HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Recomandari

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

 
Reply to this topicStart new topic
> Cea Mai Mare Frauda, din istoria fotbalului
Mihai
mesaj 9 Jan 2004, 10:03 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



De curand, a avut loc un meci amical de fotbal intre Zimbabwe si El Salvador. Meci care s-a incheiat cu scorul de 0-0.
Numai ca dupa scurt timp, in momentul in care oficialii din El Salvador au aflat de aceasta partida, au afirmat ca echipa nationala nu jucase nici un meci cu Zimbabwe. rofl.gif
Asadar, meciul la care un bilet a costat 150$, iar printre invitati s-a numarat Ministrul Educatiei din Zimbabwe s-a dovedit a fi o mare minciuna.
In momentul de fata, FIFA investigheaza acest caz, care a fost numit, de ziarele din cele doua tari, cea mai mare frauda din istoria fotbalului.


Sursa: http://straitstimes.asia1.com.sg/sports/st...,228942,00.html?

Asteptam cu interesul momentul in care Urs Meier va arbitra un meci la care ambele echipe vor lipsi. spoton.gif Bineinteles, Romania va pierde, pentru ca va lipsi mai mult. rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cips
mesaj 13 Feb 2004, 02:30 AM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 102
Inscris: 22 January 04
Din: Brasov
Forumist Nr.: 1.935




Eu cred ca era o piesa de teatru care se desfasura pe un stadion de fotbal..si normal ca actorii jucau niste roluri:)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 15 Feb 2004, 05:49 PM
Mesaj #3


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



De fapt, meciul s-a jucat intr-o echipa locala a statului si nationala Zimbabwe. Ei au organizat un meci amical, fara autorizatia Federatiei de Fotbal de acolo.

Humberto Torres, presedinte al Federatiei Nationale de Fotbal din El Salvador, a declarat ca agentia sa a autorizat ca reprezentativa Metapan sa joace in deplasare atata timp cat aceasta nu se prezenta drept echipa nationala a statului. Dar, jucatorii Metapan, recrutati de la cel putin 5 alte echipe, au jucat impotriva lui Zimbabwe, dându-se drept nationala statului din care proveneau. Costurile deplasarii vroiau a fi suportate de adevarata nationala. Meciul s-a disputat in Harare.

Mihai, orice articol depus pe pagina mentionata de tine trece in arhiva paginii dupa 3 zile de la depunerea sa, iar la aceasta arhiva au acces doar membrii paginii.




--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 09:42 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman