HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Am Nevoie De Piese De Teatru In Engleza, despre comunism, de autori romani
azrahelle
mesaj 23 Apr 2006, 10:28 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 11 March 06
Din: nevrozia
Forumist Nr.: 7.977



Hey!

Am nevoie mare de ajutor. Am niste prieteni din Canada, un regizor si o actrita de teatru care au venit in Romania sa lucreze. Ar vrea sa afle mai multe despre comunism si ar vrea texte romanesti de teatru.
Am cautat "Istoria Comunismului pentru Bolnavi Mintal" de Matei Visniec in format pdf, dar am gasit-o doar in romaneste.
Am mare nevoie de piesa, ca si de orice alt text al lui Visniec sau al unui dramaturg roman, mai ales de teatru absurd, tradus in limba engleza. Ii intereseaza si "De ce fierbe copilul in mamaliga", daca gaseste cineva o dramatizare a cartii.

Daca le are cineva de pe aici mai bine cu search-ul decat mine(google has failed me) si reusiti sa le gasiti in limba engleza pe vreun site, va rog mult, dati-mi si mie un link sau un mail. V-as fi foarte recunoscatoare.

Avem piese foarte bune si comunismul nu este un subiect foarte cunoscut in Occident, deci daca ar reusi ei sa puna in scena o piesa mi s-ar parea o realizare considerabila. Va multumesc.

P. S. - sorry for the new topic, dar pe la on-line free books nu prea se uita nimeni. Ma agndeam ca ma poate ajuta cineva, dupa care nu am nimic impotriva ca topicul sa fie sters.


--------------------
I am intrinsically no good
I have a heart that's made of wood
I am only biding time
Only reciting memorized lines
And I'm not fit to touch
The hem of your garment

No, no I'm not fit to touch the hem of your garment
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 10:59 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman