HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

 
Reply to this topicStart new topic
> Edward Cayce, Am o problema
cactus
mesaj 12 Aug 2004, 07:42 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Fratilor, am o problema mare, pe care eu ori nu o inteleg, ori e un roman de fictiune pe care eu as dori sa Nu fie un roman. Chestiile cu citirile lui Edward Cayce. Aici la noi eu stiu sa fi aparut 2 publicatii (editii) ale citirilor lui. Una mai veche in 4 volume _ nu o am dar dupa 20 aug. vine vecinul meu din concediu si mi-o da, si una intr-un singur volum (asta-i mai proaspata). Daca e sa te iei dupa ce scrie in cartile alea, pe "ardeleneste" pur si simplu bolunzesti. Daca nu le crezi, te amuza...Cica in SUA e un mare centru pe tema asta. Voi ce credeti ? Ca eu nu stiu ce sa cred....Subiectul atinge si alte topicuri - religie, OZN, credinta, etc. etc. Da` nu vreau sa ma ambalez ca-s pe teren minat. rofl.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aurasupacurasu
mesaj 12 Aug 2004, 08:18 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 177
Inscris: 8 July 04
Forumist Nr.: 4.036



Pe cea intr-un singur volum am citit-o si eu acum ........ani sa fie 6 sa fie mai mult !
Sincera s afiu nu m-am gindit niic un moment cum ar trebui s-o consider ,am considerat-o as acum a venit :"ca atare!
Pe vremea aceia am fost impresionata de ce sa nu recunosc ,ba am citit-o si rascitit-o d emai multe ori ..........sincera sa fiu mi-a placut sa cred ca este adevarat!
apoi am imprumutat-o unei "prietene" care nu mi-a mai dat-o neam! inapoi!


--------------------
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 12 Aug 2004, 09:07 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



eu unul mi-am exprimat parerea despre acest individ aici.

bineinteles ca este fictiune. desi omul la vremea respectiva sustinea ca nu este.
go figure. huh.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Aug 2004, 09:07 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cactus
mesaj 12 Aug 2004, 09:38 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Pisule, dar nu fi "dead" ar fi pacat...Si eu sunt inclinat sa cred ceea ce spui tu. Ce nu pot intelege, este starea in care el isi facea citirile. Gandeste-te la chestiile medicale. Sincer, habar n-am. Si mai vreau sa te rog ceva - daca vrei sa ma ajuti. In mesajul tau spui sa cautam "aici" sau, cand pun mausul sub "aici" sunt directionat undeva. Cum se face chestia asta. Ca io nu le am pe astea cu PC-urile--- Multam. Pa, e ceasa tarzie. Si eu ma trezesc la 5 dimineata. Oricum, azi - acum cateva minute - m-am uitat la un reportaj pe postul N24 - german, pe Astra Digital si am sa postez o intrebare. M-as bucura daca ai vrea sa discutam pe tema asta, chiar si in spirit de gluma... spoton.gif


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 12 Aug 2004, 09:53 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



sa mi se scuze offtopicul, dar e cu intentie buna: smile.gif

faci in felul urmator.
vrei sa linkui de exemplu adresa http://www.warships1.com sa apara ca hyperlink cu textul "nave de razboi".

deci, trebuie sa scrii urmatorul fragment de cod
CODE

[URL=http://www.warships1.com] nave de razboi [/URL]


alternativ, click pe butonul "http://" care-ti cere prima data linkul (http://www.warships1.com in exemplul nostru) si apoi textul sub care sa apara linkul (adica "nave de razboi). in principiu aceasta actiune compune linia de cod care am dat-o exemplu mai sus.

Acest topic a fost editat de dead-cat: 12 Aug 2004, 09:54 PM


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 12 Aug 2004, 10:17 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (dead-cat @ 12 Aug 2004, 11:06 PM)
sa mi se scuze offtopicul, dar e cu intentie buna: smile.gif

faci in felul urmator.
vrei sa linkui de exemplu adresa http://www.warships1.com sa apara ca hyperlink cu textul "nave de razboi".

deci, trebuie sa scrii urmatorul fragment de cod
CODE

[URL=http://www.warships1.com] nave de razboi [/URL]


alternativ, click pe butonul "http://" care-ti cere prima data linkul (http://www.warships1.com in exemplul nostru) si apoi textul sub care sa apara linkul (adica "nave de razboi). in principiu aceasta actiune compune linia de cod care am dat-o exemplu mai sus.

Multumesc mult de tot; n-am prea inteles eu, da` am vecin programator care o sa stea langa mine cand o fac. A propos - am coborat 4 etaje, le-am urcat iar, ca sa-mi cumpar duhan; acuma nu mai am somn...Nu vrei sa te uiti si la topicul ala nou cu SF; asa in gluma; nu lua in serios...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Aug 2004, 11:50 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE
Cica in SUA e un mare centru pe tema asta.

Pai cum.... se stie ca americanii sunt un popor de oameni naivi si cu capu'n nori care baga bani cu ghiotura in toti "sarlatanii"... si ai naibii si-au mai dotat si politia, armata etc. cu divizii intregi de sarlatani... iar alte tari le-au urmat si ele exemplu', ca au si ele sarlatanii lor... tongue.gif
Da' Cayce a mai dat si gherle. Cum zicea agentu' Smith in Matrix: "He's only human."


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bralgei
mesaj 15 Aug 2004, 10:02 PM
Mesaj #8


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 88
Inscris: 18 January 04
Forumist Nr.: 1.873



Oameni buni, daca totul ar fi la suprafata si toti care au viziuni ar putea avea un procent de 100% de confirmare, unde ar mai fi partea amuzanta.
Ceata este partea draguta. Capcana in capcana in capcana...

Bafta


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saldora
mesaj 22 Jan 2005, 11:58 PM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 732
Inscris: 24 April 04
Forumist Nr.: 3.238



Lecturile lui E.C. sunt 'citiri' din cronica akashica.

Ca sa fie mai clar... doi oameni, unul are binoclu si altul nu, cel fara il intreaba pe cel cu: ce se vede in zare?
...va imaginati ce vede un om cu un telescop? !


--------------------
Am adunat cuvintele si acum suflu peste ele... ca intr-o papadie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 08:28 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman