HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Hanul Ancutei Incotro?, Moare Hanul si baba se piaptana
Nana Floare
mesaj 20 Nov 2003, 06:00 PM
Mesaj #1


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Oameni buni, a scazut nivelul de participare in discutii...n-spe vizitatori, t-spe cititori, DAR:

- destul de putine postari/zi
- destul de putine subiecte noi...
- a murit Dragoste si Sex...ce naiba, unde va e libidoul d'aldat?

Ce e de facut?

1. Eu ma gandesc daca nu s-ar putea repagina Hanul: de exemplu, cand deschizi sectorul Dragoste si Sex sa nu apara doar cele mai recente threaduri CI toate de-o data...intr-o lista lunga. Au fost multe discutii interesante pe vremuri si cred ca noii intrati nu prea au obiceiul sa caute threaduri care nu mai sunt active...si cum sunt noi intrati, le-ar putea reanima cu parerile lor.

2. S-ar putea schimba regulamentul de promovare in Han (Musteriu, Haiduc, blah, blah), in sensul ca cei care deschid threaduri noi sa beneficieze de un bonus: e.g. fiece thread nou deschis sa echivaleze cu 5 postari obisnuite. Asta doar pentru o perioada, pana ne reanimam.

3. Ar trebui ca cei care sunt doar vizitatori sa fie informati cand clicheaza pe Han despre dezavantajele pe care le au daca stau doar ca vizitatori. Ma gandesc la un fel de fereastra de-aia tip reclama: clichezi pe Han, si iti vine pagina respectiva care te ademeneste sa te inscrii.

4. Intre timp...mai racolati fratilor noi talente.

...vinul e pe gratis, iar ceva scortisoara avem fiecare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 21 Nov 2003, 08:17 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392





Eu am observat ca sunt zile in care se posteaza din greu si zile" lenese"
Nu poti cere oamenilor sa fie creativi, haiosi, spontani, in fiecare zi. smile.gif Ce-ar fi
sa mai lasam putin timp, si apoi sa se treaca la "actiune"?


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 21 Nov 2003, 09:24 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Nu avem acelasi timp in fiecare zi .
In afara de acesta se aproprie Craciunul , incheierile de an , concediile .
Este si vremea gripei , racelii , deci trebuie sa tinem cont si de acest fact.
Si eu voi lipsi un timp .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Nov 2003, 09:24 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
RamonaV
mesaj 21 Nov 2003, 02:05 PM
Mesaj #4


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 186
Inscris: 15 May 03
Forumist Nr.: 307



Mie imi place sa urmaresc discutiile. Cred ca se vede si din cat a trecut de cand m-am inscris pana am raspuns prima data. Si chiar ca am zile in care nu am timp de nimic, sau vad cetos de oboseala, sau ne-profesionistii astia imi taie Internetul ca cica se lucreaza pe teren (????) ... a, si nici nu fac concurs tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 21 Nov 2003, 02:37 PM
Mesaj #5


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Aici cred eu ca sunt mai multe probleme. Pe langa cea amintita de mogaldeatza - pe care eu as extinde-o putin - sunt multe zile in care se posteaza intens, la greu, apar subiecte noi etc si urmeaza o perioada mai scurta sau mai lunga de "amorteala".
Depinde foarte mult si de noii veniti. Foarte bine a observat Nicodim. Desi noi incercam sa fim cat mai primitori, poate ca nu suntem. Au existat cateva dati in care noii veniti se plangeau de probleme cu integrarea... ori de ei avem mare nevoie pentru a avea noi idei si noi pareri si astfel discutii mai variate, o data cu teme mai variate.
In ceea ce priveste dragostea si sexul, ultimele subiecte nu prea sunt subiecte despre care sa se poata discuta foarte mult. Cel putin nu fara iscarea unui conflict intr-un fel sau altul. Subiectele in care se cer sfaturi... nu prea au cum sa continue la infinit... cel putin asta e parerea mea...
O alta problema ar fi ca au disparut, au luat o pauza membrii cei mai activi - Figaro, Ghost, Carmi, Sorin si cu siguranta mai sunt si altii. "Entertainerii" discutiilor.
Probabil ca un alt lucru care deranjeaza este si nesuferita eroare care in cele mai nepotrivite momente se hotaraste sa apara... si asta cred eu ca este una dintre cele mai mari probleme - au disparut topicuri ("Haideti sa schimbam lumea" - ex), au disparut posturi, s-au sters conturi (insa acestea s-au recuperat.)
Daca aceasta problema nu depinde de noi putem incerca sa reglementam celelalte probleme - si anume sa incercam sa fim cat mai ospitalieri, sa asteptam cu vinul in usa si sa ademenim oamenii de cum se inscriu. Ei trebuie sa ubtekeaga ca suntem cu totii oameni si indiferent de numarul de mesaje afisat sub nick putem avea pareri pe care le putem expune.

Este drept ca unul dintre motourile hanului este "Primeaza calitatea, nu cantitatea" insa... sunt anumite momente in care daca nu exista cantitate, nu are cum sa existe calitate... wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 21 Nov 2003, 02:47 PM
Mesaj #6


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Nu va speriati smile.gif
Fiecare forum are perioade moarte. Sa vedeti vara ce pustiu va fi.

O parere: interfata default a hanului nu-mi place deloc...si poate nu sunt singurul. un user nou daca vede interfata si nu-i place pleaca. nu sta sa se inregistreze si sa descopere frumusetea de dincolo de aparente...

Reclama de pe alte siteri ar putea fi reactualizata de asemenea...


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 21 Nov 2003, 05:08 PM
Mesaj #7


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE (genicon @ Nov 21 2003, 02:47 PM)
Ei trebuie sa ubtekeaga ca suntem cu totii oameni si indiferent de numarul de mesaje afisat sub nick putem avea pareri pe care le putem expune.

Revin cu propunerea de a nu se afisa numarul de mesaje sub nickul celui care posteaza. Asta ca sa fim toti intr-o egalitate, si sa cionteze intr-adevar calitatea mesjelor si nu numarul. Cine are o curiozitate in organism poate vedea nr. de mesaje si alte statistici apasind pe butonul de Membri.

Cir despre stagnare, etc. ... hm, n-as zice. Daca un sub-forum este mai putin activ decit de obicei asta nu inseamna ca intreg Hanul arata neglijat si parasit. Parerea mea (ca sa inchei cu un citat tot mai faimos pe zi ce trece smile.gif ).


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 21 Nov 2003, 05:16 PM
Mesaj #8


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Eu m-am panicat ca moare Hanul ieri, cand, clicand pe butonul Top 10 autori azi m-am trezit ca eram pe primul loc! Si sincer sa fiu vreau sa revin la nivelul de activitate initiala rolleyes.gif cand postam aproape exclusiv la mine in Jurnal + mici interventii ici-colo...Lenea e lene...Ca si la sport, prefer doar sa privesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 21 Nov 2003, 07:13 PM
Mesaj #9


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE (black ice @ Nov 21 2003, 02:57 PM)
O parere: interfata default a hanului nu-mi place deloc...si poate nu sunt singurul. un user nou daca vede interfata si nu-i place pleaca. nu sta sa se inregistreze si sa descopere frumusetea de dincolo de aparente...

Chiar asa de urat este skinul default incat sa alunge noi vizitatori? cry.gif

@Ypsi: Ma voi gandi la propunerea de a nu mai fi afisat numarul de mesaje. Mai sustine cineva aceasta propunere?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 21 Nov 2003, 07:21 PM
Mesaj #10


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
Ma voi gandi la propunerea de a nu mai fi afisat numarul de mesaje. Mai sustine cineva aceasta propunere?


DA - cred ca noii intrati se simt intimidati hh.gif cand e sa intre in dialog cu astia consacratii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 21 Nov 2003, 08:06 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



@Mihai , mie personal imi este indiferent. Poti face ceea ce crezi de cuvinta.
@Nicodim rofl.gif timiditatea in persoana .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 21 Nov 2003, 08:15 PM
Mesaj #12


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
@Nicodim  timiditatea in persoana .


Ma bucur c-ai observat... rofl.gif sorry.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 21 Nov 2003, 08:19 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



@Nicodim , esti super-ok , indiferent de ce spun altii. hug.gif


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Copernic
mesaj 21 Nov 2003, 08:24 PM
Mesaj #14


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 669
Inscris: 13 July 03
Din: Romania, Galatz -anul 6003
Forumist Nr.: 455



Numarul de mesaje nu intimideaza sau nu ar trebui sa afecteze nicidecum pe nimeni. Acest numar releva experienta membrului atare pe forum.
Toate cele bune.

------
AVE!
------
F.'.


--------------------
Citeste Regulamentul Hanului!
Sprijiniti emanciparea Femeii!
<Iubirea este singurul act rational. Las-o sa intre in tine.>
.'.Animus In Consulendo Liber.'.
.'.Deus Meumque Jus.'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 21 Nov 2003, 08:33 PM
Mesaj #15


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Pai Copernic, sa luam cazul unui Musteriu cu doar 0 mesaje: intra asta pe un thread si vede o discutie intre Afrodita, Cameron, Genicon si Cain:

1. s-ar putea sa se simta in plus pentru ca astia sunt din alta lume (i.e. peste 1000 mesaje);

2. oricum va observa aerul de familiaritate intre anumiti membrii (cum se tot pupa si se-mbratiseaza si fac referire la trecutele intalniri ale forumistilor) si s-ar putea sa se simta PUT OFF de aspectul de GASCA (codita sub s, nu caciula pe a) al Hanului...e greu sa intri intr-o gasca cand e deja gata formata. Eu vorbesc aici niste simple banalitati dovedite de psihologia sociala...

Cred ca numarul de mesaje ar trebui pus pe Member's Profile, nu sub fiecare avatar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 21 Nov 2003, 08:52 PM
Mesaj #16


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Haideti sa ma bag si eu in vorba, daca nu va e cu suparare tongue.gif Adevarul este ca "activitatea" la han, nu e tocmai roza si poate sunt multe de pus la punct.
Cu vreo saptamana in urma, cineva, nu mai retin nici cine si nici pe care din topicuri, a facut o reclama la un alt forum. Salut intentia buna a persoanei respective, de a arata si altora ceea ce el a vazut, dar cred ca ar trebui specificat clar in regulament ca reclamele la alte forumuri sunt cu desavarsire interzise. (Poate ca acest amanunt chiar exista, dar nu se pune in practica, pentru ca nu de putine ori am vazut vorbindu-se despre alte forumuri)
Curiozitatea m-a facut sa dau clic pe acel link si am ramas surprins vazand ca era vorba de peste 4000 de membri, regulamentul era destul de diferit de al nostru, clar, la obiect si fara sa lase loc de interpretari, iar skinul... in sfarsit, ce sa mai vorbesc, nota 10. Am vazut si altele, unde se posteaza din an in Paste, si unde am vazut ca s-a ratacit si stimabilul domn Hancu, prin exact aceleasi postari pe care le-a executat si pe-aici, doar ca acolo asa au inghetat , ca nu l-a luat nimeni in seama. Hanul nostru este la inceput, dar poate ar trebui sa mai traga cu un ochi critic pe la vecini, ca n-ar fi rau sa luam de la altii ceea ce le-a mers lor, ca sa ne mearga si noua.
O alta mare problema ar fi perioada de incarcare . Parca niciodata n-a mers asa de prost ca acum. Ma rog , poate numai la mine se pertece, dar de ce cand dau clic pe alte forumuri, de la un topic la altul, imi afiseaza in mai putin de o secunda?
In alta ordine de idei, revin la regulament, la greseli si la... bun simt. Vad ca prin alte parti se pune mare accent pe acest lucru. Nu jignesti, nu te legi de altul daca are alte pareri, nu faci aluzii ca ar fi nu stiu cum si toata lumea e fericita. Adica nu poate sa fie respectata, daca nu accepta de la bun inceput ideea de a respecta. La acest capitol avem o gramada de exemple si nu cred ca e cazul sa le enumeram!... Ce pretentie mai putem avea, cand vizitatorul neinregistrat, vede cam cum se incing spiritele si cam cum se permit de regulament (sau moderatori!!!) anumite atacuri care n-ar trebui permise, ba chiar inlaturate fara discutie. Chiar daca o sa-mi atrag iarasi antipatii, parerea mea este ca cei care nu stiu sa faca altceva pe acest forum decat sa se ia de unii si de altii , ponegrind oameni, religii si rasa, n-au ce cauta aici! Pentru ca se ajunge la un moment dat ca cel care are intr-adevar ceva de spus, sa i se faca lehamite sa mai spuna ceva, numai fiindca antipatia lui a postat ceva mai inainte si nu vrea sa dea curs altor polemici absurde!
Poate unii considera ca ar trebui sa ma simt cu musca pe caciula, dar eu cred ca intotdeauna am cautat sa calmez spiritele,pe de o parte, iar pe de alta, sa nu las "raul" sa-si faca loc de "precedent". Daca n-am fost intotdeauna foarte diplomat, imi cer iertare!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 21 Nov 2003, 09:00 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Facusem mai demult o estimare de 50.505 mesaje pe han la 6 noiembrie. Acum e 21 noiembrie si sint doar 46.548 cry.gif
Ce s-a intamplat cu cele 500 de post-uri pe zii?

Acest topic a fost editat de axel: 21 Nov 2003, 09:01 PM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 22 Nov 2003, 04:40 AM
Mesaj #18


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Hai sa-mi dau si eu cu parerea, ca sa nu ziceti ca n-am postat.
Referitor la numarul de mesaje. Nu m-a interesat niciodata cate mesaje am si nu am postat ca sa adun mesaje. Dar nu vad de ce sa nu fie evident si la vedere. Motivul ca cei noi ar fi intimidati - nu mi se pare valabil din mai multe motive:
a) si noi, cei care postam zilnic sau aproape zilnic, am fost noi veniti candva.
B) daca dam senzatia de "gasca", cu atat mai mult cred ca noul membru ar trebui sa fie atras de ideea de a intra in ea, si
c) cred ca oricine (sau marea majoritate) a noilor inscrisi au citit inainte, si au observat ca noii veniti sunt primiti cu bratele deschise (cu exceptia celor care au intrat direct pusi pe scandal, au fost cateva cazuri si de-astea).

Realmente, nu-mi pasa daca ramane numarul de posturi sau nu sub nick - dar pentru motivele astea, nu vad de ce sa-i dam lui Mihai si mai mult de facut. Eu zic sa-i dam un pic de timp sa rezolve mai repede cu erorile prea dese. Ala da motiv sa alunge musterii.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Nov 2003, 05:14 AM
Mesaj #19





Guests






Uhh , nush' ce s-a intamplat cu cele 500 de mesaje pe zi , da' stiu ce s-a-ntamplat cu cele 100 pe zi ale mele rofl.gif Munceeesc , fir-ar mama ei de viata si nu am timp sa stau cu voi ca inainte cry.gif Si asa am primit reclamatii ca stau prea mult pe Han cry.gif desi vedeti si voi ca nu e asa....Plus ca eu una am si o groaza de probleme: m-am despartit de iubi, ma voi muta in Bucuresti, imi vand calculatorul, momentan duc o viata de "complezenta" si de pastrat aparentele...Nu prea-mi mai arde sa dezmortesc subiecte si sa aplanez conflicte...sad.gif Sper sa-mi revin curand sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 22 Nov 2003, 08:07 PM
Mesaj #20


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



QUOTE (afrodita @ Nov 22 2003, 05:24 AM)
..............Plus ca eu una am si o groaza de probleme: m-am despartit de iubi, .....................Nu prea-mi mai arde sa dezmortesc subiecte si sa aplanez conflicte...sad.gif Sper sa-mi revin curand sad.gif


Nu pot spune decat Asta e viatza ...si cu bune si cu rele...insa...pacat dupa atita IUBI pe forum sa aflam acum ca iubi nu mai e!
Sincer nu stiu si nici nu cred ca m-am interesa care au fost motivele insa ...inteleg durerea(am trecut si eu prin ea exact intr-un moment cind aveam mai mult nevoie de ea) si nu pot spune decat FRUNTEA SUS...ZAMBESTE nu se stie maine cum va fi!
wub.gif


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 24 Nov 2003, 08:07 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



Nu cred ca afisarea nr de mesaje i-ar "bloca" pe nou-venitii in Han. Mai degraba, ar trebui sa ii provoace, iar daca nu au
rabdare sa vada care e situatia...
Cat despre subiecte, selectia se face de la sine. Fiecare poate lansa un nou subiect, e dreptul/curiozitatea lui, restul tine de modul in care-l prezinta, de gradul de interes al celorlati fata de tema.
Toate cele bune!


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 24 Nov 2003, 02:18 PM
Mesaj #22


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Numarul de mesaje poate sta sub nick fara nici o problema. Pentru ca daca vezi 5 membrii cu peste 1000 de mesaje, ca nou venit, incepi sa te gandesti ca aici intr-adevar se discuta - ai ce discuta (am zis 5 pentru ca momentan suntem inca destul de tineri biggrin.gif ). E drept, se poate vedea acest lucru si din statisticile hanului insa exemplul direct, personal, are dupa parerea mea mai mare efect. Problema nu este ce sta scris sub nickul nostru ci ceea ce este in dreapta lui wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 24 Nov 2003, 02:47 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



Corect.Si nu cred ca scopul e de a avea o avalansa de membri, pana la urma. Multi vad, citesc, dar e imposibil sa doresti ca toti cei ce intra pe site sa devina si membri. Dar, e dezirabil sa-l prezinti intr-o forma cat mai atractiva. thumb_yello.gif


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 24 Nov 2003, 07:54 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Nicodim, toti!!!!!!

Aici suntem o familie si pot spune una primitoare, nu cred ca imbratisarile unora mai apropiati, ar speria, ci din contra! Pe mine m-a atras naturaletea la acest forum, cred ca nu am rasfiot forumul nici o ora si m-am si inscris. Mi-a placut, inca din comportamentul prietenos se vede ce fel de oameni sunt aici. E imposibil sa nu te inscri si sa intri in acest cerc de prieteni minunati in care ne certam, ne impacam...
Este o comunitate deschisa tuturor si nu cred ca speriem pe cineva, ba din contra le spunem "Bine ati venit!", iar celor care privesc numai, forumul, ii invit sa devin membrii si sa posteze si ei orice ii framanta, ori vreo curiozitate, ori vreo parere...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 24 Nov 2003, 10:52 PM
Mesaj #25


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE (Nicodim @ Nov 21 2003, 05:26 PM)
Eu m-am panicat ca moare Hanul ieri, cand, clicand pe butonul Top 10 autori azi m-am trezit ca eram pe primul loc!

Incearca altceva, si anume butonul "Subiecte active de astazi". Eu fac asta in fiecare seara, de fapt asa "citesc" eu Hanul, si de vreo trei luni incoace niciodata nu au fost mai putin de doua pagini si jumatate de subiecte listate. (Ba chiar astazi vad cam au sarit binisor de 4 pagini wink.gif )


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 24 Nov 2003, 10:57 PM
Mesaj #26


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...in ultimele zile merge bine...nu ma pot plange. Tine-ti-o tot asa!!! mwah1.gif spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 24 Nov 2003, 11:00 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Pentru ca s-au apucat unii sa dezgroape subiecte vechi spoton.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 25 Nov 2003, 08:06 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




Poate au idei noi vis-a vis de ele smile.gif .Hai sa fim realisti:asemenea perioade
sunt normale, si ati vazut si motivele...


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 25 Nov 2003, 11:21 AM
Mesaj #29


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



QUOTE (genicon @ Nov 21 2003, 02:47 PM)
..................................Este drept ca unul dintre motourile hanului este "Primeaza calitatea, nu cantitatea" insa... sunt anumite momente in care daca nu exista cantitate, nu are cum sa existe calitate... wink.gif

Nu am decat sa ma bucur sa vad cum aici in cadrul forumului MUZICA un moderator incurajeaza discutiile OFF topic!!

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...opic=1933&st=0&


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 25 Nov 2003, 11:47 AM
Mesaj #30


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Am stat si ...am facut un lucru pe care nu credeam ca am sa-l fac...
am intrat si eu pe arii pe care NU AM CALCAT nici macar de curiozitate!
Da ...la prima vedere se pare ca Hanul e amortit mereu sint la fel userii prezenti ..o gasca mica cei drept dar unita in felul ei...mai apra pe ici pe colo cite un user nou care mai arunca si el o vorba doua...dar apare gasca..si ...il anihileaza!
Cu ce? Cu acele amicitiii de care toata lumea e mandra(si eu ma numar prin toata lumea) Dar si aici ca si in viata unii noi veniti pot fi imediat asimilati in gasca...altiii nu! Si stau si "bobineaza"de zor pina se plictisesc si pleca!
Motive?
Unii spun ca e interfata forumului urata ...ca poate e greoaie,ca poate culorile nu sint primitoare etc si etc!
Totusi nimeni nu spune ce crede el ca ar trebui modificat ....si mai ales CUM trebuie modificat ,CUM sa arete in final!
E simplu ...noi scoiatem observatii si UN SINGUR INDIVID trebuie sa gaseasca solutia! Nu e mai simplu si normal ca fiecare din cei ce au cate o observatie sa spuna cumva si cum vede el din punctul lui de vedere cum trebuie sa arate solutia finala! Stiu gusturile nu se discuta dar totusi poate se gasesc 2-3-4-5-6 insi care sint de acord ...atunci majoritatea va asimila minoritatea!:)
Sau cel putin asa vad eu solutia!
Ce poti cere de la un Administrator MIHAI -el e vinovatul:) care nu mai stie unde sa se uite prima data! Sa vada noi solutii de atragere a userilor pe forumului sau? Sa caute noi combinatii cromatice?
Sa aplaneze conflictele intre generatii si orgolii?
Sau ce trebuie sa mai faca!
daca fiecare din cei care si-au asumat o raspundere virtuala cei drept dar...e totusi o raspundere! si-ar vedea exact paiul...cred ca...ar fi mai bine! Asta e observatia mea ! Va deranja sau nu ...nu stiu....voi gasi sau nu frigiderul plin de "carne" nici asta nu stiu...dar e PUNCTUL MEU DE VEDERE! mad.gif


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 25 Nov 2003, 02:51 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Oameni buni eu una m-am cam saturat! Pur si simplu citind pe han nu ma mai prea indeamna nimic sa scriu. Si nu ca nu as avea cate ceva de zis insa de multe ori mi-e greu sa fiu serioasa, on topic sau sa-mi ascund repulsia fata de ce scrie unul sau altul.
Parerea mea personala e ca multimea de reguli facute limiteaza societatea care scrie. Si sincer unele off-topicuri sunt mai amuzante ca si bancurile sau mai descretesc fruntea la un subiect spinos. Stiu ca nu voi schimba nimic si nici nu incerc insa m-am cam saturat sa vad peste tot " Va rog reveniti on-topic" "Multumesc" Asta e . uneori discutia deviaza, subiectul se epuizeaza si atunci totusi "conversatia" nu moare ci continua intarind simpatiile sau antipatiile tocmai prin ce se considera off-topicuri. Sunt la romana -engleza fac gramatica pana imi iese pe nas insa nu ma apuc sa corectez pe nimeni (nici pe mine insami) pentru ca felul in care scrii esti tu insuti (sau insati) de ce sa facem paturi de procusti? nu vi se pare ca toate fiind la locul lor devin plicticoase? de exemplu mie imi placea de Balauru....era nascut agitator si prin asta a facut mai interesant hanul. Azi am vazut parerea Nonei, care seamana cu a mea in anumite puncte. Si sa va zic un secret: NU am citit niciodata regulamentul. Nu va mirati. Am incercat insa mi s-a parut plictisitor. M-am lasat condusa de bun simt si nu cred ca Mihai a avut vreo obiectie la ceea ce am scris(sau cel putin eu nu stiu de asa ceva) Acuma veti spune ca nu toti au acelasi grad de "bun simt" (sau daca unii ma considera nesimtita, atunci nesimtire) insa poate ca un pic mai multa toleranta sau cate un pm (ca sa nu tot citim atentionari de off-topicuri) ar fi de ajuns. Mihai a fost foarte prompt de cate ori i-am cerut ajutorul insa cu toate astea ca nu cred ca trebuie sa fugim toti la el ca la un arbitru sa ne param unii pe altii de anumite postari.
Si ce am mai observat ca unii oameni se lasa condusi de anumite idei care ajung sa-i reprezinte si sa-i faca oarecum plicticosi. Nu ma prea incanta.
Eu una nu prea vad gasca care anihileaza noii veniti. Si nu vad nimic gresit sa vezi numarul de posturi ale membrilor, stii si tu cu cine stai de vorba.
Grafica pe mine nu ma deranjeaza deloc. M-am obisnuit. e chiar ok.
In schimb ce ma deranjeaza sunt oamenii care au devenit peste noapte taticii si dau indicatii de conduita ne spun ce e bine si ce e rau ce e frumos si urat si tin discursuri moralizatoare.
Ma deranjeaza ca oamenii care isi exprima parerile in mod non conformist sunt "atentionati" Nu putem fi toti la fel.
Ma deranjeaza atitudine unora care parca ii si vad incruntati cu mainile incrucisate la piept si zic dezabrobator "Nu sunt de acord cu tine, nu ma intereseaza"
Cam astea ar fi unele cauze ale "muteniei " mele. Ah, si nu cred ca Hanul arde. smile.gif

Acest topic a fost editat de Carmi: 25 Nov 2003, 02:57 PM


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 25 Nov 2003, 07:21 PM
Mesaj #32


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Carmi,
QUOTE
Si nu ca nu as avea cate ceva de zis insa de multe ori mi-e greu sa fiu serioasa, on topic sau sa-mi ascund repulsia fata de ce scrie unul sau altul.

Daca tot zici ca nu ai citit Regulamentul (nici eu nu l-am citit, ca veni vorba), de ce nu ai zis ce-ai avut de zis in momentele astea - ca un fel de testare a limitelor regulamentului. Nu-s de ce, dar sunt convinsa ca nu le-ai fi depasit.
Sunt cu tine cand vine vorba de off-topic, uneori dau culoare si de cele mai multe ori sunt amuzante.
In rest, plictiseala pentru ca nu posteaza decat cativa oameni. Oare asta sa fie motivul, ca ne simtim limitati de regulament? Eu nu cred. Personal, sunt topicuri de care nu sunt interesata, si atunci nu ma bag in discutie.
Gasca anihileaza noii veniti? Si Nicodim e nou venit, si TriRegnum. Si amandoi au intrat in forta cu idei diametral opuse, si expuse vehement. Nu am vazut nici o anihilare, ba din contra.
Eu vad forumul ca orice alta grupare de oameni - cu unele gasti te potrivesti, cu altele nu. Cu unii din gasca te potrivesti, cu unii nu. Dar poti usor sa accepti pe toata lumea asa cum e.
Chiar azi ma gandeam la Diana-Maria. Devenise o prezenta nespus de placuta pe Han - si se pare ca dupa discutia despre limba romana, probabil pentru ca ea s-a vazut singura care tinea la corectitudine perfecta (ma rog, ea si bubu, care posteaza de 3 ori pe luna in lunile bune) si-a luat jucariile si a plecat. Nu e pacat?

In fine... Nu stiu ce sa mai zic. Decat, cei care va simtiti restrictionati, incercati sa postati si sa vedeti care sunt limitele - eu nu cred ca-s asa de restranse.

Acest topic a fost editat de Mistinguett: 25 Nov 2003, 07:24 PM


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 25 Nov 2003, 10:48 PM
Mesaj #33


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Diana-Maria nu cred ca s-a suparat, insa nu am mai vazut-o online nici pe YM. hmm.gif
Sper sa fie totul ok. smile.gif

Bubu apare mai rar, si ca anonim. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 26 Nov 2003, 07:40 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Figaro unde a disparut?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu
mesaj 26 Nov 2003, 10:44 PM
Mesaj #35


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 993
Inscris: 30 March 03
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 144



QUOTE (Mihai @ Nov 25 2003, 09:58 PM)
Bubu apare mai rar, si ca anonim. smile.gif

La mine singurul motiv este timpul.Am un program foarte incarcat.Si daca ma lansez in discutii, a doua zi stau la servici si verific ce s-a mai scris...si nu am timp sa raspund in continuare.
In rest forumul este mai mult decit ok, la fel si toti membrii lui pe care ii salut cu ocazia asta.

Acest topic a fost editat de bubu: 26 Nov 2003, 10:45 PM


--------------------
"Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 08:21 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman