la masa, si multe ascultate pe drumul de intoarcere... eu insa eram mult prea obosit ca sa mai pot zice ceva... O persoana super de treaba care pare pusa pe sotii mai rau ca un adolescent...
Gabriel - un impatimit al sportului in general si al baschetului in special. M-a dus la un panou cu pozele baschetbalistilor si mi i-a prezentat pe toti. Nu mi-a placut ca nu a fost prea impresionat de Garnett al meu... si a ramas fidel "bosorogului" de Malone... A baut multa bere, a vorbit mult si bine, s-a simtit bine, la fel ca noi toti si a fost lipit pur si simplu de colectionara... Las' ca stim noi ce-i aia "bere la 15 mii"
Colectionara - prezentza de langa Gabriel, a baut cot la cot cu el si nu a picat din picioare... Intr-adevar o sportiva desavarsita (atat pentru ca a practicat volei, cat si datorita cunostintelor din toate domeniile, care m-au lasat, alaturi de altii pur si simplu masca). Chiar ne-am vorbit ca merita rolul de moderatoare la Sport....
Daphne - arata foarte bine pentru cei 32 de ani ai ei... dupa cum a "complimentat-o" moshul. Mie mi se pare ca arata de 18... deci... ramane un mister. A fost tare ocupata, caci toti baietii incercau sa vorbeasca cu ea. Probabil de aia a plecat si mai devreme... ii era frica de noi. Muhahaha! Oricum, imi este cu siguranta datoare o bere pentru ca a pierdut un pariu. Va voi spune daca se tine sau nu de cuvant... Ne-am certat putin pe tema hip hopului si... astept sa posteze la muzica...
DeathRose - tricou negru cu Mettalica, tacere indelunga. Nu am discutat nici cu ea mai deloc, avand in vedere aceeasi problema - distanta mare dintre noi. Data viitoare, cum am mai zis.

Atmosfera a fost geniala, sper sa se repete, astept cu nerabdare pozele si multe alte pareri... Va dati seama cat de bine ne-am distrat, daca nu am auzit tunetele groaznice ale furtunii? SUPERB!


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 5 Oct 2003, 08:54 PM
Mesaj #21


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Bai dar ce-ati mai scris... Domn'e, la mine o sa fie mai scurt. Am ajuns acolo cu jumate de ora intirziere din cauza metroului si am avut o surpriza de proportii: cunosteam deja pe trei dintre cei cu care trebuia sa ma intilnesc. Pe Atta si pe Colectionara le cunosc din liceu (am fost in aceeasi promotie) iar cu Motzart am cintat la chitara in dese rinduri prin Herastrau (ati auzit de "rezervatie"?). In fine, dupa ce am trecut peste socul initial totul a fost absolut OK. Impreuna cu Marky, am simtit lipsa lui Figaro si Abureala dar am reusit sa trecem peste asta tongue.gif


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valheru
mesaj 5 Oct 2003, 10:02 PM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 554
Inscris: 7 September 03
Din: Bucharest
Forumist Nr.: 724



Randu meu:

Well ... ne-am intalnit pe la 7, ne-am tot strans pana pe la 8.
M-am asezat intre 2 forumiste superbe una mai frumoasa ca alta tongue.gif
Tentatii tentatii
S-a baut bere
S-au mancat saorme si pizze
Ei si da
Nu am putut manca o saorma din aia ce daca sunt mare, m-au indopat cu vitamine cand eram mic smile.gif

Bottom line: a iesit super misto
Rusinica celor care nu au venit ... in special lui Mihai ce gazda esti tu? sad.gif


--------------------
Adevarul manuit cu pricepere este cea mai buna minciuna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 5 Oct 2003, 11:19 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Din pacate..nu am reusit sa intru mai devreme sa fac un raport a ceea ce s-a intamplat aseara..
A fost superb..
Am plecat din Ploiesti ceva mai taziu decat ar fi trebuit,..asa ca am sunat-o pe Death Rose sa nu mai mai astepte..ca ma descurc eu..si nimeresc Titanul si al sau Mat Sport Pub.
Din Victoriei am ajuns cu un taxi,..locatia am depistat-o imediat.
In timp ce incercam sa raspund la un apel cu nr. necunoscut..cautam si intrarea in pub,..si incepusem sa ma cam invart in loc. La telefon era Afrodita..care tocmai era cu formatia completa venind de la metrou.
Primul cu care am vorbit..a fost Valheru'..si l-am recunoscut din prima secunda. Afrodita era exact asa cum o stiam..o frumoasa si o delicata.
M-a surprins atmosfera foarte destinsa din prima clipa. Nu s-ar zice ca nu ne vazusem niciodata ..
Din destinsa..atmosfera s-a transformat destul de repede in ..aproape incendiara...
Am stat langa Valheru, Black Ice..si destul de aproape de Daphne, Genicon, Colectionara si Afrodita..
Din pacate..mi-era imposibil sa disting ce se discuta la capatul celalat al mesei..
Stiu ca s-a ras aproape tot timpul..
Gabriel..pizza a fost excelenta..doar ca a fost prea mare.
Motzart..imi cer scuze ca ti-am folosit telefonul..si ti-am consumat acumulatorul hh.gif
Death Rose,..Atta..imi pare rau ca nu am reusit sa vorbesc mai mult cu voi..erati prea departe acolo..
Mi-au lipsit prietenele mele Mistinguett, Vegas, Diana-Maria si Dificila..
Imi cer scuze..ca s-au mai pierdut din poze..ca unele nu au iesit foarte bine,..dar cele care le-am postat deja pot completa ceea ce ati descris extrem de sugestiv aici. Atmosfera superba a unei seri de octombrie..si intalnirea celor mai interesanti forumisti din istoria trecuta si viitoare a net-ului. thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de cameron: 5 Oct 2003, 11:22 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Praetorian
mesaj 5 Oct 2003, 11:24 PM
Mesaj #24


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 144
Inscris: 17 September 03
Forumist Nr.: 786



Cameron, te rog sa ma ierti ca te contrazic. Nu este intalnirea cea mai tare a secolului. Este PRIMA noastra intalnire si asa cum au mai spus-o si altii, o repet si eu. "Sper sa fie cat mai multe si cat mai dese ! " :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 5 Oct 2003, 11:44 PM
Mesaj #25


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Daca eram acolo, v-as fi pus la juma' de ora sa schimbati locurile laugh.gif In felul asta ati fi avut mai multa interactie cu toata lumea.

Pretoriene, te rog sa ne spui si noua, absentilor, ce tricou ai avut de ai innebunit toata lumea cu el. Iar sotia ta e o suberba.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 5 Oct 2003, 11:55 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Praetorian - Nu am spus ca este cea mai tare intalnire a secolului
QUOTE
Atmosfera superba a unei seri de octombrie..si intalnirea celor mai interesanti forumisti din istoria trecuta si viitoare a net-ului. 

Forumistii de pe HA sunt cei mai tari din istoria secolului! This is the point! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 5 Oct 2003, 11:58 PM
Mesaj #27


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



si pe locul 2 cine se afla ? shifty.gif

Misti...dar ce mai , suntem la volei ca sa facem rotatii ?

Pretorian...de unde ti-ai cumparat tricoul ? Vreau si eu unul la fel ! Sunt un fan al lupilor. thumb_yello.gif

Urmatorea intalnire o va organiza Daphne...la ea in cartier. Asa s-a stabilit ! wink.gif


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Praetorian
mesaj 6 Oct 2003, 12:53 AM
Mesaj #28


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 144
Inscris: 17 September 03
Forumist Nr.: 786



Misti, sotia mea nu prea se vede in fotografii, data fiind distanta la care era de aparat, deci nu e superba cum spui tu, atata timp sat nu se vede clar smile.gif. Oricum 10X pentru asta.
Tricoul meu este negru cu un indian jumatate om, jumatate lup alb, sau coiot. Chestia aia indiana cu simbioza omului cu natura... Nu stiu ce-i asa de deosebit la el. Am vreo trei cam in acelasi gen, pentru ca ma definesc, ca om. Are si Dana(sotia mea) unul cu un indian si trei lupi langa el si mai are si fetita mea unul tot la felcu un indian si vreo doi lupi. Le-am facut cadou anul trecut si iesim toti cu lupii dupa noi in parc. Jur ca am sa-i fac unul cadou lui Sorin, ca acum stiu sigur ca-i plac cainii. Trebuie doar sa-i aflu masura.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motzart
mesaj 6 Oct 2003, 09:28 AM
Mesaj #29


Cel Mai Romantic Forumist
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 304
Inscris: 9 August 03
Forumist Nr.: 570



Tadadadaaa...

Am ajuns si eu pe la lucru, asa ca abia acum pot sa va scriu cate ceva.
M-am gandit deja pe drum ca o sa fac un roman foileton pe topicu asta (pt ca am mult de lucru si trebuie sa scriu in pauze), roman care o sa se denumeasca 'Prima impresie'.
Asa ca o sa incep cum e logic si frumos cu fetele si in primu si primu rand cu:

Afrodita

O fiinta pentru care vocabularu nostru e prea sarac in complimente asa ca o sa ne rezumam la a spune: super, super, super, super si iar super...
De asemenea face parte dintre persoanele care ne-am dori sa locuiasca mai aproape de noi asa ca recomandam schimbare de domiciliu cu stabilire definitiva in capitala.

Prescriptii: oricand e nevoie de distractie si voie-buna (adica totdeauna);
Contraindicatii: A nu se sta prea aproape pentru ca domnisoara ne-a mintit cand a venit vorba de zodii; ea e de fapt varsatoare si menthoru' poate sa confirme cel mai bine.


Daphne

Avand o alura de zeita, cum spune si numele (desi pe mine personal ma duce cu gandu la acea Daphne din 'Scooby-Doo') provoaca furori in orice incapere in care intra... presupun ca alte complimente sunt de prisos.

Prescriptii: oricand vrei sa faci impresie printre prieteni si nu numai, incearca sa o convingi sa-ti faci intrarea cu ea de brat; efect garantat!
Contraindicatii: a se ascunde-de privirile vitejilor mai slabi de inger pentru ca se risca dezertarea in masa. rofl.gif


Colectionara

O prezenta inalta, atletica si foarte, foarte draguta, te duce cu gandul la o luptatoare amazoana (speram ca nu va copia de la ele ideea de estetica, corporala).

Prescriptii: ibidem afrodita
Contraindicatii: nu avem... deocamdata devil.gif


atta

De asemenea o prezenta care ne lumineaza privirile, are un mod de camuflare original si anume se imbraca in bluza rosie pentru a putea copia culoarea oricand este complimentata prea mult sau atenti majoritatii se indreapta asupra ei.

Prescriptii: oricand vreti ca lumea sa creada ca faceti parte dintr-o lume delicata si cu foarte, foarte mult bun-simt;
Contraindicatii: intr-un decor rosu riscat sa o pierdeti ocazional din vedere rofl.gif


Cameron

Pozele postate pe forum nu releva deloc aparitia aceasta incantatoare care daca nu s-ar fi prezentat m-ar fi lasat cu impresia ca e o directoare prin infatisarea dansei de femei de afaceri. Va puteti baza pe ea oricand aveti nevoie de un aparat foto... insa nu va puteti baza total pe acumulatorul telefonului care am inteles ca nu era al ei.

Prescriptii: ibidem afrodita
Contraindicatii: nu exista.

Cam atat deocamdata... restu va trebui sa mai asteptati.
A si apropo... prezenta e la mine... o s-o pun pe scanner... si dup-aia pe forum... da's-acolo va trebui sa mai asteptati...

Sii iu leitar... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 6 Oct 2003, 09:49 AM
Mesaj #30





Guests






Hahaaaaaaaaa,Motzart, mi-ai dat o portie buna de ras de dimineata rofl.gif Tks biggrin.gif
Mey, ce ma fac? M-am indragostit subit de voi si de prezenta voastra life... cry.gif Vreau la Bucureeeeeeeeeeeeeesti!!!
P.S.: inca sunt la Bucuresti, dar tre' sa plec azi...Nu mai pot amana sederea, ca intra al meu la banuieli si dupa aia nu ma mai primeste acasa rofl.gif
Va puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup si abia astept sa ne revedem cat mai curand.Love yaaaaaaaaa 31.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 6 Oct 2003, 10:50 AM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Buuun. Deci: Sorine, sa ne traiesti tata, ca tare bine a intrat berea aia; desi cam cu galme... daca ma gandesc ca beam altfel cu tine in fata. Sau in stanga, in dreapta, ma rog, langa noi. Dar ramane pe data viitoare, cu ocazia primei tale vizite aci. thumb_yello.gif

Albastru sa fiu daca inteleg dece m-a facut Mosu' "porcusor" ... ohmy.gif

Ma rog, de imbatat, nu a reusit nimeni performanta asta, tinand cont ca s-au baut maxim 5 beri de cap de om, si asta in vreo 4-5 ore.
Pizza aia a fost barosana rau de tot... in doi nu am reusit sa o terminam... am lasat o juma de felie in farfurie...
Nici acum nu imi explic dece flacaii astia tot dadeau tarcoale scaunului lui Daphne... biggrin.gif
Per total a fost o seara reusita, chiar daca nu am putut discuta cu totii, din cauza lungimii mesei. Dar, intradevar, data viitoare ne "rotim" pe scaune !
S-au intamplat prea multe si prea placute ca sa mi le amintesc acuma... Ma rog, cine e interesat, apare la urmatoarea intalnire biggrin.gif

PS. Imi pare rau numai ca s-a baut asa de putina bere... desi, puteam sa stau si in cap, ca peste pizza aia nu intrau mai mult de 2, max 3 cheese1.gif
PPS. Unde ziceati ca sint postate poznele alea ??
PPPS. Nene Mozart, cand scrii asa multe cuvinte, mai pune fiule si pauza intre ele... uite si tu ce ai latit pagina asta... hihihi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 6 Oct 2003, 10:56 AM
Mesaj #32


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Nu mai exagera mai Cain....ca a fost pizza barosana. Eu singur am mancat una...si as mai fi mancat. smile.gif

cum de ce te-am facut porcusor ? sa te alint , evident ! thumb_yello.gif


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 6 Oct 2003, 11:21 AM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Eh, si eu as manca o pizza barosana. Poate chiar doua...
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  gabriel.jpg ( 23.93K ) Numar descarcari: 24
 


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motzart
mesaj 6 Oct 2003, 11:24 AM
Mesaj #34


Cel Mai Romantic Forumist
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 304
Inscris: 9 August 03
Forumist Nr.: 570



Bun... sa continuam.

Death Rose

O fire aparent linistita si calma...abia asteptam dezlantuirea...poate data viitoare?

Prescriptii: oricand e nevoie de un luptator de baza si un atu in lupta cu berea
Contraindicatii: nu s-au gasit.


melinda

Maaaammmiii ... (e nevoie sa spun mai mult?)


Acum baietii


menthoru'

Bun, bun, bun... in orice imprejurare... pentru speriat copii si adulti... dar si pt veselie de cea mai inalta clasa..
Insa mereu trebuie avuta o hainuta in plus pt ca este delicat si fragil si se-mbolnaveste repede.
Dar ii trece tot la fel de iute.

Prescriptii: anytime, anywhere in a cool, dry and warm place
Contraindicatii: pe ploaie si in preajma afroditei este ud (cauze externe bine-nteles smile.gif )


Genicon

Ma tot gandesc ca ar trebui data viitoare sa mai permutam din locuri ca sa apuce toata lumea
Sa vb cu toata lumea... ca se merita... iar daca l-ati ratat pe uratu cu (sau fara) sapca, nici nu stiti ce ati pierdut...
Oricum, vivat La Parazitii (ca noi...)


Valheru

O prezenta impunatoare care prin dimensiuni ('1'90,'2'60,'2'90) si forta... ne aminteste de Olaf al vikingilor (care a-ti jucat Vikings) totusi... in prezenta zeitelor devine periculos pentru prietenii fragili ca mine laugh.gif

Prescriptii: un stalp de rezistenta al atacului contra berii
Cotraindicatii: nu-i prezentati fete frumoase pentru ca va tinde sa-si demonstreze fortele pe cei mai apropiati...



Episodul 3, mai pe maine. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 6 Oct 2003, 02:21 PM
Mesaj #35


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu-mi vine sa cred ca am uitat... dar stiu ca oltenii se iarta intre ei biggrin.gif Asa ca... Sorine, multumim mult si... cand o fi sa ne intalnim... facem cum facem si ciocnim un pahar de Chivas Regal.... thumb_yello.gif Sa ne traiesti, FRATE!


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 02:14 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman