HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

 
Reply to this topicStart new topic
> Conferintele C.i.s.c.e.
initierea
mesaj 20 Sep 2007, 10:48 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 4
Inscris: 19 September 07
Forumist Nr.: 10.583



Centrul Independent de Studii si Cercetari Ezoterice (C.I.S.C.E.) anunta prima conferinta din ciclul "In culisele societatilor secrete", cu tema "Rozicrucienii intre mit si realitate", sustinuta de Michael Buckley (Anglia) si Piers Vaughan (SUA), vineri, 19 octombrie, orele 12.30 la sala "I.C.Bratianu" a Universitatii Populare Dalles din str. Biserica Amzei nr.5-9 (zona Piata Amzei - Calea Victoriei).
Cu acest prilej se va lansa si primul numar al revistei trimestriale de cultura ezoterica "Initierea", dupa modelul revistei omonime din Franta, aparuta pentru prima data sub conducerea lui Papus, in anul 1888.
Intrarea libera.
Pentru informatii suplimentare, scrieti la initierea@yahoo. com sau vizitati www.initierea. ro si www.cisce.ro
Va asteptam !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 10:13 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman