HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Atasamente Pe Forumul "Natura Si Turism"
fani
mesaj 22 May 2003, 11:32 AM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 300



Va rog sa-mi explicati si mie procedeul de a pune o poza aici pentru ca nu vad nimic scris pentru posibilitatea de a pune o poza . Astept indrumari. Multumesc mult smile.gif .
Pa 5.gif.


--------------------
" Adesea cuvantul spune mai putin decat tacerea"- Ovidiu
" Inspaimantator este doar faptul de a-ti vedea gandurile reflectate intr-o oglinda care le deformeaza si le saraceste. Nu trebuie sa spui nimic celorlalti din ceea ce faci, mai inainte de a fi facut: fara aceasta, nu ai mai avea curajul de a merge pana la capat; caci nu ar mai fi ideea ta, ci netrebnica idee a altora, pe care ai vedea-o in tine" - "Jean Christophe"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 May 2003, 12:27 PM
Mesaj #2


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Detalii aici


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fani
mesaj 26 May 2003, 12:54 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 300



Intrebare: cum fac sa atasez niste poze care sunt scanate in calculator? Se poate face treaba asta ? As vrea sa pun niste poze la acest forum sau la cel cu "Cele mai frumoase orase ale Europei". Multumesc. Pa.5.gif


--------------------
" Adesea cuvantul spune mai putin decat tacerea"- Ovidiu
" Inspaimantator este doar faptul de a-ti vedea gandurile reflectate intr-o oglinda care le deformeaza si le saraceste. Nu trebuie sa spui nimic celorlalti din ceea ce faci, mai inainte de a fi facut: fara aceasta, nu ai mai avea curajul de a merge pana la capat; caci nu ar mai fi ideea ta, ci netrebnica idee a altora, pe care ai vedea-o in tine" - "Jean Christophe"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 26 May 2003, 01:58 PM
Mesaj #4


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Pentru a putea incarca imagini pe forum, trebuie sa ai scrise minim 100 de mesaje. Probabil pe viitor voi reduce acest numar la 50...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fani
mesaj 26 May 2003, 04:48 PM
Mesaj #5


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 300



Buna Mihai
Poate nu ar fi o idee rea sa reduci nr. de postari ca sa putem atasa poze de prin lume . Din pacate nu am 100 de postari si probabil ca acest nr. nu-l voi face intr-un timp scurt, asa ca, zic eu, pacat sad.gif de pozele din Germania si Elvetia de care s-ar fi putut bucurat si altii care nu au apucat sa iasa din tara. Nr. de postari mi se pare mult prea mare ( chiar si 50 ) pentru cineva ca mine, care a luat in serios acest Forum. Din pacate nu pot sta toate ziua pe Hanul ancutei ca sa postes. Oricum multumesc pentru raspuns. Fani. Pa.5.gif


--------------------
" Adesea cuvantul spune mai putin decat tacerea"- Ovidiu
" Inspaimantator este doar faptul de a-ti vedea gandurile reflectate intr-o oglinda care le deformeaza si le saraceste. Nu trebuie sa spui nimic celorlalti din ceea ce faci, mai inainte de a fi facut: fara aceasta, nu ai mai avea curajul de a merge pana la capat; caci nu ar mai fi ideea ta, ci netrebnica idee a altora, pe care ai vedea-o in tine" - "Jean Christophe"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Costin
mesaj 29 May 2003, 02:45 PM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 38
Inscris: 1 March 03
Forumist Nr.: 2



Mda, cred ca ar fi o idee buna ca orice membru sa poata trimite imagini pe forum.
Eu (deocamdata tongue.gif) nu am 100 de mesaje.
O intrebare insa: am vazut pe alte topicuri de aici ca sunt mai multi membri (parca David unsure.gif), desi nu au 100 de mesaje, pot incarca imagini pe forum. Mi se pare sau e chiar adevarat? Daca da, as vrea sa stiu cum pot sa incarc si eu daca nu am inca 100 de mesaje. rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 29 May 2003, 05:41 PM
Mesaj #7


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



1. Ma voi gandi, este posibil sa reduc numarul de mesaje dupa care este activata optiunea de a incarca fisiere.
2. Nu ma pretez la favoruri ieftine, nu favorizez pe nimeni in cadrul acestui forum.
Raspunsul la intrebarea ta, Costin, l-am dat, in diverse forme, de cel putin 3 ori pana acum: concret, puteti citi raspunsul meu referitor la subiectul 'Intrebari despre atasamante' (detalii).

Acolo scrie clar: pe forum, puteti incarca imagini prin doua metode: 1. folosind tagul
CODE
[img]Adresa imagine[/img]
, optiune ce poate fi folosita de catre oricine sau 2. incarcand direct pe forum, optiune ce este activata (in momentul de fata) cand se ajunge la 100 de mesaje.
David a incarcat imagini in cadrul forumului 'Natura si Turism' a folosit tagul [img] pentru a incarca imagini (care, repet, poate fi folosit de catre oricine, in cadrul oricarui forum).
Acest lucru poate fi verificat de catre oricine: va puteti uita la adresa imaginii: in timp ce toate imaginile pe care le-a incarcat David sunt preluate de pe alt site, imaginile pe care le-au utilizat membri precum Sorin sau Misttinguet sunt incarcate pe serverul unde este gazduit forumul (MyHost.ro). Asadar, trebuie sa se ajunga la 100 de mesaje pentru a putea folosi serverul MyHost pentru a incarca imagini sau alte fisiere, pe scurt pentru a folosi resursele de gazduire.

Asadar, David nu beneficiaza de un 'regim special'.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 29 May 2003, 09:59 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Salut tuturor.
Cel putin mie mi-e clar acum... pana acum nu am purtat ochelari, dar ma duc sa cumpar vreo 5 perechi de limba Romaneasca.
A cam durat ceva timp pt. a clarifica treburile, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

In numele toturor cer scuze adminului!!
Sorin.

PS. o sa creada cineva ca se fac miliarde pe aici tongue.gif


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fani
mesaj 31 May 2003, 05:33 PM
Mesaj #9


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 300



Buna Mihai si multumesc si eu pentru explicatiile mai detaliate despre cum am putea atasa poze fara sa avem 100 de postari. Am sa incerc asa cum ai spus tu ( sper sa nu se supere cineva daca pun ceva poze fara sa am 100 de postari??!!!). Si sa sti ca imi cer si eu scuze pentru ca nu am inteles prea bine modalitatea de a atasa poze. Pa.5.gif


--------------------
" Adesea cuvantul spune mai putin decat tacerea"- Ovidiu
" Inspaimantator este doar faptul de a-ti vedea gandurile reflectate intr-o oglinda care le deformeaza si le saraceste. Nu trebuie sa spui nimic celorlalti din ceea ce faci, mai inainte de a fi facut: fara aceasta, nu ai mai avea curajul de a merge pana la capat; caci nu ar mai fi ideea ta, ci netrebnica idee a altora, pe care ai vedea-o in tine" - "Jean Christophe"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 1 Jun 2003, 06:19 PM
Mesaj #10


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



De acum, orice membru poate trimite atasamente.
Cei care au pana in 100 mesaje pot incarca fisiere de maxim 250 kb, cei care au peste 100 mesaje pot incarca fisiere de pana la 500 kb.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fani
mesaj 1 Jun 2003, 07:40 PM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 300



Buna Mihai, am gasit un site unde sa stochez pozele, dar cand vreau sa le vad site-ul respectiv mi le ofera folosind o pagina generata dinamic . Cand vreau sa le pun in topic, folosind tagul [img], imi da eroare ca nu accepta pagini dinamice. De ce nu accepta pagini dinamice?. Multumesc. Pa.


--------------------
" Adesea cuvantul spune mai putin decat tacerea"- Ovidiu
" Inspaimantator este doar faptul de a-ti vedea gandurile reflectate intr-o oglinda care le deformeaza si le saraceste. Nu trebuie sa spui nimic celorlalti din ceea ce faci, mai inainte de a fi facut: fara aceasta, nu ai mai avea curajul de a merge pana la capat; caci nu ar mai fi ideea ta, ci netrebnica idee a altora, pe care ai vedea-o in tine" - "Jean Christophe"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 1 Jun 2003, 07:44 PM
Mesaj #12


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Poti incarca imagini direct pe forum, daca au sub 250 kb.
Nu poti incarca imagini cu adresa dinamica pentru ca prin intermediul acestor adrese se pot crea vulnerabilitati pentru forum.
* Peste putin timp, mesajele de aici care nu au legatura cu subiectul vor fi mutate in cadrul unui nou subiect, in forumul 'Bine ati venit'. *


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fani
mesaj 20 Jun 2003, 10:35 AM
Mesaj #13


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 300



Buna Mihai, ca de obicei, am si eu o intrebare tongue.gif . Cum fac sa-mi pun si eu o poza in casuta din stanga unde este scris numele meu si alte date? Din pacate nu ma pricep asa bine la calculator sad.gif , asa ca am nevoie de ajutor. Toti au cate o poza sad.gif si vreau si eu tongue.gif ... Multumesc 5.gif.


--------------------
" Adesea cuvantul spune mai putin decat tacerea"- Ovidiu
" Inspaimantator este doar faptul de a-ti vedea gandurile reflectate intr-o oglinda care le deformeaza si le saraceste. Nu trebuie sa spui nimic celorlalti din ceea ce faci, mai inainte de a fi facut: fara aceasta, nu ai mai avea curajul de a merge pana la capat; caci nu ar mai fi ideea ta, ci netrebnica idee a altora, pe care ai vedea-o in tine" - "Jean Christophe"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 20 Jun 2003, 02:04 PM
Mesaj #14


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Fani... acea poza se numeste avatar. Pentru a-ti pune o poza acolo, trebuie in primul rand sa ai un astfel de avatar. Daca nu ai, poti selecta unul din variata baza de date a hanului. (am postat in acelasi timp cu cretze, asa ca poti urma sfaturile lui, de mai jos biggrin.gif )

Edit: cretze, postam in acelasi timp? smile.gif Deci, fani, cred ca ti-a explicat destul de bine cretze ce trebuie facut... Si, ca o completare, tot acolo, la User CP poti sa iti setezi o semnatura (chestia aia care apare jos, la fiecare postare) si poti sa iti alegi un skin nou pentru forum (asta in cazul in care nu esti multumita de actualul.) Asa cum zicea si cretze, daca mai ai probleme, nu ezita sa le spui wink.gif

Acest topic a fost editat de genicon: 20 Jun 2003, 02:09 PM


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(cretze)
mesaj 20 Jun 2003, 02:05 PM
Mesaj #15





Guests






... pai in primul rand te duci la User CP ( este unul din butoanele de sub banner ) ... in pagina aparuta o sa gasesti in stanga mai multe optioni la Personal Profile printre care si Edit Avatar Settings ( <- this is the shit cool.gif ) ... din pagina pentru avatar poti sa alegi unul din cele deja existente pe forum, unul de la o anumita adresa de pe web sau unul pe care sa-l upload-ezi de pe computerul ... sunt permise doar fisiere cu extensia .gif .jpeg .jpg ... poti sa setezi si dimensiunea avatarului, maxim fiind 64x64 ...
... poti reveni cu detalii daca ai probleme ...


Cretze ph34r.gif

Acest topic a fost editat de cretze: 20 Jun 2003, 02:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fani
mesaj 20 Jun 2003, 05:22 PM
Mesaj #16


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 300



Multumesc mult baieti de ajutorul dat smile.gif . Iata ca am reusit si am mai invatat ceva 40.gif . O sa incerc sa pun alta poza ptr. ca cele din Han sunt cam putine, cel mult la capitolul animale si flori, slab de tot. Dar nu face nimica, o sa incerc sa pun ceva de la mine.5.gif si mersi mult de sfaturi smile.gif .


--------------------
" Adesea cuvantul spune mai putin decat tacerea"- Ovidiu
" Inspaimantator este doar faptul de a-ti vedea gandurile reflectate intr-o oglinda care le deformeaza si le saraceste. Nu trebuie sa spui nimic celorlalti din ceea ce faci, mai inainte de a fi facut: fara aceasta, nu ai mai avea curajul de a merge pana la capat; caci nu ar mai fi ideea ta, ci netrebnica idee a altora, pe care ai vedea-o in tine" - "Jean Christophe"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 10:52 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman