HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Probleme Cu Un Writer, Un sony mai borfash...
Jee
mesaj 11 Dec 2003, 04:43 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 75
Inscris: 17 August 03
Forumist Nr.: 620



Am un writer sony crx 190 a1 (48/12/48) si a cam inceput sa scartzaie in sensul ca nu mai arde CD-urile normal. De fapt mai deloc. Asta s-a intamplat acu 2 zile cand am ars 3 cd-uri la 24x, fara pauza iar la al 4-lea, pe la jumatatea cd-ului a inceput sa mearga in valuri. Pur si simplu se facea ca-l arde. Probleme cu sistemul n-am (P4 1.7G, main MSI 845 Ultra-C(ata 100 fara Raid), Ram 256 DDR, sursa de 350, Hdd Seagate Baracuda Ata4 40/100/7200) si singurul lucru la care ma gandesc e ca dupa o utilizare ceva mai indelungata si la viteze (de scriere) ceva mai mari sunt sanse sa faca probleme.
Il am de un an si 3 luni (cumparat nou din magazin) si nu a fost forjat. Adica l-am folosit normal, fara sa joc jocuri care merg cu cd-ul in el. Ar fi un singur lucru....cd-urile audio le faceam la viteza maxima (ca doar nu le faceam pt mine) si n-am avut probleme. Daca a mai auzit cineva de un caz asemanator poate ma ajuta cu un sfat. Daca problema persista ma gandesc la un Teac sau la un pleshcar (Plextor).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 11 Dec 2003, 04:59 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



pai mai dau si ele chiftele, uneori. daca ti-a busit numai un cd, nu-i bai; daca le streica pe urmatoarele 10, il dai la garantie, sau iei altul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jee
mesaj 12 Dec 2003, 09:59 AM
Mesaj #3


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 75
Inscris: 17 August 03
Forumist Nr.: 620



Am mai ars azi dimineatza un cd cu Xp-ul la 24X si n-a marait. Se pare ca la o intrebuintare ceva mai indelungata si la viteze ridicate apare problema asta. Oricum ma gandesc sa-l schimb.
A iesit din garantie de pe data de 26 oct anu' curent. Da gasesc eu pe cine sa-l prostesc si sa-l vand. La ce sisteme au astia de la mine, nu cred ca se va incumeta cineva sa arda cd-uri la mai mult de 16 cu el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Dec 2003, 09:59 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
AIWA
mesaj 7 Feb 2004, 01:32 AM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Jee...este cunoscuta faptul ca parjitoare SONY sint cam nasoale si considera ca si TEACul nu mai este ce a fost! In varianta ca vei scapa de el singurul lucru intelept este sa te gindesti la un ComboDrive!:) daca totusi partea financiara ...e grava sad.gif atunci alege un LiteOn isi merita fiecare banut!

si acum uite si o posibila cauza....a problemei tale...incearca ca discurile audio sa le faci la 8-16x maxim asta indiferent de cui le arzi smile.gif Dupa fiecare CD ars lasa tava afara cam 2-3 minute nu de alta dar sa se raceasca cat de cat interiorul smile.gif Incearca sa arzi nu in serie industriala...pentru acest lucru trebuie sa ai un PLEXTOR (dar costa)


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(deejay2k1)
mesaj 12 Feb 2004, 02:34 PM
Mesaj #5





Guests






Din fericire, solutia cu LiteOn e viabila, chiar recomandata. Nu de alta, dar ce gasim noi Sony prin magazine este de fapt un LiteOn smile.gif. Ca si Aopen si mai stiu eu cate alte "marci" de toastere. Apropos: daca vrea careva sa-si boteze Sony-ul LiteOn, sau viceversa.... Partea funny e ca acelasi drive , cu firmware-ul Sony, la scriere clipoceste led-ul ala verde, daca-l botezi LiteOn, scrie cu ledul rosu !!!. Daca-l faci Aopen, cine stie ce mai face..... thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 8 May 2024 - 07:51 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman